Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No tak jak napisalem 200zl na karte a na zailacz to tyle ile bedzie potrzebne jakos skrobne (moze sprzedam radka albo cos) wiem ze inwestowanie w takiego kompa generalnie nie ma sensu ale cos z tym radkiem trzeba juz zrobic

nie licze na jakies cuda ale mysle ze w cs;s bf2 jakiegos nfs'a czy cod4 pogram z jakas przyzwoita iloscia fps'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem o krok o zamówienia karty, ostatni dylemat 4850 czy GTS250 - ceny prawie identyczne, wydajność praktycznie też, różnice jeśli występują to 2-3 fps, obie technologia 55nm, pobór mocy porównywalny.

tylko proszę bez bredni o odgrzewanych kotletach i sterownikach do d..y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gts250 to odgrzewany kotlet , a hd4850 ma sterowniki do bani :D , ok no dobra a teraz poważniej:

radek ma większe możliwości oc , gts jest już maksymalnie wyżyłowany , więc za dużo już nie podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos co zastapi starego radka 9550 na agp do kompa z podpisu chcial bym przrznaczyc na to cos okolo 200zl (na karte) pewnie potrzebna bedzie jeszcze wymiana zasilacza ale to juz z innych funduszy powiedzmy :D

raczej allegro i cos do OC

na szybko znalazlem cos takiego (http://allegro.pl/item837959991_dopal_komp..._x1950_pro.html)

nie wiem czy pro czy xt czy gf jakiegos, bo od zakupu radeona kompetnie sie nie interesowalem co w trawie piszczy. Prosze o pomoc

 

Ja bym Ci radził coś jak 3650 albo 2600XT. Jaki masz ten zasilacz i procek? moze nie trzeba będzie go zmnieniać. Zbyt mocnej karty też nie ma co kupowac jak za słaby procesor masz.

 

Na x1900 sie nie pchaj, z serii HD będziesz bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w sigu.

ah dzieki lol, :unsure:

 

No więc sempron to słabeusz więc nie wiem czy opłaca ci sie kupować takie mocne karty do niego.

Zasilacz megabajt to podobno shit, więć bys musiał go wymieniać. Twoja wola.

Jak kupisz słabsza karte może odpaść zmiana zasiłki. Jakis tani 2600pro+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wszystkie karty na ktorymi myslelem sa w okolicach 200zl tj.(7600gs,7300gt,x1950pro,...dlugo by wymieniac:D) wiec lepiej kupic najlepsza. No chyba ze gdzies na allegro widzialem 7300gt+256ram "gratis"(juz by sie chyba tak nie nudzil jak x1950 a i tak byl by jakis zaspas ) a silke bedze musal wymienic tak czy siak. Pozatym nie wykluczam w jakiejs dalekiej przyszlosci wymiany proca :D (chociaz to juz by chyba kompeltnie nie mialo sensu). I prosze nie mowicie mi zebym uzbieral sobie na jakas nowsza platforme bo mam 200zl na "zbyciu" i chcialbym sobie za to kupic grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy będzie zmieniał grafe i zastanawia się nad tymi kartami :

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...IceQ_Turbo.html

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...I_E_Zalman.html

 

Ja proponowałem mu radka no ale ten gf ma w sumie więcej shaderów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E6600 2,4 GHz 4MB

Asus P5B Deluxe

Patriot DDR2 2x 1GB PC6400 800MHz

GeForce 7950GT Asus 512MB 256bit

ModeCom Feel 3-500ATX 500W

 

Pasuje już wymienić GF 7950gt. Co proponujecie (do 600-700 PLN)?

600-700 zl to masz gf 260 core 216 albo radek 4890, sam sie zastanawiam pomiedzy tymi dwoma, niby 4890 wydajniejsza (w wiekszosci testow) ale za to gf ma spory potencjal przy podkreceniu, no i fizyki liczy do tego, sam juz nie wiem, jestem rozdarty :D aha - procka na jakies 3 GHz podkrecic dobrze by bylo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :

mój sprzęt to :

 

CPU: Athlon AMD 64 X2 AM2 5200+

Geforce 9500 GT 1GB 128 bit

2x2 GB RAM DDR 2 666

Windows 7 32bit

Zasilacz 400 wat

 

Chce sobie wymienić kartę graficzną tylko nie wiem jaką powinienem kupić żeby w wykorzystywać jej moc. To znaczy że nie chce karty za 700 zł która będzie dla mnie za dobra , myślałem o czymś bardziej pod mój komputer. Mogę wydać ok 350zł. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno na allegro były tanio XFX ATI Radeon 4870 .. 440zł total z przesyłką..

moim zdaniem to się opłaca jeśli masz dostatecznie środków

 

 

co do 9600gso i 4670 to miałem do czynienia z 1 i 2 .

9600gso wymaga dodatkowego zasilania , 4670 nie.

wydajnosciowo 9600gso jest o 1800-2000pkt bardziej wydajna w 3dmark06.

w grach tez ma wiecej FPS. ale 4670 tez jest bardzo wydajna.

 

np. 9600gso miala u mnie wiecej fps w grach ale miala straszny rozrzut od min 35 do 110 fps. a 4670 ma np. od 42 do 75.

mówie u mnie.. bo ja gram w specyficzne gry.. ci co graja w inne nowe moze mają zupelnie inaczej

Edytowane przez Syncc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy będzie zmieniał grafe i zastanawia się nad tymi kartami :

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...IceQ_Turbo.html

 

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...I_E_Zalman.html

 

Ja proponowałem mu radka no ale ten gf ma w sumie więcej shaderów :P

Przy tym GSO może być błąd w opisie i mieć 48 shaderow ponieważ karty z 96 shaderami miały niższą magistralę pamięci 192bit oraz pamięć w ilości 384/768MB. Może były wyjątki ale ten byłby pierwszym jaki widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wszystkie karty na ktorymi myslelem sa w okolicach 200zl tj.(7600gs,7300gt,x1950pro,...dlugo by wymieniac:D)

No właśnie, tez to zauważyłem, doda się 20 zł i ma sie 2 lub 3x lepszą grafe eh... No rób co chcesz, karty ci podałem jakie. Tylko bierz no te z serii HD. Będziesz miał dużo więcej korzyści niz z serii 1x00.

- DX10, no w gry dx10 może nie zagrasz ale np aero będzie lepiej działał. DX11 jest też kompatybilny wstecz.

- Do kart hd wydawane są sterowniki co miesiąc, nowe funkcje, bugfixy, do kart xxx co kwartał tylko bugfixy

- hd 3xxx i wyżej mają funkcję power play, w idle niewiele biorą prądu

- no i najważniejsze, odtwarzasz formaty HD video (1080p) bez problemu - VC-1, h264, mpeg-2 HD na karcie przy niskim zajęciu procka. na sempronie możesz tylko o tym pomarzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Tez mysle o zmianie karty i nie wiem co zrobic. Czy kupic nowego Radeona (ktorej to firmy nie lubie) czy kupic nieswieza juz nv np 295 czy poczekac (niewiadomo ile) na nowy produkt nv...? Chodzi mi po glowie zakup karty, ktora oferuje SLI na jednej plytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jaką karte mi polecacie do 300zł?? moj zestaw to

 

Płyta: GA-EP43-D3L

Procesor: Intel Pentium dual core E6300 2.80Ghz

Ram: Kingston HyperX DDR2 1024MB 800MHz CL5 ( dokupie jesce kośći)

Zasilacz: I-BOX ATX 400W SFAN CE+PFC 24PIN

Dysk: WDC WD1600JS-00SGB0

 

z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel jednak zdecydował sie na radka

 

tylko sie zastanawia czy ver 512MB czy może lepiej dołożyć i 1GB kupić ? jakaś duża różnica ?

 

P.S On raczej gra w rozdz. 1280/ max 1600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...