Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu karty około 360zł raczej nówki, bo na fakturę będę brał więc musiała by być dużo tańsza.. ale do rzeczy:

 

mało gram, ale jeżeli już to w 1280x1024, sporadycznie chciałbym odpalić sobie jakieś wyścigi na na split-screenie w fullhd na Tv 40", nie muszę też mieć odpalonego wszystkiego na hiper-extra-max, więc 512MB powinno wystarczyć.

 

po przeczytaniu wieluuu testów wybór padł na hd4850, chciałem żeby mało prądu pobierał ale np 5670 jest po prostu zbyt wolny. Pozostał więc drugi warunek głośność głownie BEZ obciążenia i tu pojawia się dylemat która kartę z tych wybrać:

 

xfx

sapphire 20r

sapphire 10r

powerColor

czym się różnią te dwa sapphire?

 

wolałbym nie wydawać dodatkowej kasy na chłodzenie typu S1

 

 

 

Karty Gigabyte odpadły ze względu na brak HDMI(do TV, bo przez przejściówkę wyglądało znacznie gorzej niż bezpośrednio podłączony laptop sony, chyba ze to wina mojego gf7600gs?) Preferuje morele bo maja dość dobre ceny a mam w Toruniu możliwość darmowego odbioru w ich netpunkcie, czyli 15-20zł do przodu.

 

 

Fajnie jakby się dało trochę z niej wycisnąć ale jest to drugorzędna sprawa.

Ps. Czy delta 400 podoła i do ilu musiałbym wykręcać proca żeby nie był wąskim gardłem(jeżeli będę musiał)?

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, czy warto kupić HIS Radeon 5850 iCooler V klik

Czy to chłodzenie jest lepsze od referencyjnego?

 

Odpowiedź jest jedna: tak, jest lepsze :) i pewnie warto, zwłaszcza po takiej cenie.

Też mam podobny dylemat tylko zastanawiam się nad 2 opcjami. Spójrz na post #6637. Jak myślisz, która będzie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, która będzie lepsza?

No cóż "na oko" to lepiej wygląda Sapphire, a ten HIS Turbo to chyba nie warto, podkręcić to można samemu, a stówka zawsze w kieszeni.

 

Czy do rozdzielczości 1680-1050, HD5850 będzie optymalne, czy lepiej dozbierać do HD5870,

Nie wiem czy było ale znalazłem test HIS'a klik

Edytowane przez maaaaac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż "na oko" to lepiej wygląda Sapphire, a ten HIS Turbo to chyba nie warto, podkręcić to można samemu, a stówka zawsze w kieszeni.

Czy do rozdzielczości 1680-1050, HD5850 będzie optymalne, czy lepiej dozbierać do HD5870,

 

To zależy w co chcesz grać :) zawsze znajdzie się gra, która przy max. detalach "zajedzie" kartę. Ja używam obecnie HD4870 512MB i jest OK ale mam zamiar się przesiąść na 5850 (na tej samej rozdziałce).

Za Sapphire przemawia wentylator 92 mm a co za tym idzie powinien być cichszy no i MW2 a za HIS cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleys

Witaj

czym się różnią te dwa sapphire pytasz?

Wersjami jedna jest bulk a druga box

 

Róznica pomiędzy bulk a box, to z reguły tylko pudełko, reszta, czyli kabelki, stery, ew. gry i oczywiście karta to samo, bulk-oem to w praktyce to samo, w teorii oem to część do nowego kompa, np, tak masz z oprogramowaniem:-)

 

Jak chcesz aby mało prądu grafa pobierała kup.np.5750.Ale ona kosztuje coś ok 430 PLN wiec troszkę drożej niż możesz wydać

Tu masz dokładnie napisane ile grały pobierają w IDLU i Stresie.Ciekawy artykuł

techPowerUp :: HIS Radeon HD 5770 1 GB Review :: Page 28 / 34

 

Delta podoła

Proc styknie

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem w jaka karte zainwestowac : Czy HIS Radeon hd5770 1gig, czy Sapphire Vapor-X hd5770 1gig czy Radeon Hd 4870(4890?) czy geforca 260 oc?

 

system. amd x4 2.8 , 4 gig 1600.

 

Patrzylem na wiele benchmarkow i recenzji no i dalej nie moge sie zdecydowac.

Mowi sie ze ten 260 oc ma najlepsza wydajnosc (no dobrze ale cena jest duza...) Vapor-x ma niezle chlodzenie i nic nie slychac co jest wielkim +. HIS jest najlepszy z hd5770. 4890 jest mocniejszy od hd5770 ale nie ma wsparcia dx11.

Coz polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ;)

Bedziesz moze podkrecac k.grafiki ?

Jezeli tak to najlepsza bedzie GTX260 .

Jak nie podkrecasz i mniej Ci zalezy na poboze energi a bardziej na wydajnosci to 4890 .

No a jak zalezy Ci takze na poboze energi to 5770 ;)

A Dx11 Ci sie nie przyda bo 1. sa 2 gry na to a po 2. to i tak ta karta nie bedzie sobie za bardzo rady dawac w nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral 5770 albo 260oc

4870/90 sa pradozerne, wiec i bardziej sie grzeja i sa glosniejsze

geforce jest fajny bo ma physx

a 5770 jest cichy, dosc chlodny, malo pobiera energii i po podkreceniu dogania 4890

mialem taki dylemat niedawno, a co wybralem zobacz w sygnaturce

btw niewazne co wybierzesz-szukaj okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, która karta polecilibyście:

Gigabyte 5850 Ultra Durable

Gigabyte 5870 Ultra Durable

SAPPHIRE Toxic HD5850 2GB DDR5

Najtańszy 5850 + dodatkowe chłodzenie?

 

Do rozdzielczości 1920x1200

 

Zastanawiam się głównie nad:

Gigabyte 5870 Ultra Durable

SAPPHIRE Toxic HD5850 2GB DDR5

Cenowo wychodzą prawie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić kartę 5770. Mam 3 producentów Saphire, gigabyte i ASUS. Które chłodzenie będzie najlepsze. Karty kosztują około 570zł. Jest też 5770 z szyną 512 MB za 470zł. Widzę że specyfikacja ta sama. Czy aż tak dużo do wydajności daje te 512 MB? (kupuje Arest.pl albo proline.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić kartę 5770. Mam 3 producentów Saphire, gigabyte i ASUS. Które chłodzenie będzie najlepsze. Karty kosztują około 570zł. Jest też 5770 z szyną 512 MB za 470zł. Widzę że specyfikacja ta sama. Czy aż tak dużo do wydajności daje te 512 MB? (kupuje Arest.pl albo proline.pl)

 

Jeśli zależy Ci na ciszy to szukaj czegoś chłodzonego pasywnie typu (akurat tutaj 5750):

GIGABYTE GV-R575SL-1GI | Karty graficzne - Specyfikacja

- po dołożeniu dużego wolnoobrotowego wentylatora będzie niesłyszalnie i zimno.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze żeby było zimno. kasy za dużo nie mam . Dla mnie 570zł na karte graf to już dużo. I arest i proline są tani.

 

Jest też 5770 z szyną 512 MB za 470zł. Widzę że specyfikacja ta sama. Czy aż tak dużo do wydajności daje te 512 MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze żeby było zimno. kasy za dużo nie mam . Dla mnie 570zł na karte graf to już dużo. I arest i proline są tani.

 

Jest też 5770 z szyną 512 MB za 470zł. Widzę że specyfikacja ta sama. Czy aż tak dużo do wydajności daje te 512 MB?

 

Zalezy w jakiej rozdzielczosci grasz ? Gdy grasz w 1680 to 512 MB starczy i nie oplaca sie dawac 100 pln , w niektorych grach troche mozesz zyskac . A jak bys gral w 1920 to juz wiecej gier zareaguje na dodatkowy ram.

 

jeszcze jedno.

czy 5770 1gb na pewno starczy do grani w 1920/1200?

 

Jak chcesz grac w max detalach to mozesz miec pewne problemy z plynna rozgrywka(oczywiscie w niektorych grach).

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ,chcę wymienić karte graficzną. Jestem graczem i zalezy mi na sporej ilości fps :) Moja specyfikacja komputera:

 

Procesor: Intel Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

RAM : 2x Corsair XMS2 Xtreme DDR2 1GB 800MHz

Płyta główna: Asus P5E Intel X38

Zasilacz: CoolerMaster 620W

 

Nie mam żadnego dodatkowego chłodzenia. Mam tylko z przodu na dole wiatrak wmontowany w obudowę no i oczywiście ten na procesorze ;).

Zastanawiam się nad jakimś GTXem. Tutaj są dwa ponoć dobre ,wiem ze EVGA kaszany nie robi, ale jakbym sie jakoś super dobrze znał to nie prosiłbym o pomoc :)

1. EVGA GeForce with CUDA GTX 260 55nm 896 MB DDR3/448bit TV/DVI PCI-E (216corres) (1,0ns)(576/2000/1242) | Komputery | Komponenty PC | Karty graficzne | NVIDIA | Notebooki, RTV, AGD, Biuro, Komputery, Foto, GSM, GPS, DVD, Multimedia, Gry, MP3

 

2. NVIDIA Graphics PLUS -

 

Moje pytanie takie- czy dokupić RAMu ? czy i jakie chłodzenie ( najbardziej byłbym za wiatraczkami :)) dokupić żeby karta sie nie pociła ? no i oczywiście jaką karte tak do 900zł [max do 1000zł ale to juz dla mnie będzie sporo] (jeśli macie inne propozycje od tych co podałem to prosze) ?

Edytowane przez osamaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić tańszego GTX lub dołożyć do H5850.

W jakiej rozdzielczości grasz?

 

wiesz co w tej chwili mam bardzo slaba grafe wiec zeby mieć duzo fps gram na jak najmniejszej ,czasem na 640x480 a czasem na 800x600. Kupując nową nie zalezy mi na jak najwiekszej bo tak naprawde wystarczy mi do szczescia 1024 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...