Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zmienić grafikę ( ok. 300-350zł). I co max. mogę wsadzić do mojego konfiga ? ( myślałem o HD3850/3870). Raczej coś z firmy ATI (sentymentalnie) ale konkurencji definitywnie nie odrzucam. Pozdrawiam.

Edit: Raczej w najbliższej przyszłości 1-2 lata nie planuję zmiany procka i mobo( no chyba że się coś posypie).

Max. jaki wykręciłem procka to ok. 2450Mhz ograniczają mnie pewnie pamięci :(.

Max co warto to 8800GT za ok 200zł wyrwiesz (w razie czego służę pomocą w szukaniu). Za resztę możesz zrobić małą modernizacje (jak sie postarasz to E2xxx, P31 i 2x2GB RAM).

 

R4KET, stanowczo nie. Ile chciałbyś wydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanko... Ktora karta bedzie bardziej oplacalna?

 

http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=140

czy

http://www.connect3d.com/radeon_hd_4850VP.htm

 

Roznica cenowa tych kart to 20\25 zł - drozsza jest gts 250...

 

Bedzie to zakup w hurtowni...

 

No i oplaca sie czekac na te niby "znizki" po wprowadzeniu kart 5xxx ? Mysle, ze nawet po znizce model 4870 nie bedzie w moim zasiegu...

Sprawa druga : Prosilbym o jakies linki do testow gdyz sam nie moglem niczego znalesc... Czy ten gts 250 GREEN nie bedzie mniej wiecej podobny do 9800gt? Jak to by bylo z wydajnoscia tych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zasięgnąć opinii, bo tak porównuję i nie jestem w stanie wybrać, co będzie lepsze HD4870, czy GTX260?? Granie głównie w samochodówki w rozdziałce na lcd 19" 1440X900, no czasem może od święta na LCD 40" Full HD. Grafa miałaby być sparowana z C2D E8400. Do tego jeszcze zastanawiam się nad zasiłką i mam dylemat czy Chieftec GPS-550AB-A uciągnie spokojnie tą parę i starczy na przyszłość, gdybym za rok chciał wymienić grafę?? Nie mam w planach żadnego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

sorry ze tak wbijam do tematu ale kupilem karte

http://www.allegro.pl/item739260353_gainwa...s_700_2000.html

 

Czy ona czasem nie wydaje sie wam jakas tania?

Niespecjalnie.

 

Swoją drogą, w tej cenie wolałbym już 8800GT z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ~400zł na kartę graficzną, do konfiguracji jak w podpisie. Przeglądałem ten temat wyczytałem że najlepsze w tej cenie jest HD4850 512MB, a może warto dopłacić do wersji 1024MB?

Monitor ma 1680x1050, jeżeli procesor nie da rady to będzie zmiana na E5200/E5300 lub E8400 jak znajdę w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilek, za 440zł są na allegro 4870 i bym nad takową się zastanowił.

 

przemekwas1, nie jest tania bo za taką kasę masz 8800GT która bije na łeb na szyje to cudo. 1GB na tej karcie nic Ci nie da. Za 300zł na forum widziałem już 8800GTS 512MB więc w ogóle cena niespecjalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak3366739[/snapback]

emilek, za 440zł są na allegro 4870 i bym nad takową się zastanowił.
Dlaczego tak sie upierasz na tą aukcje? Może nie czytałeś o tych sprzedawcach ale...

 

Zdecydowanie nie polecam robienia zakupów u Entera/imrch'a.

... kolega ma racje, bo oni ponoć robią przekręty jakieś i ludzie na forach sie skarżą. Takie tanie to jest bo praktycznie kupujesz bez gwary (mimo, że teoretycznie jest) lub są duże problemy z nią. Sam miałem to kupować ale zrezygnowałem. Nie chce mieć nieprzyjemności bo również zbyt często nie dochodzi wogóle do transakcji... A w komentarzach bezczelnie kłamią, radze poczytać fora. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do ceny Asusa 9600GSO dołożyć jeszcze 60zł i wziąć Palita 9600GT? Chętnie wziąłbym jeszcze wersję Sonic, bo dopłata niby niewielka, a wtedy blisko już do 9800 i blisko do HD4850 itd. itd. :wink: Więc stop. Budżet napięty, pytanie proste: dołożyć do 9600GT? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto do ceny Asusa 9600GSO dołożyć jeszcze 60zł i wziąć Palita 9600GT? Chętnie wziąłbym jeszcze wersję Sonic, bo dopłata niby niewielka, a wtedy blisko już do 9800 i blisko do HD4850 itd. itd. :wink: Więc stop. Budżet napięty, pytanie proste: dołożyć do 9600GT? :wink:

Jak kolega wyżej powiedział - lepiej przycelować w 8800GT. Ale jeśli chodzi o te dwie - raczej nie warto. 9600GSO to jest chyba 8800GS, czy czasem to nie jest nawet wydajniejsze niż 9600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600gso to 8800gs z odrobinę podniesionymi taktami zegarów. Niestety 9600gso jest słabsze od 9600gt , ale wersja top od asusa ma tylko nieznacznie niższe takty na rdzeniu , tak że oc ogranicza się do lekkiego podkręcenia zegara gpu i mamy pełne 9600gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabsze? Ma 96SP, podczas gdy 9600GT tylko 64SP. Często zatem 8800GS/9600GSO okazuje się szybsza

w ogóle co Ty gadasz "mamy pełne 9600GT" - skoro 9600GSO to inny rdzen karty niż GT?

 

EDIT: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4178 <<< porównanie 88-GS/96-GSO z 96-GT

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...