Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dojrzałem do zmiany grafiki w głównym komputerze (w stopce parametry).

Zamierzam podkręcić procesor (tak do 3,5GHz??), może też RAM (da to coś w ogóle odczuwalnego?)

Będę stawiać nowy system (Win7) na tym szybkim dysku, mogę dołożyć jeszcze 2x1GB takiego samego ramu.

pytania:

- czy brać system 64 czy 32 bity? (dodatkowy ram ewentualnie może wykorzystać jako ramdysk do pliku wymiany?)

- czy warto w ogóle dokładać ram, czy lepiej go sprzedać i dołożyć do karty grafiki?

- jaką wybrać kartę - tak, żeby procesor, pamięć i co tam jeszcze może - nie ograniczało jej.

 

Budżet ~ 600 zł (może być ciut więcej jak warto).

Co ewentualnie warto zmienić w konfiguracji "głównego" komputera?

Jeśli w ogóle gram to FPS, ew. ścigałki, 1280x1024 (natywna).

 

Thx from the mountain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 win 7 to bierz już 64 bity system

2 jak masz juz 4GB A-Data nie ma sensu dokładać jak masz 2x1GB to dołóż 2x1GB albo opyl i kup 2x2GB

3 co do kraty tu największy problem ale jak bym miał wyszukiwać tak na szybko nówkę do tej ceny to CLUB3D HD4890 1024MB GDDR5 850/4200 za 559zł niby sa problemy z tymi ludźmi z gwara ale jest nowa i posiada ta gwarancje 24 miesiące ps i chłodzenie na tej karcie wygląda solidnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System ok - biorę 64-bitowy.

Mam już 4GB w dualu, leżą nieużywane takie same pamięci 2x1GB (też dual) - stąd pytanie czy je sprzedawać, czy dokładać. Ramu nigdy dość?

Co sądzicie o Radeonach serii 57**? w 600 zł można utrafić 5770, tylko czemu one mają magistralę pamięci 128bitową?

Jak się ma taki 5770 do 4890?

Duża karta mi osobiście nie przeszkadza, moze być chłodzona dwuslotowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo inaczej zapytam,karte do 300zl na szynie 256bit i najlepiej ddr3?? do zestawu

 

Płyta: GA-EP43-D3L

Procesor: Intel Pentium dual core E6300 2.80Ghz

Ram: Kingston HyperX DDR2 2 x 1024MB 800MHz CL5

Zasilacz: I-BOX ATX 400W SFAN CE+PFC 24PIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli moglbys podac jakis link do takiej karty bylbym bardzo wdzieczny:) a co do zasilacza to niedawno go kupilem kurde i nie chcialbym znowu kupowac nowego w najblizszym czasie:( i gdzies wyczytalem ze ponoc stery do tej grafy sa lipne,chodzi mi glownie zeby w miare gry mi chodzily itp:)z góry dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System ok - biorę 64-bitowy.

Mam już 4GB w dualu, leżą nieużywane takie same pamięci 2x1GB (też dual) - stąd pytanie czy je sprzedawać, czy dokładać. Ramu nigdy dość?

Co sądzicie o Radeonach serii 57**? w 600 zł można utrafić 5770, tylko czemu one mają magistralę pamięci 128bitową?

Jak się ma taki 5770 do 4890?

Duża karta mi osobiście nie przeszkadza, moze być chłodzona dwuslotowo.

Wiec jak już ustalone 64 bit

Jak masz 4 gb to zostaw tyle sobie nie ma sensu zmieniać lub dokładać ja tam miałem 2 gb miałem okazje za 55 zł dokupiłem 2 gb kingstony z dostawa do domu i nie widzę różnicy

Wes sobie tego 4890 nie pakuj się w 5770 te karty może maja juz dx11 mniej prądu żrą ale one sa słabe i jak cos będą za słabe na gry z dx11 tak samo było na początku z kartami na dx10 wiec szybszy jest ten 4890 i można go już wyrwać za 559 zł nowa a przy tej rozdzielce co napisałeś 1280x1024 wszystko na max będzie ci śmigać pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu poszukuję karty graficznej... Najpierw budżet ograniczyłem do 400zł, później do 500zł, a teraz sam już nie wiem...

 

Chciałbym grać na rozdzielczości 1920x1080.

Config:

E6300@3GHz

3GB RAM

Maximus 440W

 

W grę wchodziły (lub nadal wchodzą):

HD4850 512MB

HD4870 1024MB

HD5750 1024MB

GS250 1024MB

 

Jest tu duży rozrzut cenowy, wiec chcę wybrać nejlepszy model jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Nie potrafię się zdecydować, bo HD4850 512MB obawiam się, że będzie za słaby na 1920x1080, niby GS250 1024MB wypada lepiej w testach, a cena ta sama. Rewelacyjnie przedstawia się HD4870 1024MB ale jest drogi... A seria HD57xx wygląda kapitalnie ale nic poza tym, z tego co widziałem w testach...

 

Bardzo prosze o żetelną pomoc. Chociaż o odpowiedź na pytanie red/green? 512MB/1024?

Z góry dziękuję za wszystkie przemyślane i żetelne odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4830.

HD4730 ma 128 bit i DDR5 więc wychodzi podobnie jak 256 Bit DDR3.

Przy tym zasilaczu może być różnie z tymi kartami.

Tylko trzeba wziac pod uwage ile 4730 ma rop-ow,a druga sprawa karta zre pradu jak 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna chce sobie kupić na święta kartę graficzną, żeby pograć w Tomb raidera underworld w 1024x768 (najlepiej na pelnych detalach). Czy coś do 130zł znajdzie się co pociągnie TR:U? Podejrzewam, że w tak małych pieniądzach to najlepiej szukać jakiejś dobrej używki, tylko na co postawić? Co roku są karty, które miały najlepszy stosunek wydajności do ceny. Na jakie karty zwrócić uwagę?

 

Jej sprzęt to sempron 2600+ (1,61GHz)+896MB ram+asrock n61p-s z integrą gf6100.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu nowej karty graficznej, gdyż mój 7600GS średnio daje rade w cokolwiek.

 

Moj Procesor to : Athlon 64 x2 3800 + 2 Ghz

 

Czyli niewiele ;) Jestem fanatykiem serii call of duty i teraz średnio uśmiecha mi się grac na multi w MW2 z wszystkim na minimum ( o dziwo i tak gra się w miare plynnie) wiec chcialbym wlozyc jakas mocniejsza karte graficzna , i tu pozostaje pytanie co moge kupic lepszego , nowego ale zeby procesor tego nie hamowal , zaznaczam ze podkrecanie nie wchodzi w gre, po prostu chce ozywic maksymalnie moj sprzet i dac mu jeszcze szanse ;) ktos cos doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy HD4850 wykręcę na tyle, żeby w 1920x1080 fruwał ładnie? To by 1GB pamiątki się już przydały, a tkich wersji chyba mało?

I ostatnia sprawa, jaki model z fabrycznym chłodzeniem się dobrze pokręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Są gry tj. ARMA2, GTA4, Crysis, Far Cry (pewnie są i inne) na których w 1920x1080 będziesz mieć slideshow ;). Ogólnie rzecz biorąc na tej karcie można pograć tak w 1280x1024 komfortowo. W najnowszych grach o najwyższych detalch można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze trafiam w same udane oferty...hm no to moze jakies konkretne oferty do 300 zl?? przydaloby sie na 256bit ddr3 i najmniej 512mb jesli takowe sie znajda w tej cenie i w miare godne polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...