Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No i teraz mam dylemat...

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą i zastanawiam się ile w tym jest racji ale podobno GForce lepiej sobie w grach radzą...

 

No więc pojawia się pytanie co lepiej:

GF GTX 460 1GB czy HD6850? Obie karty są w podobnym przedziale cenowym więc tutaj to już nie ma różnicy. DO tej pory jakoś zawsze byłem po stronie gforce ale może czas dać szanse radeonom?

 

Kolejny dylemat to co do tej karty będzie lepiej dobrać:

E8500 czy Q6600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce lepiej sobie radzą w grach? Kompletna bzdura. Lepiej wziąć HD6850. Jest trochę wydajniejszy od GTX 460 1GB, tańszy i żre mniej prądu, więc będzie to lepszy wybór. Co do procesora to lepiej wziąć Q6600. Zawsze to 4 rdzenie. Oczywiście należałoby go potem podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewne różnice są, ale zależą od konkretnego tytułu gry - w jednych troche lepiej jeden producent w innych drugi. Na pewno nie można powiedzieć że któryś producent jest lepszy, trzeba porównywać konkretne modele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam dylemat...

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą i zastanawiam się ile w tym jest racji ale podobno GForce lepiej sobie w grach radzą...

 

To tak jak by powiedzieć ze Subaru Impreza jest do śmigania w rajdach a Mitsu Lancer nie ;D Bierz to co jest zazwyczaj szybsze w grach albo tańsze z niewiele mniejsza wydajnością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grabarz

 

Jeśli masz w tym momencie E8500 to kup sobie tego 6850/6870 (ostatnio coraz lepsze ceny) i podkręć proca bez żadnego wysiłku do min 3600. I już, 8500 to nadal dobry procek, poczekaj aż się pojawią nowe amdki i ustabilizują ceny i wtedy najwyżej zmień resztę platformy. Szkoda zachodu i kosztów na zabawę w zamianę na starego Q6600 w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lord_Shiva

 

Źle mnie zrozumiałeś :) nie mam E8500 ale nędznego E4400. Planowałem zamienić go właśnie na E8500 i dokupić kartę ale podsunięty mi został pomysł na Q6600. Dlatego się pytam, co będzie lepszym zestawem E8500+HD6850 czy Q6600+HD6850. Oba połączenia kosztowo są podobne więc kwestia co lepiej. Na tą chwilę nie wchodzi w grę całkowita zmiana platformy, bo nie wyrobię się z $$ na nowe pamięci i płytę, pomijając to, że zakup i3/i5/i7 czy nowych AMD to już trochę większy wydatek, dlatego chcę pozostać jeszcze jakiś czas z LGA 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym pomyślał o Q66 i GTX 560, który zastępuje 460ke, ale to zależnie od funduszy. Osobiście w tym przedziale cenowym polecałbym coś z rodziny zielonych, są gry w których radeony zupełnie sobie nie radzą, jak np shift 2 czy tdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@master4life

 

Pytanie czy różnica pomiędzy GTX560 a GTX460 jest tak duża, że warto dopłacać. Kolejna sprawa, to tych 560 jest tyle rodzajów, że można się pogubić, a rozrzut cenowy jest do 200-300 zł...

Czym sie różni wersja GTX560 od GTX560 Ti? Warto sie pchać w kartę podkręconą już przez producenta?

Znalazłem np takiego Gigabyte GIGABYTE GeForce GTX 560 1GB (wer.OC) FV GW (1665798397) - Aukcje internetowe Allegro ale jakiś dziwny jest bo na zdjęciach wygląda zupełnie inaczej od innych Gigabyte sprzedawanych na allegro...

 

Jest jakiś producent który jest polecany i taki którego powinno się unikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lord_Shiva

 

Źle mnie zrozumiałeś :) nie mam E8500 ale nędznego E4400. Planowałem zamienić go właśnie na E8500 i dokupić kartę ale podsunięty mi został pomysł na Q6600. Dlatego się pytam, co będzie lepszym zestawem E8500+HD6850 czy Q6600+HD6850. Oba połączenia kosztowo są podobne więc kwestia co lepiej. Na tą chwilę nie wchodzi w grę całkowita zmiana platformy, bo nie wyrobię się z $$ na nowe pamięci i płytę, pomijając to, że zakup i3/i5/i7 czy nowych AMD to już trochę większy wydatek, dlatego chcę pozostać jeszcze jakiś czas z LGA 775.

 

W takim wypadku rzeczywiście Q6600 + 6850 (lub szukać okazyjnie 70) jest niezłym wyjściem na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie teraz jedna myśl naszła... zasilanie :/

 

Z tego co wszędzie czytam, Q6600 jest dość prądożerny i się zacząłem zastanawiać czy mój zasilacz uciągnie wszystko co mam u siebie...

Zasilacz: Corsair TX650W

 

Do zasilenia:

Procesor: Q6600 (może z lekkim OC)

Grafika: HD6850

RAM: 4x 1GB A-DATA Vitesta

Napędy: Zwykła nagrywarka DVD LG

Dyski (tutaj będzie sporo):

- Stary Seagate Barakuda 80GB

- WD 500GB

- Samsung 750GB

- WD 1TB (seria Power Green)

- Seagate 2TB (seria Green)

Do tego jeszcze jakieś duperele w stylu karty WiFi ale to już drobiazgi.

 

Dodatkowo pytanie czy cooler który mam teraz na procesorze wystarczy do chłodzenia Q6600 po lekkim OC. Obecnie posiadam Zalman CNPS9500A LED -> ::: Zalman, leading the world of Quiet Computing Solutions :::

Edytowane przez grabarz18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wszędzie czytam, Q6600 jest dość prądożerny i się zacząłem zastanawiać czy mój zasilacz uciągnie wszystko co mam u siebie...

Zasilacz: Corsair TX650W

 

Bo to prawda, ale 650W zasilacz wystarczy z zapasem jeszcze. Szczególnie że 6850 jest energooszczędny. Spokojnie mógłby na tym śmigać 6970 lub GTX570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupic karte graficzna ATI RADEON x1950 PRO AGPx8 512MB.

Moje pytanie brzi czy do takiego zestawu kamputerowego jest to oplacalne i czy pojdzie:

 

INTEL PENTIUM D 2.8GHZ

1GB RAM

Zasilacz AMACROX WARRIOR 350W (AX400-PNF)

 

Jezeli sie nie oplaca badz nie bedzie dzialac moze polecicie mi inna grafe.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupic karte graficzna ATI RADEON x1950 PRO AGPx8 512MB.

Moje pytanie brzi czy do takiego zestawu kamputerowego jest to oplacalne i czy pojdzie:

 

INTEL PENTIUM D 2.8GHZ

1GB RAM

Zasilacz AMACROX WARRIOR 350W (AX400-PNF)

 

Jezeli sie nie oplaca badz nie bedzie dzialac moze polecicie mi inna grafe.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Czy się opłaca? Dla mnie tak, tym bardziej że pomiędzy GF FX5500 a Radeonem X1950 Pro jest gigantyczna przepaść. Np. na kręconym bartonie 2500@3200 i X800XT miałem w HL2 (full detale 1680x1080) około 50-60fps, X 1950 Pro mam 70-90fps. Jak wychodził HL2 miałem FX 5900XT i fps około 35-40. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem odebrałem dziś swojego gx2 i karta nie działa. Podłączam wszystko, włączam na karcie wszystkie diody palą się na zielono ale obrazu brak :sad: karta piszczy tzn. pii pii chwila przerwy i znów to samo(reszta kompa startuje) czyżby ten modecom 400w nie dawał rady nawet odpalić tej grafy ? próbowałem zasilić płytę i proca z zasiłki noname 300w a modecom zasilał tylko gx2- objaw ten sam, co gorsza nigdzie nie umiem znaleźć co oznacza to cholerne pikanie :angry: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej (GF 8800GS 320mb) i procesora (E2140 1.6@3.0) na coś lepszego, ale jeszcze w miarę niskiej cenie, ponieważ pasuje mi pozostać na tej płycie na 775. Karta, zależało by mi by miała 1gb (najlepiej od ATI) przy cenie do 250zł, a procesor (jeśli wymiana jest niezbędna dla uciągnięcia nowej karty) do około 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 4850 (link: ASUS Radeon HD4850 HD 4850 + Accelero S1 (1677021267) - Aukcje internetowe Allegro )

W tej cenie nic z 1GB nie ma sensu...

 

Co od proca to może warto dołożyć do Q6600 i kręcić? 200zł+to co możesz uzyskać ze sprzedaży E2140 i 8800GTS.

W zakresie do 200zł nie ma nic opłacalnego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej zrobię i wymienię teraz tylko kartę graficzną, a za rok całego pc. Więc mam takie pytania:

 

1. Czy moja płyta główna (GA-P31-DS3L) obsłuży karty graficzne, wymagające PCI Express 2.0 (czy ten 2.0 to po prostu 16x?), przy tym kartę GF 9800GT?

2. Karta którą szukam, potrzebna jest mi jedynie do filmów HD i SC2. Czy jeśli 9800GT odpada, to czy karta ATI 5570 poprawi wyniki mojego aktualnego GF 8800GS (320mb)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem iz mam dosyć stary sprzet, chce wyciagnac jak najwiecej pod gry, jaka karte kupic pod:

Win XP, SP3

Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz 3.02 GHz

3.00 GB RAM

Zasilacz: Model com feel 350 ATX, 330W

 

Dodam iż teraz posiadam: NVIDIA GeForce GT 220 [dowiedzialem sie, że badziew pod gry, co szlo zauważyc] =(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem iz mam dosyć stary sprzet, chce wyciagnac jak najwiecej pod gry, jaka karte kupic pod:

Win XP, SP3

Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz 3.02 GHz

3.00 GB RAM

Zasilacz: Model com feel 350 ATX, 330W

 

Dodam iż teraz posiadam: NVIDIA GeForce GT 220 [dowiedzialem sie, że badziew pod gry, co szlo zauważyc] =(

 

Żeby to miał sens? Żadną...

Niestety bez większych zmian się nie obejdzie.

 

1. Czy moja płyta główna (GA-P31-DS3L) obsłuży karty graficzne, wymagające PCI Express 2.0 (czy ten 2.0 to po prostu 16x?), przy tym kartę GF 9800GT?

Obsłuży bez problemu.

2. Karta którą szukam, potrzebna jest mi jedynie do filmów HD i SC2. Czy jeśli 9800GT odpada, to czy karta ATI 5570 poprawi wyniki mojego aktualnego GF 8800GS (320mb)?

9800GT to tak naprawdę 8800GT(ten na G92), więc jakiegoś szału względem GS nie oczekuj...

Na twoim miejscu celowałbym w Radki 4850/4870(z naciskiem na tego drugiego) i Geforce 260GTX(na twoim miejscu za nim bym się rozglądał ;), koniecznie w wersji Core 216).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja karta graficzna 7600GS uległa uszkodzeniu. Zastanawiam się nad zakupem nowej.

Co mi doradzicie za kwotę do 250zł? Mam płytę asusa p5b, więc w grę wchodzi tylko pci-e ;)

Znalazłem na allegro coś takiego:

PowerColor HD5670 1GB DDR3 128bit Nowa Fa/Gw (1672808121) - Aukcje internetowe Allegro

GIGABYTE HD 5670 1GB DDR3 128 bit DVI HDMI (1670851906) - Aukcje internetowe Allegro

Czym się różnią te karty?

Czekam też na wasze propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...