Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za rady - jednak pozostanę na chwilę obecną przy "starym" procku.

pewnie go trochę podkręce.

Bardzo proszę o podpowiedzi dotyczących zakupu nowej grafiki.

pozdrawiam!

Edytowane przez oliho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej nieco beczki.

 

Mam obecnie kompa z prockiem Core2Duo E8400 3Ghz i 2x9800GX2 robiącymi w Quad SLI.

Jako, że to super hiper duper Quad SLI wcale takie super hiper duper nie jest (niewiele gier potrafi to porządnie obsłużyć, a zwłaszcza Age of Conan nie ma pojęcia co zrobić z takim zestawem) zastanawiam się nad jakąś zmianą.

 

Trudno znaleźć testy takiego zestawu w porównaniu z nowymi kartami. Może macie jakieś doświadczenia, albo pokierujecie gdzie poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden 9800GX2 jest mniej więcej równy GTX 280/275 (w zależności od gry, czy korzysta z SLI czy nie). Z dwoma w większości gier jest podobnie - z SLI z dwóch procesorów jest kiepsko, a co dopiero z czterech...

 

Jedna opcja to sprzedać obie karty i kupić GTX 275. Powinny pójść za około 800 zł / sztuka. Zaoszczędzoną kasę potrzymaj do wyjścia kart na DX11 w Q4 2009.

 

Druga opcja to sprzedaż jednego GX2 (który się marnuje...) i poczekać na karty DX11.

 

Koniecznie musisz podkręcić procesor - już w tej chwili blokuje twoje GX2. Wszelkie SLI wymagają bardzo mocnego CPU.

 

Uprzedzając pytanie:

 

Nie, podkręcenie CPU nie zmieni faktu, że Quad SLI jest niewykorzystywane w 90% gier i nie opłaca się trzymać drugiego GX2.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj te karty i kup,np. 4890, gtx280. Nie baw się w coś takiego bo większość gier tego nie wykorzysta. Na kartach, ktore podałem i tak wszystko ładnie chodzi. Testów raczej nie znajdziesz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj te karty i kup,np. 4890, gtx280. Nie baw się w coś takiego bo większość gier tego nie wykorzysta. Na kartach, ktore podałem i tak wszystko ładnie chodzi. Testów raczej nie znajdziesz.

Sprzedawać nie będę, zrobię chyba inny manewr. Podkręcę procka, chociaż specjalistą od tego nie jestem, ale może się uda, płytę mam do tego dobrą.

Jako, że składam właśnie nowego kompa dla żonki, to wyjmę ze swojego jedną kartę i włożę do tego nowego kompa. Zaoszczędzę kasę :) A z jedną 9800gx2 na pokładzie równie dobrze jak z dwiema doczekam do nowej generacji kart. Chyba, że ktoś wpadnie na lepszy pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawać nie będę, zrobię chyba inny manewr. Podkręcę procka, chociaż specjalistą od tego nie jestem, ale może się uda, płytę mam do tego dobrą.

Jako, że składam właśnie nowego kompa dla żonki, to wyjmę ze swojego jedną kartę i włożę do tego nowego kompa. Zaoszczędzę kasę :) A z jedną 9800gx2 na pokładzie równie dobrze jak z dwiema doczekam do nowej generacji kart. Chyba, że ktoś wpadnie na lepszy pomysł :)

Ze swoim kompem pomysł w porządku, ale z kompem żony... Jeśli żona gra w najnowsze gry, to dobry pomysł, jeśli jednak nie, to lepiej będzie sprzedać tą kartę. Te 400-500zł różnicy - między sprzedażą starej karty a kupnem nowej - piechotą nie chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić grafikę do 300-330zł. Zaznaczam z góry, ze budżet jest nieprzekraczalny.

Komp już leciwy, najprawdopodobniej pójdzie do wymiany. Zależy mi żeby wyciągnąć z niego wszystkie wątłe siły (oczywiście na ile się to da zrobić za trzy stówki).

Konfig: ASUS P5WD2

P4 640 (3,2GHz Prescott)

SeaSonic S12/500W

Patriot 2x1 GB 800MHz

obecnie nieszczęsna X800XL od Asusa, której szczerze nienawidzę od samego początku. Teraz tak laguje, ze nie da się żyć (non-stop BSOD) jak tylko zarzucę jakieś 3D. Walnięta była jakaś od początku, nawet nie próbowałem OC (podobno coś się z nimi dało zrobić, z moją jednak nic...).

Komp bez OC bo znudziło mi się to dawno temu.

 

Komp pójdzie do wymiany za czas jakiś, ale nie wiem kiedy, więc nie zależy mi specjalnie, żeby karta przetrwała.

 

Pomóżcie oldtimerowi pośmigać w CoD 4 (bo na 5 raczej szans nie widzę, tak jak i na GTA IV, czyż nie?), albo w Crysisie...

 

Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapytać czy lepiej będzie zamienić 2x8800gt na

Gainward gtx 260:

http://www.allegro.pl/item603834799_golden...25_2200mhz.html

Czy może na Gigabyte'a gtx 260:

http://www.allegro.pl/item604679597_gigaby..._sklep_wwa.html

 

Trochę obawiam się o głośność chłodzenia u Gainward'a, a z kolei gdzieś słyszałem o piszczących cewkach Gigabyte'a (ale nie wiem czy chodziło o wersje 216 SP)

A może proponujecie coś zupełnie innego ? 8800GT (Gigabyte i Zotac) idą pod młotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chodzi za mną pomysł zmiany karty więc proszę o poradę.

Aktualnie mam to co w podpisie i chciałem to zamienić ewentualnie na jakiegoś gtx'a 260 albo ponownie radka. Na kartę mam 1000 zł i nie wiem czy jest sens zmieniać na gtx 260 czy będzie różnica ? czy czekać na nowe karty w 45nn ponoć w maju mają się ukazać tyle tych "czy" że sam nie wiem.

Ostatnio zakochałem się Crysisie :) na tym co mam to na high mam w porywach 30 klatek ale gra się wysypuje (aplikacja przestałą odpowi...). Miałem prze parę dni gieforca 9800GTX+ mojego brachola i było znacznie lepiej no i praktycznie gra mi się nie wysypywała więc szukał bym chyba jakiegoś geforca. Kwestia z dwóch miechów i wymieniam też procek na e8400 - szczegół do uwzględnienia w propozycjach :) wielkie dzięki za ewentualne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zestaw:

Athlon 64 x2 3800mhz

2gb ramu

zasilacz modecom Feel III 400wat

 

Kolega prosi abym doradził mu w zakupie karty graficznej.

Poprzednia kartą która niestety uległa zniszczeniu był gf7900gs.

 

Kolega chce kupić coś nowego(koniecznie) o wydajności zbliżonej do poprzedniej karty.

Najlepiej jak najtaniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...