Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam sprzęt taki jak w konfigu, ale postanowiłem wymienić grafike bo ta nie wiem czy sięspisze dobrze jak wyjdzie CoD MW2. Jaką polecacie grafike tak do 300-350 zł (nie ukrywam,że jestem bardziej za Geforce niż Radek bo te stery do ATI mnie wkurzają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złego w sterownikach od ATi? Bo ja nigdy nie miałem z nimi problemów...

 

Nvidia nie ma niczego ciekawego w tym przedziale. Za ok 350zł jest 9800GT, ale za 360-370 jest sporo mocniejszy HD4850 od powercolor z PCS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kiedyś X800XL i jakoś zraziłem się wtedy do ATI w niektórych grach miewałem problemy, a co do sterów to były problemowe tzn też bywały z nimi problemy podczas instalacji i w niektórych aplikacjach. No i przede wszystkim nie były tak dopracowane jak to było i jest z Nvidią. Zapomniałem jeszcze napisać, ze posiadam monitor 19" i max rozdziałka w jakiej będe grać to 1280x1024. Więc nadal jestem otwarty na wasze sugestie i typy. Jeszcze jedno jak już załóżmy padnie wybór na jakąś karte to możecie mi tylko odpowiedzieć po co jest większa pamięć w kartach ? Tzn jedne egzemplarza tej samej maja np 512MB a inne 1GB lub 6xx. Do czego jest ta pamięć potrzebna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złego w sterownikach od ATi? Bo ja nigdy nie miałem z nimi problemów...

 

Nvidia nie ma niczego ciekawego w tym przedziale. Za ok 350zł jest 9800GT, ale za 360-370 jest sporo mocniejszy HD4850 od powercolor z PCS.

Przecież za 360zł masz też GTS250 który idzie równo z HD4850 a w niektórych grach jest szybszy

 

 

Jeszcze jedno jak już załóżmy padnie wybór na jakąś karte to możecie mi tylko odpowiedzieć po co jest większa pamięć w kartach ? Tzn jedne egzemplarza tej samej maja np 512MB a inne 1GB lub 6xx. Do czego jest ta pamięć potrzebna ?

Dodatkowa pamięc przydaje się do tekstur w wysokiej rozdzielczości. Gdybyś zmienił monitor np na 22" i gral w 1680x1050 to 1GB się przyda. Obecnie nie wiem cyz jest sens. Choc glownie zależy to od tego ile by trzeba dopłacić względem 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chcialem sobie wreszcie pograc w gta 4. Krotkie i tresciwe pytanie.

 

Czy przy komputerze z \/ sygnatury \/, wymiana karty graficznej na hd4850 512mb wystarczy zeby sobie plynnie pograc na przyzwoitzch detalach? Mam winXP.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gierka wymaga bardzo mocnego procka.

Na Twoim nie ma co się pakować w mocną grafikę.

Z resztą teraz chyba nie jest najlepszy czas na kupno GFX, a jeśli jeszcze w to nie grałeś to do października też wytrzymasz. Wtedy ceny będą lepsze i kupisz to samo + dodatkowe 2GB RAM`u za te same pieniądze.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gierka wymaga bardzo mocnego procka.

Na Twoim nie ma co się pakować w mocną grafikę.

Z resztą teraz chyba nie jest najlepszy czas na kupno GFX, a jeśli jeszcze w to nie grałeś to do października też wytrzymasz. Wtedy ceny będą lepsze i kupisz to samo + dodatkowe 2GB RAM`u za te same pieniądze.

 

Dzieki za odpowiedz. W takim razie czekam dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mam do wyboru 4850 gigabyte za 340 i 250 gainwarda za 370

testach raz lepszy 4850 raz 250, a ktora karta ma lepszy potencjal oc?

4850 ma potencjał OC. Nie jest on wielki ale jest. 250 nie ma potencjału OC bo już jest podkręconą wersją znanej karty 8800GT.

Po OC 4850 będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze warto poczekac na nowe karty ati i co za tym idzie na obnizke cen 48x0?

HD4850 jest chyba zbyt tanią kartą, by było warto czekać akurat ze względu na obniżki.

Zgazam się. Nowe karty często są kosmicznie drogie. Może być tak, że nowe, wydajne karty będą drogie, w cenie obecnego HD4850 wyjdzie jakiś kastrat w nowym procesie, który będzie wolniejszy od HD4850. Natomiast HD4850 w rozsądnych cenach znikną ze sklepów zanim cena spadnie. Już takie scenariusze były. Pamiętam jak chciałem zmienić kiedyś Rive tnt 32mb m64 na GF 4 ti 4200. Do dziś w jednym kompie mam FX 5200 ultimate bo GF4ti pyparowały ze sklapów zanim zdążyłem kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto kupic (max 450zl) do mojego sprzetu ?

 

Bede kupowal monitor 22" , wiec chcialbym pograc w natwnej w kilka nowszych tytulow.

 

Czy mitem jest to, ze gry sa obecnie tworzone pod GF, a z Radeonami sa problemy i trzeba instalowac jakies patche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto kupic (max 450zl) do mojego sprzetu ?

 

Bede kupowal monitor 22" , wiec chcialbym pograc w natwnej w kilka nowszych tytulow.

 

Czy mitem jest to, ze gry sa obecnie tworzone pod GF, a z Radeonami sa problemy i trzeba instalowac jakies patche?

Mitem to jest. Poszukaj HD4870 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja zmiksuje temat grafiki i zasilacza :) Chciałem sie dopytać bo nie jestem pewien i prosze o odpowiedź osoby które wiedzą ode mnie lepiej a nie o strzelanie lub gdybanie ;)

 

Jaką najwydajniejszą grafike mogę wsadzić pod mój obecny zasilacz jakim jest Pentagram SilentForce 460W z resztą sprzętu jak w sigu.

4870 lub GTX260 podejdzie?

 

Jakich firm polecacie te grafy? Chodzi mi głównie o chłodzenie, nie lubie głośnych ale jakoś niestrasznie słyszalne może być w stresie.

 

Jeszcze nie pytam którą wybrać bo bede kupować cos za miesiąc a wiem że może dużo sie dziać i może nie kupie ani tej ani tej :P Głownie chodzi mi o to co moze pociągnąć bez obaw mój zasilator, dziex ;)

 

PS. Nie mam (jak większośc tu) wyrobionej sympatii do jakiejś marki. Kupuje najbardziej opłacalne - czy to Ati czy Nvidia. Także walcie która lepsza też nie faworyzując żadnej z marek :) mam monitor 22" 1680x1050 jakby co...

pzdr

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wybrać i dlaczego, głównie stawiam na jakość/ciszę:

- Gainward GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Golden Sample 55nm

- Galaxy GF GTX260 896MB DDR3 448Bit PCI-E STD

- GeForce with CUDA GTX 260 Palit 896MB (PCI-E) (Core216) Sonic

- BFG GTX 260 896MB PCIX MAXCORE 55nm OC

 

A może coś innego? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DejwiT11

 

Miałem tego Pentagrama 460W z HD4850 i wtedy już pracował bardzo głośno (w 2D na 1350RPM, w 3D na 1700RPM), także na Twoim miejscu zmieniałbym od razu zasilacz. Masz zresztą teraz 8800GT, nie siedzisz na integrze. Jeżeli masz kasę teraz i na zasilacz, to oczywiście inna sprawa.

 

 

@ pewu

 

Brałbym Palita Sonic.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DejwiT11

 

Miałem tego Pentagrama 460W z HD4850 i wtedy już pracował bardzo głośno (w 2D na 1350RPM, w 3D na 1700RPM), także na Twoim miejscu zmieniałbym od razu zasilacz. Masz zresztą teraz 8800GT, nie siedzisz na integrze. Jeżeli masz kasę teraz i na zasilacz, to oczywiście inna sprawa.

Na to, że głośno pracuje to nie patrze. Bo głośno pracował mi juz z Athlonem 4200+ i 8600GT! Zresztą wymieniłem w nim wentylator. Chodzi mi o to czy nie zabraknie mu mocy, bo że sie dość nagrzewa to wiem. On sie grzeje nawet jak ciągnie lajtowy sprzęt... Ktoś jeszcze sie wypowie w mojej sprawie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar zmienić grafikę ( ok. 300-350zł). I co max. mogę wsadzić do mojego konfiga ? ( myślałem o HD3850/3870). Raczej coś z firmy ATI (sentymentalnie) ale konkurencji definitywnie nie odrzucam. Pozdrawiam.

Edit: Raczej w najbliższej przyszłości 1-2 lata nie planuję zmiany procka i mobo( no chyba że się coś posypie).

Max. jaki wykręciłem procka to ok. 2450Mhz ograniczają mnie pewnie pamięci :(.

Edytowane przez TOM68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że wykręcisz procka do maksimum bo inaczej grafa bedzie troszke sie marnować... Chyba, że niedługo planujesz zmiane tego 3800+. Jeżeli nie to lepiej iść na piwo i kupić coś tańszego na chwile obecną lub ostro podciągnąć procka do minimum 3ghz...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...