Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie Sandy :)

Zobaczymy jak ceny się będą miały względem wydajności i opłacalności.

 

Nie mamy w tym momencie dokładnie dobranego zestawu, ale planowaliśmy tam wrzucić Core I7 950 albo Xeon X3440

Mobas Asus P6X58D-E albo ASUS P6T - CORE i7, DDR3, ATX - SUPER PŁYTA - TOP (1376931770) - Aukcje internetowe Allegro (koszty)

3x2 GoodRam 1333 MHz

Dzwikiękówkę ma jakąś profesjonalną no i pozostaje kwestia grafy tak jak pisałem.

Zasilacz prawdopodobnie opchne mu swój, dysk Samsunga F3 prawdopodobnie albo WD Blue.

Komp kręcony nie będzie więc pod o/c nie ma co tu części ogarniać i kumpel się chce zmieścić w budżecie tak 2000-2200 ze wszystkim.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję z trzech sklepów X-Kom, [Kom-IT oraz Komputronik GPU do ~350zł. Karta będzie wykorzystywana do CS:S, GTA4, F1 2010, COD:MW2, ale w coś nowszego także (COD:BO, BadCompany2. Mafia 2). Z tego co udało mi się znaleźć to brałbym pod uwagę Gigabyte HD4850 512MB. Z góry dzięki.

Edytowane przez VenT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum.

Mam pytanie, ponieważ chcę kupić karte graficzną do wydania mam <350zł

mój sprzęt to:

Procesor: Amd Athlon 64 4000+

Grafika: GeForce 7300gt 256mb 128bit

Płyta główna: ASRock AliveNF7G-FullHD R3.0

zasilacz: Tracer 4life 400w

mam pare aukcji na oku m.in

GIGABYTE Radeon HD5670 1024MB DDR5/128bit GW FV ! (1382814283) - Aukcje internetowe Allegro

ASUS ATI Radeon HD5670 512MB DDR5/128bit DVI/HDMI (1382494446) - Aukcje internetowe Allegro

Potrzebuje karty, która by mało prądu żarła, żeby zasilacz uciągnął i żeby do gier była dobra

Jakie karty polecilibyście mi?

Proszę o odp

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spor

Do jakiego kompa i jakiego zasilacza?

 

@puamon:

Nawe mało pobierająca grafa na tym Tracerze to...

 

Ale:

PowerColor RadeonHD 5750 1024MB DDR5 HDMI (1380518089) - Aukcje internetowe Allegro

 

Dorzuciłbym do niej;

 

Ew HD5570 GDDR5 (byle na pamięciach DDR5!) + używany Fortron 350-400W (grafa ok 280zł z wysyłką, Fortron ~80zł z wysyłką);

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zapytać która z tych kart będzie najlepsza:

GIGABYTE HD5570 DDR5 1GB DX11 650/400Mhz HDMI BOX (1379046670) - Aukcje internetowe Allegro

PowerColor RadeonHD 5750 1024MB DDR5 HDMI (1380518089) - Aukcje internetowe Allegro

Vertex 3d HD5750 1024MB DDR5 HDMI/DVI (775/4000) (1371032911) - Aukcje internetowe Allegro

i czy z tych zasilaczy mogą być bo wysyłają losowo i są różne marki

MARKOWE ZASILACZE 400W ATX FORTRON,Q-TEC GWAR.WRO (1382490667) - Aukcje internetowe Allegro

lub taki:

Solidny zasilacz ATX Fortron 400W FSP400-60PFN PFC (1371034354) - Aukcje internetowe Allegro

aha jeszcze jedno pytanie

czy jak mam teraz karte graficzną GDDR2 to GDDR5 będzie normalnie pasować?

Pozdro

Edytowane przez pumaon244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za moda szukania nowego sprzętu na allegro.. Terracom sklep jak sklep, ale gdzie z taka cena! ESC to bardzo dobry sklep o setkach dobrych opinii ale tez najtanszy nie jest. Proponuje ceneo i sprawdzic, a polecanych sklepow jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

mam dylemat, ponieważ jak wcześniej pisałem chcę kupić lepszą kartę graficzną,ale tym razem chodzi o płytę główną na pudełku z płyty głównej zauważyłem takie coś

Nvidia GeForce 7 series

DirectX9.0 VGA

max shared memory 256MB

znalazłem stronkę z danymi mojej płyty głównej,

ASRock > Products > ALiveNF7G-FullHD R3.0

Pisze tam takie coś:

Integrated NVIDIA® GeForce7 Series (NV44) DX9.0 VGA, Pixel Shader 3.0, Max. shared memory 256MB

Na innej stronce pisze:

Wielkość pamięci VGA : do 256MB (przydzielana dynamicznie)

z tego co rozumiem wynika, że maksymalnie mogę włożyć kartę graficzną 256mb?

Może się myle, więc proszę o pomoc jaką kartę mogę włożyć i czy to zależy od płyty głównej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tę kartę graficzną:

Vertex 3d HD5750 1024MB DDR5 HDMI/DVI (775/4000) (1371032911) - Aukcje internetowe Allegro

i jeszcze potrzebny zasilacz niestety braknie mi pieniędzy i muszę kupić tańszy znalazłem taki: http://allegro.pl/nowy-zasilacz-tracer-highlander-450w-sata-p6-i1382717571.html

Wiem, że Tracer to shit, ale na markowy np: Fortron czy be quiet mnie nie stać :cry:

Obecnie mam Tracera 400w i nic się nie dzieje a komputer mam już 4 lata i nadal zasilacz działa (do karty jeszcze jest potrzebne złącze 6 pin i w tej zasiłce co wymieniłem wyżej jest) Powiedzcie czy dobrze zdecydowałem czy z daleka się trzymać od Tracera bo już sam nie wiem :-|

Pozdro for all

Edytowane przez pumaon244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pociągnął by ten mój tracer 400w?

Jakby pociągnął to nie kupywałbym, bo nie mam kasy, chyba że by się spalił :lol2:

aha jeszcze jedno pytanie,

czy jak mam teraz kartę graficzną DDR2 to DDR5 będzie na pewno pasować ? (pytałem się wcześniej, ale nikt nie odpowiedział)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się spali to nie odejdzie w samotności raczej :-P

lepiej teraz kup ten zasilacz który i tak będziesz musiał kupić, niż kupować zasilacz plus to co może zasilacz ze sobą zabrać przy ewentualnym spaleniu...

 

DDR2 i DDR5 to pamięci na karcie graficznej więc o nic sie nie martw, to musi działać :-P

Edytowane przez mazuroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej na nowa, ale nie wiem czy jest to mozliwe przegladajac zawartosc mojego pc zauwazyłem to:

Karta grafiki:Geforce 9500GT 1GB

Karta grafiki:Intel GMA X3100 zintegrowana

Czy moge bez obawy wymienic swoja karte? Jeśli tak to jakie modele polecacie w cenie od 400-450 złotych.

 

Płyta główna: G31M3-F VGA GLAN A8

Procesor: Intel Core 2 Q8200 QC 2,3GHZ/1333/4MB

Pamięć: DDR2 2048MB + 1024 MB 800 HZ FSB OEM

Zasilacz: ATX FEEL III 350W

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...