Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy same użycie zmodyfikowanego biosu hd 6950( Modbios) jest jakoś niebezpieczna dla grafy w przypadku nieodblokowania dodatkowych SPU ? Da się potem z powrotem wgrać oryginalny bios( w przypadku nieodblokowania spu), bez żadnych konsekwencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy same użycie zmodyfikowanego biosu hd 6950( Modbios) jest jakoś niebezpieczna dla grafy w przypadku nieodblokowania dodatkowych SPU ? Da się potem z powrotem wgrać oryginalny bios( w przypadku nieodblokowania spu), bez żadnych konsekwencji?

 

Niebezpieczne mogą być niewłaściwe ustawienia a nie sam bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagęściłem swój wybór karty graficznej do

- Gigabyte HD5870 1GB - ok 690 zł

- Powercolor HD6950 1GB - 776zł lub ew.

- MSI GTX 560Ti TwinFroz - ok 780-800 zł

 

Na chwilę obecną mocno waham się między 6950 a 5870 - wydajność jest podobna, tylko jak jest z jakością wykonania u PowerColor? MSI korci mnie kulturą pracy.

 

Zależy mi na jakości i możliwie dobrym (cichym) chłodzeniu (istnieje szansa, że zdejmę fabryczne wentylatory i zamontuje na fabrycznym radiatorze 1 wentyl 120mm, więc fajnie, gdyby on był rozbudowany/wydajny - gigabyte 5870).

W przypadku odsprzedaży będzie łatwiej mi z kartą z "wyższym numerkiem"?

 

Czemu w jednym sklepie gwara na HD5870 jest 2 letnia a drugim sklepie 3? Sklep sam sobie to ustala, tzn nie jest jej okres nadawany przez producenta?

 

Może jest jeszcze inny szczegół / rada, na którą mam zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze (inny fajny model) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej prosba: co moge kupic do ponizszego zestawu aby wycisnac maximum wydajnosci i uniknac ograniczenia karty graficznej przez pozostałe podzespoły - cena nie gra roli ale domyslam się że nowe karty graficzne będą się poprostu nudzić

 

4gb ram

quad q8200

zasilacz 420W

płyta g31m-es2c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musisz go zmienić bo to gów niany zasilacz . Możesz kupić Fortrona 400w (tańszy) chyba że masz więcej kasy na zasilacz ?

Grafike mógłbyś kupic HD4850/HD4870 200-300pln

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

no mam luźne jakieś 800zł i plan taki żeby teraz zmienic grafike (razem z zasilaczem) a na jesien kupic plyte glowna z prockiem

Edytowane przez biniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory troche nie sprecyzowałem

chcialbym poprawić wydajność i do konca roku wymienic cały sprzet i tutaj pojawia sie problem czy moge kupic juz teraz dobrą karte np radeona 6870 do zestawu ktory mam teraz a na koniec roku nowy procek z plyta glowna czy lepiej karte graficzna na tzw "przezimowanie" za 200-300zł i pozniej wymienic wszystko. dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba lepiej kupić jakiegoś HD4850(za troche ponad 200pln na allegro dostaniesz) do czasu jesieni na pewno troche się pozmienia ;)W zasilaczu zależy Ci na odpinanych kablach czy raczej nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może gigabyte HD6950 ? Ma chyba jeden z najwiekszych radiatorów .

Widzę, że wytrwale polecasz aktualną generację kart.. Ze względu na większą wydajność teselacji czy ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z względu na to że jest troche wydajniejszy od HD5870 przy niższych zegarach, a obie podkręcają się do podobnych poziomów , czyli HD6950 będzie lepszy tak czy siak , posiada troche więcej procesorów strumieniowyc od HD5870. Także pobiera troszke mniej prądu od niego. Na koniec tak jak wspomniałeś ma lepszą teselacje chodź i tak pewnie nic jej to nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba lepiej kupić jakiegoś HD4850(za troche ponad 200pln na allegro dostaniesz) do czasu jesieni na pewno troche się pozmienia ;)W zasilaczu zależy Ci na odpinanych kablach czy raczej nie ?

 

nie, zalezy mi tylko zebym mogl go zostawic podczas pozniejszej modernizacji. kupie w takim razie zasilacz plus hd4870 - dzieki za odpowiedzi i cenne uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacz to zainteresuj się konstrukcjami:

Fortron FSP Aurum 600w

Seasonic S12II 620W

XFX XXX 650W

XFX Core Edition 650W

Antec TruePower New TP-550

o ile nowy komp ma być mocny , jak dość mocny bądź sredni to zmniejsze te wartości o 100w , wszystko oczywiście z OC.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Więc zostałem zmuszony do kupna nowej karty graficznej (nie wnikajmy w szczegóły :P). Do wydania nie mam za dużo ale ta moja dawała radę z grami więc myślę że 250 zł wystarczy na coś co też będzie dawać rade (ja sam bym celował w Radka jakiegoś). 2GB ramu też zostanie dokupione, bo 2 to trochę mało na dzisiejsze standardy powoli :)

Edytowane przez saito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mysle powoli nad zmianą karty graf.Zastanawiam sie nad Msi 6950 Twin frozr III lub Msi N560GTX-Ti Hawk.Obecnie posiadam gtx evga 285 sc ktory w tej chwili smiga pod rozdzialka 1920x1200.Czy po zmianie karty na jedna z powyzszych otrzymam widoczny przyrost wydajnosci w stosunku do 285-ki? Reszta konfigu: i5 750,evga p55 ftw.Prosze o porade.Pzdr

Edytowane przez seven3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...