Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy to istotne?

Procesor, który mam to c2d e6550 2.33ghz, z obniżonym taktowaniem na 2.21ghz bo płyta na więcej nie pozwala, ale to już inna bajka...

To będzie oczywiście do wymiany, przynajmniej płyta główna. Więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo istotne. Jaki sens ma pisanie bez takich info. Pewnie polecilbym Ci e5200 nie wiedzac ze masz e6550, albo e7200 a Twoje mobo jest tragiczne :P Skoro chcesz zmienic mobo i cpu to zmien i ram. Kup nowoczesna platforme, nie pakuj sie w starocia. Tak wiec AM3... Tylko napisz jakie masz fundusze i moze w swoim temacie juz a nie tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto pytania:

 

1)Czy można łączyć w SLI lub CrossfireX różne karty np 8600gt+gts 250(SLI) lub hd4850+hd5750 (CF)?

 

2)Warto kupować używane karty graficzne? Niewątpliwą zaletą jest oczywiście cena, ale jakie mogą być ewentualne negatywne skutki używanej karty (np gorsza wydajność, przekłamania obrazu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

 

2. Nie. Za szybko odchodzą do lamusa (chyba że rozmawiamy o modelach do komputerów biurowych). Z ogólnych negatywnych skutków to np.: artefakty, przekłamania kolorów, do zwiech kompa (problemy z zasilaniem), o uszkodzeniach z nadmiernego oc nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzis robilem vmoda mojemu galaxy gf 7300gt PCI-E [...dluga nudna opowiesc...] zrobilem zwarcie.

 

1.Na monitorze widac literki, windowsa w trybie awaryjnym ale same artefakty, da sie ja uratowac?

2.Co z niej wyciagnac?

3.Co kupic do 70 (bo za poprzednia dalem 50zl+KW)? Karta do warcraft3 i counter-strike [ale nie gorsza 7300gt]

Prosze o zrozumienie i szybka pomoc ;)

Edytowane przez Xfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko iz spaliła mi sie karta graficzna dokładny model to powercolor 4850 512mb gddr3 z chodzeniem zerotherm. Chciałbym sobie kupić nową tylko teraz pytanie jaką dobrać do pozostałych podzespołów (cena karty około 600zl może być trochę więcej). Procesor intel e7300 płyta główna asus p5k pro pamięć ram kingston ddr2 800Mhz 2Giga. Jeśli by można jakiś dobry zasilacz do tego w cenie około 200zl!!

Albo sprzedać stare podzespoły i kupić coś nowsze co radzicie.

Edytowane przez Cwikla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nie. Za szybko odchodzą do lamusa (chyba że rozmawiamy o modelach do komputerów biurowych). Z ogólnych negatywnych skutków to np.: artefakty, przekłamania kolorów, do zwiech kompa (problemy z zasilaniem), o uszkodzeniach z nadmiernego oc nie wspominając.

 

Zależy kto co woli. Przepraszam bardzo o jakich artefaktach mówisz? Albo przekłamaniu kolorów? Specjalnie ktoś ją zepsuł przed sprzedażą? :blink: Ja kupiłem dużo używanych graf z Allegro i jakoś nic nie miałem o czym piszesz. Wiem, powiesz, że miałem szczęście - marna kontra. A to, że szybko odchodzą do lamusa to jest uzasadnienie, krótko mówiąc, bez sensu. To w ogóle nie kupuj grafiki bo zaraz będzie stara...

Imo korzystniej iść po Vectrę na giełde niż po Corsę do salonu - i tak większośc ludzi robi, zresztą jak napisałem, kto co woli ;)

 

PS. Widać po Twoim sprzęcie, że nie szczędzisz na niego kasy, więc preferujesz nowe podzespoły, ale jak ktoś ma np. 400zł na grafikę, to w większości wypadków woli używanego HD4870 niż nowego HD4850. I tak w tym samym czasie odejdą do lamusa, jak ktoś pisze, że sprzedaje sprawną w 100% to nie będzie artefaktów ani zwiech, a jakość obrazu jak i wydajność będą takie same 10 lat od daty produkcji. A zepsuć to się może czy była kupiona używana czy nowa...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do tej pory posiadam GeForce 250GTS. Karta ta mi wystarczała z tego względu że posiadam monitor 17 cali z max rozdzielczością 1280x1024. Reszta sprzętu w podpisie.

 

Chcę wymienić monitor na 22 cale full hd i myślę że wymiana grafy też by się przydała.

 

Wydać chcę maksymalnie 500zł. W takim razie w grę wchodzi nowy Radeon 5770 (w mega promocji do 500zł :wink: ) lub używany GeForce GTX260.

 

Co było by lepszym wyborem??

 

Dodam że nie chciałbym zmieniać na razie zasilacza więc karty by musiała śmigać na tym co mam (Amacrox AX450-PNF).

 

Aha i jeszcze jedno - jako że mam teraz na grafie Accelero to w budzie panuje cisza. Chciałbym także aby nowa karta również była cichutka :D

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super B-)

 

To teraz jeszcze pytanie czy GTX260 będzie śmigać na moim Amacroxie?? Ewentualnie czy zmiana na Tacens Radix IV 450W z polecanych zestawów coś pomoże??

 

EDIT

 

Nie doczytałem o tym GTX460.

 

Dużo lepszy od GTX260? Warto?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super B-)

To teraz jeszcze pytanie czy GTX260 będzie śmigać na moim Amacroxie?? Ewentualnie czy zmiana na Tacens Radix IV 450W z polecanych zestawów coś pomoże??

EDIT

Nie doczytałem o tym GTX460.

Dużo lepszy od GTX260? Warto?

 

Dołączona grafika

Sprzęt masz ogólnie mało prądożerny (witaj w klubie :)), 460 pójdzie bez problemu, 260 powinien też. Aczkolwiek przy mocnym kręceniu może zacząć się pocić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy opłaca się zmieniać kartę z Asusa HD5770 512MB DDR5 na GTX460 768MB DDR5 ?. Radka kupiłem miesiąc temu, gram w rozdzielczościach 1680x1050, karta jest ok i sprawdza się dobrze. Jednak jak tak patrze na ceny tych gtx460 to nie powiem że kusi człowieka na zmianę. No chyba że taka zmiana nie wiele da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w wielu tytułach z włączonym wygładzaniem zyskałbyś sporo klatek więcej. Ale zależy w co grasz. Tez kwestia kasy, jeśli nie wiele dopłacisz to pewnie.

 

Gram we wszystkie wartę uwagi nowości, i starsze dobre gry. Dopłata myślę że wyszła by 100zł. Chyba na razie się wstrzymam, kartę kupiłem miesiąc temu i szkoda tak ją od razu sprzedawać. Gry chodzą na niej bardzo fajnie. Poczekam aż ceny spadną, może nowe radeony serii 6 będą miały coś ciekawego za nieduże pieniądze.

Edytowane przez MaRuH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...