Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

skoro wymiana monitora nie jest w planach (właściwie się nie dziwię bo monitor naprawdę niezły) to ograniczyłbym się do HD4890/GTX275 (z nastawieniem na radka) , nie ma sensu dopłacać do niczego mocniejszego. I myślę że zestaw zadowoli się w zupełności zasilaczem 600W.

Powiem szczerze, że właśnie się zastanawiam nad XFX Radeon HD 4890 1000M Black Edition 1024MB, lub ewentualnie Asus Radeon HD 4890 1GB, choć ten 1GHz na rdzeniu ciągnie w swoją stronę :), a Sapphire HD4890 ATOMIC, nie można u nas dostać. Pytanie jest takie, czy to referencyjna konstrukcja (mowa o XFX). Gdzieś w jakimś teście widziałem, że PCB od spodu jest identyczne z referencyjnym 4890, ale nie jestem pewny.

Monitora nie chcę zmieniać, bo ma dopiero około roku i jest dla mnie świetny. Co do zasiłki, to ten bq! DP 750W ma więcej linii 12V, możliwość spięcia 2 mocnych kart do CF/SLI (może kiedyś), no i mogę go mieć w cenie niższej wersji.

 

Edytka:

Tu jest ten test.

A tutaj porównanie PCB.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic 260 896MB - pytanie brzmi, czy moj Tagan 480 W to pociagnie? Ma 2 linie +12V kazda po 20A - w sumie 360W na tabliczce na PSU widnieje.

Reszta configu to e8400@4gh

2x1 Gb ram i jakis tam hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, planuje wymienic mojego x1950gt na jakas nowsza karte... w sumie myslalem o 4770 ale wiadomo, ze przynajmniej narazie trzeba dac sobie z nim spokoj.

 

Generalnie planuje kupic cos lowendowego tj. 9600 gso lub 4670 obie karty nowe w granicach 260-270 zlotych. I teraz mam pytanie ktora wbrac? Wiem ze 9600 gso jest generalnie szybsza... ale... potrzebuje wiecej pradu, moja zasilka do delta 450 (albo 400 nie pamietam), procek pentium dualcore 2,5@3,0 2x 2gb DDR2, dvd, i 4 x HDD (!) poki co to smiga to dobrze, boje sie jednak ze przez te dyski to mi zasilka 9600 gso nie pociagnie... ewentualnie moge skonsolidowac te dyski i wywalic ze 2 :/

A jak wyglada kwestia podkrecania 4670 (asus) da sie cos wyciagnac? bo slyszlaem ze 9600 gso niezle sie kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka spokojnie da radę, przypuszczam, że na 350w też by nie było problemów. Podawane przez producentów dane odnośnie poboru prądu to jest śmiech i nie sugeruj się tym ani trochę.

 

9600gso to fajna karta (mam Asusa) - kupowałem rok temu za 300 zł. Mam zwykłą wersję, bez OC to nic specjalnego (ok. 10k w 3d marku 2006), u mnie rdzeń kręci się z 550 na 720, pamięci z 1600 na 2000 i po tym masz gdzieś 12-13k punktów, czyli wzrost wydajności ok. 25-30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepsze bez OC

4770 czy 4830? Nie wiem jak będzie z dostępnością 4770 :/

Składam komputer znajomym nie wiem która grafa będzie dla nich lepsza. Chodzi o dobra wydajność bez OC i stabilność.

Zestawik taki będzie:

Radeon 4770 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) 439zl albo Radeon 4830 HIS 512MB 2xDVI (PCI-E) 409zl

AMD Phenom II X2 550 BOX Black Edition 419zl

AsRock A780GXH/128M 310zl

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 219zl

Corsair CMPSU-400CXEU - 400W 219zl

Samsung SpinPoint F2EG 500 GB 209zl

Samsung DVD+/-RW SH-S223Q/BEWN LightScribe sata 107zl

 

Ceny z komputronika (tam będzie kupowany cały zestaw).

 

Doradźcie koledzy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4830 za 409 zl to jest jakas masakra, taniej mozna kupic 4850

 

daj sobie spokój z komputronikiem, kup w normalnym sklepie radka 4850 i phenoma 710 i jeszcze ci zostanie pieniedzy

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi doradzicie co wybrać do zestawu bo sam nie mogę się zdecydować - chciałem wydać max 1000 :) gram już okazjonalnie (brak czasu) ale jednak czasami coś odpale i spędze kilka godzin przy grze ;)

 

po głowie chodzą mi dwa rozwiązania:

 

4890 Atomic lub GTX275 - wydajność porównywalna, Atomic na + ma 1G na rdzeniu :P, gtx275 - psyhx

 

albo kupić coś ala gts250/4770 i poczekać na nowe grafy ?

 

reszta to i7+x58 z ddr3 1600, ważne żeby grafa miała 2x DVI lub DVI i HDMI

 

napedzać to bedzie silverstone DA850 (70A@12V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się wymienić mojego Palita GeForce 8800GT 512MB DDR3 na jakąś nowszą grafikę w zakresie cenowym 500-600 PLN. Doradźcie proszę co dla konfigu jak w sygnaturze będzie najbardziej optymalne, tak żeby płynność gier uległa widocznej poprawie (przy rozdziałce fullHD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zikowy Power Color raczej będzie lepszy , palit jest głośny w trybie 3d (jak ten mały wiatrak nad sekcją zasilania się rozpędzi)

 

@pawart Inno 3d swego czasu robiła całkiem znośne karty (nie wiem jak teraz) , tylko że ciężko stwierdzić czy to wersja 192 czy 216 sp (nie znalazłem info na stronie producenta) , jeśli wersja 216sp to byłby dobry zakup , niestety jest "małe ale" sklep nie jest do końca pewny , różne pogłoski się słyszy (problemy z gwarancją to główny wątek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zikowy Power Color raczej będzie lepszy , palit jest głośny w trybie 3d (jak ten mały wiatrak nad sekcją zasilania się rozpędzi)

To coś się zmieniło w nowszych rewizjach tej karty? Bo jak ja miałem swoją to ten mniejszy wiatrak chodził cały czas na maxa i było głośno jak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze sie z zamiare kupienia jakiejs taniej wersji 4890 ( na maximum 6-7 miesiecy )

np. http://www.overclockers.co.uk/showproduct...._source=froogle

ewentualnie taki cus : http://www.overclockers.co.uk/showproduct....amp;subcat=1403

docelowo bloczek na GPU i radiatory na ram i sekcje zasilania , karta musi chodzic stabilnie na 1GHz+

Jako ze jestem zielony w temacie zapytam tutaj :

czy Asusowski Voltage Tweaker dziala na wszystkich kartach 4890 ??

czy wszystkie te karty na WC pojda na owe +1GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję karty graficznej do 150-160zł. Musi być ona używana bo o nowe mają o wiele większą cenę. Posiadam oto taki sprzęt:

 

Płyta Główna: Gigabyte GA-M61SME-S2

Procesor: AMD Sempron 3000+ (1.6 GHz)

Pamięć RAM: 1024 MB DDR2

Karta Graficzna: GeForce 6100 256 MB (Zintegrowana)

Zasilacz: ModeCom MC-350 2.0

 

Chciałbym aby miała maksymalnie obsługę DirectX 9 (PS 3.0). Myślałem nad ATI Radeon'em X1950 PRO z 256 MB pamięci. Dobry wybór? Można na Allegro dostać za jakieś 150-160zł

 

Pozdrawiam.

Gnapek

Edytowane przez Gnapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem zdecydowany na X1950. Teraz tylko pytanie którego producenta wybrać? Na Allegro wyhaczyłem X1950 ASUS'a za 135zł (z wysyłką). Posiada 256 MB pamięci. Warto brać ASUS'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...