Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Takich bredni juz dawno nie czytałem ;]

Oni maja takie pojecie o tym co pisza , jak Ty czyli niemal zerowe ;]

Zreszta co mnie obchodzi burza mózgów ludzi którzy , nie maja sprzetu do robienia testow ani wiedzy , gdy na profesjonalnych serwisach zestaw z kreconym i7 (który pobiera sporo wiecej energi od phenoma II ) i gtx570 pobiera ok. 350w.

Siejesz tylko niepotrzebnie panike a ch**a wiesz na ten temat.

 

ps. niema problemu jak sciach!li sie zasilacz to chetnie oddam za sprzet...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, daje do myślenia.

 

Wiesz o jakiego chiefteca tam chodziło? Bo ja nie wiem.

Stawiając na Arena Electronic GmbH - Chieftec - CFT-650-14C wiesz gdzie może leżeć przyczyna problemu? Zasilacz b. mocny a pojedyncza linia 12V ma obciążalność tylko 18A. Jest pytanie, jak wygląda w tym zasilaczu dystrybucja na liniach 12V. Gdyby 6 Pin PCIe oraz 8 Pin PCIe (6+2) były na osobnych liniach powinno śmigać. Rozpływ może być jednak taki, że te oba złącza będą na tej samej linii. Nie wiem jak zapatrywaliby się producenci karta na zasilanie jednej karty w dwóch różnych linii 12V.

 

Zasilacz na którym mu działa ta konfiguracja ma 65A na lini 12V, nie na drobne lini 12V wg tabliczki http://www.hardwaresecrets.com/fullimage.php?image=28963

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich bredni juz dawno nie czytałem ;]

Oni maja takie pojecie o tym co pisza , jak Ty czyli niemal zerowe ;]

Zreszta co mnie obchodzi burza mózgów ludzi którzy , nie maja sprzetu do robienia testow ani wiedzy , gdy na profesjonalnych serwisach zestaw z kreconym i7 (który pobiera sporo wiecej energi od phenoma II ) i gtx570 pobiera ok. 350w.

Siejesz tylko niepotrzebnie panike a ch**a wiesz na ten temat.

 

ps. niema problemu jak s<span style='color: red;'>[ciach!]</span>li sie zasilacz to chetnie oddam za sprzet...

 

hamuj się troszkę synku bo żeśmy do szkoły razem nie chodzili, jak chce wyzywać ludzi to idź na podwórko na trzepaki przed blok, widzę że nie dorosłeś do dyskusji, jeśli ty o specjalisto masz sprzęt do testów to czekam z niecierpliwością na takowe, a jeśli nie to lepiej zamilcz, bo jeśli nie opierać się na testach w czasopismach i stronach branżowych to na czym ? na twoich fantazjach ? wskazałem że może być problem z zasiłką i tyle, widzę że tylko ty masz rację na forum :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSRules zmień ton, proszę się odnosić do innych użytkowników z szacunkiem. Zwrot "sunku" jest przejawem lekceważenia wręcz.

Pozwolę sobie zauważyć, że w cytowanej wyżej wypowiedzi Maciem odnosi się, ocenia Twoją wypowiedź a nie Ciebie.

Będziesz miał syna to będziesz go mógł wysyłać na trzepak...

W cytowanej wypowiedzi Maciem opiera się właśnie na testach portali branżowych, nie na fantazjach własnych czy innych. Ty oparłeś się na jednostkowym przykładzie z którego wynika, że zasilacz "A" nie dał rady danemu zestawowi. Nie wynika z tego natomiast, że moc 650W to za mało dla tego zestawu.

 

Obu panów wzywam do merytorycznej dyskusji z poszanowaniem zasad współżycia lub powstrzymania się od wypowiedzi.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSRules zmień ton, proszę się odnosić do innych użytkowników z szacunkiem. Zwrot "sunku" jest przejawem lekceważenia wręcz.

Pozwolę sobie zauważyć, że w cytowanej wyżej wypowiedzi Maciem odnosi się, ocenia Twoją wypowiedź a nie Ciebie.

Będziesz miał syna to będziesz go mógł wysyłać na trzepak...

W cytowanej wypowiedzi Maciem opiera się właśnie na testach portali branżowych, nie na fantazjach własnych czy innych. Ty oparłeś się na jednostkowym przykładzie z którego wynika, że zasilacz "A" nie dał rady danemu zestawowi. Nie wynika z tego natomiast, że moc 650W to za mało dla tego zestawu.

 

Obu panów wzywam do merytorycznej dyskusji z poszanowaniem zasad współżycia lub powstrzymania się od wypowiedzi.

 

Po kolei:

Maciem ocenia moją wypowiedź "Oni maja takie pojecie o tym co pisza , jak Ty czyli niemal zerowe ;]" - czyli rozumiem że ma zdolności paranormalne i już wie kto o czym ma jakie pojęcie na forum ? :)

 

"ch**a wiesz na ten temat." - rozumiem że mogę zwracać się w ten sposób do wszystkich userów ? jest to normalny zwrot do wszystkich tak ? wyjaśnij ew. pokaż mi to w regulaminie forum :)

 

"W cytowanej wypowiedzi Maciem opiera się właśnie na testach portali branżowych" - w jakich testach, gdzie są odnośniki ? cokolwiek ?

 

"Nie wynika z tego natomiast, że moc 650W to za mało dla tego zestawu." - a kto mówi o 650w jak kolega whtvr zmieniający kartę ma słabszą 500w, czytałeś w ogóle temat ?? :)

 

Proszę o nie kasowanie posta i wyczerpujące odpowiedzi ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Maciem ocenia moją wypowiedź "Oni maja takie pojecie o tym co pisza , jak Ty czyli niemal zerowe ;]" - czyli rozumiem że ma zdolności paranormalne i już wie kto o czym ma jakie pojęcie na forum ? :)

 

Jeśli przyjąć, że Twoje wypowiedzi są obrazem Twojej wiedzy, nie trzeba zdolności paranormalnych aby ocenić wiedzę.

"ch**a wiesz na ten temat." - rozumiem że mogę zwracać się w ten sposób do wszystkich userów ? jest to normalny zwrot do wszystkich tak ? wyjaśnij ew. pokaż mi to w regulaminie forum :)

 

Spróbuj szczęścia.

"W cytowanej wypowiedzi Maciem opiera się właśnie na testach portali branżowych" - w jakich testach, gdzie są odnośniki ? cokolwiek ?

 

Ogólnie dostępnych w sieci. Google Twoim przyjacielem.

"Nie wynika z tego natomiast, że moc 650W to za mało dla tego zestawu." - a kto mówi o 650w jak kolega whtvr zmieniający kartę ma słabszą 500w, czytałeś w ogóle temat ?? :)

 

W takim razie nie wiem po co linkowany był temat o GeForce GTX 570/580/590. Następnym razem linkuj post a nie stronę czy wielostronicowy temat.

Czytam zarózno niniejszy temat jak i linkowana stronę o GeForce GTX 570/580/590

nie odpowiesz to czemu musisz zaraz obrażać ? poziom obsługi forum żenujący

 

Nikogo nie obrażam, stwierdzam tylko fakt. Nie jest mi przykro, że Twoje prowokacje nie przyniosły zamierzonego efektu.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad Zotac GTX 480 AMP! i Asus Radeon HD 6950 cena praktycznie ta sama karta będzie wodowana na swiftech MCW 60-R(bo go już mam ze starej grafy) z tym ze na GTX 480 mam już gotowe chłodzenie na sekcji + Pamięci a na Radku musiał bym się pobawić w chłodzenie sekcji ale za to Radek bierze mniej W ehh.. ;/ Help me :D

BTW wszystkie referenty 2GB sie moduja czy już TEŻ nie ?

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest Ci straszny pobor o 80w wiekszy to bierz GeForca , przy wodzie nie musisz sie przejmowac o temp gtx'a , lepsze chlodzenie i łatwiej będzie go sprzedać w przyszłości , troche tańszy i niestety nigdy nie masz 100% pewności ze uda Ci się odblokować radka do HD6970.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maly dylemat odnosnie karty graficznej ktora prawdopodobnie w przyszlym tygodniu zamowie.

 

Moj komp to

E8400@3.8Ghz

2x2GB Ramu

Asus P5Q-e

Seasonic M12II-520 520W 80 Plus Bronze

Radka HD 4850 (uzywam i bede uzywac 1680x1050)

 

Z niecierpliwoscia czekam na premiere Battlefielda 3 i wiem ze na pewno GPU nie da rady.

Obecnie gram w Bad Company 2 i chcialbym pograc na full detalach. Zdaje sobie sprawe ze do pelnego full przydalby sie 4jajowy CPU (myslalem o intelu 2500k, ale narazie sobie odpuszcze wymiane cpu mobo i ramu).

 

Tak wiec wymieniajac GPU mysle nad 6870 lub 6950 (dobrze byloby gdyby sie modowal).

I teraz dla mnie pytanie najwazniejsze:

 

1. Radka 6870 mozna kupic za 650zl + przesylka

2. Radka 6950 za 810zl, ale jest Radek 6950 Vertex3D za 750zl + przesylka (tylko czy sie zmoduje)

 

Ale nawet jesli nie uda sie zmowowac Radka 6950 to czy jest on wydajniejszy w grach niz Radek 6870?

 

 

Edit:

Aaa interesuja mnie wersje z 1GB pamieci ze wzgledu na to ze sa tansze

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj tematy w tym dziale i zajrzyj do działu o kartach ATI/AMD - tam znajdziesz informacje, które HD6950 pozwalają odblokować się na HD6970.

Porównanie wydajności HD6870 i HD6950 bez problemu znajdziesz w recenzjach tych kart.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem porownanie i na zagranicznej stronie widzialem ze 6950 Asus, Sapphire, Gigabyte dosc czesto sie odblokowywuja. Ale czy warto doplacac do 6950 czy poprostu zauwaze to w grach?

Bo nie ukrywam ze chetnie zaoszczedze ta roznice, ale jesli jednak warto doplacic to bez wachania doplace.

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na chwile obecna bralbym 6870zl a roznice zachowal w kieszeni...Ale ze wzgledu na Batka 3 i reszte nadchodzacych gier wciaz mysle nad 6950 ktorego w razie co mozna probowac modowac. Roznica to niecale 200zl. Wiec co byscie mi doradzili? Bo gdy wyjdzie Batek to grafiki nie chcialbym wymieniac, wtedy bedzie czas na CPU i reszte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc nie smiac sie ale potrzebuje jakas grafike do 150zl z wysylka.

wymagania: 2xDVI i wydajnosc lepsza od zintegrowanej :)

moj typ to w tej chwili 9600gt ale moze cos innego podpowiecie?

 

aha nie "dozbieram do 200,250,300". chce max 150 wybulic, jak do kompa dziewczyny to i tak duzo :P

 

moze jeszcze dodam jej reszte sprzetu:

Intel Celeron E3400, 2,60GHz, 1 MB, 800 MHz, LGA775, 45nm

Asus P5QPL-AM, G41/ICH7

SeaSonic SS400ET80+

2gb RAM DDR2

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas wymienić 5850 na coś nowszego - zostanę raczej przy radkach i pobawię się w moda o ile się będzie się dało...

 

Która z tych dwóch ?

VERTEX ATI Radeon HD6950 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (800/5000) - Sferis.pl - sklep online

http://sklep.sferis.pl/produkt/32690-gigabyte-ati-radeon-hd6950-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-870-5000-wer-oc-over-clock.html

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wreq

Nie szkoda Ci kasy ? Musiał byś wydać prawie 2 razy tyle ile wart jest 5850 a miał byś tylko karte 15% wydajniejszą , a 5850 sie dobrze kreci i raczej bez problemu osiagnie wydajność 6950 jak moze i nawet 6970 przy dosc mocnym OC.

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wreq

Nie szkoda Ci kasy ? Musiał byś wydać prawie 2 razy tyle ile wart jest 5850 a miał byś tylko karte 15% wydajniejszą , a 5850 sie dobrze kreci i raczej bez problemu osiagnie wydajność 6950 jak moze i nawet 6970 przy dosc mocnym OC.

 

Dzięki za odpowiedź - masz rację - chyba faktycznie trzeba będzie zrobić jakieś OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam: i7 2600K, Asusa P8P67 Pro, 2×4GB 1600/CL9, FSP650-80EGN 90+, Dell U2411 (1920×1200) i trochę innych gratów

Szukam: grafy - GTX570 czy HD6970? Dziś nówkę PNY GTX570 (stock) mogę dorwać za 990.00 PLN, HD6970 jest trochę droższy. W sumie z giercowania to przede wszystkim BF:BC2 itp... Co wybrać?

 

A może kupić 2×HD5830 od Sapphire'a i spiąć je w CF? Cenowo wychodzi niecałe 800.00 brutto

Edytowane przez Murdoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Athlona X2 4800+ na AM2 i miał do tego 8600GT. Niestety padła i sypie artefaktami.

Zasilacz fortron 350W.

 

Czy do maksymalnie 100 zł z wysyłką można kupić coś lepszego czy znowu pakować się w 8600GT i czekać aż padnie :D

 

Może jakiś radek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do maksymalnie 100 zł z wysyłką można kupić coś lepszego czy znowu pakować się w 8600GT i czekać aż padnie :D

 

Może jakiś radek?

 

j.w. + 8600 zdecydowanie nie opłaca się kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...