Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra widzę że się nie rozumiemy, jak nie wierzy zapraszam do siebie do chałupy i pokaże na przykładach. Kiedy układ graficzny jest zintegrowany to to daje akurat widoczne rezultaty. Ale mniejsza z tym. Ty mi udowadniasz że nic nie wiem o ramie i nikt nie odpowiada na moje pytanie, czyli w sumie tracę tylko czas. Pozostaje się pożegnać i dać sobie spokój, zostanie więcej w portfelu. Nie mam ochoty wydawać ponad 250zł żeby raz do roku pograć ze znajomymi w Q3, do tego starcza co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taktowanie i opóźnienia ramu mają wpływ na wydajność zintegrowanego układu graficznego. Aczkolwiek wydaje się to logiczne. Nawet pewnie mógłbym to sprawdzić na 2. pc, może mi się zechce - zaciekawiłeś mnie [;

 

Do ~100 proponuję 8600gt palit - wykręcasz standardowego wyjca i kierujesz na radiator wentylator 80-90mm puszczony na stałe 5V. Wentyl można zamontować na spreparowanym kombinerkami i wiertarką śledziu o tak na przykład. Mam tak zrobione i za tyle kupione - sprawdza się. To samo można zrobić z 7300gt czy 7600gs ddr3 (~50zł) i również takie połączenie się sprawdza.

Wentylator można przytwierdzić do karty, no ale to trzeba by pokombinować. Pasywnych gigabyte bym unikał. 73007600 się przegrzewały nie wiem jak 8600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj aktualny zestaw to: E4300, 7900 GS, 2 GB RAM, Asus P5B, Modecom MC-400 ATX 2.0 PFC.

Zastanawiam sie nad zmiana karty graficznej, nie zamierzam podkrecac czegokolwiek. Mam pytanie, czy

przy obecnym zasilaczu i reszty konfiguracji oplaca sie kupic jedna z nastepujacych kart graficznych:

 

Gainward GTS 250

Radeon 4770

A jesli nie, to jaka?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka piłka:

 

Sprzęt z sygnaturki, 300zł w kieszeni. Jaką grafę? (może być używana)

Propozycje: 9600GSO 384mb, HD4850, 8800GT, coś innego?

Jak Ci starczy, to 4850 z tej półki jest najlepszy. Ja dodał bym do 4770 bo choć mniej sp to w sumie po OC wydajniej i znacznie mniej energii żre oraz zazwyczaj jest ciszej. Z 4770 bardzo dobrze się kręci XFX przy czym dla tej karty ważne jest OC pamięci bo ma węższą szynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj.

 

Szukam grafikę do 450zł ale im więcej czytam na ten temat tym większy mam dylemat...

 

MOBO: Gigabyte GA-G33M-DS2R

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600

RAM: Corsair XMS2 DHX 4GB

PSU: Chieftec 500W

Monitor: Samsung 2333HD

 

Dobrze żeby grafa była cicha i nie występowały problemy w grach. Na chwile obecną mam na oku Sapphire Radeon HD4850 Vapor-x ale nie wiem czy 1gb czy 512mb. A może za te pieniądze dostanę coś lepszego? Jakieś linki? Mam nadzieję, że pomożecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłby używany HD4870 512MB - szukaj okazji na allegro. Będzie brakowało pamięci w wysokich rozdzielczościach z AA, ale bez AA w większości gier będzie się spisywał lepiej niż HD4850 1GB (który z AA byłby lepszy, ale w większości przypadków brakowałoby karcie mocy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grafa będzie lepsza od Sapphire HD4850 Vapor-x?

http://www.allegro.pl/item800931381_powerc..._oc_zabrze.html

O ile jeszcze będą je mieli w tej cenie to mógłbym do niej dołożyć i odebrać osobiście więc odpadają koszty wysyłki. W razie czego z gwarancją nie byłoby większego problemu. No i raczej preferuje nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie i dylemat.

Zastanawiam sie nad zakupem karty graficznej.

 

Dwa przypadki.

1) Kupic nVidie i miec physX + CUDA

2) Kupic ATI i miec DX11

 

Sam nie wiem co jest lepsze...

Cena 600-700zl.

 

Zastanawialem sie nad HD5770... ale to 128bit to mnie troche przeraza. To jak kupic BMW na gaz.

PhysX... przydatne ?

 

Sugestie, propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od 2 lat nic nie robiłem przy kompie i przyznam że wypadłem z obiegu, komp nr 2 z podpisu i potrzebna nowa grafika za ok 100euro, najlepiej z tej stronki bo tam robie zakupy http://www.appinformatica.com/tarjetas-graficas.htm .nie wiem czy radeon czy nvidia, mobo jest na ati ale 8800 śmiga pięknie do tej pory, nowy procek jest w drodze (AMD 3100Mhz) i chyba będzie zmiana monitora na 22'' wiec i większe rozdziałki.. myślałem o 9800gt 1GB lub gts 250 też 1GB ale nie wiem, tak żeby na następne 2 latka starczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad HD5770... ale to 128bit to mnie troche przeraza. To jak kupic BMW na gaz.

PhysX... przydatne ?

Wąską szynę danych rekompensują wysoko taktowane pamięci DDR5. W aktualnie cenie HD5770 jest nie opłacalnym zakupem. Chyba jedyną zaletą jest energooszczędność, pomijam DX11, gdyż tak na prawdę jeszcze nie ma wielu gier opartych na tym API.

 

Nie wybierałbym karty, ze względu physx, czy dx11. Wybrałbym wydajniejszą.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wybierałbym karty, ze względu physx, czy dx11. Wybrałbym wydajniejszą.

Hmm...

Ta karta, ktora kupie bedzie pewnie na nastepne 2 lata, albo i lepiej.

Przez ten czas mysle, ze DX11 sie rozwinie. Zreszta Dirt juz jest na 11-stce. No nie powiem, ale mnie troche kusi ten DX11.

19 listopada bedzie premiera HD5950 i HD5970... moze ceny spadna.

 

Ale pomijajac to wszystko.

Jaka bylaby najwydajniejsza karta w cenie 600-700zl ?

4870 odpada, bo jakbym mial ja kupic to wole juz doplacic 70zl na chwile obecna i kupic 5770.

 

Cos z nvidi za ta cene ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 260 i OC - to jest najlepsza opcja. Z ATi - HD4890, drożej, ale troszkę wydajniej.

 

HD5770 w aktualnej cenie jest kompletnie nieopłacalna - argument bo ma DX11 nie wystarcza...

 

Premiera HD5950 i HD5970 nic nie zmieni w kwestii cen, bo te karty zapełnią najwyższy segment rynku - bardziej liczyłbym na umacniającą się złotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Chciałbym zmienić kartę graficzną. Mam do dyspozycji ~300 zł. Zastanawiam się na tymi kartami:

1. http://allegro.pl/item814447598_palit_9600...00_gso_768.html

2. http://forum.purepc.pl/Sprzedam-f19/Galaxy...so-t312136.html

3. Może jakiś 8800GT/GTS

 

Którą z tych kart wybrać?? A może jest coś lepszego w tej cenie??

 

PS. Ile mogę dostać za swojego ASUS'a X1950PRO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

To teraz w takim razie zastanawiam sie nad tym GTX260.

tylko teraz pytanie. Jakiej firmy najbardziej oplaca sie kupic? Wszystkie sa glosne? Jest jakas w miare cicha, zeby mnie nie zabila... mam wrazliwe uszy.

Mam 2 na oku:

 

Palit

Gainward

 

Ew. 10zl wiecej niz poprzedni i 3 letnia gwarancja:

Gainward 3gw

 

P.S. GT300 ma miec chyba premiere pod koniec listopada. Oplaca sie czekac, spadna ceny? Czy moze to kolejna z kolejnych premier i w styczniu moze cos pokaza...

 

EDYTA:

W sumie za ~50zl wiecej jest:

HD4890

 

Oplaca sie dokladac do niego? Czy lepiej 260gtx? Hmmm sam juz nie wiem. Ten HD pewnie tez glosny.

Edytowane przez thade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...