Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

za 200 zl to przy odrobinie szczescia wyrwiesz radka 4850 z jakims cichym chlodzeniem

 

to ma być karta do 200zł max z wysyłką hd4850 w tej cenie to jakaś lipa będzie(i o ile w ogóle będzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim czasie

Wszystko zależy co oznacza w/w zwrot.

Jeszcze nie tak dawno GTX460 był całkiem dobrze oceniany i przez jakiś czas uznawany za jedyny słuszny wybór w swojej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może spróbuje coś po licytować(ale wolałbym nv), mam jeszcze pytanie czy gts 640mb będzie dużo gorszy od gtsa 512mb ? pytam bo różnice w cenie na korzyść tego pierwszego są spore a kasa się liczy( wiem, że wersja na g80 grzeje się bardziej i bierze więcej prądu ale czy różnica w wydajności będzie mocno widoczna ?). Generalnie nie giercuje za często na kompie i jestem wybredny co do gier ale w wiedźmina 2 i skyrim chcę zagrać, monitor mam 22 cale i najczęściej gram w 1680x1050.

ciekawe : http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/3173-evga-8800gts-640mb-w-112sps-ssc-edition-review-4.html

Edytowane przez waza47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zacząć modernizować sobie kompa. Zazwyczaj robię to na raty i w związku z tym, że posiadam trochę wolnej gotówki postanowiłem wymienić kartę graficzną. Do wydania mam około 700zł i zastanawiam się nad trzema opcjami:

1) Sapphire Radeon HD6870 - do wyhaczenia poniżej 700zł

2) GTX 560Ti (nieznanej mi totalnie firmy Point of View) - na allegro za 719zł

3) PowerColor 6950 - tu musiałbym troszkę dołożyć - 799zł

 

Jak jest z wydajnością tych kart, mniej więcej wiem. Pytanie dotyczy raczej, czy w ogóle mam się po co pchać w którąś z tych kart z obecnym zasilaczem ? Podobno GTX 560Ti najbardziej "prądożerna", ale z kolei wydaje mi się mieć najlepszy stosunek cena/wydajność z całej trójki. Oczywiście po wymianie zasilacza OC też będę brał pod uwagę.

 

Nie chcę teraz kupować nic innego, bo platformy za 700zł to nie zmienię. Ta musi poczekać, aż wrócę z wakacji i liczyć, że nie wydam wszystkich dukatów ;)Więc komentarze, że proc będzie ograniczał proszę sobie darować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj lipa...

Te po 220-250zł czekają na ciebie na allegro. Takiego poniżej 200zł trzeba upolować, albo w licytacji albo w nowo wystawione aukcje.

 

No właśnie udało mi się upolować za 189zł hd4850 golden sample, troszkę się naodswierzałem allegro ale mysle było warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziolek1983, przecież przy tym procesorze nie odczujesz w zasadzie wzrostu wydajności. Po co więc pakować kasę w nową kartę obecnie? Chyba nie zanosi się na jakiś drastyczny wzrost cen?

Przeczytaj może opinię Cons nt. zmiany 8600GS na GTX260.

 

waza47, myślę, że będziesz zadowolony. Wyrwałeś kartę lepszą niż początkowo brane pod uwagę. Do tego karta z lepszym chłodzeniem.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus wzrost wydajności na pewno odczuję, używam rozdzielczości 1920x1080, gzie 512mb na karcie totalnie sobie nie radzi. W przeciągu 3-4 miesięcy powinienem zmienić platformę na i5 2500K, więc grafika nie będzie się nudziła. Lepiej psychicznie czuje się jak wydaję kasę na raty, a nie 3 klocki na raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 procek lata na 3,8GHz z aerocool dcc-c1200. Z tego co czytałem to 5850 jest bardzo prądożerny, bardziej niż karty które wymieniłem wcześniej.

Edytowane przez Ziolek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 Jak widać 560Ti łyka sporo więcej W od konkurencji z pod szyldu ATI.

Sprawdziłem zapotrzebowanie na stronie eXtreme Outer Vision - eXtreme tools for computer enthusiasts i wyszło, że przy 560Ti powinien mi niby wystarczyć zasilacz około 400W. Potrzebuje o 50W więcej niż w przypadku tej samej konfiguracji tylko z obecnym HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jestem w szoku, bo mój 4850 chodzi na 750MHz czyli tak jak 4870. Pamięci śmigają na 1038MHz. Więc wychodzi, że nie powinienem się za bardzo martwić o pobór mocy i że zasilacz chyba to łyknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze takie karty do wyboru:

http://www.techplane...ress,18758.html

KR System - GIGABYTE ATI Radeon HD6970 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (900/5500) (wer. OC - Over Clock)

HD6970 oraz GTX570 maja niemal taką samą wydajność . Więc zakup to co taniej znajdziesz ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta według was byłaby optymalna do sprzętu podanego w sygnaturce? Szukam czegoś, co wykorzysta w pełni możliwości tej jednostki. Ważny jest dla mnie nieduży pobór mocy (ze względu na zasilacz)i możliwość gry w wysokich rozdzielczościach. Dodatkowym atutem byłoby ciche i wydajne chłodzenie. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka kupic karte graficzna do tego sprzetu Intel Core i5, Asrock P67 Extreme4 B3, Fortron Aurum AU-600 600W.

Karta ma być tak do 1300. Na oku mam to MSI GTX570 TFPEOC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Ja miałem przez chwilę GTXa 570, zmieniłem na radzia 6950, zmodowałem na 6970 i jestem zadowolony, stówka w kieszeni i wydaje mi się, że troszkę lepsza kultura pracy jest (hałas).

 

Polecam:

GIGABYTE ATI Radeon HD6970 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (900/5500) (wer. OC - Over Clock) - Sferis.pl - sklep online

albo

GIGABYTE GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI PCI-E (780/3800) (wer. OC - Over Clock) - Sferis.pl - sklep online

 

masz rok gwary więcej i możliwość odbioru osobistego chyba w każdym mieście gdzie proline jest (na miejscu raczej na pewno nie będą mieli). I stówka w kieszeni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta według was byłaby optymalna do sprzętu podanego w sygnaturce? Szukam czegoś, co wykorzysta w pełni możliwości tej jednostki. Ważny jest dla mnie nieduży pobór mocy (ze względu na zasilacz)i możliwość gry w wysokich rozdzielczościach. Dodatkowym atutem byłoby ciche i wydajne chłodzenie. Co polecacie?

 

Zależy jaki budżet ale dobre będą Radeony 6850 lub 6870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakup karty graficznej za ok. 750 zł. Komp: c2d e6750 @ 3.6 ghz, 4gb ram, abit ip35, corsair 520w. Przypuszczam, że proc moze byc troche waskim gardlem dla nowej karty. Czy w ogole warto bedzie kupic karte w tej cenie do mojego pc ? Jeśli tak to co polecacie za te pieniadze. Pozdrawiam

Edytowane przez nynciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakup karty graficznej za ok. 750 zł. Komp: c2d e6750 @ 3.6 ghz, 4gb ram, abit ip35, corsair 520w. Przypuszczam, że proc moze byc troche waskim gardlem dla nowej karty. Czy w ogole warto bedzie kupic karte w tej cenie do mojego pc ? Jeśli tak to co polecacie za te pieniadze. Pozdrawiam

 

Poszukaj jakiegoś GTX 560 Ti, przy odrobinie szczęścia powinno Ci się udać go dorwać w tej cenie. Lepszym wyborem będzie Sapphire Radeon HD6950 1GB, gdyż da się zmodować na HD6970, ale do niego trzeba już troszkę dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na hd 6850. Rozglądać się za jakimś konkretnym producentem, czy chłodzenie jest we wszystkich na podobnym poziomie? Polecicie jakieś sprawdzone sklepy, w których mogę go dostać w dobrej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś GTX 560 Ti, przy odrobinie szczęścia powinno Ci się udać go dorwać w tej cenie. Lepszym wyborem będzie Sapphire Radeon HD6950 1GB, gdyż da się zmodować na HD6970, ale do niego trzeba już troszkę dopłacić.

 

Jak używa windowsa 7 to zupełnie bez sensu, ja mam c2q8400 i bez oc grafa jest masakrycznie ograniczana. w nfs shift 2 bez oc praca minimalny fps 30 a po oc na 3,6ghz minimalny wynosi ponad 60fps... podobnie w black opsie i GTa4.... Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używa windowsa 7 to zupełnie bez sensu, ja mam c2q8400 i bez oc grafa jest masakrycznie ograniczana. w nfs shift 2 bez oc praca minimalny fps 30 a po oc na 3,6ghz minimalny wynosi ponad 60fps... podobnie w black opsie i GTa4....

 

Wiem, ale procesor zawsze można zmienić. Tak czy inaczej opłacalniejszy będzie Radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W końcu kupuję kartę którą wybrać bo ceny podobne,

 

Gigabyte hd6850-1gb-oc 820/4200

 

Asus hd5850-1gb-top-765/4500

 

Pozdr.

 

P.S Pytanie w sumie zadane kilka stron wcześniej,ale nie widziałem jednoznacznej odpowiedzi :P

Edytowane przez Tobik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...