Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję

w takim razie skłaniam się na MSI GTX 460 Cyclone 1 GB

I teraz w komputroniku maja 3 wersje tej karty

-1 z taktowaniami core 700 Mhz mem 3400 mhz

-2 z taktowaniami core 725 Mhz mem 3600 mhz

-3 Hawk najdroższa widoczne zmiany w chłodzeniu

Moje pytanie czy karta 1 ma możliwości podkręcania jak 2 czy te drugie to są jakieś selekty od MSI, oczywiście kwestia ceny wiec czy warto dokładać te parę złotych.

Czy wersja Hawk naprawdę warta jest tych dodatkowych 130zł?

Jakie możliwości w podkręcaniu każdej z tych kart?

Która z tych 3 kart wybrać oczywiście nie koniecznie zakupu dokonam w tym sklepie, chodzi tylko o wersje tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z nich to wersja SE zapewne - mniej wydajna jest od wersji 786 MB... Kastrat ;)

To jest ta właśnie wersja SE http://www.komputronik.pl/index.php/product/116786/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTX_460_MSI_1024MB_PCI_E_CYCLONE_OC.html - odradzam jej kupno...

Edytowane przez kisiel96
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Tez chcialbym sobie kupic nowa grafike :) W gre wchodzi tylko nvidia. 580 cenowo jest poza moim zasiegiem co wiec oplaca sie kupic i gdzie najlepiej? 570? Czekac na 560? A moze ktoras z 4xx? Nastepnej karty nie zmienie tak szybko (praca, rodzina -> malo czasu na gry) wiec nie wiem czy kupic teraz 'wypas' i miec spokoj na dluzszy czas czy kupic sredniaka i za jakis czas wymienic tez na sredniaka? Doradzcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką kartę graficzną proponujecie do phenoma 955/965? Myślałem o gigabyte gtx460 (715/3600 ver. Oc) za około 700zł, ale chciałbym się dowiedzieć czy na tą chwile taki gtx460 jest opłacalny, czy jednak przeczekać i kupić gtx'a560 za jakiś czas? Z góry dzięki za pomoc i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na najlepsza na jaką Cie stać. GTX460 to wciąż dobre karty ale wtej cenie możesz też kupić Radeona 6850. Karty graficzne Radeon HD 6850 - porównanie cen

lub sporo wydajniejszą Radeon 6870 Gigabyte GV-R687D5-1GD-B AMD (ATI) Radeon 6870 - Karty graficzne - Gigabyte GV-R687D5-1GD-B AMD (ATI) Radeon 6870 cena od 775.00zł za ok 100zł więcej który jest prawie tak samo wydajny jak GTX 560 a tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

2 dni temu zrobiłem preorder Bulletstorma i pomału zaczynam się przygotowywać do małej modernizacji PCta. Na razie chciałbym wymienić tylko kartę graficzną, bo za jakiś czas pojawią się pozbawione wad układy Intela i przesiadka na SB wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Unreal Engine 3 nie jest chyba aż tak wymagający i sądzę, że z nową grafiką powinno być dobrze.

 

Poczytałem trochę i rozsądek podpowiada żeby brać HD5770, która do Bulletstorma powinna spokojnie wystarczyć. Nie wiem tylko czy mój konfig nadaje się do takiej modernizacji (boję się o wydajność procesora, który ma już swoje lata i na pewno będzie wąskim gardłem).

 

Budżet w granicach rozsądku 400-600zł. Będę wdzięczny za sugestie.

Mój konfig w sygnaturce.

 

Poniżej rekomendowane wymagania sprzętowe Bulletstorma:

 

Procesor QuadCore 2.0 GHz

Pamięć RAM 2 GB

Miejsce na HDD 9 GB

Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c,512MB VRAM; NVIDIA GeForce GTX260, ATI Radeon 4870

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Jaką kartę kupić?

konfig to:

e8200 3,8ghz

4gb ram

8800gts512

ep35-ds3

bq straightpower 550watów

 

gram w rozdzielczości 1280 na 1024 planuje zmienić monitor na coś lepszego.

 

na kartę mogę przeznaczyć całą nędzną wypłatę czyli 1500zł. oczywiście im taniej tym lepiej.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów! Jako, że noszę się z zamiarem zakupu nowej karty graficznej, chciałbym zasięgnąć waszej rady - czy warto kupić kartę, w tym konkretnym sklepie (mam blisko, mogę zejść do punktu odbioru w kapciach, jeszcze się na nich, mimo złej opinii nie zawiodłem)? Dodam, że bardzo cenię sobie ciszę, jeżeli miałbym sprzęt podkręcać to na pewno nie będzie to podkręcanie ekstremalne :) Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi!

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ciszę i chcesz podkręcić to nie będzie dobry wybór, palit to jest bardziej dla ludzi którzy wymagaja od karty aby tylko działała, nie przykuwają uwagi do takich rzeczy jak temperatura głośność dlugosc gwarancji potencjał oc. Lepiej dołóż do Gigabyte Windoforce lub MSI Cyclone a i nie daj sobie wcisnac wersji SE 1gb bo to kastrat slabszy od 768mb

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się n ad kupnem HD 6970 (ew 6950 i przerobić na 6970)

Jak i również nad innym wariantem CF z 5850 (ew 5870)

Co według Was jest lepszym rozwiązaniem?

 

Odpuść sobie wszelkie rozwiązania typu CF i SLI. Z 6970 (lub 6950@6970) będziesz bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Jutro bede wypiekal w piekarniku swojego GF8800GTS bo zaczal wariowac i ma zimne luty chyba i nie wiem czy wstanie po tym.

Natomiast i tak chcialem zmienic karte na cos lepszego tym bardziej ze chce sobie pograc w nowe gry typu Death Space 2, Mass Effect 2 czy inne strzelaniny. Na codzien gram tylko w 10 letnia Operation Flashpoint choc na GF8800 chodzilo w miare dobrze jak sie poustawialo sterowniki.

 

Szczerze mowiac nie chcialbym wydac wiecej jak 500zl no ale zobaczymy. Grafika do konfigu z podpisu. GTX460 to juz 600-700 z tego co sie orientuję a raczej tego nie wykorzystam. Fajnie, jakby karta byla w miare energooszczedna bo mi komp chodzi po 18h na dobe oraz nie miala dodatkowego zasilania jak ta GF8800 bo to wkurzajace jest. Docelowo nie bedzie podkrecana (raczej) i bedzie miala zalozone WC.

 

Acha, najlepiej jak bedzie to Asus :D wtedy komp bedzie pure 100% Intel/Asus

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ceneo jest duza rozbieznosc cen tych GTX460 768MB i 1GB, miedzy 520-600. Czasem maja podobne ceny.

No to ok, a jakies konkretne kodele ? Markowe karty maja 3 lata gwary ? MSI, Gainward, Gigabyte? Widzialem modele podkrecone fabrycznie. Warto doplacic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...