Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

W Twoim linku karta kosztuje 595,- wiec dorzej o prawie 50zł od esc.pl

 

Wcześniej cena podana na stronie wynosiła 495zł.

albo... hd6850 którego można modować do hd6870 :D ale to juz inny przedział cenowy

 

HD6850 zmodować na HD6870 chyba się nie da. Tylko HD6950 na HD6970. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pogubiłem się w tych wszystkich modelach kart.Jest może jakaś stronka na której było by opisane która grafa jest odpowiednikiem jakiej grafy (ATI,NVIDIA) i jak się mają między sobą wydajnościowo(po kolei).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmiana karty graficznej. Ostateczine widze ze gigabyte 470 superoverclock jest obecnie w niezlej cenie i chyba na to postawie :-). Jak widac moj procek nie jest pierwszej mlodosci, dziala obecine tak jak w sygnaturce na 3300mhz. Zastawiam sie, jak duza roznica będzie w szybkosci w porownaniu do tych zestawow testowanych (oni tam zawsze biora i7 taktowane po 4ghz)? Chodzi mi o to czy procek bardzo mi wplynie na osiagi tej karty, czy powinien wydolic na tyle, zeby karta spokojnie moze sie "rowzwinac"? Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linki, poczytam na ten temat :-). Za miesiac czy dwa moglbym wymienic procek na quad'a, tylko z tego co widze to ciezko z dostepnoscia modelu ktory podales, potrzebowalbym fakture a na allegro same uzywki :). Swoja droga to dosyc drogie te quady :).

 

edit: napisalem do jednego goscia na allegro ktory wyglada na sklep. Czemu akurat Q6600, a nie jakis inny? :) Poza oczywiscie niezaprzeczalna zaleta w postaci 8MB cache'u :]. Sa dobre w OC?

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 są do dostania używane za 350-400zł (niestety ciężko będzie z fakturą, ale niewykluczone że znajdziesz). Q8300/Q8400 mają mniejszy mnożnik, mniej L2 i są droższe, wtedy już lepiej przejść na 1156 lub 1155.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nosze sie z zamiarem kupna grafiki tyle tylko ze rynek jest tak nimi nasycony ze ciezko cos wybrac kwota na grafike powiedzmy 600 zł zastanawiam sie nad ati hd 5770 badz ge force gtx 460 chyba ze ktos ma lepsze propozycje ? z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego komputera?

Do 600zł powinieneś kupić GTX 460 z 3-letnią gwarancją.

 

andrew777 aktualnie mój konfig kompa

 

procek AMD Athlon 64 X2 Brisbane Dual Core Processor 4000+

płyta główna DFI Infinity NF UltraII-M2/g / NF SLI II-M2 / NFII-M2

pamiec ram 2x1GB Patriot DDR2-800

zasilacz ocz mod stream pro 500 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki ma zasilacz, płytę i procesor.

Jeśli jest to starsza płyta to może mieć problem z HD5770.

 

Płytka to MSI K9N Neo v1.0, zasilacz Amacrox Warrior 450, procesor AMD Athlon X2 4050E 2.1GHz. Tak jak pisałem, do wydania jest do 500 zł na nową kartę, ale z drugiej strony czy jest sens kupować coś, co będzie się na obecnym konfigu zwyczajnie nudziło. Przypominam, rozdzielczość 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czemu akurat Q6600, a nie jakis inny? :) Poza oczywiscie niezaprzeczalna zaleta w postaci 8MB cache'u :]. Sa dobre w OC?

 

Bo są tanie. W takiego Q9550/Q9650 już nie warto inwestować na starą podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są tanie. W takiego Q9550/Q9650 już nie warto inwestować na starą podstawkę.

 

Dorwałem używke q6600. W obudowie mam mugen'a ver2 także mam nadzieję że pójdzie powyżej 3ghz :-). DO tego wzialem też wspomnianego GTX 470, uznałem że jak za rok, czy później,bede zmienia podstawe jak plyta procek i pamieci to grafika bedzie jeszcze dawala rade. Nawet jak teraz nie rozwinie skrzydel do konca z tym q6600.

 

@andrew Dzieki za sugestie z prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... :) a potem znowu premiera czegos i znowu premiera. Jedno czego sie nauczylem to to ze takie "hobby" nigdy nie bedzie oplacalne ;) i zawsze mozna na cos czekac. POza tym jutro premiera, potem polski rynek, a potem pol roku zanim ceny z polskiego rynku zbliza sie do tych na zagranicznych i znowu premiera ... :).

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na takie coś:

MSI GEFORCE GTX 465 1GB DDR5 TWIN FROZR II GTX 460 (1419029419) - Aukcje internetowe Allegro

podobno można to wykręcić na Core 850 MHz shader 1700 MHz Mem 4000 MHz

czy bedzie to dużo lepszym zakupem niż MSI GTX 460 Cyclone 1GB

Karty maja bardzo zbliżona cene.

 

Test z tej stronki jest bardzo zachecajacy do tego modelu

http://www.tweaktown.com/reviews/3386/msi_geforce_gtx_465_twin_frozr_ii_overclocked_w_voltage_adjustment/index.html

Edytowane przez Ares1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...