Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zdecyduje się na hd 6850. Rozglądać się za jakimś konkretnym producentem, czy chłodzenie jest we wszystkich na podobnym poziomie? Polecicie jakieś sprawdzone sklepy, w których mogę go dostać w dobrej cenie?

 

Saphire robi swoje autorskie chłodzenie które jest ciche. Będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na allegro poniżej 500zł jest tylko ze zwykłym chłodzeniem,najkorzystniejsza oferta to chyba Asus top za 559zł,a ten HD6850 windforce około 570zł.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tobik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na allegro poniżej 500zł jest tylko ze zwykłym chłodzeniem,najkorzystniejsza oferta to chyba Asus top za 559zł,a ten HD6850 windforce około 570zł.

 

Widać parę osób Cię uprzedziło, jeszcze kilkanaście dni temu było kilka ofert z Sapphire Radeonem HD5850 Extreme poniżej 500 zł. Ewentualnie możesz poszukać w sklepach internetowych tej karty, byle nie w Pixmanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

posiadam teraz Gigabyte GeForce 8500 GT 512 MB i chciałbym wymienić grafikę na coś wydajniejszego. Czy opłaca mi się inwestować w Radeona HD 4850 lub 4870 jeżeli posiadam PCI-E x16, czy nie będzie to przeinwestowanie bo i tak komp nie wykorzysta w pełni drzemiącego w tej karcie potencjału?

 

Mój zestaw to:

Athlon X2 64 5000+

DDR2 4GB

Płyta główna: GA-M56S-S3

Gigabyte GeForce 8500 GT 512 MB

Chiftec 400W

 

Jeżeli jest tak jak się obawiam to może ktoś ma jakąś inną propozycję?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez garcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garcin, bierz HD4850, jak będziesz miał jeszcze parę groszy to zakupisz Athlona x3 i uda Ci się pograć w wiele tytułów. Ogranicza cię procesor a nie pci-e x16. Wszystkie karty są na pci-e x16.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garcin, bierz HD4850, jak będziesz miał jeszcze parę groszy to zakupisz Athlona x3 i uda Ci się pograć w wiele tytułów. Ogranicza cię procesor a nie pci-e x16. Wszystkie karty są na pci-e x16.

 

Dzięki za odpowiedź, dałeś mi teraz do myślenie co do zmiany procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W związku z awarią chłodzenia i zasilania, zdecydowałem się też na zmianę karty graficznej. Wybrałem GF 560Ti, jako przesiadkę z GF 9800GTX. Aktualnie mam procka intela q9300 (nie kręcony). Moje pytanie, czy procek w połączeniu z tą kartą pozwoli mi wykorzystać w pełni jej możliwości? Nie jestem zbyt obeznany w zależnościach procek-grafa, dlatego z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, panowie. Jak bardzo odczułbym różnicę po przejściu z HD4890 1gb na HD6870 bądź 560 TI? W porównywarce kart graficznych widzę tylko niewielkie różnice w taktowaniu, ale dużego pojęcia o tym to ja nie mam. Z tego co widzę piszecie wyżej o ograniczaniu karty przez procka, raczej to nie będzie stanowić problemu, karta będzie działać z i5-2500k lub Phenom II x4 940 3.0ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ilość klatek w testach których jest mnóstwo w sieci. Różnica będzie na pewno. Czy powalająca? Zależy w jakiej rozdzielczości grasz i jakie lubisz włączać detale.

Zdecyduj się czy i5-2500k czy Phenom II x4 940 - różnica w wydajności w grach między nimi jest ogromna!

Witam,

 

W związku z awarią chłodzenia i zasilania, zdecydowałem się też na zmianę karty graficznej. Wybrałem GF 560Ti, jako przesiadkę z GF 9800GTX. Aktualnie mam procka intela q9300 (nie kręcony). Moje pytanie, czy procek w połączeniu z tą kartą pozwoli mi wykorzystać w pełni jej możliwości? Nie jestem zbyt obeznany w zależnościach procek-grafa, dlatego z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)

 

Q9300 nie kręcony nie wystarcza dziś do większości gier (jeśli mówimy o optimum). Pogoń go w góre ile się da a wtedy wydajność kompa w grach mocno wzrośnie, wtedy też zmiana grafy da o wiele więcej fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziolek1983, przecież przy tym procesorze nie odczujesz w zasadzie wzrostu wydajności. Po co więc pakować kasę w nową kartę obecnie? Chyba nie zanosi się na jakiś drastyczny wzrost cen?

Przeczytaj może opinię Cons nt. zmiany 8600GS na GTX260.

 

waza47, myślę, że będziesz zadowolony. Wyrwałeś kartę lepszą niż początkowo brane pod uwagę. Do tego karta z lepszym chłodzeniem.

 

Karta doszła wszystko ok, dzięki za porady bo gdyby nie wy kupiłbym gorszą kartę a tak troszkę poczekałem ale było warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

 

mam dylemat bo nie wiem co kupić:

radka XFX hd6790 1GB za 490 zł

GeForce GTX 460 Gainward 768MB green za 450zl

czy radeona XFX hd5770 1GB za 395 zł ?

 

Będzie pracować z

phenomem II X3 710

gb ddr2 4gb

zasilka 550 chiefteca

 

Ogólnie zależy mi by było tanio ale i w miarę wydajnie ;) by można było sobie zagrać w wiedźmina 2 nie koniecznie na full, starczy na średnich :) I jakby w przyszłości na batmana arkham city i mass effect 3 starczyło to w ogóle cud miód orzeszki,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

 

mam dylemat bo nie wiem co kupić:

radka XFX hd6790 1GB za 490 zł

GeForce GTX 460 Gainward 768MB green za 450zl

czy radeona XFX hd5770 1GB za 395 zł ?

 

 

dołożyć sześć dych i brać 6850 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam sprawę - muszę wymienić kartę graficzną, a nie mogę się zdecydować na jaką konkretnie. Mój aktualny sprzęt to :

Proc - AMD Phenom II X3 @2,59GHz (z odblokowanym czwartym rdzeniem)

Ram - 4GB DDR2

Zasilacz - OCZ 500W

Grafa - Radeon HD 4850 512MB

 

Nie mogę się ostatecznie zdecydować jaką kartę wziąć, pomyślałem sobie, że tym razem nie będę oszczędzał i w granicach 1000zł mogę wydać i tutaj pojawia się główny problem - czy lepiej wziąć jakiegoś Radeona HD 6950 z 2GB pamięci czy GeForcea GTX 570 z 1,25GB pamięci, różnica w cenie między lepszym egzemplarzem tego pierwszego, a tym drugim nie jest taka duża (GF tylko o ok. 100 zł ponad mój "budżet" wychodzi). Zależałoby mi na tym, żebym mógł komfortowo grać w gry przez dłuższy czas (dlatego rozważałem kupno grafiki z 2GB pamięci, bo jeszcze trochę a gry będą pewnie tyle wykorzystywać... może xd), a tak dodatkowo byłoby miło gdyby karta nie była głośna - w mojej obecnej właśnie wentylator się popsuł i strasznie zaczął hałasować, doraźne metody naprawcze na dłuższą metę nie poskutkowały dlatego postanowiłem wymienić grafę, a no i fajnie by było żeby karta miała wejście HDMI (jeden polecony mi Radek 6950 z dobrym, cichym chłodzeniem nie ma wejścia HDMI więc postanowiłem z niego zrezygnować...).

Z góry dzięki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whtvr zanim dojdziemy do wyboru karty, ma jedną wątpliwość, masz Phenoma II X3 nie wiem czy nie za słaby do tych kart musiałbyś go jeszcze pokręcić, a tu dochodzimy to tematu zasilacza który może być za cieńki do kręconego Phenoma i tych kart które potrafią zeżreć 200w :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zastanawiałem się czy mój procek je uciągnie, ale problem z nim jest taki, że z odblokowanym czwartym rdzeniem nie byłem w stanie go podkręcić, komputer się nie uruchamiał, myślałem nad powróceniem do 3 rdzeni i wtedy kręceniem (kiedyś czytałem, że niby do 3,2GHz idzie ten mój podkręcić albo i więcej), chłodzenie na procka mam dobre, więc kwestia jest taka czy podkręcone 3 rdzenie byłyby lepsze od 4 takich? Generalnie zasilacz mógłbym wymienić, chociaż nie uśmiecha mi się to zbytnio, no chyba, że nie byłby to zbyt duży wydatek, bo nie chcę znowu wydać wszystkich oszczędności na kompa (chociaż gdzieś z tyłu głowy zaczyna mi chodzić myśl, żeby wymienić płytę główną i przejść na DDR3, ale z tym raczej poczekam, nie mam funduszy na tak gwałtowne zmiany :P). Jeśli mimo wszystko procek mógłby spowalniać to czekam na jakieś rady, co bym mógł zrobić, bo aktualnie mam ok. 1600 zł, a za to ja jeszcze dodatkowo procka nie wymienię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz powinien dac sobie rade i z OC. Jak to dokładnie OCZ ?

 

hmn następny temat z zasilaczem :rolleyes: luknij w sieciowe testy karta w 3dmarku potrafi zassać z prockiem 300-350 i to wszystko praktycznie na linii 12v <_<

 

 

whtvr myślę że lepiej spróbuj podkręcić bo jednak dodatkowe mhz bardziej się przydadzą niż dodatkowy rdzeń, tak jest raczyj w większości gier aczkolwiek przecież z minimalnym wysiłkiem możesz sam porobić testy i się przekonać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pobiora 300w i co z tego ? gdzie 500w zasilacza ? A te testy są robione na podręconym i7 który pobiera sporo wiecej papu od tego Phenoma II.

Niedługo ktoś napisze że i 1000w to za mało do takiego kompa.

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co niby z tego wynika ? Wytłumacz mi bo nie rozumiem twego przekazu a zajmuje sie zasilaczami z 10 lat (naprawiam , modyfikuje , testuje)

 

Jeśli nie rozumiesz to poczytaj odpowiednie materiały dostępne w sieci, jeśli masz pytania zapraszam na priv bo to nie miejsce na tak olbrzymi offtop, a postaram ci się to wszystko wytłumaczyć od podstaw, pamiętaj że w każdym wieku można się czegoś nauczyć by pomagać innym.

 

jak masz fundusze to oczywiście że 6990 :) a jeśli nie to tak jak wyżej :) ja mam np 5770 His-a i nie narzekam :D

 

Stary każdy ma na co go stać, nikt tu nikogo nie dyskredytuje ze względu na sprzęt :wink: a na 5770 spokojnie da sie popykać w większość gier :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wiadomo pleciesz bezsensu ;) Wybacz lecz nie chce sobie zaśmiecać skrzynki ;)

 

No hd5770 daje rade , szczególnie w dobie gier konsolowych które mają małe wymagania , chyba że skopią optymalizacje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o tego mojego OCZ to jest ModXStream-Pro 500W, więc jak musiałbym wymienić też zasilacz na jakiś mocniejszy? Jeśli tak to na jaki, no i którą z kart by wtedy najlepiej było? xd dodam tylko, że podkręciłem procesor na 3GHz aktualnie (nie chciało mi się sprawdzać na więcej jeszcze, może dzisiaj coś popodkręcam jeszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to jakieś cudo techniki ale spokojnie sobie poradzi z tym konfigiem co posiadasz + nowa grafa z jego OC także.

 

a jak sie spali to kolega Maciem odda ci kasę za cały konfig :D

 

poczytaj tu:

 

GeForce GTX 570/580/590 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 18

 

daje do myślenia co ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o tego mojego OCZ to jest ModXStream-Pro 500W, więc jak musiałbym wymienić też zasilacz na jakiś mocniejszy? Jeśli tak to na jaki, no i którą z kart by wtedy najlepiej było? xd dodam tylko, że podkręciłem procesor na 3GHz aktualnie (nie chciało mi się sprawdzać na więcej jeszcze, może dzisiaj coś popodkręcam jeszcze).

 

Z 6950 powinien dać rade, z 570 może działac na granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...