Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Podkręć procesor przynajmniej do tych 2.0GHz, tyle zrobisz nawet na boxowym chłodzeniu. Co do kart - najlepiej poszukaj używek HD4850 na allegro, oczywiście niereferentów. Z nowych możesz się rozejrzeć za jakimś HD5750 512MB - może znajdziesz coś w okolicach 250 zł. Ewentualnie HD5670 512MB. Nie ma sensu dopłacać do karty z 1GB pamięci, w słabszych kartach nie ma to znaczenia.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Poszukuję jakiejś grafy powiedzmy +/- 450 zł

Do E8500 pewnie będzie trochę podkręcony stawiam tak około 4 Ghz

Zastanawiałem się nad Radeonem HD 6750 1gb czy lepiej czegoś innego poszukać ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro powinno Ci się udać kupić HD5830 w tej cenie , jest troche słabszy od GTX460 768MB a sporo lepszy od HD6750.

http://allegro.pl/ok...1691807594.html

http://allegro.pl/x-kom-pl-mega-okazja-sapphire-radeon-hd5830-1gb-i1686786504.html

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój sprzęt to:

Intel Core 2 Quad Q6600

4GB RAM (2x2GB) GOODRAM DDR2

Gigabyte GA-G31M-S2L

zasilacz narazie mam noname ale zamierzam kupic OCZ StealthXStream 2 SLI 600W.

 

Zastanawiałem sie nad kupnem albo GeForce GTX460 albo GTX560Ti. Z tego co czytałem to GTX460 powinien byc bez problemu obsłużony przez ten sprzęt, a jak wygląda sprawa w GTX560Ti? Czy ta karta nie będzie w jakimś stopniu ograniczana?

 

Co polecacie kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego OCZa lepiej kupić XFX Core 550W. O wiele lepsza jakościowo konstrukcja. To pierwsza sprawa. Druga sprawa jest taka, że powinieneś podkręcić procesor, bo wszystkie wymienione przez Ciebie karty będą w jakimś stopniu przez niego ograniczone. Co do samej karty - najlepszym wyborem byłby Radeon HD6950 1GB. Jest trochę wydajniejszy od GTX 560 Ti, żre mniej prądu i dodatkowo czasem daje się zmodować na Radeona HD6970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź Fractal Tesla 550W cena podobna jak XFX a nie ma problemu z gwarancją i nie jest kombinowana jak w przypadku XFX`a bo tylko 3 lata jest w kraju a reszta po rejestracji, i producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiem że nvidia zwaliła stery i jakaś kupa jest z procesorami 2 rdzeniowymi i ich grafikami...

 

Te stery to już chyba poprawili. Ew jest jeszcze HD6790, tylko trochę nierówny względem 460. Czasem szybszy, czasem wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, co byscie polecili do mojego zestawu w sygnaturce. hd5770 poszla dla brata w prezencie. Mysle nad hd6950, czy to dobry wybor ?

Kasa 800-900zl. W nastepnej kolejnosci wyladuje jakis procek pod am3+ (plyta obsluzy po updacie biosu)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te 2 modele:

Asus Radeon HD6950 1GB 256bit (EAH6950/2DI4S/1GD5) - Ceneo.pl

SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 256bit PCI-E (11188-01-40G) - Ceneo.pl

Ciche i wydajne chłodzenie + możliwość zmodowania na HD6970 (o ile trafi się na starszy egzemplarz, te nowsze nie dają się już zmodować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam dylemat jaką grafike wybrać do mojego nowego PC

Chce grafike do 1250zł.

Chodzi mi po głowie GTX 570 DirectCu II oraz ATI 6970 DirectCu II

 

Główne zastosowanie tej grafiki to najnowsze gry(głównie to BF3),żadna obróka graficzna czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300@2,7Ghz

Płyta główna ABIT AB9 pro

3gb Ramu

 

Aktualnie mam 9600GSO z 384mb na pokładzie ale widzę, że coraz słabiej sobie radzi.

Da rade włożyć coś do 400zł żeby różnica była widoczna? Ścinki łapie na Crysis 2 czy też Wiedźminie 2, zmiana karty coś pomoże ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafa do mojego sprzętu ze stopki, chciałbym pograć w BF3 w FullHD. Zasilacz będzie Fortron 500w.

Środki 500-600max.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5850 lub HD6850. Trochę wydajniejszy jest HD5850. Tak czy inaczej na obecnym sprzęcie raczej nie pograsz we wspomnianą grę na maksymalnych detalach i do tego w FullHD, chociażby z powodu dwurdzeniowego procesora.

 

Tu masz ciekawą aukcję z HD5850:

http://allegro.pl/nowe-sapphire-ati-radeon-hd5850-hd-5850-xtreme-i1703542832.html

Tyle, że cena trochę wygórowana. Jakiś czas temu takie HD5850 były poniżej 500 zł. Tak czy inaczej chętni zaraz się zlecą.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5850 lub HD6850. Trochę wydajniejszy jest HD5850. Tak czy inaczej na obecnym sprzęcie raczej nie pograsz we wspomnianą grę na maksymalnych detalach i do tego w FullHD, chociażby z powodu dwurdzeniowego procesora.

 

Tu masz ciekawą aukcję z HD5850:

NOWE Sapphire ati radeon hd5850 hd 5850 Xtreme (1703542832) - Aukcje internetowe Allegro

Tyle, że cena trochę wygórowana. Jakiś czas temu takie HD5850 były poniżej 500 zł. Tak czy inaczej chętni zaraz się zlecą.

 

A co będzie lepsze proponowany 5850 czy 6870?

XFX HD6870 1GB GDDR5 NOWE RATY PROMOCJA (1698630673) - Aukcje internetowe Allegro

warto dopłacić 40zł?

 

Zależy mi na mały poborze prądu w idle a tutaj chyba 6850 będzie najlepsze. I oczywiście na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystke te 3 karty mają bardzo niski pobor w spoczynku , jak zalezy Ci na ciszy to raczej nie mozesz brac tego hd6870 bo to zwykly referent. Tylko oczywiscie 6870 jest jakieś 5-10% lepszy od HD5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...