Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz sobie poradzi ;)

9600gso i 8800gs to jest to samo a 8800gt jest od nich wydajniejszy o ok. 20%

8800gts 320mb to badziew przy tych wyzej

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320mb omijaj

poceluj w 8800gt jak się da, jest sporo wydajniejsza

 

2 kwestia to taka że rozwija ona skrzydła na max przy 3.2ghz c2d gdzieś... ale grałem na x2 także z 8800gt i nie było źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o ile wydajniejszy od mojego HD 4850 byłby gf 9800gx2 ?

 

Edit Dobra wiem, że jest dużo lepszy więc wymiana z dopłatą około 50zł będzie opłacalna ?

Edytowane przez waza47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom mc 400w atx 2.0 pfc (36a na 12v) ale on też niedługo będzie wymieniony na jakieś 500-550 bo chciałbym jakieś i5.

 

Na tym 400W to raczej nawet bym nie odpalał tej GX2...

"Marka" zasilacza jest jaka jest, a sama karta może pobierać 250W.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać rade ten zasilacz . Nie jest to klamstwo ale nie do konca prawda , moze byc linia obciazona przez 18A jednak albo druga ale nie jednoczesnie. Troche nizej jest napis: "+12v1 & +12v2 = 348W max " czyli 29 amperów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy gdybyś go używał non stop ;)

Ja bym zaczął od wymiany zasilacza, i nie na "jakieś 500-550" tylko coś solidnego. i5 nie są prądożerne.

 

EDIT

Oho! dzieci NEO się przewinęły...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam Phenoma II x3 @ 3.45GHz, do tego 4GB ramu i 8800gs, wszystko zasilane OCZ modXstream 500W. Potrzebuję jakiejś karty żeby pograć w Wiedźmina II w 1680x1050 z rozsądnym framerate. Budżet w okolicach 400zł. Zależy mi na tym, żeby karta była zupełnie cicha bez obciążenia (tj. miała automatyczną regulację szybkości wentylatora) i w miarę cicha pod obciążeniem.

 

Myślałem nad GTX 460 768MB od Palita:

Palit GeForce GTX 460 Green 768MB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI [NE5X46E0FHD79] - 459zł : Esc.pl

 

Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do takiego konfigu:

 

Core I5 2500k

Asrock P67PRO3 (B3)

2x GOODRAM ddr3 1333Mhz

Chieftec CFT-750-14CS

Samsung HD103SJ

CoolerMaster HAF 912

 

Widełki cenowe są dość szerokie 600-1000 PLN.

Zależy mi żeby współczynnik cena/wydajność był jak najlepszy.

Komp będzie używany głównie do projektowania w CAD i grania.

Ja znalazłem takie opcje:

 

- MSI R6870 Twin Frozr II ~690PLN

- MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC ~790

- ZOTAC ZT-40102-10P- GTX480 ~930

 

Wolałbym kartę nową z gwarancją niż z allegro.

Pomóżcie wybrać którąś z nich albo zaproponujcie coś od siebie.

Z góry dzięki.

Edytowane przez murlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tyle dawać za tego gtx570 ?

Najtańszy jest taki PNY GMGTX57N2H12ZPB nvidia GeForce GTX570 - Karty graficzne - PNY GMGTX57N2H12ZPB nvidia GeForce GTX570 cena od 995.12zł za 1000PLN, ale ta firma mi nic niestety nie mówi.

A odnośnie tego 6950@6970 czy zmiana biosu nie wpływa na gwarancję? Jakich producentów polecacie, żeby nie było problemów z modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> , Karta graficzna Zotac GF CUDA GTX 480 AMP!! 1536MB DDR5 (384bit), HDCP/2xlDVI/PCI-E/MINIHDMI, BOX (ZT-40102-10P) w Morele.net , co prawda pobiera wiecej pradu od GTX570 ale posiada praktycznie taka sama wydajnosc , a jest tanszy i posiada duzo lepsze chlodzenie.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji na to, że moja wspaniała 8800gts320mb postanowiła, że skończy swój żywot najprawdopodobniej w piecu, poszukuje pilnie karty za ok. 250zł, najlepiej chciałbym ją mieć w posiadaniu do końca tyg. (nie mam nic na zmianę a sesja powoduje konieczność nauki z kompa a przy sypiącej obecnie artefaktami 8800gts oraz rozdziałce 640x480 jest to praktycznie niemożliwe), zawęziłem w miarę najszybszy i osobisty odbiór do:

VERTEX ATI Radeon HD5670 1024MB DDR5

KR System - VERTEX ATI Radeon HD5670 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (775/4000)

 

lub

Asus Radeon HD5670 512MB DDR5

Karta graficzna Asus Radeon HD5670 512MB DDR5 (128bit),DVI/HDMI, PCI-E, BOX (EAH5670/DI/512MD5/V2) w Morele.net

 

I tu mam rozterkę, dlaczego karta z 1GB kosztuje praktycznie tyle samo? Może to lipny interes i lepiej wziąć asusa? Może marże za duże w morelach? Albo chłodzenie nie takie czy inny haczyk? Dawno nie miałem kontaktu ze sprzętem, dlatego prosiłbym o szybką poradę co wziąć bo naprawdę nie bardzo mam wyjście, a lepszymi funduszami po prostu nie dysponuję. Może nadmienię, że mam C2D e6600, CRT17', 2GB ram, w7 no i chyba to tyle. Gram bardzo rzadko, głównie internet i filmy, chciałbym żeby przy ewentualnej zmianie monitora na jakieś lcd 22' nic nie szwankowalo no i żeby pobór prądu nie powodował konieczności stawiania elektrowni obok domu..:)

Edytowane przez masterpeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ma sens zestaw E8500 + HD6860? Chodzi mi o to, czy karta nie będzie się przy tym procesorze marnowała. Jaką ewentualnie polecacie kartę do procka E8500?

 

A może jakiś inny zestaw? Chodzi o to, że chcę wymienić procesor i kartę. Nie widzi mi się wymiana płyty, procka, pamięci i karty po to żeby przejść na nowszą platformę. Przy ograniczeniach $$ postanowiłem wymienić tylko dwa wcześniej wspomniane elementy i jestem ograniczony płytą z LGA 775.

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...