Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myśle nad wymianą grafiki na mocniejszą. Ale też zastanawiam się czy nie lepiej by było dokupić drugiego GTX'a 460 ? Zależy mi nad wsparciem PhysX i 3D Vision też może się przydać. W innym wypadku wybralbym pewnie Radka 6970. Tak więc co lepiej 2X GTX 460 czy dozbierać 1X 580 ? Rozumiem, że ten BQ 700 W da radę z SLI 2XGTX 460 ? Oczywiście karty nie będą raczej podkręcane, abo tylko troszkę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to spojrzysz , jak dokupisz drugą karte to nie bedziesz musial sie przejmować sprzedażą 1 , wyjdzie zdecydowanie taniej , masz na tyle dobry procek ze SLI nie powinien ograniczać lecz nie w każdej grze odczujesz kopa. Gdy kupisz GTX580 nie bedziesz musial sie przejmować tym że Ci gdzieś nie bedzie SLI działało , no i im wyższa rozdzielczość tym lepiej sie skaluje SLI , jezeli grywasz na monitorze to 1680 dla SLI to troche mało.

A co do zasilacza to spokojnie sobie poradzi z grafami w SLI i ich OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wolałbym jednak jedną kartę, bo po prostu Gigabyte'y się troszkę grzeją. Mógłbym zluzować z OC najwyżej i by było chłodniej. A wymiana chlodzenia na GTX 460 to dodatkowe koszta. Najtańsze i w miarę dobre chłodzenie jakie znalazłem to Arctic Accelero XTR Plus. Koszt ok 180 zł. Można pomyśleć nad czymś starszym. Na przykład HR-03, ale z dostępnością jest problem. Ten Gigabyte po O/C potrafi się grzać nawet do 82'C i to z prędkością wentyli na 95%. Będę musiał to jeszcze przemyśleć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myśle nad wymianą grafiki na mocniejszą. Ale też zastanawiam się czy nie lepiej by było dokupić drugiego GTX'a 460 ? Zależy mi nad wsparciem PhysX i 3D Vision też może się przydać. W innym wypadku wybralbym pewnie Radka 6970. Tak więc co lepiej 2X GTX 460 czy dozbierać 1X 580 ? Rozumiem, że ten BQ 700 W da radę z SLI 2XGTX 460 ? Oczywiście karty nie będą raczej podkręcane, abo tylko troszkę.

 

...albo zostaw GTX460 do liczenia fizyki i dokup 6970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No inna sprawa, że trudniej mi będzie potem opchnąć dwie karty. Na razie co mi się udało zrobić, to nieco opanować temperatury tego GTX"a 460 po OC. Znaczy się znalazłem najniższe możliwe napięcie i nico zjechałem z OC do 820. Różnica 30 mhz to niewiele, a temperatury nie przekraczają 74 'C .Do tego jak dojedzie do mnie pasta MX-2 to oczywiście wymienię. Ta karta po OC do 850 na początku nie grzała się wyżej niż 72'C, więc podejrzewam, że pasta (oryginalna) do wymiany. Przewiew w budzie zapewniony od samego początku i do tego regularnie odkurzana. Tak, więc jak mi mi się uda zbić nieco temperaturę to może i zdecyduje się na drugiego GTX'a 460. W innym wypadku na razie zostanę z tym co mam. A radek 6970 owszem fajna karta, ale troszkę jednak odstaje w DX 11. Chociaż ta cena w porównaniu do GTX 580 jednak zachęca ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w zestawieniach miesięcznych nie ma przedziału dla 6950? KArta jednak sporo tańsza od 570, a można ją zmodować na 6970 i podkręcić. Czy może już to się zmieniło, albo podkręcanie takiej karty jest słabe?

Jak się ma wydajność 570@OC vs 6950@6970@oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadałem kartę graficzną Nv GF 8800Gt 512bit, jednak spaliła mi się. Chciałbym prosić o radę jaką kartę graficzną kupić na jej miejsce do ok. 400 PLN. Nie chciałbym też kupić za mocnej karty, żeby wąskim gardłem w grach okazał się np. procesor. Mój sprzęt:

 

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450-PNF

Procesor: Intel C2D E6750 - planowane podkręcenie do min. 3ghz, nowe chłodzenie (AC Freezer Pro 7)

Ram: 4gb

Płyta główna: EVGA 650i ULTRA

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śledząc artykuły odnośnie kart graficznych zacząłem się zastanawiać jaką kartę dla siebie wybrać...

Generalnie z tego co czytałem to problem z narzutem na procesor dotyczy tylko procesorów 2 jajowych ale mój leciwy 4 jajowiec (q6600&3.0GHz) demonem szybkości nie jest... a chciałbym zmienić kartę graficzną. Monitor 22" w full HD i gry typy F1 czy TDU2. Oba te tytuły lepiej działają na NV ale tu pytanie o wspomniany narzut na procesor (ATI mają dużo mniejszy). Aktualne testy pokazują wydajność obecnych procesorach i5 ale ten jest sporo szybszy od mojego. Bardzo proszę o poradę... Moje typy to ATI 6950 albo GTX 560...

 

Konfiguracja jak w podpisie

Edytowane przez bocheno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje kupic tania karte ktora ma sluzyc glownie do przegladania internetu,czasami jakis film,

1: Asus GeForce GT 220 512MB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI [ENGT220/DI/512MD3] - 225zł : Esc.pl

2: Gigabyte GeForce GT 220 OC 1024MB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI [GV-N220OC-1GI] - 220zł : Esc.pl

 

ewentualnie cos innego w tej cenie, zalezy mi tez na dlugiej gwarancji,

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do internetu czy filmów wystarczy Ci GF210, tylko kup wersję pasywną bo inaczej po roku wentylator wyprowadzi cię z równowagi.

 

chyba sie skusze na gf220 bo byc moze odpale czasami jakies gierki typu WoW, a jednak szyna 64bit sporo ogranicza wydajnosc 210ki,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo HD5770, zasilacz odetchnie :)

 

Ma nForce650i Ultra, czyli PCI-E x16 1.0.

Taki 5770 może niekoniecznie chcieć się odpalić i działać. Najlepiej coś pokroju 260GTX bo jest na PCI-E 2.0.

Tylko ten Amacrox nie wiem jak sobie poradzi. Mój Chieftec 450W dawała redę z Q6600@3.3 i właśnie 260GTX.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz to to samo co Amacrox, a HD4890, 3 dyski i C2D @ 3,6GHz ciągnie trochę więcej :)

 

Oj nie wiem ;) Jednak Quad to 2 rdzenie więcej, a mój 260GTX to wersja kręcona więc te klika watt różnicy powinien nadrobić ;)

Ale jeżeli Amarox to nie jest jakiś badziew to nie powinno być problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie zamiast wysłużonego 9800GT do 350-400zł? Po szybkim przejrzeniu allegro w tej cenie można już dorwać GTX 260 216sp ale nie wiem jak to teraz jest aktualnie, może coś innego będzie bardziej opłacalne w tej cenie (400zł to max i liczę w tym sprzedaż 9800)? Fajnie jakby karta była cicha na standardowym chłodzeniu.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens dokładać do HD5770 (te 20zł już jakoś przeboleje), u mnie w sklepie jest taki właśnie za 420zł? Na pewno będzie bardziej oszczędny jeśli chodzi o pobór energii (tak mi się w każdym razie wydaje) no i powinien być chłodniejszy i cichy w teorii, ale jak z wydajnością (chyba trochę gorzej niż GTX260)? Rozdziałka 1600x900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu mam problem, zdaje sobie sprawę że gram mało (komp często w idle, programy textowe/graficzne) więc energooszczędność kusi, w dodatku karta była by nowa więc gwarancja jest ale jak za tą samą (a nawet mniejszą) cenę mogę mieć wydajniejszą kartę no to wiadomo że kusi, czyli jedna z sytuacji w której samemu trzeba sobie znaleźć odpowiedź, dzięki za pomoc i opinie. ^^

 

BTW: Już mi się zaczynają akcje typu "a jakbym jeszcze dołożył 50zł to mógłbym kupić to", ech czy tylko ja tak mam? :)

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie nie jedna osoba tak ma , ja np. tez tak mam ;)

Jak byś był wstanie warto dołożyć do jenej karty ale jest to 100pln. Za 500pln dostaniesz HD5850 , sporo wydajniejsza karta.

RADEON HD5850 1024MB PCI-E 5850 GDDR5/256bit GW (1525234461) - Aukcje internetowe Allegro

Sapphire Radeon HD5850 1024MB gwarancja CD sterown (1530399047) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu mam problem, zdaje sobie sprawę że gram mało (komp często w idle, programy textowe/graficzne) więc energooszczędność kusi, w dodatku karta była by nowa więc gwarancja jest ale jak za tą samą (a nawet mniejszą) cenę mogę mieć wydajniejszą kartę no to wiadomo że kusi, czyli jedna z sytuacji w której samemu trzeba sobie znaleźć odpowiedź, dzięki za pomoc i opinie. ^^

 

BTW: Już mi się zaczynają akcje typu "a jakbym jeszcze dołożył 50zł to mógłbym kupić to", ech czy tylko ja tak mam? :)

 

Może zacznij od ustalenia sobie priorytetów. 5770 rzeczywiście świetnie wypada pod względem energii i do grania tym bardziej okazyjnego się nadaje.

Jasne że ze względów wydajności dołożenie do 460 ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na początek sprzęt:

celeron d 351 3.2 GHz, 2GB RAM, płyta główna Asus P5VDC-X, grafika ATI Radeon 9550, zasilacz FEEL 350W, dysk Seagate 320 GB.

Windows XP Pro SP3.

 

Ostatnio postanowiłem sobie troszkę pograć i niestety rzecz która siada to grafika. Na początku miałem tego Radeona na sterach Omega 2.6.25, nietstety niektóre gry w ogóle nie chodziły, zmieniłem stery na oryginalne ATI i gry chodzą- niestety po pewnym czasie zacinają się i wyskakuje komunikat o braku współpracy sterowników i akceleratora 3d (zawsze miałem z tym kłopoty). I tu pojawia się moje pytanie: warto kupić jakiegoś GeForce'a który by pociągnął trochę więcej (chociażby Minecrafta...) czy sprzęt jest tak przestarzały że tylko wyrzucić i kupić nowy? Nie chodzi mi o jakieś cuda ale po prostu żeby chodziło ;) Generalnie mówi się że karty nVidii są lepsze od ATI jeśli chodzi o gry, jeśli to prawda to jaką kartę do 100-150zł byście polecali np. z serii GeForce, tylko tak żeby komp to uciągnął.. Z tego co się orientowałem to mojego Radeona można dostać za 50zł. Zaznaczam, nie gram dużo, ale chcę żeby stabilnie działało.

Edytowane przez Vatone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mobo ma chyba pci-e więc spokojnie możesz tanio dostać coś mocniejszego od tego 9550, pytanie ile chcesz na to przeznaczyć. Inna sprawa że błąd nie musi być winą karty, zasilacz dosyć nie fajny.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw obecny:

intel core 2 duo e4300 1.8 ghz

2 gb ram drr2 667mhz

Msi gf 8400gs 256 mb ddr2

Asus p5vd2-vm/si

Fortron Atx-300pnf

 

Styknie 9600gt-9800gt-hd4850?

 

Nowy komp dopiero w przyszlym roku, do tego czasu chce pograc:/ na jednym forum pisali ze bd ok, na innym ze za slaby proc i zasilacz(nie mam mozliwosci podkrecania przez plyte widmo). A u was co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...