Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

jest sens przesiadania się z Palita 9600GT Sonic na coś z rodziny 5xxx? oprócz oczywiście DX11 oraz może nieco cichszej pracy w stresie ;) chodzi mi np. o ile podskoczy wydajność w nowszych, ale nie obsługujących jeszcze DX11 grach. i druga sprawa, nie chciałbym płacić za kartę więcej niż 600 złotych. czy macie coś godnego polecenia?

Edytowane przez stopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nalewator

chłodzenie w porównaniu do referencyjnego na moim starym 3850 jest o wiele cichsze i wydajniejsze, grafika w 2d jest skutecznie zagłuszana przez jakiś 120mm@1500rpm, a podczas normalnej zabawy wentyl jest nie słyszalny aż do 50% obrotów dopiero powyżej zaczyna dawać o sobie znać, przy 100% to już kompletna suszara. osobiście jak gram to wentyl jeszcze nie rozkręcił się do tych 50% co dopiero wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5770 ver.2 http://www.proline.pl/sklep.php?p=SAP+HD5770+1GB

 

Podczas liczenia paczek BOINC'a gdzie rdzeń przez kilkanaście godzin jest obciążony na 100% temp wynosi 64C, a prędkość wiatraka stałe 36%. W spoczynku 30C i 31% :) Cisza i spokój. Próbki można liczyć do snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o 5670? Nówki są za 309. Będzie to dobry zakup?

http://www.hardwarezone.com/articles/view....;cid=3&pg=8

W teście napisali że czasami przeganiał 9800gt.

Jeżeli 9800gt=8800gt to czy nie lepiej kupić 8800gt za ~250,-? (nie zależy mi czy używany czy nowy)

 

Ewentualnie, co można innego kupić za ~300,-

Kupiłbym 4830 ale od 2tyg nie ma ich na Allegro :/

Edytowane przez Brydz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostateczna decyzja, która z tych dwóch kart będzie wydajniejsza w grach na rozdzielczości 1024x768 w jak największych detalach ? :

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12880

 

czy

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=20475

 

Sprzęt:

AMD Athlon II X3 425

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Edytowane przez Komaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić tanią kartę graficzną za maksymalnie 200 zł. Im taniej tym lepiej.

Konfiguracja w której ma pracować to:

Intel Xeon E3110 (+boxowe chłodzenie i artic silver 5)

Asus P5Q

Crucial Ballistix 2x1GB

jakiś dysk Seagate (mam dwa w domu i któryś jest popsuty)

Topower 450W (wiatraczki 2x8cm w zasilaczu będą jedynym chłodziwem w obudowie)

Będzie to komputer dla Mamy z pozostałości po moim dawnym PC. Mama będzie go używała do Internetu i Worda.

Komputer zamieszka w obudowie która obecnie jest domkiem dla prawie 10letniej konfiguracji na Socekt A. Będzie podłączony do monitora CRT o rozdzielczości 1024x768.

Chciałbym też na tym poeksperymentować z Debianem (nauczyć się tego systemu), więc karta musi być wspierana pod Linuxem.

Edytowane przez ITpro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawa propozycja aczkolwiek czy to nie za dużo do Internetu i Worda :D ?

Zapomniałem dodać, że karta ma mieć własne chłodzenie (pasywna się ugotuje) i mieć małe gabaryty. A także D-SUB.

Edytowane przez ITpro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

komp tak jak w podpisie

i mam dylemat dosc spory, czy wziac radka 5850 czy pradozernego GTX 260 z PHYSX. Procek kreci sie tylko do 3,6, 4 rdzen nie dziala :/ 5850 chyba za mocny?

Glowna gierka w ktorą bym ciorał to GTA4 + realism mod + ENB. Z testow wynika ze GTX260 radzi sobie podobnie co radek, czy jednak na radku na full gierka bedzie odczuwalnie duzo lepiej chodzic?

Z pozostalych to Crysis, Empire Total War, Batman i ostro mam zamiar grac w bad company 2 ktora korzysta z Directx 11 oraz PHYSX(na nvidi czy amd gierka bedzie lepiej wygladac ?)

 

Jezeli GTX260 bylby lepszy to jakiej firmy wziac do oc z cichym chlodzeniem ? w sklepie u siebie mam GeForce with CUDA GTX 260 Zotac 896MB (PCI-E) Edition (216core) za 609 zl

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawa propozycja aczkolwiek czy to nie za dużo do Internetu i Worda :D ?

Zapomniałem dodać, że karta ma mieć własne chłodzenie (pasywna się ugotuje) i mieć małe gabaryty. A także D-SUB.

Jak kupisz coś pokroju 7300GT, 7600GS lub nawet 7600GT to się nie ugotuje zwłaszcza przy wordzie i necie ... 1 pobiera max 20W, 2 pobiera max 25W, a 3 około 35W. No chyba, ze trzymasz kompa na kaloryferze, to wtedy wszystko można ugotować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam cichej grafiki do 500zł do poniższego zestawu:

Asus M4A77TD PRO

AMD Phenom II x4 955 AM3

OCZ ModXStream 600W

Goodram 2x2GB DDR3-1333Mhz

Samsung 1TB HD103SJ F3

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

Fander Selekta 120mm (przód i tył)

 

Myślałem o zakupie Asusa GTS250 Glaciator 1GB ale znalazłem opinie że nieźle hałasuje i są problemy z jego wyciszeniem.

Co byście polecili w tej kwocie (500zł). Najważniejsze to żeby było cicho :)

Zastosowanie komputera to w 90% praca biurowa, film, internet. Od czasu do czasu jakaś gierka :)

 

Pozdrawiam,

Jacoo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HD5770 musiałbyś dołożyć ok. 50 zł do tych pięciu stówek, bo za podaną cenę ciężko będzie ją znaleźć. Jeśli masz zamiar 90% czasu poświęcać na pracę biurową i korzystanie z Internetu to odpuść sobie ww. Radeona. Nie mówię że jest on złym wyborem, ale jeśli będziesz grał rzadko to według mnie nie ma sensu branie tak mocnej karty graficznej. HD4770 w tym wypadku to moim zdaniem maksimum. Za 400zł już go dostaniesz w esc.pl ;). Zaoszczędzone 100 zł mógłbyś włożyć w dyski twarde i kupić dwa o mniejszej pojemności i połączyć je w RAID , albo w cichszy zasilacz, czy lepsze pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...