Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przyszedł czas na zmianę wysłużonego HD4870 i wybór padł na HD5850. Wiem, że różnica w wydajności nie jest kolosalna, ale zależy mi przede wszystkim na tym żeby karta była chłodna (jeżeli można tak mówić), mniej prądożerna (idle) i cicha. Wybór wśród HD5850 jest spory zarówno wśród nie-referentów jaki i referentów. Spośród wielu propozycji wybrałem dwie: HIS iCooler V Turbo oraz Sapphire + MW2. Sapphire ma na pierwszy rzut oka chłodzenie Vapor-x i tu pierwsze pytanie - czy na pewno? Poza tym kusi mnie cena i MW2 :)

Nie referencyjne karty nie są wcale droższe od referencyjnych, ale może lepiej kupić referenta i zmienić chłodzenie np na AC Accelero S1 + jakiś wentylator 120?

Jeżeli ktoś posiada ww. karty to proszę się wypowiedzieć, mile widziane linki do recenzji i obiektywne/subiektywne opinie użytkowników wszystkich wersji :) Chodzi mi głównie o porównanie wytwarzanego hałasu przez te karty i temperatur. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prolog

Do 300zł miałem na myśli zakup czegoś słabszego, co by nie wyprzedzało specjalnie pozostałych wnętrzności mojego kompa i jednocześnie dało mi te same możliwości co HD4850 na moim confie...

 

Trochę kombinuję, ale zaoszczędzając te kilkadziesiąt złotych mógłbym dokupić lepsze chłodzenie do jakiegoś komponentu, bądź nowy zasilacz :) Stary Fortron już buczy niemało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorego producenta model lepszy jesli chodzi o 5770 1gb

gigabyte, powercolor, sapphire? (sa w podobnych cenach i nie wiec ktora brac) wydajnosc chyba podobna a dla mnie liczy sie cisza i ew oc

 

kupilem na allegro 2 tygodniowego Sapphire Radeon HD5770 1gb vapor-x za 525+przesylka, oplacalo sie w porownaniu do jakiegos nowego modelu gigabyte ze sklepu?(cena ta sama)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, dopiero kupilem moze przyjdzie w tym tyg

mialem na testy vaporx ale 5750 i byl baaardzo cichy, teraz uzywam integry i po wlozeniu 5750 vaporx nie odczulem praktycznie roznicy

jednym slowem b.cichy

 

btw wie ktos dlaczego niektore modele vaporx z nowej serii maja czarny a inne niebieski laminat?

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw wie ktos dlaczego niektore modele vaporx z nowej serii maja czarny a inne niebieski laminat?

 

Wydaje mi się, że te HD5870 Vapor-X mają "czarny" jak wspomniałeś a HD5850 Vapor-X mają "niebieski". Różnica występuje też w wentylatorze, wyższy model ma 7 łopatek a niższy 11 i jest wykonany ze świecącego plastiku :) Na HD5850 jest też mniejszy radiator tutaj masz test.

A Ty miałeś do testów tego niebieskiego (z powyższej recki - niekoniecznie Toxic) czy czarnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrion napisał:

Jaka karta graficzna max do zasilacza 450Wat rozdziałki 1280x1024, w przyszłości zmiana procesora będzie na mocne c2d lub quada z tych tanszych. Zastanawiałem się nad gt240 lub coś z Ati 5xxx.

Ja polecam HD4770 nic tej karty w tej cenie nie przebije ;)

Niestety ciężko ją dostać, sam chciałem drugą kupić do Cross'a ale nigdzie nie ma :)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrion napisał:

 

 

Ja polecam HD4770 nic tej karty w tej cenie nie przebije ;)

Niestety ciężko ją dostać, sam chciałem drugą kupić do Cross'a ale nigdzie nie ma :)

 

No też dobry wybór, mimo że karta jest z seri 4xxx to już jest w najnowszym procesie 40nm. Ja już wybiorę coś mocniejszego , przemęcze się trochę z procesorem i ramem, a niedługo je też wymienię na coś wydajniejszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dziękuję. Problem w tym, że ich jest stosunkowo mało na rynku i ich cena jest taka sama jak na początku grudnia. Jak by chodziły po 250-300zł to bym brał :P a tak za 700zł mogę mięć 1 kartę która będzie spokojnie ogarniała aktualne wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co kupić bo nie moge wybrać co lepsze biorądz pod uwage wydajność/wydana kasa, a waham się pomiedzy:

1.hd5830

2.hd5770

3.gtx260

4.gtx275

Pierwsza i ostatnia kuszą wydajnościa ale znowu kasa te w środku mają niższą cene Jakie jest wasze zdanie na temat ich proporcji pomiedzy wydajnością a kasą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na co by wymienić GF9600GSO 768MB, tak aby odczuć dość znaczny przyrost wydajności. Budżet powiedzmy 450zł. Już od dawna noszę się z zamiarem wymiany, jednak na rynku kart graficznych w przedziale 400/500zł nie ma nic ciekawego, a tym bardziej chyba dużo wydajniejszego od 9600GSO. Chyba że coś się zmieniło, nie siedzę już w temacie dobre trzy miesiące. Proszę o pomoc w wyborze.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby dołożyć do HD5770.

 

Gdy te karty się pojawiły dużo mówiło się o tym że są nieopłacalne, słaba wydajność jak za taką cenę itp, czy coś się zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawiły były droższe niż teraz i były tylko karty 1GB.

 

PowerColor Radeon HD5770 512MB DDR5 były ok ?, 499zł w esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję zakupić kartę ATI HD5750, czy może ktoś mi powiedzieć, który producent wypuścił tą kartę z cichym wiatrakiem? Słyszałem Sapphire i była jak dla mnie cicha, ale nie wiem jak z resztą modeli - dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie którą 5870 byście polecili, którego producenta? Głównie chodzi mi o łatwość w ewentualnym wyegzekwowaniu gwarancji. OC żadnego nie będzie, ale w grę wchodzi wymiana chłodzenia na MK-13. Jak to jest z gwarancją, są jakieś plomby po których mogą dojść że coś było majstrowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...