Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka max karta bedzie do tego zestawu najodpowiedniejsza? i zeby uciągnęła: ?

 

AMD X4 955

4gb ram goodram 1600mhz cl9

zasilacz modxtream 500W

płyta asrock 890gx

??

Edytowane przez acess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Amacrox Warrior 400W, wszystko na Abicie KN-9 (chyba bez ultra, w każdym razie ten na nForce4)... albo KN8... to tak dawno nie było, od kilku lat w ogóle w sprzęcie nie siedzę...

 

To na teraz pociągnie. Problem może się pojawić w przyszłości gdybyś chciał wstawić jakiegoś czterordzeniowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka max karta bedzie do tego zestawu najodpowiedniejsza? i zeby uciągnęła: ?

 

AMD X4 955

4gb ram goodram 1600mhz cl9

zasilacz modxtream 500W

płyta asrock 890gx

??

 

Uciagnie kazda karte 1 rdzeniowa. Doośćdobra do tego zestawu by byla HD5850 ok.700pln o ile masz tyle kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na hd5850 to nie opłaca mi się wymienic gdyż obecnie mam 5770 hawk , ktorego zamierzam sprzedac.

 

myslalem o GTX560Ti

 

pytanie, zasilacz bedzie pewnie mial ciezko ? no i procek nie nadąży, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz jest juz stary wiec zapewne nie jest juz wstanie oddac takiej mocy jak kiedys , wiec nie licz na to ze bedzie w stanie pociagnac GTX275. Musial bys kupic jakis nowy zasilacz 350/400 w

 

no na hd5850 to nie opłaca mi się wymienic gdyż obecnie mam 5770 hawk , ktorego zamierzam sprzedac.

 

myslalem o GTX560Ti

 

pytanie, zasilacz bedzie pewnie mial ciezko ? no i procek nie nadąży, prawda?

 

Nie podales co masz , zreszta zmiana na hd5850 i tak byla by oplacalna.

Skoro masz wiecej kasy to zakup sobie HD6950 i go zmoduj na HD6970 albo od razu kup HD6970.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na hd5850 to nie opłaca mi się wymienic gdyż obecnie mam 5770 hawk , ktorego zamierzam sprzedac.

 

myslalem o GTX560Ti

No tak, twarda logika ;) HD6870 jest porównywalny z GTX560Ti. W HD5850 nie ma się co pchać bo w tej cenie masz już HD6870 który jest po prostu tym samym tylko lepiej zoptymalizowanym.

W cenie GTX560Ti masz HD6950 który jest wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podales co masz , zreszta zmiana na hd5850 i tak byla by oplacalna.

Skoro masz wiecej kasy to zakup sobie HD6950 i go zmoduj na HD6970 albo od razu kup HD6970.

 

więc procek nie bedzie ograniczał 6950/560Ti ?

 

no na 6970 to mnie nie stać hehe no a6950 jest droższa od 560Ti za te 5-7 dodatkowych fps, więc chyba nie warto się mi w to pchać. no chyba że tak jak piszesz zmodować... hmmm

 

No tak, twarda logika ;) HD6870 jest porównywalny z GTX560Ti. W HD5850 nie ma się co pchać bo w tej cenie masz już HD6870 który jest po prostu tym samym tylko lepiej zoptymalizowanym.

W cenie GTX560Ti masz HD6950 który jest wydajniejszy.

 

Twarda logika ;> ? z wydajnością między 5770 a 5850 ?? :P

 

i podaj mi 6950 w cenie 560Ti :P bo nie mogę wyszukać

 

Uciagnie kazda karte 1 rdzeniowa. Doośćdobra do tego zestawu by byla HD5850 ok.700pln o ile masz tyle kasy.

 

Myslisz o zasilaczu czy procku przy karcie z 2GB ??

Edytowane przez acess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarda logika ;> ? z wydajnością między 5770 a 5850 ?? :P

 

i podaj mi 6950 w cenie 560Ti :P bo nie mogę wyszukać

SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 256bit PCI-E (11188-01-40G) - porównanie cen w sklepach internetowych

 

W DX11 oczywiście, że HD6870 jest wydajniejszy, a chyba do takich gier bierze się taką kartę ;)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę polecicie mi do konfiga z podpisu (procek odblokowuje się na x4)? Budżet to 500zł max (ale z naciskiem na kwotę mniejszą). Zaznaczam, że mam zamiar dołożyć 1 lub 2gb ram, nie wiem na ile mi wystarczy kasy :) Myślałem nad radkiem hd5770 i 5750 z polecanych i teraz nie wiem, czy między nimi jest aż taka różnica w wydajności, bo różnica w cenie jest. Rozważam też hd5670 ale tu już nie mam wątpliwości co do tego, że wydajność spadnie :D No chyba, że macie jakieś inne propozycje... Mam monitor 17 cali, więc nie pogram w zbyt wielkich rozdzielczościach (choć nie wykluczam zmiany monitora na większy w przyszłości).

 

Ale się rozpisałem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie boisz sie uzywek to idealnie by pasowal do Ciebie GTX260 , jest w cenie ok 350 pln a wydajnosc ma wieksza od HD5770 i do tego bardzo dobrze sie kreci.

I zostanie Ci 150 pln na ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki za tą cenę raczej bym nie kupił :wink: Co prawda gtx460 ryje hd5770, ale 540zł vs 440zł robi sporą różnicę...

Tak więc który:

Softon - VERTEX ATI Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E VERTEX ATI Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E 471250502-5506

czy

Softon - GIGABYTE Radeon HD5770 1024MB DDR5/128b D/H PCI-E GIGABYTE Radeon HD5770 1024MB DDR5/128b D/H PCI-E GV-R577UD-1GD 2.1

 

Różnica 20 zł, choć nie ukrywam, że niebieskie pcb pasowałoby mi do obudowy :)

 

EDIT:

Po namysłach w końcu zamówiłem tego Gigabyte (ze względu na 3- letnią gwarancję, Vertex daje 2- letnią). Niebawem napiszę jak to się sprawuje :)

Edytowane przez wujek_edzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po dłuższym namyśle zdecydowałem się na HD6850 od Gigabyte'a w wersji Windforce OC. Teraz nasuwa mi się inne pytanie, czy do tej karty wystarczy zasilacz Corsair 400W? Pozostałe podzespoły to:

 

proc: AMD Phenom II X3 710 3.5GHz

ram: OCZ 4GB 800MHz

płyta: AsRock 780GXH

dysk, napęd, karta wi-fi - sztuk jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po dłuższym namyśle zdecydowałem się na HD6850 od Gigabyte'a w wersji Windforce OC.

 

Większość egzemplarzy ma wgrany wadliwy bios, wentyle ustawione na sztywno i brak regulacji prędkości obrotowej. Na stronie GG jest już naprawiony bios do ściągnięcia, ale wgrywasz w własnym zakresie. Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość egzemplarzy ma wgrany wadliwy bios, wentyle ustawione na sztywno i brak regulacji prędkości obrotowej. Na stronie GG jest już naprawiony bios do ściągnięcia, ale wgrywasz w własnym zakresie.

 

Dzięki za informację. Do karty kupię od razu zasilacz, nie będę ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wkoncu nadszedl czas zebym zmodyfikowal karte graficzna na dx 11 :) Moglibyscie mi polecic cos dobrego do takiego gridu:

 

Proc: i7 920

Ram 4gb Corsair

Mobo: ex58-ud3r

Zasilacz: Corsair 650w

 

Obecnie ciagne 4870 hd ale jak mowie chce przejsc na dx11 i chcialbym zeby nowa karta dobrze sobie poradzila z grami typu crysis 2 itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu 6970 :P

ostatnio widziałem linka do vertexa za 935 zdaje się, wlazłem na stronke sklepu, patrze jest i se plułem w brode że sie pośpieszyłem. Było 14sztuk. Zostawiłem se te strone i coś innego w miedzyczasie odpaliłem.

Jakieś 30-50 poźniej min wracam na stronę, sama się odświeżyła, stan zero... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam wymienić karte graficzną na coś mocniejszego obecnie HD 5770 Vapor-X

Cena nie gra roli ale chciałbym pozostać na obecnej platformie:

Mobo: AB9 QUAD GT na P965 i tu ograniczenie PCIE 1,0a

Procek Q8300@3,4Ghz (WC)

Zasilacz: Antec new true power 550W

Płyta robi max 460 fsb na quadzie u mnie stabilnie 450 na 24/7 przy max temp 50st.

Przy takim ustawieniu mam fsb 1800 Mhz

HD 5770 w testach nawet 1080/1400 przechodzi ale bloku nie moge dobrać wiec leci

Potrzebuje karty pod WC wszystko u mnie chłodzone wodą mostek NB i sekcja zasilania płyty

Myśle nad HD 6950 ale nie wiem czy wykorzystam ją na PCIE 1,0A wiem tyle że przepustowość łącza to 2,5GT/s oraz zasilanie portu to max 75 watt ale są 2x6pin które dadzą do 150watt choć nie mam doświadczenia czy więcej?

Jak z tą przepustowością ograniczę kartę? jest sens inwestować?

Gram głównie w RPG polować będe w DA2,Wiedzmin 2, Deus EX 3

Co do kompatybilności PCIE to wiem że działa bo hd 4770 którego niefortunnie zwodowałem poszedł jako uszkodzony ale działał a i teraz HD 5770 śmiga i nawet regulator napięcia dziaa

ale patrząc na testy nowe karty są 2x bardziej wydajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, a wiec jednak HD'ek? duzo przewyzsza wydajnoscia GF'y? I jeszcze jedno pytanko chyba doplace i zdecyduje sie na 6970 tylko jakiej firmy?:) chodzi mi o to zeby nie wyla za glosno bo krecic jej i tak narazie nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam wymienić karte graficzną na coś mocniejszego obecnie HD 5770 Vapor-X

Cena nie gra roli ale chciałbym pozostać na obecnej platformie:

Mobo: AB9 QUAD GT na P965 i tu ograniczenie PCIE 1,0a

Procek Q8300@3,4Ghz (WC)

Zasilacz: Antec new true power 550W

Płyta robi max 460 fsb na quadzie u mnie stabilnie 450 na 24/7 przy max temp 50st.

Przy takim ustawieniu mam fsb 1800 Mhz

HD 5770 w testach nawet 1080/1400 przechodzi ale bloku nie moge dobrać wiec leci

Potrzebuje karty pod WC wszystko u mnie chłodzone wodą mostek NB i sekcja zasilania płyty

Myśle nad HD 6950 ale nie wiem czy wykorzystam ją na PCIE 1,0A wiem tyle że przepustowość łącza to 2,5GT/s oraz zasilanie portu to max 75 watt ale są 2x6pin które dadzą do 150watt choć nie mam doświadczenia czy więcej?

Jak z tą przepustowością ograniczę kartę? jest sens inwestować?

Gram głównie w RPG polować będe w DA2,Wiedzmin 2, Deus EX 3

Co do kompatybilności PCIE to wiem że działa bo hd 4770 którego niefortunnie zwodowałem poszedł jako uszkodzony ale działał a i teraz HD 5770 śmiga i nawet regulator napięcia dziaa

ale patrząc na testy nowe karty są 2x bardziej wydajne...

 

Te dodatkowe wtyczki 6 pin wystarczą do zasilenia karty tyle ile potrzebuje więc możesz śmiało taka karte kupić (6950).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe wtyczki 6 pin wystarczą do zasilenia karty tyle ile potrzebuje więc możesz śmiało taka karte kupić (6950).

 

Dzięki za odpowiedz

A nie wiesz może jak z stratami wydajności wynikającymi z przepustowości portu (jak czytałem na 8800gts ok 2% do max 5%) względem PCIE 2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...