Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad czymś za około 700 zł. Wybieram między:

http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPa...oducts_id=18094

oraz

http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPa...oducts_id=22010

 

Za Radeonem przemawia OpenGL 3.0 i DX 10.1. Ten GTX 260 jest jednak bardzo mocno dokręcony, da radę jeszcze trochę go dokręcić i zastanawiam się czy wydajnościowo nie będzie lepszy od tego Radka. Jeśli ewentualnie macie jakieś inne propozycje do 700 zł to proszę o pomoc.

 

Mogę dorzucić kilka złotych do:

http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPa...oducts_id=18060

Edytowane przez voylash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX będzie lepszy jak będziesz grał w gry z PhysX np. Shift. Do tego ten GTX260 Super OC będzie lepszy od tego Palita GTX275 o kilka fps, a na pewno tańszy. Do tego ktoś tu na forum pisał, że to chłodzenie w Palicie=takie samo jak w Gainwardzie nie do końca się sprawdza i żałuje, że nie kupił wersji z referencyjnym chłodzeniem.

 

Ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty, czyli do 700PLN grafa, ewentualnie mogę dorzucić te 50-60PLN. Na początku nawet też myślałem na poważnie o tym 4890 Gigusa co zapodałeś i GTX 275, ale jak się dowiedziałem o tym 260 Super OC i przeczytałem pare recek w necie, to stwierdziłem, że warto go kupować i szkoda przepłacać za GTX275 z referencyjnymi zegarami. No może ten Gigabyte GTX 275 GV-N275UD-896I może być już kapkę lepszy od tego 260 Super OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dzisiaj weekendowo tutaj - no i dobrze

 

A co powiecie na dwa lub trzy takie radki 5770 850/1200 za 609 dwie napewno

tu jest link do testów http://pclab.pl/art38839-21.html

Podsumowujac za 5870 mam 2,5x5770 lub za GTX 295 mam 3x 5770

 

Mam nadziej ze 900watt pociagnie w obydwu przypadkach

 

Takie pytanko jak to jest jak ma sie dwa monitory podlaczone - eyefinity,

jak myszka przechodzi z jednego m na drugi m to trzeba cos przycisnac czy przeplywa z m na m jakby był tylko jeden ?

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam pytanko jakiej firmy polecacie 4850?

 

 

Gigabyte, His, XFX, może jakiejs innej (te co podałem to najłatwiej dostępne w Krk (jeśli ktoś zna jakiś tani sklep w Krk to też może dać znać :wink: )?? :unsure:

 

 

Oczywiście 512 bo 1GB nie ma sensu :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój sprzęt to:

Płyta GA-MA78G-DS3H

Proc Athlon 64 X2 6000+

Ram 2x2GB 800Mhz

Zasilacz OCZ 500w

Monitor 22"

 

Zastanawiam się nad Radeonem 4770,który z tych podanych byłby najlepszy,chodzi mi głównie o wydajność chłodzenia i możliwość podkręcania.

 

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/24529

 

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/13243

 

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/23078

 

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/25053

 

Co polecacie?Może jakieś inne propozycje z waszej strony.

Cena do 500zł.

Edytowane przez m17essi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I coś na temat XFX, Asus? Oprócz głośności to gigabyte ok (mówie o tym zwykłym a nie z zalmanem)?

Referent jest głośny i ma wysokie temp.

 

Poszukaj np. sapphire, nie widziałem, żeby ktoś narzekał.

 

@m17essi

W tej cenie szukaj hd4870.

Proc trochę za słaby do tej karty.

Sprzedaj swojego i kup x2 240 i go podkręć. Zrobi ~3.5GHz na box. Ewentualnie poczekaj na Athlony II x3.

Za 6000+ dostaniesz ~200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent jest głośny i ma wysokie temp.

 

Poszukaj np. sapphire, nie widziałem, żeby ktoś narzekał.

 

@m17essi

W tej cenie szukaj hd4870.

Proc trochę za słaby do tej karty.

Sprzedaj swojego i kup x2 240 i go podkręć. Zrobi ~3.5GHz na box. Ewentualnie poczekaj na Athlony II x3.

Za 6000+ dostaniesz ~200zł.

 

 

Dzieki za info :wink:

 

To jeszcz ostatnie pytanie (moze głupie :oops: ), bo na foto widac ze sa 2 wejscia hdmi (chyba tak sie nazywaja ) i s-video a nie wiedze wyjscia na zwykłego crt'ka - jakas przejsciówka czy jest problem? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto bawic sie CF ??

 

5770 w cenie 509zł Sapphire czyli za 1020zł mamy lepsze osiagi niz jakakolwiek pojedyncza karta, tu mozna zerknąć http://pclab.pl/art38839-21.html fakt zużycie mocy jest wieksze bo to dwie a ogólnie to czasami jest lepiej czasami gorzej tak samo jak i z kazda inna karta jak i gra, w tym temacie uwazam wszystko jest w locie, nie ma rozwiazania idealnego, chyba ze grasz w jedna gre i srasz kasa (sorrki za słówko).

 

Ja na 95% kupie dwie 5770 trzech nie mam jak wykorzystac, zreszta po co komu trzy karty - do gier to chyba przesada.

NIe jestem expertem w tej dziedzinie z checia sprawdze inna alternatywe cena/jakosc

 

Co by nie było znalazlem sobie radka 5770 i sa trzy opcje MSI, Asus, Sapphire - ktora polecacie ??

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam karty graficznej do:

C2D E8500

ASUS P5Q Premium

2x2GB Patriot

 

wymagania:

- do 500zł

- cicha (najlepiej jakby wentylator się włączał tylko w 3d)

- hdmi (z audio)

- poza grami filmy hd

- 1920x1080

 

Do tej pory byłem nastawiony na Sapphire HD4850 1024MB Vapor-X.

 

Co mi polecicie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie zapytac czy warto zając sie modernizowaniem jednego mojego staruszka, a ma sie on następująco:

C2D E6750 box, Gigabyte p35-ds3r, 2x800mhz geill, 2x320gb wd caviar raid 0, GF 8800 Ultra - Asusa... zasiłka to chieftec 650W... obrazek wysyłany jest na Belinea 102030W o ile mnie pamięc nei myli matryca 20.1 cala...

 

 

pozdrawiam Zitah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tych Radeonów 4770 co podałem który byłby najlepszy,ten od Sapphire czy Powercolor?

Raczej dużych różnic nie będzie, więc brałbym najtańszego.

 

@percio

Nie wszystkie gry wykorzystują CF, duża cześć robi to słabo. Do tego trzeba mieć płytę z CF i mocniejszy zasilacz. 2 karty wydzielają więcej ciepła niż 1, wiec wentylatory muszą mieć więcej obrotów na sekundę, aby to schłodzić, a przez to jest głośniej.

Asus pozwala na zmianę napięć, więc jego bym wybrał.

@kamilee

HD4850 może być trochę za słaby do tej rozdzielczości.

Jak możesz to dozbieraj do GTX 260 216. Najlepiej podkręcił gdybyś proca i GTX jeżeli go kupisz.

 

@Zitah

Sam musisz zdecydować czy warto modernizować. Zależy jakie masz wymagania od komputera i ile chcesz wydać na to.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, siedzę na:

Athlon II x2 245

ASUS M4A785TD-V EVO AMD 785G (hd 4200)- grafika zintegrowana

GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 x 2048 CL9

 

Chcę do tego kupić jakąś kartę graficzną od Nvidii (z racji tego że linux ma problemy ze sterownikami od amd)

 

myślałem o gt220 1GB DDR3 albo 9600GT 512/1024 ddr3- co będzie lepszym wyborem? A może coś innego w tej cenie?

 

najlepiej jak karta będzie z pasywnym chłodzeniem bo cenię sobie ciszę

dobrze by było gdyby miała wyjście d-sub i hdmi

 

czy do takiej karty będe potrzebował nowego zasilacza (dodatkowe zasilanie)? Obecnie siedzę na starym Huntkeyu 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę do tego kupić jakąś kartę graficzną od Nvidii (z racji tego że linux ma problemy ze sterownikami od amd)

Heeeee ?? Ja zielony użyszkodnik [brzydkie określenie na linuksa]a nie miałem problemu zainstalować na 64 bitowej wersji Ubuntu sterów do X1950PRO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@percio

Nie wszystkie gry wykorzystują CF, duża cześć robi to słabo. Do tego trzeba mieć płytę z CF i mocniejszy zasilacz. 2 karty wydzielają więcej ciepła niż 1, wiec wentylatory muszą mieć więcej obrotów na sekundę, aby to schłodzić, a przez to jest głośniej.

Asus pozwala na zmianę napięć, więc jego bym wybrał.

Zasilacz 900W, płyta Asus Rampage 2 Extreme no i7 975, obudowa Cosmos S masa wentylatorów, boczny panel 3/4 pow siatka + 200mm fan, oprócz tego jest 6x120mm do tego pomiedzy kartami na PCI moge dokupic kolejny, zeby była lepsza cyrkulacja,chociaz nie wiem czy wejdzie, a za jakis czas to i tak bedzie woda, moze cos takiego http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=3855 wiec na razie o temp sie nie martwie. A jak to pozniej bedzie z woda, z karty sciaga sie obudowe z fanami i montuje w to miejsce water block, czy od razu musze o tym pomyslec ??

hmm mi tam Asus pasuje chocby to ze jest najtanszy z nich wszystkich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś grafika do 100zł, która ma hdmi i pociągnie filmy w hd - istnieje coś takiego? Normalnie będzie podłączana pod monitor 19", ale do filmów pod 32"HDReady. Co proponujecie?

 

edit - najlepiej jakby była pasywna, co by nie było zbyt dużego noisu jak przy tym śmieciu 9500gt.

Edytowane przez szczupak01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...