Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam 8800GS i po niedawnej wymianie monitora na 22" (1680x1050) karta przestała być wystarczająca w 3D. Ostatni tydzień spędziłem na czytaniu recenzji i forów i w mej głowie powstał tylko zamęt. Skłaniam się lekko do nowych radków, ale ogólnie się zastanawiam czy nie odpuścić i poczekać na nowości od nvidii.

Co kupić aby mógł poszaleć w natywnej rozdzielczości nowego monitora?

Reszta sprzętu: DualCore@2.4, 2GB RAM, Zasilacz 350W. Budżet około <500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to zwykły Amacrox Warrior 350W. Procek dajmy na to, że koło 3GHz się może zakręcić.

Wstrzymuje mnie moc zasilacza i nie chcę kupić karty którą będzie ograniczał procek - budżet to rzecz względna te 500, które podałem nie jest barierą nie do przebicia...

 

a może to: http://www.esc-net.pl/product_info.php?man...oducts_id=18495

Edytowane przez krystoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko na razie dałem propozycje, aby kupić taki model bo brać raczej będę z esc.pl :) Czyli ta karta jest wskazana?? Zauważę różnice??Głownie chodzi mi o to żeby w crysisie było można na high grać no chyba że się uda very high :D

PS. N pewno będę kręcił tyle ile się da ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jaką kartę graficzną kupić do sprzętu z podpisu aby wykorzystać maksymalne możliwości i sprzętu i karty... 8600 czy 9600 a może coś innego??

 

I jeszcze jedno pytanie, czy pasywy są bardziej oszczędne od kart z aktywnym chłodzeniem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odpalić grę, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku z kartą, bo w 2D zaczęła już się dobrze sprawować i ...wyszła lipa. Juz przy ok 50-55stopni (w idle ma 45 a gra się wykrzaczyła po 2minutach będąc tylko w opcjach gry, bez samego grania więc temp. nie mogła dużo podskoczyć). Teraz wogóle nie mogę włączyć kompa. Dochodzę do momentu pojawienia się logo bootowania windy (zarowno w 7 jak i xp) po czym sypie artami i monitor sie wyłącza (brak sygnału z karty). Sprawdziłem drugie wyjście DVI na karcie, to samo. Nie chce mi się przekładać karty do drugiego slotu pciex, bo to raczej nie będzie wina tego. Kartę chłodzę wentylem od obudowy (dosc duzy i 1300rpm)i nawet to nie pomaga. Mam nadzieję, że w ESC będę mógł dopłacić do innej karty, bo tej raczej naprawić się nie da. Za tą zapłaciłem 599zł.

 

Pytanie którą kartę wybrać: 4890 czy gtx 275. Z tego co czytałem to wydajność podobna. Na plus radka jest niższa temp, krótsza karta, mniejsze zużycie prądu w stresie, directx10.1, niższa cena.

Na plus gtx jest niższy pobór prądu w idle (a w sumie już dużo nie gram), cichsza (kosztem temp.), CUDA, Physix.

 

Najbardziej mi zależy na ciszy i żeby mój zasilacz ją pociągnał. Mam tylko 2 kable zasilające po 6pin, a gdzieś czytałem że radek potrzebuje 6+8, więc raczej go nie uruchomię(chyba że da się dokupić kabel 8in do mojego zasilacza, ale nie wiem jakie koszta). Jak wygląda zasilanie gtx'a? Czy możecie polecić jakieś dobre karty z niereferencyjnym chłodzeniem, żeby były ciche? Wiem że z referentów gtx cichszy, ale może są już ciekawe inne propozycje?

 

Doczytalem, ze gtx 275 ma wiatraki tak zrobione ze wydmuciach!a cieple powietrze do wnetrza pc, dlatego moze ma takie wysokie temp. Radki maja wiatraki zasysajace i czesc tego powietrza jest wydmuchiwana na zewnatrz przez kanaly miedzy zeberkami radiatora. Musze jeszcze rozwazyc dlugosc karty, bo gtx jest o ok 2cm dluzszy i nie wiem czy sie zmiesci. Doczytalem tez ze zarowno gtx i radki maja wersje zasilania 2x6pin PEG, w 1 karcie jest niby 6+8 ale dziala tez jako 6+6. Ciezki wybor, co wybrac? Przede wszystkim cisza dla mnie. Referenty 275 sa w cenie zmodowanych 4890, ale co bedzie cichsze to nie wiem.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego 4 miesięcznego, sprawnego do kumpa za 80zł (okazja to szkoda nie skorzystac). http://www.svmlemag.fr/files/gigabyte_9600GT.jpg

czy bezpiecznie będzie połączenie go z zasilaczem Mustang 400W i ewentualnie takim komputerm (wiem, że allegro śmiedzi, ale chyba jestem zbyt nieudolny by sam se złożyć) http://allegro.pl/item784324333_dual_core_...audio_raty.html - chcę sobie kupić coś w ten deseń.

Edytowane przez R4KET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem sobie zestaw na esc.pl niestety zadzwonil bo mnie pan i powiedzial, że karta nie jest dostępna.

Procesor: AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

Płyta główna: AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/

Pamięć RAM: A-Data 2GB (2x1GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: ?????

Nagrywarka DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

Obudowa: Cooler Master Elite 334 (black)

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W

 

Jaką dać karte do tego zestawu do 760pln z esc.pl?

http://www.esc-net.pl/product_info.php?cPa...oducts_id=18906 dobry wybór?

Edytowane przez alm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jaką kartę graficzną kupić do sprzętu z podpisu aby wykorzystać maksymalne możliwości i sprzętu i karty... 8600 czy 9600 a może coś innego??

 

I jeszcze jedno pytanie, czy pasywy są bardziej oszczędne od kart z aktywnym chłodzeniem? Może ktoś w końcu raczy odpisać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

planuje zakup Dell 2209WA i będę potrzebował kary do gry w 1680x1050. i mam dylemat. wybieram między trzema produktami w tej chwili:

 

gtx260 super oc

 

4890 vapor-x

 

i na końcu opcja trudniejsza do zrealizowania mianowicie:

 

hd5850

 

i teraz się zastanawiam czy zamówić u rodziny w stanach 'przyszłościowego' hd5850 i chwile na niego poczekać czy może któraś z powyższych, które są na miejscu sobie poradzi z taką rozdziałką?

 

moja konfiguracja

 

c2d e7300 @ 3.4GHz

2x2gb ddr2

tagan 600w

no i teraz radek 4850 512mb z zalmanem (który jak mniemam nie da sobie rady)

 

aaaa i zależy mi na względnej ciszy....

 

pozdrawiam.

Edytowane przez kosciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2gb na HD4890 się nie przyda. Kup jakiegoś tańszego GTX 260 lub HD4890 i kręć .Jeżeli nie musiałbyś długo czekać to warto kupić HD5850.

Zobacz jeszcze jak ten hd4850 będzie sobie radził.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4870.

Jaki masz komputer?

Planuję złożyć coś na tej bazie.

- AMD Phenom II X4 955 Black Edition

- Gigabyte MA770T-UD3P

Coś uniwersalnego do domu tj. internet , film, office, photoshop, pinnacle studio...i czasem w coś zagrać. Chciałbym ażeby był to cichy zestaw, dlatego interesuje mnie coś pasywnego(bezgłośnego\bez wentylatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad 4890 i gtx 275. Dla mnie najważniejsza cisza[/], temp jest mi obojetna, oczywiscie jesli sie grzeje do 90st to mam nadzieje ze tyle powinna wytrzymac, wiec co mnie obchodzi czy ma 70 czy 90 jesli moze w takich temp pracowac to niech pracuje, byle cicho :). Wydajnosciowo karty dosc podobne. Z referentow napewno gtx cichszy, ale drozszy, wiec ref. od ati odpada, od nvidii moglby jeszcze byc. Oczywiscie trudny dylemat czy stawiac na dx10.1 czy na cuda i physix. Jedna karta bierze mniej pradu w idle, druga w stresie, wiec wychodzi na remis. Co moze byc wazne, radek jest troche krotszy :)

 

W ESC z radeonow na celowniku mam (tylko ESC wchodzi w gre, bo u nich wymieniam swoja karte):

XFX Radeon 4890 za 649zl (tu najwieksza chyba niewiadoma odnosnie chlodzenia)

Gigabyte Radeon 4890 OC za 699zl

Sapphire Radeon 4890 Vapor-X za 749zl

MSI Radeon 4890 OC Cyclone za 759z ( i tyle max chcialbym wydac, 800zl musialoby byc mocno uzasadnione)

Sapphire Radeon 4890 TOXIC za 799zl ( nie wiem skad taka roznica do Vapor-X, oc moge zrobic samemu, a chlodzenie wyglada podobnie)

 

Z GTX'ów na oku mam:

Palit gtx 275 za 730zl (niewiadoma jest to chlodzenie, czy ciche, gdzies czytalem ze niby tak, ale chlodzi kiepsko)

Gigabyte gtx 275 za 769zl (ale jak ktos wczesniej pisal - jest problem z wylaczaniem monitora, troche by mnie to wkurzalo)

Asus gtx 275 za 799zl (tak duzo za referenta to chyba sie nie oplaca, lepiej chyba custom cooling radka brac?)

Zotac gtx 275 za 799zl (tak duzo za referenta to chyba sie nie oplaca, lepiej chyba custom cooling radka brac?)

Galaxy gtx 275 za 799zl (nic nie wiem o tym chlodzeniu)

GoldeSample gtx 275 za 799 (ale to jest dokladnie to samo co duzo tanszy palit)

 

Dodam, ze zasilacz mam 2x6pin PEG (550Wat, patrz SIG). Co z tych kart jest najciekawsze? Jesli XFX 4890 bylby cichy (na poziomie ref.od gtx) to bralbym bez zastanowienia, bo najtanszy. Pozniej najciekawsze wydaja mi sie palit gtx (jesli ktos potwierdzi ze dosc cicho chodzi) i Sapphire 4890 VaporX. Dodam, ze waznym elementem moze byc to, ze zalezy mi na ciszy i chcialbym zeby wiatrak obudowy zasysajacy byl wylaczony i tylko zeby wylotowy chodzil cicho, wiec budowa chlodzenia kart moze byc wazna. Lepsze byloby w takim wypadku chlodzenie z wiatrakiem zasysajacym, ktory poprzez jakies kanaly/szczeliny wydmychiwalby chociaz czesc ciepla na zewnatrz obudowy. Te wiatraki wydmuciach!ace z karty cieplo moga zrobic mi piekarnik w obudowie pc, czego bym nie chcial.

 

Gtx przegrywa z radkiem tylko w grach w ktorych framerate i tak jest wysoki (wiec bez wiekszego znaczenia czy 70 czy 80fps), za to wygrywa w tych niskich. To wazny argument. Jakies madre rady? :)

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...