Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam zamiar kupić w przyszłym miesiącu kompa:

 

AMD Athlon II X2 240

AsRock M3A770DE

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

 

Co do karty to nie zamierzam jej podkręcać, chce trochę też pograć ale w małych rozdzielczościach (1024x768), cicho nie musi być, oszczędnie - to już bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do GTX 260. HD4890 jest jeszcze drożej. W styczniu ceny powinny powoli spadać.

Nie kupuj od enter, imrch na allegro.

Tylko, że dobrego GTX260 kupię za 680 zł pewnie. A oprócz tego, z radeonów nad czym się zastanowić? HD5770, HD4870... czy uzbierać na HD4890 koniecznie ?

Za jaką cenę dostanę np. na warszawskiej giełdzie komputerowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ czy PowerColor Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ ?

Podlaczam sie do pytania:

- rozdzielczosc - 1152x864

- do gier fps i rts

- bedzie podkrecana

- cicha

- zasilacz corsair 400w

 

Po wstepnym rozpoznaniu wg. zdjec na stronie esc.pl ta 4850 to wersja value pack - po fotce widac ze jest krotsza od zwyklej 4850, wiecej roznic na stronie producenta nie zauwazylem. Ktos ja testowal?

 

Ktora z nich bedzie cichsza ? Jak duza jest roznica w wydajnosci? Chlodzenie na 4770 powercolora wyglada niespecjalnie (w przeciwienstwie do 4850 connect3d). Z drugiej strony 4850 bardziej sie grzeje wiec niejako wymaga lepszego chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję karty w cenie do ~550zł. Zestaw jak w podpisie. W grę wchodzą głównie 4770/4850/5750/5770/4870 (z tymi ostatnimi ciężko będzie się wyrobić w tym przedziale cenowym, ale może trafi się jakaś okazja). Problem w tym że przy zasilaczu mam tylko jedną wtyczkę 6 pin, nie orientuję się za bardzo w wymaganym zasilaniu tych kart. Zasilacz też mocarny nie jest, procek mocno wykręcony, więc boję się że np. z taką 4870 by nie wyrobił. Nie wiem też jak ma się sprawa z DX11, czy warto specjalnie inwestować w HD 5xxx o podobnej wydajności jak 4xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad rozwiązaniem budżetowym, tj. 4770 lub 4850, przede wszystkim dlatego że nie mogę się połapać w kablach mojego zasilacza. W każdym razie na pewno mam jedną wtyczkę 6pin, nie bardzo wiem do czego można by podpiąć przejściówkę. Do 4770 na pewno wystarcza, nie wiem jak to wygląda w przypadku 4850. Szukałem już na esc.pl - najbardziej opłacalne wydają mi się PowerColor 4770 512MB za 370 zł, Connect3D 4850 512MB za 380zł i Gigabyte 4770 1024MB za 475zł. Ciekaw jestem czy wszystkie są dostępne w tym sklepie, bo z tego co wiem często mają problemy z dostępnością towaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...