Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli myślisz nad Radeonem HD6950 2GB, to bierz tylko referenta. Tylko modele referencyjne dają się zmodować na HD6970.

 

W zasadzie to zalezy mi by karty nie generowały zbyt mocnego hałasu i byly dosyc chlodne,dlatego tez wybralem wyzej wymienione.Ewentualnie moge pomyslec nad HD 6970 Lightning,ale nie wiem czy jest sens wydawac teraz tyle kasy na karte.Z HD 6950 chyba dociagne do czasu ukazania sie nowej rewizji kart graf ? Wracajac do mojego poprzedniego posta..6950 czy 560 ti? Nigdy nie mialem zadnego radka, wiec nie wiem czego sie po nich spodziewac.Nie ma zadnych problemów ze sterownikami lub tym podobnych? Pzdr

Edytowane przez seven3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to zalezy mi by karty nie generowały zbyt mocnego hałasu i byly dosyc chlodne,dlatego tez wybralem wyzej wymienione.Ewentualnie moge pomyslec nad HD 6970 Lightning,ale nie wiem czy jest sens wydawac teraz tyle kasy na karte.Z HD 6950 chyba dociagne do czasu ukazania sie nowej rewizji kart graf ? Wracajac do mojego poprzedniego posta..6950 czy 560 ti? Nigdy nie mialem zadnego radka, wiec nie wiem czego sie po nich spodziewac.Nie ma zadnych problemów ze sterownikami lub tym podobnych? Pzdr

 

Jak chcesz cicho to masz odpowiedź -> ATi Radeon HD6000 Series - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mysle powoli nad zmianą karty graf.Zastanawiam sie nad Msi 6950 Twin frozr III lub Msi N560GTX-Ti Hawk.Obecnie posiadam gtx evga 285 sc ktory w tej chwili smiga pod rozdzialka 1920x1200.Czy po zmianie karty na jedna z powyzszych otrzymam widoczny przyrost wydajnosci w stosunku do 285-ki? Reszta konfigu: i5 750,evga p55 ftw.Prosze o porade.Pzdr

 

kup GTX 570 tu masz test radeonów 6950 i 6970 oraz gtx 570 S.T.A.L.K.E.R. Call of Prypiat DX10/DX11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Dość przypadkowo stałem się posiadaczem następującego zestawu:

 

- Procesor i3-530

- Płyta główna Intel DH55TC

- Pamięć OCZ Gold 4 GB DDR3 (2x2 GB)

- Dysk twardy 500 GB Samsung Spinpoint F3

- Napęd DVD-RW

- Zasilacz Fortron FSP350-60APN

- Chłodzenie CPU Arctic-cooling alpine 11 pro

 

Moje pytanie dotyczy karty graficznej, która miałaby być uzupełnieniem w/w zestawu.

Nie jestem zapamiętałym graczem stąd nie wymagam od karty wielkich osiągów.

Prędzej ktoś z dziecięcej części rodziny będąc w odwiedzinach może z tego skorzystać ;)

Z tego powodu nie chcę też inwestować większych pieniędzy w jej zakup.

Przeglądając różne fora i tematy poświęcone kartom doszedłem do wniosku,

że chyba optymalnym wyborem byłby radeon hd4850 ewentualnie hd4830.

Postanowiłem jednak przed zakupem skonsultować to z osobami, które mają większe rozeznanie w tym temacie.

Stąd moje pytanie: Czy ten zestaw spełni wymagania karty w kwestii zasilania i wydajności?

Jeśli tak to czy szukając karty warto szukać konkretnego modelu/firmy czy to ma niewielkie znaczenie?

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tlf

HD4850 jest ok. HD4830 jest jakimś dziwolągiem, ma mniejszą wydajność od HD4850, pobiera więcej energii niż HD4850.

Zasilacz da radę, nie posiada jednak odpowiednich wtyczek. Szukaj karty z przejściówkami 2x molex > pci-e 6pin. Masz dwa wolne molexy? Fajnie jakby karta miała Arctic Cooling Accelero S1 lub inne podobne chłodzenie. Zapewni to ciszę i niskie temperatury.

Możesz też brać pod uwagę HD4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tlf

HD4850 jest ok. HD4830 jest jakimś dziwolągiem, ma mniejszą wydajność od HD4850, pobiera więcej energii niż HD4850.

Zasilacz da radę, nie posiada jednak odpowiednich wtyczek. Szukaj karty z przejściówkami 2x molex > pci-e 6pin. Masz dwa wolne molexy? Fajnie jakby karta miała Arctic Cooling Accelero S1 lub inne podobne chłodzenie. Zapewni to ciszę i niskie temperatury.

Możesz też brać pod uwagę HD4870.

 

Szczerze powiedziawszy to jeszcze zestaw, o którym pisałem do mnie nie dotarł.

Będę go miał prawdopodobnie we wtorek ale chcę już rozeznać się w temacie wyboru karty.

Niestety w temacie sprzętu komputerowego nie jestem na bierząco ;)

Kiedyś (w zamierzchłych czasach) nie było problemu dodatkowego zasilania kart :)

Teraz żebym dobrze zrozumiał.

Powinienem szukać np. hd4850 takiej, która ma w komplecie przejściówki 2x molex > pci-e 6pin ?

Co do wyboru to szukam karty w cenie ok 200,- więc wielkiego wyboru nie mam.

HD4850 i ewentualnie hd4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Twój zasilacz nie ma raczej złącza zasilania kart pci-e 6pin. Kupując osobno przejściówkę może cię wyjść i ze dwie dychy z przesyłką, lepiej kupić w zestawie.

Możesz też się zastanowić nad polecanym przez andrew777 HD5670. Wersja 512MB do dostania za 227zł link, ma niższą wydajność ale też mniejszy apetyt na energię. W tej cenie dostajesz nową kartę z gwarancją.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Twój zasilacz nie ma raczej złącza zasilania kart pci-e 6pin. Kupując osobno przejściówkę może cię wyjść i ze dwie dychy z przesyłką, lepiej kupić w zestawie.

Możesz też się zastanowić nad polecanym przez andrew777 HD5670. Wersja 512MB do dostania za 227zł link, ma niższą wydajność ale też mniejszy apetyt na energię. W tej cenie dostajesz nową kartę z gwarancją.

 

Dziękuję za podpowiedź.

Dowiem się czy na miejscu zrobią mi taką samą cenę ;)

Z zakupem i tak wstrzymam się do momentu otrzymania zestawu.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

Edit: Opis zasilacza znalazłem tutaj http://www.emarket.pl/komponenty-pc/zasilacz-fortron-fsp350-60apn-350w-aktywne-pfc-bulk-fsp350-60apn%2880%29/p-c7315060

Edytowane przez tlf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: E6750 @ 2666MHz

MOBO : MSI Neo2-FIR

RAM : (2 x 2048 DDR2 800MHz )

GPU: HD 4850 512MB

PSU: Topower TOP-450P3 U12 EZ

 

Zestaw jak wyzej, nie chce wymieniac calego, ale chcialem troche grafike ulepszyc pod Wiedzimina 2. Czy HD6850 bedzie dobrym wyborem ? Zasilacz chyba da rade, choc moze cos sie zmienilo w wymaganiach PSU od czasu kiedy go kupowalem.

Obraz ma pojsc na 46'' HDTV i wcale nie musi byc FullHD, w koncu xbox nie daje FullHD i w graniu mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niskie wymagania to 6850 wystarczy do fullHD. Najwyżej nie włączysz AA.

Zasilacz - skoro działa 4850 to czemu nie miałaby działać energooszczędna 6850? Najwyżej padnie ze starości ale nie przeciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaką grafikę maksymalnie można dać do Celerona E3400 @ 3,7GHz? Oczywiście tak, żeby karta się nie nudziła. W chwili obecnej jest tam 8800GT. Zastanawiam się nad 4850/4870/GTX260...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie dostałem ostatnio konkretnej odpowiedzi więc zapytam jeszcze raz może inaczej ^^

 

Czy warto mając 250 zł kupić taką kartę graficzną ? Niestety moja po mocnym przegrzaniu dziwnie się zachowuje.

Jeżeli podacie inną propozycję to chcialbym się dowiedzieć dlaczego ta będzie gorsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zapytam tez przy okazji ponieważ mam podobna sytuacje ;p

 

e5200 @3.6Ghz bez podnoszenia napięcia po vdrop-mod (więc w razie konieczności 4Ghz szło by z niego wycisnąć

GA-P35-DS3L + 2GB DDR2 @900

PSU Amacorx 400W

LCD 1280x1024

obecnie radek HD2600PRO@XP@...9600GTS+ ;p dzięki DDR3 z niezłym potencjałem (700@1150 :D) ale z tej karty więcej nie wycisne - od góry do dołu załadowana Vmodami ;)

ogolnie jako że niemal wszystkie gry na PC ostatnio to porty z Xbox to bez problemu da sie na niej pograć, jednak chciałbym na wyższych detalach z AA ;)

początkowo planowalem kupić HD3870 jednak z tego co pamiętam były spore problemy z nimi (AA etc)

tak więc wybór mam raczej pomiędzy HD4850/70 - GTS250 - HD5670

dużą bym odczuł różnice na moim zestawie pomiędzy 5670 a 4850 ? jako że wole raczej nowy sprzęt niż przeszło 2letni z allegro ...

kwota <260PLN

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 260 pln powinieneś być wstanie zakupić HD4870.Według dość dobrego serwisu jakim jest techpowerup wydajność HD4870 jest wyższa o ok 70% od HF5670 , więc jak widzisz różnica jest b.duża. Procek nie powinien ograniczac grafy , ewentualnie możesz jeszcze małe OC mu zafundować do 3,8GHz..A HD4850 jest wydajniejszy o ok. 35% od HD5670.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiłem właśnie 4870 w moim mieście za 250pln ;p

mam nadzieje ze zasilacz mi go uciągnie ;p ma tylko 348W na 12v

karta niby TDP 160W a i e5200 wiele prądu nie ciągnie ...

 

edit: mam jeszcze coolteca(huntkey 550W w HTPC ;p) ale to starszy technologicznie zasilacz (bodaj 385W na v12 reszta wbita w 5v)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saito, Maciem

Karta polecona przez Maciem będzie lepsza bo ma pamięci ddr5.

Płyta ma pci-e 1.1a. Nie wiem czy nie będzie miała problemu z kartami HD5xxx.

 

Czyli lepiej kupić kartę co ma o połowę mniej pamięci ale za to ddr5 a nie ddr3 ?

Co do płyty miała ona nawet problem z tym procesorem, ale po wgraniu nowego biosa działa ok, więc myślę tzn mam nadzieję że poradzi sobie też i z tą kartą graficzną :)

 

Maciem podałeś mi produkt niedostępny w tym sklepie ;p

Edytowane przez saito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tą czy tą kartę i dlaczego?

 

Asus Radeon 5850 DirectCu TOP albo Powercolor Radeon 6850 ? Zależy mi na tym, żeby karta była chłodna i cicha. Ma pociagnąć gry w 1920x1080 może być AFx16, ale już AA nie musi być. Karty nie będę kręcił w ogóle, bo nie jestem zwolennikiem tego typu praktyk, ale jak karta będzie fabrycznie podkręcona to nie będę protestował. Lubię FPS'y i to bardzo, wyścigówki czasem i też od czasu do czasu strategie. Karta głównie do grania, a nie bicia rekordów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej kupić kartę co ma o połowę mniej pamięci ale za to ddr5 a nie ddr3 ?

Co do płyty miała ona nawet problem z tym procesorem, ale po wgraniu nowego biosa działa ok, więc myślę tzn mam nadzieję że poradzi sobie też i z tą kartą graficzną :)

 

Maciem podałeś mi produkt niedostępny w tym sklepie ;p

 

W takiej grafice bez problemu wystarczy 512MB , prędzej zabraknie jej wydajności niż ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam sprzęt jak w podpisie. Zastanawiam się, czy jakbym wymienił kartę graficzną na coś lepszego, to mógłbym przejść sobie w komfortowych warunkach pierwszą część Crysis.

 

Jeśli tak, to na jaką kartę najlepiej wybulić, aby było jak najbardziej wydajnie za najniższą cene? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam sprzęt jak w podpisie. Zastanawiam się, czy jakbym wymienił kartę graficzną na coś lepszego, to mógłbym przejść sobie w komfortowych warunkach pierwszą część Crysis.

 

Jeśli tak, to na jaką kartę najlepiej wybulić, aby było jak najbardziej wydajnie za najniższą cene? Pozdrawiam serdecznie.

 

Raczej bez zmiany całego kompa zbytnio sobie nie pograsz w Crysisa. Albo chociaż przy zmianie procka na 2 rdzeniowy i na lepsza grafe jako tako powinien chodzić.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez zmiany całego kompa zbytnio sobie nie pograsz w Crysisa. Albo chociaż przy zmianie procka na 2 rdzeniowy i na lepsza grafe jako tako powinien chodzić.

 

A na mój socket jakieś dwa-jajka są? Wypadłem trochę z obiegu jeśli chodzi o sprzęt. Jeśli już bym kupował grafikę, to jaką?

 

Okej. Wiem. Są Athlon'y X2. Taki A3800 X2 styknie? I do tego jaka grafa?

Edytowane przez s0lid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie procka nalezało by podkręcić. Przy podobnym procku i GeForce 8600GTS mogłem sobie pozwolić na gre w 1024x768 medium , za ok. 150 pln można dostać 8800GS/9600GSO które są z 2 razy wydajniejsze od 8600.Tylko czy taka inwestycja ma sens ? Ile taki procek kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...