Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zadowoliłbym sie GeForce GTX-260, a pokręcenie procka po wymianie pamięci to już pryszcz.

ja też

Ta karta ma chyba najlepszy stosunek wydajnośc cena

 

Czy zna ktoś gtx260+ z bardzo ale to bardzo cichym chłodzeniem ( oprócz wodnego )

 

Czy gtx260+ od glaxy jest cichy ma chłodzenie podobne go 7900GTO a ono jest bardzo ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać na co warto wymienić Galaxy 8800GT dokładając 250zł (czyli karta do 550zł). Może być nowa lub używana. Reszta sprzętu jak w sygnaturce.

Z tego co widzę wymiana na 250 nie bardzo ma sens, 260 drogie, więc chyba przesiadka na ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać na co warto wymienić Galaxy 8800GT dokładając 250zł (czyli karta do 550zł). Może być nowa lub używana. Reszta sprzętu jak w sygnaturce.

Z tego co widzę wymiana na 250 nie bardzo ma sens, 260 drogie, więc chyba przesiadka na ATI?

Używana gtx260 216sp z gwarancją.... słabszych nawet nie warto rozpatrywać w odniesieniu do 8800gt które de facto jest gts250-tką ze skręconymi zegarami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy niech będzie to E5200 @3,5-4GHz, pewnie więcej nie chcesz wydac, ja bym chętnie widział Q9XXX lub E8xxx z tym że to już wydatek 400-500zł za procesor, E2140 za 100zł sprzedasz, czyli conajmniej 300zł musisz mieć na procka. W przypadku E5200 wystarczy dołożyć 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz za płytę główną ? Bo Andrew zaraz pewnie poleci Ci Phenoma.

 

 

A ja poleciłbym poszukać E5200. Spokojnie powinien pójść wyżej. Tak do 3.5-3.8 ghz. Poszukaj też na Forum w dziale Giełda. Może trafi się jakiś selekt i będziesz miał pewne 3.5 ghz, a nawet do 4.0 z tego co widziałem.

 

To już spokojnie wystarczy do GTX260. Chociaż IMO ten E2140 też nie najgorszy, ale jednak będzie troszkę ograniczał.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady w kwestii karty "przejściowej". Sytuacja wygląda tak, że nowy komputer będzie wyglądać tak:

Płyta Gigabyte GA-MA770T-UD3P PCI-E s.AM3

Procesor AMD Phenom II X2 550 Black Edition s.AM3 BOX

Pamięć 2GB

Zasilacz Be quiet! Pure Power L7-530W

 

Do tego potrzebuję dobrej, oszczędnej karty graficznej, którą wymienię w bliższej (bądź dalszej) przyszłości. W tym momencie zestaw osiągnął pułap 1000 zł i muszę przystopować (gdybym mógł, włożyłbym tam gf260 ~600zł).

Podsumowując - chcę włożyć tam coś, co umożliwi komputerowi pracę i zajmie się grafiką w grach. Cierpliwy jestem, przesiadka z Athlona 2000XP+ i R9600Pro i tak będzie zauważalna, więc..

Coś dobrego z przedziału cenowego 100-300. Idealnie Nvidia (mam sentyment, poza tym chyba dobrze dogaduje się z filmami HD przez CUDA). Chętnie przyjmę też propozycje odnośnie dalszej rozbudowy (powiedzmy, co zrobić po premierze kart z serii 5xxx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A radeony przypadkiem maja w nazwie HD. Co do premiery kart z serii 5xxx to juz sie odbyla, malo tego juz sporo pro userow i jeszcze wiecej wrzeszczacych dzieciakow ma te karty i opisuje. Testow tez duzo... Teraz juz mozna raczej gdybac co bedzie gdy nV przedstawi swoja oferte, a to nie lada zagadka, bo narazie jest niezmiernie smieszne. Wielkie plany i slowa, sporo zdjec, pozniej sie okazuje ze to jakis plastyk udajacy karte, kolejno jeszcze wieksze zapewnienia i terminy ;] Moim zdaniem powinienes wziąć radka 4xxx okolo 300zl to chyba 4730, 40nm wiec chlodny i cichy a zarazem nowoczesny. Od nV to tylko 9xxx a to juz starocie z lekka sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie co wybrac do takiej konfiguracji:

Intel e4400

Asus pb5

2x1G Geil Ultra

Chieftech 450 W

 

i najwazniejsze zmiana grafiki z GF 8600GT Gigabyta na coś pokroju ATi 4850 lub 4770 lub cos z tego samego poziomu z GF , tak żeby zasilacz uciagnoł i żeby sie dao grac w 1440x900 w mozliwie duzych detalach w nowe gry

No i cena grafiki ok 450 zł

 

Grafika bez OC ew małe oc tak samo procesor

 

Komp jest bratanka ktory sie w OC nie bawi.

 

Prosze pomóżcie bo troszke zaniedbałem sie w katrach graficznych i nie wiem co teraz jest na topie że tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Powiedzcie jaką kartę kupić do takiego zestawu:

Intel e2140@2,67

Asus P5LD2

3GB RAM

Chieftech 350W

 

chciałbym wydać na nią nie więcej niż 350zł, najlepiej jakby była z tego sklepu:

http://instalnet.alsen.pl/index.php/group/...k/2/PCI_Express

Edytowane przez kelso0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...