Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

W zestawie:

- płyta Asus P5K pro

- proc Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

- ram DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ

- zasilacz Corsair 520W

 

Jaka będzie najlepsza karta do tego zestawu (do grania)? Żeby procek nie spowalniał karty lub na odwrót. Może któryś z elementów zestawu jest za słaby ewentualnie (np. zasilacz, płyta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie:

- płyta Asus P5K pro

- proc Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

- ram DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ

- zasilacz Corsair 520W

 

Jaka będzie najlepsza karta do tego zestawu (do grania)? Żeby procek nie spowalniał karty lub na odwrót. Może któryś z elementów zestawu jest za słaby ewentualnie (np. zasilacz, płyta)?

 

8800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.neo24.pl/karta-graficzna-asus-hd5770-512mb-box-%28eah5770-2di-512md5-a%29.html
Co powiecie o tej karcie lub jakiejś jej alternatywie do 500zł. Mój proc phenomII @ 3.5, 2x2Gb ddr3 zasilacz 600watt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, jak chodzi o 5770 to bierz 1GB, na 512mb karta jest zamulona na wyzszych rozdzieczlosciach. procek do tego jak najbardziej git, jeszcze jakby min 2gb ramu bylo to juz nic tylko win7 x64 stawiac i smiga:) u mnie c2d@4,3ghz i 4gb@ddr1100 i 8600gt @775/1782/1760 mam 7,5k w marku 06 :) a jeszcze co do 5770 asus ma te zalete, ze regulacja napiec dla rdzenia i pamieci jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko radek 5750 1GB czy 5770 512MB. Komp na intelu z sygnaturki z opcja zmiany na quada za jakis czas. Do czego ma sluzyc karta. Mozliwosc pogrania w FullHD np. w AvP choc bardziej mysle o nadchodzacym Ghoticu 4, PS CS4 i obrobka zdjec, Corel Video Studio x3 i obrobka video (kamera mini dv). Jesli chodzi o granie to stawiam je 40:60 z pozostalymi operacjami na kompie wiec jesli mam powiedzmy sciagnac w grach z AA na rzecz tego, zeby mi obrobka zdjec na 1GB w 5750 lepiej dzialala, to wole w takim wypadku 5750 z wiekszym vram niz 5770. Kwota do wydania absolutnie nie moze przekroczyc 500zl. Prosze o propozycje kart ze sklepow wroclawskich, od razu mowie, ze wole marki w stylu asus (gwarancja 3 lata, rzadziej w kompie zmieniam tylko dyski) niz twory typu powercolor. Za wszelkie sugestie innych kart podparte konkretna argumentacja bede wdzieczny. Aha, wolalbym uniknac koniecznosci zmiany zasilacza dlatego grzalki od nVidii odpadaja.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, która będzie najcichsza:

Karta graficzna HIS Radeon HD 4850 iCooler IV HDMI 512MB DDR3 PCI-E BOX - Karty graficzne - Agito.pl

Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3/256b D/H PCI-E L - ATI - ram.net.pl

Karta graficzna Power Color AX4850 512MD3-PH w Morele.net

Nie potrzebuje czegoś ultra cichego, ale słyszałem ze opinie o tym Sapphire i HIS-ie, że nie wypadają dobrze pod tym względem.(czego szukam można przeczytać tutaj Karta 9600GT-4850 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Ewentualnie coś z allegro, ale tylko z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko radek 5750 1GB czy 5770 512MB. Komp na intelu z sygnaturki z opcja zmiany na quada za jakis czas. Do czego ma sluzyc karta. Mozliwosc pogrania w FullHD np. w AvP choc bardziej mysle o nadchodzacym Ghoticu 4, PS CS4 i obrobka zdjec, Corel Video Studio x3 i obrobka video (kamera mini dv). Jesli chodzi o granie to stawiam je 40:60 z pozostalymi operacjami na kompie wiec jesli mam powiedzmy sciagnac w grach z AA na rzecz tego, zeby mi obrobka zdjec na 1GB w 5750 lepiej dzialala, to wole w takim wypadku 5750 z wiekszym vram niz 5770. Kwota do wydania absolutnie nie moze przekroczyc 500zl. Prosze o propozycje kart ze sklepow wroclawskich, od razu mowie, ze wole marki w stylu asus (gwarancja 3 lata, rzadziej w kompie zmieniam tylko dyski) niz twory typu powercolor. Za wszelkie sugestie innych kart podparte konkretna argumentacja bede wdzieczny. Aha, wolalbym uniknac koniecznosci zmiany zasilacza dlatego grzalki od nVidii odpadaja.

 

lepiej 5750 i 1gb ramu i ja podkrecic, to spokojnie 5770 przegonisz, a tego 512mb to juz w ogole:) tylko ASUS! zmiana napiecia rdzenia i pamieci jak pisalem wyzej:) pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS HD5750 1GB • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław moze byc? Zmiana napiecia tez tu jest? Bo widzialem opisy dotyczace tylko 5770 od Asusa ( ta na czarnym laminacie z czarnym radiatorem i wentylatorem, konstrukcja Asusa znacznie odbiegajaca od referenta 5770)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak wlasnie mysle

ile oplaca sie max dac za 4890 vapor-x, uzywany gwar jeszcze na rok? czy lepiej jednak pozostac przy 5770?

przejrzalem google, na zagranicznych forach doradzaja w duzej wiekszosci brac 5770

5770 mozna juz kupic za 520(powercolor), a za ta uzywke 4890 ile max warto dac zeby ja bardziej oplacalo sie brac?(bo ktos mi chce sprzedac za 500zl ale nie wiem czy jest sens, targowac sie bardziej czy nie)

btw 5770 mam na miejscu a do 4890 jeszcze 30zl na kuriera

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się jeszcze trochę zejść z ceny i będzie ok. W sumie teraz cena zła nie jest. HD4890 jest wydajniejszy od HD5770.

 

ale do ilu zeby bardziej oplacalo sie 4890?

5770 mam za 519zl na miejscu i moge jeszcze np ze 2-3tyg poczekac-moze beda obnizki

4890 500zl+30 przesylka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo bylo, ale troche zszedl, to nadal nie jestem przekonany czy jest sens pakowac sie w starsza serie(wiecej energii, nie ma dx11 i troche wydajniejszy) cenowo ta uzywka wychodzi tyle samo ile nowy 5770

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tego sie boje, ze jednak zjada naprawde duzo pradu

zdaje sie na wasze zdanie, bo sie na tym lepiej znacie, jak ty bys mial wybierac to co bys wzial?

moj config chyba znasz bo pomagales robic mi oc:) athlon II x4@3.2 , 2x2 1333 cl9@cl7m bequiet purepower 530w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jaka optymalna karta do C2D E8500 @ 4.3GHz (rezerwa +- 4.5GHz). Cena do 700-750zł. 

Może być używka z Allegro (nawet wskazana bo taniej kupie coś mocniejszego niż w sklepie jako nowe).

W sumie moc tu jest na pierwszym miejscu jako wyznacznik.

Pogrywał bym przeważnie w max detalach 1680-1050 przy AA/AF, lub 1920-1080 bez AA/AF.

 

Zasilacz też idzie do wymiany więc z luz mocą, a mowa tu o Chieftec-u CFT-750-14CS 750W.

Monitor to 24 lub 26 cali - w trakcie wyboru więc tez luz.

 

 

Narazie wyszukałem takie cuś:

 

http://www.allegro.p...te_gtx_280.html

 

http://www.allegro.p..._graficzny.html

 

http://www.allegro.p..._graficzny.html

 

http://www.allegro.p..._box_sklep.html

 

http://www.allegro.p..._najlepsza.html

Edytowane przez Adonim85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten powercolor 5770 stoi pod wzgledem halasu? dzis czytalem recke w KS numer z marca i tam np model MSi uznali za glosny a model Asusa za raczej glosny

jakie modele warto kupic zeby nie halasowaly? vapor-x odpada bo 100zl drozszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...