Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej.

Mam HTPC o parametrach Athlon 64 x2 4800+, Mobo: GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD 780G chipset microATX, zintegroawana grafika z HDMI, 4 Gb ram , w obudowie Anteca z zasilaczem dostarczonym z obudową.

 

Pomyślałem sobie, że jak kupię jakąś kartę graficzną to będzie miłe uzupełnienie. Jaką kartę jest sens kupić do zestawu ?

Jeżeli to low-profile to tylko to: Odwiedź moją stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka karte w cenie 400~ do configu e2160, p5b, 2gb ramu, chieftec 400w?

W chwili obecnej posiadam 7600gt na ktorej gta iv to pokaz slajdow

Porozglądaj się za HD4850, mam podobny konfig do twojego. Kupiłem tego radzia: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=714418040 jak dojdzie zobaczymy czy dokonałem trafnego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej, mam do wydania około 600-700 zł. Myślałem nad GF 260, zastanawiam sie tylko czy nie będzie tak że mój procesor (e8200) będzie ją ograniczał. Jaka jest opłacalność takiego zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pod warunkiem ze wykrecisz cepa tak do 3.6GHz (choc im wiecej tym lepiej) i spokojnie jeszcze pare-nascie miesiecy bedziesz naprawde komfortowo gral (a jak masz monitor o rodzialce np. 1440x900 to jeszcze dluzej)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 17 sie 2009, 19:30)

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej.

Mam HTPC o parametrach Athlon 64 x2 4800+, Mobo: GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD 780G chipset microATX, zintegroawana grafika z HDMI, 4 Gb ram , w obudowie Anteca z zasilaczem dostarczonym z obudową.

 

Pomyślałem sobie, że jak kupię jakąś kartę graficzną to będzie miłe uzupełnienie. Jaką kartę jest sens kupić do zestawu ?

Jeżeli to low-profile to tylko to: Odwiedź moją stronę

Jeżeli to low-profile to tylko to: Odwiedź moją stronę

 

Obudowa nie jest low-profile. Myślałem o czymś w stylu GTX 260. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co wymienić uszkodzonego 4850 1GB (patrz Sygnaturę)? gtx 275, czy poczekac na radki 5xxx i moze wtedy ceny 4890/gtx 275 spadna? Bo podejrzewam, ze 5xxx bedzie ok 1000zl na starcie wiec mnie nie stac. Chce wydac ok 750 zl ale narazie mi sie nie spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart jest lepsza?

Nie będę ich podkręcał ani nic w tym stylu.

Ta z wyglądu podoba mi się bardziej:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=47584

Bo ta pobiera więcej prądu, ale czy daje coś w zamian:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=49182

Czy rożnią się czymś one oprócz poboru prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lublana

 

Za taką kasę brałbym Asusa 9600GSO TOP.

 

PS. Jaka reszta sprzętu i zasilacz?

 

 

 

@ suchyjastrzab

 

Za 210 zł ma się 9600GSO w wersji TOP, a za 195 zł non-TOP, ale również z DDR3. Karta z DDR2 za taką kwotę wtedy się nie opłaca.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany grafiki. Kasa do 700zł. Zestaw z sygnaturki. Na swoim LCD 4:3 gram w rozdziałce 1280:1024 i w najbliższym czasie nie zmienię monitora. Myślałem o GTX260 ale nie wiem czy jest sens. Poza tym w temacie KARTY GRAFICZNE na sierpień jest napisane , że min zasiłka do GTX260 to markowe 450W a w opisach kart u sprzedawców w internecie jest napisane , że min to markowe 500W. No i nie wiem czy mój zasilacz pociągnie taką kartę. OPIS ZASILACZA. Procek E6300 chodzi na 3.2GHz. Proszę o wskazanie optymalnej karty do obecnego zestawu. Oczywiście im taniej tym lepiej. Jeśli wybór padnie na Radeon to który ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie zakupu radka 4870 - może 4890.

Raczej nie będę kręcił karty.

Interesuje mnie w zasadzie tylko i wyłącznie rodzaj i głośność chłodzenia.

Zależy mi na tym aby karta była cicha w 2D ! W 3D może już nieco poszumieć (ale wiertarkom stop). Jaki model polecacie za rozsądną cenę ? Pakować się w referenta ? Ma ktoś jakieś doświadczenia ?Pozdrawiam

 

Dodam ze gtx 260 którym byłem zainteresowany jest za długi i nie mieści się do obudowy - max to 26,5 cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lublana

 

Za taką kasę brałbym Asusa 9600GSO TOP.

 

PS. Jaka reszta sprzętu i zasilacz?

Płyta Główna: ASUS M3N-H/HDMI

Procesor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5200+

Karta Graficzna:Geforce 8300 (zintegrowana)

RAM: 2GB DDR2

Zasilacz: Fortron (ATX-350PNF) 12 cm

 

Czyli lepiej 9600 gso top od 9600 gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wziąłbym teraz PowerColor HD4850 1GB PCS, a resztę przeznaczył do skarbonki na nowy monitor.

Thx za info. Jeśli to jest najlepszy wybór to OK. Chciałbym tylko rozwiać swoje wątpliwości. Czy karty typu HD4870 TAKIE COŚ ? lub GTX260 są dla mnie poza zasięgiem gdyż , np. procek jest za słaby bądź zasilacz ? No i jeślibym zmienił monitor ( czego naprawdę nie planuje) to czy znowu nie będę musiał zmienić grafiki ? Aha , w opisie na ESC jest błędny opis czy czegoś nie rozumiem ?

Zainstalowana pamięć wideo: 512 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że 9600GT jest droższą kartą o ok. 50 zł. Sam miałem 8800GS od Asusa (identyczna karta, co 9600GSO) i np. w Mass Effect w 1680x1050 na full grało się bez problemów.

Hmm bo może niedługo będę kupował jakąś kartę low-bdg pod 1680x1050 i nie wiem co lepsze. 9600GSO 384MB czy 9600GT 512MB do takiej rozdzielczości. A może dołożyć do HD4850 które już za 300zł da się kupić a chyba sporo przewyższają nV. No ale wolałbym uniknąć ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem sprzedac to co mam w sigu ( jak ktos chetny pisac na PW :lol2: ) dolozyc ciut grosza i kupic jakas niedroga karcioche. Jako ze ostatnio slabo sie orientuje w tym temacie pytam tutaj :wink:

Wiec co kupic zeby procek zbytnio jej nie ograniczal ?

 

ps. liczac ze za starego gfa wezme okolo 100zl , moge dolozyc ze 150ziko = 250zl ;) a i dodam ze gram w rozdzialce max 1280x1024 ( slaby monitor)

 

Z góry thx;)

 

 

edit: moze to ? http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+EN9600GSO+384+T

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...