Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dawna nie orientuję się co ma do zaoferowania rynek kart graficznych, więc po prostu zapytam. Obecnie mam X800GTO i przydałoby mi się coś, najlepiej z nvidii, ze względu na cuda i wsparcie core avc, koniecznie ze złączem HDMI. Dobrze też, żeby była w miarę cicha, ale nie pasywna.

Kwota, którą chcę przeznaczyć, nie przekracza 200 zł. Co wybrać? 9600GT jak i GSO trochę przekraczają budżet. Czy coś nowszego o podobnej wydajności się znajdzie? Ostatecznie mogłoby być coś z radków ;)

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Moj pierwszy post :)

 

Skladam kompa, jak do tej pory to mam:

plyte: Gigabyte MA770-UD3 (160,-)

procek: X2 250 (200,-)

grafika: BRAK

a reszta ze starego kompa..

 

Szukam jakies grafiki spod Radeona do 250max, jak do tej pory przeszukuje allegro i szukam czesci na gwarancji.

Do obserwowanych dodalem:

HD3650, HD3850, HD 3870

HD 4670 i HD 4850

 

Troszke juz czytalem o tych kartach i wydaje mi sie w kolejnosci ze bedzie wygladac to tak: 3870, 4850, 3850, 4670 i 3650.

Prawie wszystkie maja 256bit i 512RAM, tylko 3870 i 3650 maja DDR4 a tamte nie, czy to jest wazne??

Chce kupic dobra karte. Na poczatku nastawilem sie na filmy w full HD, ale tez czasem pogralbym w cos.. Tez chce aby karta byla cicha, takze jak ktos jest w temacie i moze doradzic to prosze o odpowiedz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ze starego kompa mam 300W(chodzil na nim Atlon2500 i Radeon9250SE), tez dostalem od brata 350W. Raczej powinno to chodzic na tym 350W...

Jak ktos moze to prosze napisac co sadzi o tych kartach? Czy dobrze kolejnoscia je ustawilem.. i co z tym ddr3 a ddr4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jedna odpowiedz za nami ddr4 wydajniejsze od ddr3. Czyli 3870 lepsza od 4850? W benchmarku punkatmi lepsza 48.. ale inne parametry przekladaja sie na 38..

Skoro zle ustawilem to czemu nie napiszesz jak Ty to widzisz? A zasilacz hmm.. 4850 pobiera kolo 110W a stara karta kolo 40W i nie pociagnie na 350? Nie chce wchdozic w zadne klotnie tylko chce wiedziec dokladnie co i jak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to seria III, to ujdzie w tłumie, ja jednak bym ci go nie polecał. Marna jakość wykonania według mnie.

 

Jeśli potrzebujesz niedrogiego i przy tym porządnie wykonanego zasilacza nie masz za dużego wyboru:

Delta 400W

Fortron 400W FSP

 

ew. możesz kupić używany - co wcale nie jest złym pomysłem, wtedy będziesz miał większe pole manewru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Krótka piłka. :P Dysponuję 200 zł. Chcę kupić nową kartę graficzną. ;) Obecnie korzystam z 7900GS. Jedyne wymagania jakie mam to: jak najlepsza wydajność w tej cenie i złącze HDMI. :) Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zmiana karty w drugim kompie o konfigu:

 

c2d e6750@3,6

ip35-pro

 

Mysle ze moglbym przeznaczyc na ten cel 500-600zl, zastanawiam sie nad czyms pokroju r4870/gtx260 [216sp] bedzie to dobry wybor czy lepiej cos innego moze ORT: ORT: wziąć w tej cenie?

Dobrze by bylo jakby karta fabrycznie byla juz mozliwie cicha.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podpowiedzcie bo sam wypadłem z obiegu i nie ogarniam aktualnej cyfryzacji w modelach grafik <_<

 

stary gf7900 brata zaczyna siać artami, że się czegokolwiek instalować odechciewa więc pomyślałem żeby go wymienić na coś bardziej "aktualnego" a zarazem takiego, żeby reszta konfigu go nie ograniczała.

obecnie na stanie jest:

Athlon 64 X2 4600+

2*1GB RAM (zdajsie że jakieś w miarę porządne Patrioty)

napędza to BeQuite 550

tymczasowo obraz wyświetla CRT 17" na rozdziałce 1280x1024 @85Hz

 

i tak...chodzi o to, żeby nie wypruć się bezsensownie z kasy i ładować w "staruszka" bo pewnie za jakiś rok-dwa trzeba będzie zrobić kompleksową wymianę...myślę że w najbliższym czasie dołoży się 2GB RAMu i prawdopodobnie monitor na jakąś 22" LCD

 

przez moment myślałem o 4850 ale przejrzałem "kilka" stron forum i szczerze mówiąc zgłupiałem z tymi modelami

 

i że tak polecę klasykiem...."pomożecie?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt jak w sygnie czy zasiłka uciągnie mi gtx260 216 sp ?

czy lepiej czekac az ceny hd5770 opadną ?

dodam ze zamierzam dokupic tez pamięc 2x2gb 1066

 

ok thx andrew ;)

Edytowane przez hub3rtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...