Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam procka E2160 :) Podkręcony do 3,2 Ghz,4GB ramu,8800GT

Chcę zmienić kartę w związku z wiedźminem 2.Myślę o gtx460 od gigabyta,co Wy na to?

Pogram już ładnie na monitorze 22 cale 1680x1050.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobik

nie wiem czy twój procek wystarczy na wiele więcej niż ten 8800GT :)

 

 

BTW kwasior500:

Kupiłem i odebrałem właśnie XFX 4870 512MB - mój amacorx450(400W) nawet sie nie spocił ;p

dokładnie TAKA

temperatury 45* IDLE, 70* po 1h grania - więc tragedii chyba nie ma ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem obroty na 20% ale i tak jest mało komforotowo - slycahc go mimo to dosc mocno. czy to normalne ze jak ogladam pulpit to radiator caly czas sie kreci? nie powinien sie zalaczac w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem obroty na 20% ale i tak jest mało komforotowo - slycahc go mimo to dosc mocno. czy to normalne ze jak ogladam pulpit to radiator caly czas sie kreci? nie powinien sie zalaczac w stresie?

 

Raczej wentylator się kręci a nie radiator ;)

 

Ciche na pewno są Saphire VaporX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz q6600 to może być i hd5850 , płyta sie nada na quada i jego dość komfortowe OC.

ps. jaki konkretnie zasilator ?

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po dluzszej analizie pozostaly mi 2 karty do wyboru :Sapphire HD6950 1G GDDR5 PCI-E lub XFX RADEON HD 6950 830M 1GB DDR5 dual pipe XXX edition.

Z tego co widzialem w recenzjach XFX dosyc niezle sie kreci ale za to sapphire (podobno) mozna zmodowac.

Czy mocno podkrecony 6950 mocno odbiega wydajnoscia od zmodowanego 6950?

Rozumiem ze roznica pamieci tj 1 gb vs 2 gb nie robi znaczacej róznicy przy rozdzialce 1920X1200 ? Widze ze 6970 maja zasilanie 8 pinowe,a 6950 6 pinowe,czy po zmodowaniu 6950 bedzie dzialal prawidlowo? Zawsze mialem nvidie wiec przepraszam za tego typu pytania :),ale to bedzie mój pierwszy radek. Linki do kart ponizej.

hardwareversand.de - Artikel-Information - XFX RADEON HD 6950 830M 1GB DDR5 DUAL MINIDP HDMI DUAL DVI XXX

hardwareversand.de - Artikel-Information - Sapphire HD6950 1G GDDR5 PCI-E DL-DVI-I+SL-DVI-D / HDMI / DUAL MINI DP

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje taniej(używanej) grafiki do 200zl. W tej cenie myślałem o : 8800, 9600 albo 3870. Skłaniałbym się ku nvidii znalazłem coś takiego :

+++ GAINWARD GeFORCE 8800 GTS 512 POLECAM +++ (1617556394) - Aukcje internetowe Allegro (mój faworyt)

LEADTEK WinFast 8800 GTS 640 MB 320 bit DDR 3 (1619421602) - Aukcje internetowe Allegro

Asus 9600 gso 384mb ddr3 96shaders!!! gwarancja (1606441227) - Aukcje internetowe Allegro

Gigabyte Ati Radeon 3870 HD BOX! (1617489478) - Aukcje internetowe Allegro

Co będzie najlepsze ? warto w ogóle dopłacać do 8800 gts 512mb/256bit ? czy lepiej wziąć wersję starszą na g80 ?

A może macie jakieś lepsze propozycje ?

Reszta kompa : pentium g6950@3ghz 2gb ram, modecom 400w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po dluzszej analizie pozostaly mi 2 karty do wyboru :Sapphire HD6950 1G GDDR5 PCI-E lub XFX RADEON HD 6950 830M 1GB DDR5 dual pipe XXX edition /.../

 

Jak sam wspomniałeś model Sapphire się moduje, model XFX nie. Druga sprawa to samo modowanie. To nie jest tak, że po tym zabiegu otrzymujesz kartę z 2GB pamięci. Po zmodowaniu będziesz posiadaczem Radeona HD6970 z 1GB pamięci. Co do samej różnicy wydajności między wersją 1GB a 2GB: w rozdzielczości 1920:1080 jest to ok. 0,2%, dalej różnice są już większe. Jeśli koniecznie potrzebujesz karty z 2GB pamięci, to na Twoim miejscu brał bym jakiegoś referenta HD6950 2GB. Potem zmodujesz go na HD6970 i masz większą wydajność. Wersje niereferencyjne HD6950 nie modują się na HD6970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wspomniałeś model Sapphire się moduje, model XFX nie. Druga sprawa to samo modowanie. To nie jest tak, że po tym zabiegu otrzymujesz kartę z 2GB pamięci. Po zmodowaniu będziesz posiadaczem Radeona HD6970 z 1GB pamięci. Co do samej różnicy wydajności między wersją 1GB a 2GB: w rozdzielczości 1920:1080 jest to ok. 0,2%, dalej różnice są już większe. Jeśli koniecznie potrzebujesz karty z 2GB pamięci, to na Twoim miejscu brał bym jakiegoś referenta HD6950 2GB. Potem zmodujesz go na HD6970 i masz większą wydajność. Wersje niereferencyjne HD6950 nie modują się na HD6970.

 

Witam.Tak jak pisalem wczesniej uzywam rozdzielczosci 1920x1200 wiec chyba 1gb mi wystarczy.Celowo podalem tego sapphire gdyz na kilku forach znalazlem info ze z niereferencyjnych 6950 1gb jako jedyny sie moduje.Za xfx przemawia dobre chlodzenie i niezly overclocking (wg recenzji).Pytanie brzmi czy jest duza róznica w wydajnosci miedzy podkreconym radkiem 1gb a zmodowanym niekreconym 6950 1gb(odblokowane dodatkowe jednostki).Zalezy mi na tym by karta starczyla mi 1-1.5 roku bezproblemowej gry w tejze rozdzielczosci.Pzdr

Edytowane przez seven3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj premiera 560 i wg testów beznadzieja. Więc krótka piłka - bo ceny identyczne - brać asusa 5850 top czy 6850 gigabyta oc?

 

Premiera była już dawno temu, a u mnie siedzi właśnie gigus 560 oc, przy 1.075v robi 1ghz przy max 72c a to jeszcze nie koniec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już widać że nvidiia nieźle zarobi na tym kotlecie skoro użytkownicy ich nie rozróżniają. GTX 560 Ti zbiera dobre opinie i podnosi sprzedaż 560 bez Ti. Czekamy na 560 TiTo, TiTamto i TiEco czy Ti-10%jednostek

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już widać że nvidiia nieźle zarobi na tym kotlecie skoro użytkownicy ich nie rozróżniają. GTX 560 Ti zbiera dobre opinie i podnosi sprzedaż 560 bez Ti. Czekamy na 560 TiTo, TiTamto i TiEco czy Ti-10%jednostek

 

Krótko mówiąc można było się spodziewać, że tak będzie. Zwykły podkręcony GTX 460 1GB, a cena 2 razy wyższa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...