Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam zasilacz 400w, a na aukcji pisze, że potrzebny jest 450w ze złączem 6 pin

 

Nie czytaj opisów na aukcjach bo często piszą kompletne bzdury. Wiarygodne informacje to są informacje od producentów i portale które się tym zawodowo zajmują.

 

Tak jak pisza koledzy, Tracer to kupa. Może się sam spalić i wtedy należałoby się cieszyć a może też paląc się spalić płytę główną i np procesor. Co wtedy? Pomyśl o tym, dobry zasilacz to podstawa każdego komputera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 miał na myśli że zależy w jakiej karcie, tzn. czasem lepsze są ASUSy a czasem PowerColor.

W HD4850 chyba lepiej wziąć ASUSA, są też wersje z chłodzeniem gladiusa. Znajomy ma i powiem że godne polecenia, może ktoś mieć inną opinie ale akurat temu egzemplarzowi nie ma czego zarzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej. Myślałem o radkach 4850 lub 4870 - tak do 300zł. Obydwie można w tej cenie kupić. Wiadomo 4870 jest sporo wydajniejsza, tylko że ja zbyt często nie gram, a ona bierze więcej prądu o 50W w spoczynku. Zawsze to parę groszy zaoszczędzone. W skali roku wyjdzie pewnie konkretna suma. Czy jest sens żeby mocna karta chodziła większość czasu w spoczynku? Jak myślicie? Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skali roku wyjdzie ci 50zł gdzieś, nie wiem czy warto się o to trzepać

zresztą w idle ciągnie sporo mniej...(tj prawie tyle samo co 4850 w idle :P )

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką kartę byście mogli polecić pod taki zasilacz Seasonic S12II-380 SS-380GB (380W, 2x17A na 12V)

reszta gratów:

AB9 + c2d4300@2,4GHz

3GB ddr2

500GB+2x640GB raid

obecnie galaxy 7900GS

 

myślałem nad hd5770 (na 90% jestem przekonany że pójdzie na tym zasilaczu)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad hd5770 (na 90% jestem przekonany że pójdzie na tym zasilaczu)

karta jak najbardziej , sam jej używam na drugim kompie i gry śmigają aż miło , ale czy pójdzie na 380W to nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spor karta którą posiadasz jest optymalna w połączeniu z procesorem który masz.

Najrozsądniej byłoby kupić E5200 (ostatnio szły nawet po 120zł używki) a potem można myśleć o kupnie nowej karty.

 

No i zasilacz jak wyżej, umknęło mi jakoś Tracer ...

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój pierwszy post, tudzież się przywitam. Mam na imię Bartek i mieszkam we Wrocławiu. Zarejestrowałem się tutaj, ponieważ (to trochę oczywiste) mam komputer i w wielu kwestiach potrzebuję pomocy ekspertów takich jak Wy. Do rzeczy.

 

Planuję kupić kartę graficzną do grania. Chciałbym wydać na nią do 600 zł. Oczekuję, by gry takie jak League of Legends, FIFA 11 i Black Ops chodziły bez zarzutu, może nawet na full detalach. Linki do ofert proponuję allegro, jednak samymi nazwami nie pogardzę.

Jeśli to w czymś pomoże to dane komputera:

Pentium® Dual Core CPU

E5300 @ 2.60GHz

2.59GHz 1,99 GB RAM

Płyta główna ASRock G31M-S

 

Za każdą pomoc z całego serca dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój config:

 

Intel e5200 2.5ghz

gigabyte p31-es3g

2gb kingmax 800mhz

Asus HD4650 512mb ddr2

win7 32bit

zasiłka to Pentagram 460w

 

gram na max 1440x900pix, to natywna rozdzielczość monitora.

 

Jak widać karta to cienias, szukam czegoś w okolicach 350zł, max 380zł i znalazłem coś takiego

 

MSI HD5750 512mb

 

Warto w to inwestować? Czy może szukać coś z HD5670 (w Alsenie nawet po 300zł)??

Czy odczuję dużą zmianę w wydajności po przesiadce z 4650 na 5670?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanko zasadnicze: czy przy moim konfigu wymiana gpu na jakiegoś 5770 lub troszku drożej i gtx460 ma sens??

Przypuszczam, że w okresie letnim będę składał coś świeżego, więc będzie jak znalazł ale czy teraz jakoś się to sprawdzi, czy proc będzie jakoś mocno ograniczał grafę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...