Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze strasznie dlugo nie zauwazylem zbiorczego o kupnie grafy, ale juz zobaczylem :D Moj topic mozna usunac jak cos, a pytanko pisze tutaj:

 

Musze cos kupic najpozniej do polowy przyszlego tygodnia i wybieram sposrod: (kupuje w lokalnym sklepie)

HD4890 toxic

 

EVGA GTX 260 SC 1792MB (nie potrzeba tyle, ale w lokalnym sklepie kosztuje tyle co toxic - nikt kupowac chyba nie chce icon_biggrin3.gif)

 

N260GTX Lightning (ew. wersja Black)

 

EVGA GTX 275 wersja taktowana 633MHz z pamieciami 0.8ns

 

Zotac GTX 275 wersja taktowana 633MHz - tutaj zostaloby troche kasy, ale tez niewystarczajaco na nowy PSU

 

Asus GTX275 - standardowy. (drozszy od Zotaca)

 

Karte bede kupowal lokalnie wiec bez linkow, ale jest problem. Ktos powie po kiego... rozpatruje GTX'y 260 ? Otoz dlatego ze mam dosc slaby zasilacz i zmienie go najpredzej na swieta, moj konfig

 

Q9550 (zobaczymy jak z OC, ale mysle ze na 3.6-3.8GHz mi styknie - 3.6 robi na 1.2V; procek dopiero do mnie jedzie)

DFi LP DK P45-T2RS

2x 2GB Reaperow 1066MHz

jeden dysk (barka 7200.11)

jedna z graf i do tego OCZ StealthXStream 500W - niby ma sprawnosc 83% i mam gwarancje gdyby sie zjaral, ale czy nie pociagnie za soba reszty sprzetu ?

 

I kurcze jest zagwostka - jak kupie tanszego GTX'a 260 to styknie na zasilacz, ale nie bedzie mi on bardzo potrzebny, a jak kupie wyzszy moel lub ATi (wole zielonych osobiscie) to z kolei nie bedzie zbyt dobrego zasilacza, ale tez kasy na lepszy, ehh....

 

A i dlaczego GTX275 ma wyzsze TDP niz 285 icon_question.gif

 

A'propos - wiecej kasy nie wskoram.

 

 

/EDIT

 

Chociaz jak patrze na wikipedie to GTX285 i GTX 260 maja takie samo TDP wiec moznaby wykluczyc GTX'a 275 a polowac ew. na jakiegos 285 na Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procek? Z wybranych przez Ciebie HD4850 po prostu żadna się nie opłaca i tyle. W takiej sytuacji to ta GTS 250 z linka będzie najbardziej opłacalna.

Ok, rozumiem. A jak u tej gts250 z ciszą?

Procek - c2d e4500 podkręcony do 3GHz. Do zmiany, ale dopiero za 2-3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kartę graficzną na AGP max. 200 zł. Poprzednio miałem Gigabyte Geforce 7600GS. Teraz myślałem nad ASUS ATI HD3450 512MB. Mój komputer jest nie nowy a zintegrowana karta do niczego się nie nadaje.

Moja konfiguracja:

Procek: AMD Sempron 2200+ 1,51GHz

Pamięć RAM: 1256 MB

Płyta Główna: Asrock K7S41GX

A i jeszcze jakiś dobry sklep jakbyście polecili (tylko nie KDO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Obecnie posiadam; AsRock AsRock A780GXH, AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz i 7600 GT. Chciałbym sprzedać tą kartę i kupić wydajniejsza do 460 zeta. Jaką kartę byście mi polecili? A może pozostawić obecną grafę, kupić nowe chłodzenie i podkręcić procesor? Czy Radeon HD4850 to dobry wybór w tej cenie i czy Seasonic S12II-430 da sobie z nią radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kojos , nie wiem dlaczego wymieniasz , ale jeśli szukasz większej wydajności to z tym prockiem jakakolwiek wymiana mija się z celem , już 7600gs był dla niego za mocny.

Wymieniam bo tamta się zepsuła odesłałem do serwisu ale...szkoda gadać (raczej już tam nie kupię) nawet jeszcze mi nie odesłali ;/. Pasuje mi coś kupić, bo w nic nie pogram. Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić używaną kartę graficzną na złącze Pci-Express, dysponuję budżetem 200zł. Grafa jak i reszta podzespołów będzie trochę podkręcona. Przeznaczenie grafy to Fallout 3 itp. nowsze gry.

Płyta główna ASUS P5VD2-MX

Procesor Intel E2160

Ram: Jeszcze nie kupiony, będzie 2-3GB

 

Odnośnie TEGO (klik) tematu dowiedziałem się ,że bez problemu na tej płycie głównej ruszą grafiki nVidii z chipem G80 i G92, niestety nie znam modeli kart graficznych, które posiadają te chipsety.

Edytowane przez Van GORRE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł kupisz nową 9600gso 384mb.

Za 200 zł to już znalazłem 4 mc 9600GT z gwarą. Poza tym 9600 śmigają na chipie G94 co do którego nie mam pewności czy zadziałają na tym mobo.

 

Tak czy inaczej to wynika ,że 9800 niewiele różni się od 8800.

Edytowane przez Van GORRE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja karta odmówiła posłuszeństwa i muszę kupić nową. Do tej pory miałem GeForce 7900gs. Chciałbym kupić kartę w granicach 400zł. Mój komp: Intel Core 2 duo E6320, płyta Gigabyte GA-965p-S3, 2gb ram, do tego zasilacz Delta 450W.

Wolałbym uniknąć wymiany zasilacza, ale jeśli to konieczne to na taki w granicach ~170zł. Docelowo planowałem podkręcenei procka, więc karta może być mocniejsza nawet jeśli teraz jej nie wykorzystam w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja karta odmówiła posłuszeństwa i muszę kupić nową. Do tej pory miałem GeForce 7900gs. Chciałbym kupić kartę w granicach 400zł. Mój komp: Intel Core 2 duo E6320, płyta Gigabyte GA-965p-S3, 2gb ram, do tego zasilacz Delta 450W.

Wolałbym uniknąć wymiany zasilacza, ale jeśli to konieczne to na taki w granicach ~170zł. Docelowo planowałem podkręcenei procka, więc karta może być mocniejsza nawet jeśli teraz jej nie wykorzystam w 100%.

GTS 250 pobiera więcej prądu od hd4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty mają podobną wydajność.

HD4850 po oc jest lepszy.

Zależy Ci na ciszy?

Chciałbym tylko, żeby nieobciążona karta specjalnie nie hałasowała. Z oc kart nie mam żadnego doświadczenia i nie chciałbym jakoś uszkodzić karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...