Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

4870 z reguły ma parę fps więcej niż 5770, ale ta druga jest w nowszym procesie (lepsze oc, energooszczędna). Prawdopodobnie obydwie po OC mają podobne osiągi, zatem brałbym 5770 ze względu na: mniejszy pobór mocy, mniejsze wymiary, jedno gniazdo zasilające PEG 6pin, dx11 i eyefinity, którymi będziesz mógł się jedynie cieszyć, że masz, bo grafika raczej nie wyrobi w grze, gdzie zostanie konkretnie użyta teselacja. Już przy najnowszym stalkerze strasznie spadają fps, gdy jest teselacja włączona a różnice z i bez są nie zauważalne..

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafika do takiego sprzętu?

 

Procesor: AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz

Płyta główna: Gigabyte MA785GMT-UD2H

Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 NQ

Zasilacz: Amacrox Warrior 400W

 

Monitor: 1440x900

 

Zastanawiam się nad GTS250, 9800, HD4850, bądź 4870 jednak nie wiem co byłoby najlepszym wyborem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800 slaby ;] najslabszy z tych kart. GTS kreci sie gorzej od 4850, ktora jest chyba najlepszym wyborem. 4870 nie oplacalna ostatnio.

Ale ja polecilbym Ci 4770 (nie asus formula). Troszke gorsza od 4850, ale nizszy proces technologiczny, lepsze oc, nizsze temp i cichsza. Karta oczywiscie 512, bo wiecej w ogole nie potrzebne w tej rozdzielczosci.

Jezeli jeszcze nie kupiles tego zestawu to pomysl nad zmiana plyty i ramu. Ram na tanszy goodram 1600 ;] Zasilacz to nie wiem ale i tak pozytywnie mi ten amacrox nie wyglada przez te tylko 400W :P

Procesor podkrec na ile temp boxowe pozwola bo inaczej bedzie blokowal nawet 98 :P w dodatku brak l3, wiec oc konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze 4850 na chlodzeniu od zalmana gigabyta bardzo dobrze sie kreci (ale jest glosna jesli ci to przeszkadza , po oc wydajnosc na poziomie 4870 ) zasialacz 400 W starczy bez problemu pytanie tylko czy on faktycznie ma 400 W ? i pewnie niska sprawnosc ma

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacroxy Warriory mają to do siebie że w nazwie występuje moc szczytowa , a nie robocza (która jest niższa o 50W). Jeśli masz w nazwie 400 to oznacza że w rzeczywistości jest to 350W i wtedy bałbym się o stabilność z tym athlonem x4 i hd4850 po podkręceniu. Natomiast jeśli jest to rzeczywiście 400W to będzie ok. Amacrox , modecom mc i chieftec miały właściwie ten sam środek , różniły się naklejką. Tak że możemy przyjąć że zasilacz jest stabilny , jedynie sprawność nie zachwyca bo waha się w okolicach 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tego zasilacza to chyba najlepsze wyjscie (kupic 4850) nie pamietam dokladnie wartosci tdp dla 4850 czy 4870 ale to bylo cos ala 115 W dla 4850 i 160 dla 4870 , wiec ciagle polecam tego gigabyta z chlodzeniem zalmana jesli chalas ci nie przeszkadza naprawde bardzo ladnie sie kreci dzieki czemu wydajnoscia nie bedzie odbiegal od 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chłopak ma zasilacz Amacroxa 400. Kupił 4850 z zalmanem i nie ma żadnych problemów, napisał nawet że ten zasilacz wystarczy na 4870. Andrzejs, dzięki za ciekawą propozycje :) Chyba się skusze na tego radka, jednak obawiam się tego jak głośno ta karta będzie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, po stwierdzeniu ze jednak 5770 mi sie nie przyda szukam karty do +/- 250. a dokladnie do HoN'a. moze sc2 i tf2.

wolalbym zeby byla to karta ati. i mocnym argumentem przy wyborze bedzie faktura vat.

na szybko widzialem ze 4730 jest ciekawa opcja tylko troche ponad 250 niestety :/

z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam kupić kartę graficzną, generalnie karta ma być do gier ale podczas pracy ma pobierać mało energi.

aktualnie posiadam GF9800GT

 

mam 2 opcje.

 

1. - http://www.allegro.pl/item920204051_ati_ra...yte_hd5770.html - ATI HD5770

2. - http://www.allegro.pl/item921837566_zotac_...r3_hdmi_fv.html - Taką mam

 

która będzie bardziej energo oszczędna, czy warto wymienić na ATI

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Chcę wymienić sobie grafikę w komputerze. Dotychczas miałem Geforce 8800GTS 512MB. Chciałbym kupić jakąś kartę Geforce z serii GTX tylko nie wiem czy w ogóle ta płyta główna jest do tego przystosowana. Moglibyście mi pomóc?

 

pozdrawiam

 

livevil

 

Asus P5K PRO

GeForce 8800 GTS Gigabyte 512MB

Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHz@3Ghz

2X Kingston DDR2 1GB 800MHz CL5 PC2-6400

Be-quiet Straight Power BQT E5-600W

2x WD Caviar RE 250 GB WD2500YS 16MB cache SATA-II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...