Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój konfig to:

- Asrock 870 extremeIII

- Amd phenom II X2 555 be

- 4 gb ramu

- 160 gb WD

- 8600 gt

- fractal design tesla 550W

 

Chcę zmienić grafikę. Mam na to max 350 zł...Poczytałem trochę na necie i w tej cenie opłaca się chyba brać

- hd 4870

- hd 5770

- gtx 260

 

Która karta będzie najlepsza do tego kompa ? a może coś innego ? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mobo ma chyba pci-e więc spokojnie możesz tanio dostać coś mocniejszego od tego 9550, pytanie ile chcesz na to przeznaczyć. Inna sprawa że błąd nie musi być winą karty, zasilacz dosyć nie fajny.

 

Tak, właśnie kupiłem Fortrona 400W nówkę i grafę Palit 8600GT Sonic+, myślę że powinno być dobrze ;) chyba mocniejszej karty niż ta 8600 nie było sensu bo już procek nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym najbardziej Ci zależy , czy na poboże energi czy wydajności ?

Sporo mniejszy pobor pradu ma HD5770. Za to wydajność jest mocniejsza strona GTX260 do tego ładnie sie podkręca.

 

 

Mój zestaw obecny:

intel core 2 duo e4300 1.8 ghz

2 gb ram drr2 667mhz

Msi gf 8400gs 256 mb ddr2

Asus p5vd2-vm/si

Fortron Atx-300pnf

 

Styknie 9600gt-9800gt-hd4850?

 

Nowy komp dopiero w przyszlym roku, do tego czasu chce pograc:/ na jednym forum pisali ze bd ok, na innym ze za slaby proc i zasilacz(nie mam mozliwosci podkrecania przez plyte widmo). A u was co sadzicie?

 

 

Zasilacz sobie poradzi tym bardziej że nie będzie OC.

Procesor bedzie ograniczał karty ale mimo to obczujesz ogromnego kopa w grach w porównaniu z tym co posiadasz teraz.

Te karty co wymieniłeś będą odpowiednie. Najwydajniejsza jest HD4850 a najsłabsza z nich to 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam prośbe o rade co do kupna karty moj konfig to:

 

4gb ram

quad q8200

zasilacz 450W nie wiem jakiej marki

GF 9500GT

hd 500gb

PCI E 16X

płyta g31m-es2c

 

chciałbym wydac na to ok 500zł

dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiednim temacie zaraz się upewnię ale pytanko do Was, Radeon HD 5770 od HIS to dobry wybór? Może jakiś użytkownik może pochwalić się czy jest cicha? Pewnie wieczorem znów przejrzę cały temat o tych modelach :lol: Chodzi o tą wersję Dołączona grafika

 

Zapomniał bym dodać, do mojego PC z powodzeniem się nada a do tego zdecydowałem się na ten model więc w grę wchodzi tylko wybór producenta :D

Edytowane przez Mike.Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiednim temacie zaraz się upewnię ale pytanko do Was, Radeon HD 5770 od HIS to dobry wybór? Może jakiś użytkownik może pochwalić się czy jest cicha? Pewnie wieczorem znów przejrzę cały temat o tych modelach :lol:

Zapomniał bym dodać, do mojego PC z powodzeniem się nada a do tego zdecydowałem się na ten model więc w grę wchodzi tylko wybór producenta :D

 

Nie wiem jak to wygląda w przypadku Radeona HD 5770, ale HIS Radeony HD 6850 są dość głośne, więc lepiej się dobrze zastanów i poczytaj recenzje tej karty, lub po prostu weź model innego producenta. Jakość rzadko idzie w parze z ceną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy warto przesiąść się z sapphire radeona hd 4730 na gigabyte geforce gtx 260? Mogę kupić tą drugą kartę (używana przez 3 miesiące) za 200 zł. Czy będzie znaczny wzrost wydajności przy wysokich rozdzielczościach (gram na 1920x1200)?

 

Specyfikacja:

proc: Athlon X2 2,8GHz

grafa: hd 4730 512mb

mobo: gigabyte ga-ma770t-ud3p

ram: 4GB Ram ddr3

system: win 7 64bit

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiednim temacie zaraz się upewnię ale pytanko do Was, Radeon HD 5770 od HIS to dobry wybór? Może jakiś użytkownik może pochwalić się czy jest cicha? Pewnie wieczorem znów przejrzę cały temat o tych modelach :lol: Chodzi o tą wersję

Zapomniał bym dodać, do mojego PC z powodzeniem się nada a do tego zdecydowałem się na ten model więc w grę wchodzi tylko wybór producenta :D

 

Jak na razie sprawuje się dobrze i tak też się podkręca. Latem może być trochę głośniej ale tragedii nie ma. Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakup grafiki do 900 zł, do rozdziałki 1680/1050. Przez jakiś czas będzie pracowała pod e8400/3,8GHz (modernizacja wczesną jesienią) a zasilana będzie z BQ DP 550W.

Na chwilę obecną mój faworyt to Msi GTX 560 Ti Twin Frozr II, ew. SAPPHIRE HD 6950 1GB GDDR5

Oprócz wydajności bardzo ważna jest dla mnie cisza w stanie spoczynku - ciche wentylatory i żadnego piszczenia (chodź z tym można sobie życzyć ;) )

Trochę się boję freez'ów na GF'ie (2 rdzeniowy proc)

Pytanie - która będzie lepsza. Interesuje mnie szczególnie opinia tych, którzy mają porównanie jeżeli chodzi o kulturę pracy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup grafiki do 900 zł, do rozdziałki 1680/1050 /.../

 

Bierz HD 6950, jest wydajniejszy od GTX 560 Ti. Warto dodać, że ten model da się zmodować na HD 6970, mimo mniejszej ilości pamięci. Więcej i tak Ci się jej zresztą nie przyda, skoro planujesz grę w podanej rozdzielczości. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to najlepiej poczytaj jakieś opinie/recenzje tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy czttałem, fora zagraniczne też ale liczyłem na to, że może ktoś miał okazję porównać na "żywo" obydwa modele, ponieważ kultura pracy jest dla mnie bardzo ważna. Co do modowania, toć to jest 1GB i fora podają, że się nie moduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze karty:

Sprzęt ma około 3 lat. Konfiguracja DualCore@2.4, 2GB RAM (800), GA-P31-DS3L, jakieś dyski i napędy - mało istotne.

Obecnie mam 8800GS podkręconą do zegarów 8800GT (600/900/1500). Karta przestaje wyrabiać.

1. Czy jest sens wymieniać grafę? Czy nie zblokuje jej procek - mogę go wykręcić na 3.0, wyżej przestaje być stabilny.

2. Jeśli wymiana ma sens, to co kupić? budżet określam na 300-350 nie więcej....

 

Zapomniałbym. Zasiłki: mam 350W Amacrox, ewentualnie w zasięgu ręki OCZ około 500W, który leży u kumpla nieużywany.

Istotne założenia: rozdzielczość 1680x1050, tylko Windows XP więc i tylko DirectX 9.

Mój typ GTS450 512MB - jeśli to "kupa" to proszę o konstruktywną argumentację.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez RamiroH8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie zależy mi na tym żeby grać na full detalach. 6850 jest za droga. Używki i allegro odpada.

Bardziej chodzi mi o to czy jest coś lepszego z nV albo AMD w cenie około 400zł od tego HD5770, no i nie używane.

Nie powiem, ale ważne jest też to, żeby karta ciągła jak najmniej prądu bo komputer chodzi u mnie prawie cały czas, a gry są tylko raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze karty:

Sprzęt ma około 3 lat. Konfiguracja DualCore@2.4, 2GB RAM (800), GA-P31-DS3L, jakieś dyski i napędy - mało istotne.

Obecnie mam 8800GS podkręconą do zegarów 8800GT (600/900/1500). Karta przestaje wyrabiać.

1. Czy jest sens wymieniać grafę? Czy nie zblokuje jej procek - mogę go wykręcić na 3.0, wyżej przestaje być stabilny.

2. Jeśli wymiana ma sens, to co kupić? budżet określam na 300-350 nie więcej....

 

Zapomniałbym. Zasiłki: mam 350W Amacrox, ewentualnie w zasięgu ręki OCZ około 500W, który leży u kumpla nieużywany.

Istotne założenia: rozdzielczość 1680x1050, tylko Windows XP więc i tylko DirectX 9.

Mój typ GTS450 512MB - jeśli to "kupa" to proszę o konstruktywną argumentację.

Dzięki za pomoc.

 

PDC już w dniu zakupu był dość słabym prockiem więc szczególnie dziś nie będzie sobie radził z grami. Nie zależnie od karty graficznej.

 

Szukaj używanej Radeon 4850. Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy bo są tańsze od GTS450.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum a zalogowałem się ponieważ poszukuję rady :)

Jestem raczej konsolowym graczem ale postanowiłem zakupić sprzęt pod wieśka 2 i shoguna total war 2 oraz taki aby na parę latek starczył jak mój stary komp :)

Oto zestaw zamówiony

OBUDOWA COOLERMASTER DOMINATOR 690 Black B/Z

HDD SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB ASAP

GOODRAM DDR3 6144MB PC1600 TRIPLE 3 x 2048 CL8 PLAY

ASUS MAXIMUS III GENE Intel P55 LGA 1156 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CROSSFIRE/SLI) mATX

PROCESOR CORE i7 870 2.93GHz LGA1156 BOX

 

Problem mam z karta graficzną i zasilaczem. W 2009 roku kupiłem kartę z wyższej półki Zotac Geforce GTX 285 wraz z zasilaczem Corsair TX750W

 

Pytanie brzmi czy mogę przenieść to do nowego komputera i odpalę Wieśka czy shoguna w full detalach? Jeżeli tak to czy pociągnie taki zestaw jeszcze 2 latka przynajmniej bez wymiany karty?

Jeżeli nie to jaką kartę kupić i czy zasilacz także mam wymienić?

 

W sumie kasa to nie kłopot ale wolę na inne rzeczy wydać zaskórniaki (np: LA Noir i rejs na mazurach w weekend majowy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...