Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli bez OC to maly skok wydajnosci, jedna polka :P Ale jak podkrecisz gtx'a do poziomu 4890 i potem wyzej to ma to sens. W jakich rozdzielczosciach grasz i pracujesz ? Wtintech chyba dobre chlodziwo ma, kreciles ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 1400x900.

 

Zacząłem się zastanawiać, bo zdarzają się spadki fps choćby nawet w takim Dragon Age... Rzadko gram, praca nie pozwala :/, ale jak już to chciałoby się mieć wszystko w porządku. Do Radeona nie jestem szczerze mówiąc zbyt przekonany.

Nie kręciłem mojej karty właściwie z braku wolnego czasu, ale chyba się nad tym zastanowię, bo za GTXa trzeba dać prawie 700 stów a chyba ogromnej różnicy to nie zrobi.

 

Szkoda że ceny nie są już takie jak kiedyś - półtora roku temu kupiłem e8400 taniej niż jest teraz. Paranoja.

 

pozdro

Edytowane przez Scorcho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680x1050

e8200 nie kręcony (max ile wyciągnąłem na nim to 3.6, ale grzeje się mocno i Arctic cooling wyje mocno a jestem maniakiem ciszy)

 

potrzebuje zasiłki i grafy pod nią do wydania max 800zł z przesyłką (ewentualnie w uzasadnionym przypadku mogę dołożyć 50zł)

 

myślałem nad 5770 + ocz 500W OR GTX260 +coś ponad 500W z 2xPCIe

 

teraz tak : nie jestem maniakiem wydajności. lubię pograć, ale nie muszę mieć wszystkiego na ultra. chciałbym aby ta karta wystarczyła mi na jakieś 2lata -> później całkowita zmiana platformy.

 

Gdybyście mogli podajcie linki do konkretnych sklepów. Nie mam uprzedzeń do komputroników escape'ów prolinów etc Liczy się dla mnie tylko koszt i gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam monitor 1680x1050 i też myśle nad HD5770. Chciałem przeznaczyć pierwotnie ok 500zł na grafe, znalazłem taką ładną od PowerColora: LINK. Jest dość tania bo ma 512MB. i teraz powiedzcie ile strace rezygnując z 1GB? Mimo wszystko myśle że to optymalny wybór, chyba że polecacie co innego do 500zł z ewentualnym haczykiem? Chciałbym unikać prądożernych graf jak HD4870...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Mam pytanie czy wydajność karty graficznej spadnie jeśli włożymy ją do slotu PCI Express 1.0, a docelowo przeznaczona jest do slotów 2.0?

Raczej nie spadnie, różnica to może na poziomie 1-2% na korzyść PCI-E 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nikt nie odpisał mi na mojego poprzedniego posta, a ja nadal kombinuje.

Udało mi sie w miare okazyjnie dorwać drugiego 8800GT. Teraz pytanie za 100 punktów: Bardziej wydajna bedzie HD5770 512MB czy SLI z 8800GT? Zakładając, że Gigabyte i Asus bedą chciały ze sobą współpracować. Sprawa troche skomplikowana, bo bym musiał wymieniać płyte ze wsparciem dla SLI. Ale już pomijając to, interesuje mnie właśnie co by było ogólnie wydajniejsze. Wiem, że to zależy od gry, itp ale nigdy nie miałem do czynienia ze SLI ani CF. No i SLI chyba wyglądałoby słabo pod względem poboru energii :huh: Widziałem jakieś testy 8800GT w SLI ale są dość stare a co za tym idzie stare sterowniki. HD5770 by mógł zostać pokonany? :rolleyes:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby dołożyć do GTX 260/ HD4890.

SLI

 

Właśnie ten wątek obczaiłem sam :D i odechciało mi sie SLI, jednak musze stwierdzić że jakbym miał to budować to tylko z czystej ciekawości.

Jeżeli już kupować pojedynczą grafe to HD4890 na starcie ma bana ze względu na niewyobrażalny pobór energii i cenę. Nawet w 4870 mi pobór kole w oczy, szczególnie w idlu. GTX260 kurcze troche drogi jeszcze jest, mam 500zł z lekkim haczykiem, więc dołożenie ponad 100zł też odpada. Chciałem grafę do 500 - góra 530zł a HD5770 kusi naprawde niskim zużyciem prądu i przyzwoitą wydajnością. Więc nie ma dla niej lepszej alternatywy w tej cenie??

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dodałem że bym to budował z ciekawości i by to u mnie długo nie pożyło. A jak wymieniać grafe to na dłużej, więc chciałbym coś oszczędniejszego ;)

A w sumie że nie może być używana nie powiedziałem, jak najbardziej też preferuje używane, jednak GTX260 216 core nie dostane raczej nawet za 500zł, w sumie zysk wydajności chyba nie był by aż taki duży względem HD5770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz 5770, wdłg tego testu wcale nie odbiega od GTX260 czy Radka 4870, a nawet chwilami i od 4890.

 

techPowerUp :: ASUS EAH 5830 DirectCU Review :: Page 5 / 32

 

Ja bynajmniej się na ten model zdecydowałem. Choć z 2 strony - jeśli możesz dołożyć, to dołóż do GTX260 lub HD4890.

 

Żeby nie było zaś, że polecam tylko HD5770 a tamte nie warte są zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi GF8800GTS 512MB Asusa - Co byście proponowali zamiast niej? (bo takich już ponoć nie sprzedają).

Chciałbym żeby:

- nie była słabsza, ale też nie chcę dużo lepszej/droższej - najlepiej w miarę optymalną do zestawu.

- nie była dłuższa - bo ledwo się mieściła między dyskami a śledziami,

- nie żarła więcej prądu,

- nie grzała się bardziej.

 

W zestawie:

- płyta Asus P5K pro

- proc Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

- ram DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ

- zasilacz Corsair 520W

 

Nic nie kręciłem i nie zamierzam. Chłodzenie mam słabe bo standardowy wiatrak na procku i 1 duży wiatrak z tyłu obudowy (obudowa Coolermaster elite 331).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić nową kartę,

 

cpu: Intel Core 2 Duo E4400 @ 2.00GHz

motherboard: asus P5L-VM 1394

zasilacz: feel II 350W

 

niestety mogę kupić tylko nową kartę + zasilacz jakby nie starczył(zakładam że nie :wink:)

jak widać kupno najnowszych modeli i tak nie ma sensu przy tym procku, więc coś z niższej półki - jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...