Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

czyli lepiej nie kupowac 6850 tylko cos tanszego i poczekac na koniec roku jak wejdzie nowa generacja radeonow i wymienic razem z procesorem? jaka w takim razie karte do tego Q8200 mozna wsadzić zeby to mialo jeszcze sens?

Edytowane przez biniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P35 NEO2-FR

Intel E2140 1.6 @ 3.0

Kingston 4X1GB DDR2

Palit 8600GT

Samsung HD502HJ 7200

WD 160 GB 5400

LCD 19' Acer AL1923 (MVA)

Amacrox Warrior AX450-PNF

 

Jaka grafę polecicie? myślałem nad 5770. Ale mogę mieć gigabyte gtx 460 1GB za 500zł. Czyli z bolem serca moge 500zł wydać. Czytajac ostatnie posty tak się zastanawiam czy jest sens w tego 460 iść (bo polecacie 5850) W niedalekiej przyszlosci 1/2 miechy planuje kupic q9550.

 

Hmm zdecyduje sie chyba na 5850 przez Pixme

 

Jednak zrezygnuje z Pixmy i jej 5850 - ewentualna gwarancja wysylka na wlasny koszt do francji...

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podkrecalem i nie zamierzam

 

W takim razie bardzo wiele tracisz, choć z tego CPU i tak wiele się nie wykrzesa. 6850 możesz kupić warunkowo że i tak zmienisz potem procka. Wtedy dostaniesz dodatkowego kopa wydajności. Na tym co masz moga być problemy z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie odpuszczam zakupy do jesieni natomiast narazie chciałbym zmienić moją karte gf9500gt na cos na czym pojdzie mi wiedzmin. zalezy mi zeby nie pobierała duzo pradu (zasiłka niemarkowa 450W) i kosztowało do 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, składam nowy komputer i zastanawiam się nad kartą graficzną. Wybrałem następujące części:

 

Procesor: Intel i5 2500k [sandy Bridge] LGA1155 725 zł

PŁYTA GŁÓWNA: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ LGA1155 419 zł

Pamięć: PC1333 2*4GB GOODRAM CL9 [DDR3] 280 zł

Dysk twardy: 1TB SAMSUNG HD103SJ 32MB [sATA] 190 zł

Napęd: SAMSUNG DVDRW SH-S223C CZARNY [sATA] 68 zł

Chłodzenie: SILENTIUM FORTIS HE1225 118,50 zł

Obudowa: SILENTIUM Gladius 800 215 zł

RAZEM: 2015,50 zł

 

[Ceny wg sklepu DENIKOMP wolałbym kupić wszystko w jednym sklepie by zaoszczędzić na wysyłce] Byłoby miło, gdyby karta była w asortymencie tegoż sklepu.

 

Zasilacz: Tutaj wybór jeszcze nie padł, zastanawiam się nad kartą, a potem poszukam zasilacza, który ją pociągnie.

 

Niestety GTX 570 jest poza moim zasięgiem pieniężnym i szukam czegoś tańszego, ale takiego, aby za bardzo nie odbiegał od reszty komponentów. Celuję w wyroby nVidia, bo soft [sony Vegas Video] z którego mam zamiar korzystać współpracuje z CUDA, a i PhysX przyda się w niektórych grach :)

 

Za cały zestaw chciałbym dać maksymalnie 3200 zł, więc zakładając, że wezmę zasilacz za ~250zł, na kartę zostanie około 700-800 zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez mateuszgreloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niego GTX560 jest za 850 a w agito za 777 Karta graficzna MSI GeForce GTX 560 TX-Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Zasilacz kup Seasonic M12II-520 jak Ci zależy na odpinanych kablach bądz Fortron Aurum 500/600W jak nie musza być odpinane. Trosze ponad 250pln ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kartą graficzną jest tak, że wolę dopłacić te 50zł, żeby mieć wszystko z jednego sklepu, bo po doliczeniu przesyłki tyle właśnie wynosi różnica. Niestety na stanie nie mają tego seasonica, może coś z tego da radę z tą kartą?

 

Chieftec APS-550S 550W

OCZ StealthXStream 2 500W PSU 80Plus

CORSAIR Zasilacz: CX Series 500W CMPSU-500CXEU

BEQUIET PUREPOWER L7 530W (BN106) 80+

TACENS RADIX IV - 600W - 80+ BRONZE

XILENCE REDWING 580W (XP580.(12)R3) A.PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć: PC1333 2*4GB GOODRAM CL9 [DDR3] 280 zł

 

Jeśli komputera zamierzasz używać do gier to wystarczą 4GB pamięci RAM. Wydajność taka sama więc po co przepłacać? 8GB jest przydatne tylko do profesjonalnej obróbki grafiki. Za pieniądze, które w ten sposób zaoszczędzisz możesz kupić Sapphire Radeona HD6950 1GB. Wydajność taka sama jak GTX 560 Ti, ale Radeon da się zmodować na HD6970 i wydajność będzie większa. Te "wybitne technologie Nvidii" jak PhysX czy CUDA i tak nic Ci nie dadzą. Lepsza jakość wybuchów? Nie rozśmieszaj mnie... Nie wiem jak jest z CUDĄ, ale PhysX pochłania ogromne zasoby karty i ilość FPS-ów tragicznie spada, więc nie wiem jaki jest sens inwestować w tą technologię.

Co do zasilacza to jeśli zamierzasz podkręcać procesor to weź lepiej jakiś z mocą minimum 550W, najlepiej 600W. Ten będzie dobry:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=32317

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CornoMaszino opamiętaj się.

 

Zadam pytania.

1. Na jakim systemie operacyjnym, jakim sprzęcie i jakich grach testowałeś wydajność 4GB a 8GB?

2. Wiesz co to jest komfort? To że ze wzrostem ilości ramu nie przybywa fps nie znaczy jeszcze, że nie ma to wpływu na komfort gry. Rzadziej występują przycinki, nie trzeba restartować systemu przed każdą grą celem oczyszczenia ramu, zamykać przeglądarek i innych programów w tle itd.

 

Ram jest obecnie tani jak barszcz jeśli chodzi o jego udział w cenie nowego kompa. Czemu więc nie zafundować sobie 8GB?

 

Zanudzasz w każdym temacie tym swoim tekstem.

 

Zauważ, że ten temat się nazywa Jaką Kartę Graficzną Kupić? a nie Ile kupić ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jest obecnie tani jak barszcz jeśli chodzi o jego udział w cenie nowego kompa. Czemu więc nie zafundować sobie 8GB?

 

Jak już pisałem wydajność w grach taka sama. Gry zwyczajnie nie wykorzystują takiej ilości pamięci. Poza tym nie jest to przyszłościowe rozwiązanie, nie wspominając o konsolach, które mają 512MB RAM i jakoś sobie radzą. Obróbka grafiki to już inna sprawa. Zaś zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na zakup lepszych komponentów, jak chociażby karty graifcznej czy procesora.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec APS-550S 550W

OCZ StealthXStream 2 500W PSU 80Plus

CORSAIR Zasilacz: CX Series 500W CMPSU-500CXEU

BEQUIET PUREPOWER L7 530W (BN106) 80+

TACENS RADIX IV - 600W - 80+ BRONZE

XILENCE REDWING 580W (XP580.(12)R3) A.PFC

 

BeQuiet - wystarczająco mocny i cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam się powoli nad kartą graficzną do mojego potwora :).

Komp:

C2D E6750@3,4Ghz

Abit IP35

2xGeil Dragon 5-5-5-18 :(

Gainward GeForce 9800GT 512Mb

Raid: 2xSeagate ST320

Tagan 550W

 

Mam kilka swoich typów kart, które napiszę, ale najpierw wy musicie podać swoje :), na razie nie mam konkretnego budżetu na kartę, szacuje od koło 300zł do 750zł.

 

Proszę o podanie typów najmocniejszych kart które dostanę w okolicach 3 przedziałów cenowych: 300-500-700zł +-100zł w każdą stronę, karty mogą być nowe lub używane, mogą być aukcje z allegro. Celem jest uzyskanie płynności w Full hd, na detalach max (bez przesadnego anso i aa), w wyjątkowych tytułach takich jak np. Crysys lub Merto, detale nie muszą być max, minimum ok 30fpsów w górę, oczywiście karta zostanie podkręcona, to też może być wzięte pod uwagę.

 

Kolejna sprawa, to czy przy tych kartach mój procek to obskoczy, jest opcja podskoczenia z nim do 3,7ghz bez większych problemów, nie chciał bym go żyłować do 3,8 ze względu na napięcie na jakim by musiał działać. No i czy mój Taganik to uciągnie bez dymu :) z oc karty.

 

A offtopowo: mi się powoli 4gb ramu kończą, nie raz podczas grania w Wowa zobaczyłem komunikat o braku ramu, musiałem wtedy zgasić Opere (+80 zakładek activ :P), grając w anno 1404 robiąc alt+tab nie mogłem włączyć Wowa również ze względu na brak ramu :P, działo się to przy rozdziałce 1440 na 900 :P. Tak więc są sytuacje gdzie 6gb by się przydało, nie koniecznie 8 :). Oczywiście mówimy o wyłączonym pliku wymiany, no i nie mówmy o tym "że kupi sobie za rok" bo ja też tak mówiłem a teraz szukaj panie takich pamiątek jak mam, do tego 4 porty ramy zatkane :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup cały komp w morele.net lepiej na tym wyjdziesz , mają taniej niż w tym sklepie co Ty chciałeś zakupic.Kup coś takiego :post-144129-0-68244400-1304092991_thumb.jpg

 

Kupiłem:

 

1. Procesor Intel i5 2500k

2. Płyta główna: ASRock P67 Pro3 B3

3. Pamięć: Goodram 4GB PC1333

4. Dysk: Samung 500GB 502hj

5. DVDr Samsung 223c

6. Chłodzenie procka: SilentiumPC Fortis HE1225

7. Buda: SiletiumPC Gladius 800 Pure Black

8. Zasiłka: Corsair 600W

9. Grafa :MSI NVIDIA N560GTX-TI 1024MB DDR5

 

 

RAZEM:

2922,18

 

Później w miarę potrzeb dokupię pamięć lub dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, widział jakiekolwiek przecieki co do wydajności/ceny/poboru prądu przez gołą 560tkę?

 

O przeciekach nie słyszałem, ale wiadomo, że wydajność karty ma się plasować między GTX 560 Ti a GTX 550 Ti. Wiadomo także, że ma mieć wyższe taktowania niż GTX 460 1GB. Cena... trudno powiedzieć, ale pewnie jakieś 50 zł poniżej ceny 560 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przeciekach nie słyszałem, ale wiadomo, że wydajność karty ma się plasować między GTX 560 Ti a GTX 550 Ti. Wiadomo także, że ma mieć wyższe taktowania niż GTX 460 1GB. Cena... trudno powiedzieć, ale pewnie jakieś 50 zł poniżej ceny 560 Ti.

 

50zł? Przecież to będzie nieopłacalna karta. Ona chyba ma konkurować z 6850/6870 więc nie może kosztować tak dużo (tak tak wróżenie z fusów). No chyba że ktoś zadecydował o tym, żeby wypuścić kolejnego potworka, którego nikt nie kupi, takiego jak 550ti...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jakąś inna do maksymalnie 900 złotych byście polecili?

 

Nie chce mi się klikać w te wszystkie linki bo aż mi przeglądarka wariuje, ale do 900 zł na pewno świetnym rozwiązaniem będzie Sapphire Radeon HD6950 1GB. Model ten da się zmodować na HD6970, i wydajność będzie jeszcze większa. Ewentualnie możesz poszukać jakiegoś HD6950 z 2GB pamięci, ale musi to być referent. Jeżeli grasz w rozdzielczościach nie większych niż 1920:1080 to między tymi dwoma kartami będzie ok. 0,2% różnicy w wydajności. Do większych rozdzielczości lepiej brać wersję z 2GB pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwali , albo ma sie zrobiona dyskietke/pendrive startowa która automatycznie aktualizuje bios po nieudanym flashowaniu albo za pomocą innej karty graficznej.

Ale z tego co mi się przypomina to da się odblokować szadery programowo ale moge być w błędzie.

 

Tu mała pomoc http://pclab.pl/art44837-4.html .

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...