Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce kupowac karty ktorej moj komp nie pociagnie, a karta mi jeszcze spowolni jego wydajnosc.

I bardzo rozsądnie. Dlaczegóż nowa karta miała by spowalniać wydajność ?

To jaki to zasilacz ? [; Nie ma co się napalać na giga ramu - tym kartom to niepotrzebne i zbędnie podnosi ich cenę - 512 starczy. IMO bez oc procka nie było by grzechem kupić 9600 gso ~200 zł, a po lekkim oc jakiegoś 8800gt/9800gt/4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami za 200-250zł da się kupić używanego 8800GT. Jak wiadomo jest to to samo co 9800GT, jest też sporo lepsze od GSO, więc myślę że to dobra opcja

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Mam pytanie... przymierzam się do zakupu komputera i jednym z bardziej dręczących mnie problemów jest wybór karty graficznej.

Po przejrzeniu kilku ostatnich testów itp doszedłem do wniosku, że opłaca się kupić ati hd4890.

Problem jest taki, że nie wiem, która firma jest lepsza/gorsza i jaki konkretny model wybrać.

Cena to max 800 może 850zł.

 

Proszę o odpowiedź, najlepiej z podaniem konkretnego modelu i uzasadnienia.

Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję szybkiej pomocy ponieważ jutro muszę dokonać zakupu.

 

Mam okazje wymienić moją grafe na Radeona HD4850 512MB Gigabyte lub na Nvidie GTS250 512MB Asusa.

 

 

Pytanie która lepiej wybrać skoro mam do wyboru obie w tej samej cenie??

 

I drugie pytanie - musze równiez wymienić zasilacz. Więc skoro już mi podpowiecie która kartę to jaki do niej wybrać zasilacz aby było stabilnie jednak jak najmniejszym kosztem niestety.

 

Reszta kompa jak w sigu.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się nad takim samym wyborem zastanawiałem.Wybrałbym gts250 którego zreszą też kupie tylko nie wiem jaki. Wiem tylko że taktowanie ma mieć 740/2200.Wsumie hd4850 to nowsza konstrukcja i troche mniej prądu ciągnie ale w wiekszości testach jest wolniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się nad takim samym wyborem zastanawiałem.Wybrałbym gts250 którego zreszą też kupie tylko nie wiem jaki. Wiem tylko że taktowanie ma mieć 740/2200.Wsumie hd4850 to nowsza konstrukcja i troche mniej prądu ciągnie ale w wiekszości testach jest wolniejsza.

 

Czytając kilka testów w sieci tez się skłaniam ku GTS 250.

 

Chyba jednak minimalnie szybsza i mniej problemów ze sterami od Nvidi.

 

Ja mam do wyboru tylko wersje Asusa.

 

To teraz jeszcze kwestia jaką najtańszą zasiłkę do tego GTS250 aby stabilnie to chodziło na kompie z siga??

 

Taki Amacrox AX450 http://www.allegro.pl/item743623417_zasila..._gwar_wawa.html starczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam wymienić kartę graficzną i tak myślałem nad http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+GTS250+512 oraz http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=...more&filtr=. Na plus asusa przemawia gwarancja 36 miesięcy, za to wydaje mi się, że chłodzenie zotaca będzie wydajniejsze, oraz będzie chłodzić pamięci i mam pytanie która karta będzie lepsza oraz która ma cichsze chłodzenie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kupić kartę graficznę do phenoma II x3 710, 4 gb ramu, zasilacz ocz 500w? Powiedzmy, ze moglbym przeznaczyc na ten cel do 600-800 zl. I jak to jest z cenami kart graficznych? Spadaja przed swietami? Pytam sie, bo moge poczekac pare miesiecy z zakupem tejze karty.

 

Co do priorytetow dot. karty: wazne zeby byla cicha, dosc wydajna. Milo byloby jakby nie byla specjalnie pradozerna.

Edytowane przez ihrsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym do mojego "MediaCenter" włożyć jakąś grafikę, wydajność Intela może jest wystarczająca, ale...

 

* chciałbym odciążyć RAM (tylko 768)

* dostać wsparcie do filmów w HD (nie koniecznie full)

 

Na pokładzie jest P4 3.0GHz oraz zasilacz 260Watt

 

Myślałem nad 4350 DDR2 / 4550 DDR3 ze względu na niski pobór prądu, ale czy te Pentium nie będzie wąskim gardłem dla tak nowych kart? Ew. jaką inną kartę kupić, grać nie gram na tym kompie, a jeśli już to w starocie (Quake3, CS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym o poradę , bo nie wiem jaką grafikę wsadzić do tego kompa:

 

AMD Phenom II X3 720

Gigabyte Ma770-UD3

G.Skill 4gb 1066Mhz CL5

OCZ ModStream 500W

 

Zastanawiam się nad 4850 lub 4770..

 

Najlepiej, żeby miała wyjście TV-OUT bo ogladam filmy na TV. Monitor maM 17 CALI crt, wiec nie musi być z najwyższej półki, poza tym nie jestem jakimś maniakiem gier, po prostu chce od czasu do czasu zagrać w najnowsze tytuły, na w miare dobrych detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś wyjaśnić, bo nie bardzo sie na tym znam, ale mam rozpiske przy zakupie procka była książeczka z kartami ATI, i Engine clock 4850 to 625MHz, a 4770 to 750MHz, czyli tak samo jak w 4870... Wiec 4770 jest porównywalna do 4870 i niby bije na głowę 4850? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem najbardziej odpowiednie karty dla mnie z wyjściem TV-OUT i po tym co napisaliście wybrałem 3 karty.

 

Teraz napiszcie którą mam wziąć(która jest lepsza dla w/w konfiguracji)

 

ZOTAC GTS250 512MB

 

http://www.neo24.pl/karta-graficzna-zotac-...101-10p%29.html

 

ASUS HD4850 512MB 256bit PCI-E

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+HD4850+512

 

Sapphire HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAP+HD4850+512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj od tego użytkownika, bo będziesz miał problemy z gwarancją.

Tak myślałem że coś musi być nie tak bo cena jest bardzo kusząca. Ogólnie jak tak patrze na ofertę i ceny dzisiejszych kart średniego segmentu to nic się nie zmienia, wybór mniej więcej ten sam co rok temu, ceny podobne, karty te wydajnościowo jakoś specjalnie od siebie nie odbiegają. Nowinki to tylko na razie widzę w przedziale cenowym kart 800-1300zł. Kusi mnie na wymianę i szukam jakiś okazji cenowych ale widzę że to nie ma sensu i warto poczekać na coś świeżego do 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupic nową kartę graficzna Nvidia Geforca 9xxx pod płytę główna P5ne http://www.frazpc.pl/artykuly/509/ASUS/P5N...Krol/taniego/OC Chciałbym aby cena nie przekroczyła 500 zł

 

Dane techniczne komputera

 

Procesor E4300 ( podkręcony chwilowo do 2,4 Ghz będzie podkręcony do 3Ghz )

Pamięć ram Patriot 1 GB ram 800 mhz (ale bedzie 2X2GBa )

Zasilacz Chieftec GPS-500AB-A 500W

Edytowane przez Suek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci ten relikt przeszlosci ? ;] Do 500 zl to chyba najlepiej wyjdziesz na hmm 4850 lub gts250/98GTX+. Za troche wiecej mialbys PowerColor 4870 (515zl) bo gtx260 to juz drozej sporo. Przede wszystkim nie kupuj 9xxx bo to nie ma juz sensu. Jedynie ten kotlecik 9800GTX+ ale teraz znajdziesz go juz tylko pod nazwa gts250.

A tak w ogole to to przyspiesz to co bedzie, bo wiele z tej karty nie przyjdzie z 1gb ram i dual na 2,4ghz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...