Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie, które nasuwa mi moja ciekawość. Otóż mam hd4850 512mb ramu, kupowałem ją gdy ledwo wchodziły na rynek, czy jest sens dokupienia teraz drugiej i połączenia ich w crossfire? Czy lepiej zainwestować w nowszą kartę odrazu? Bo karta nie radzi sobie najgorzej z dzisiejszymi produkcjami, wiem że nie jest to może jakiś high life, ale czy dołożenie drugiej wiele by zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Zastanawiam się nad zakupem grafy mam do wyboru

Asus GTX 460 1GB Direct CU TOP

bądź ciut drożej

XFX Radeon HD 6850 1GB w podstawowej wersji.

 

Zestaw jaki posiadam to

C2D E8400

Gigabyte G33M-DS2R

I zasilacz 550W

 

Dzięki, pozdrawiam

Edytowane przez virue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Zastanawiam się nad zakupem grafy mam do wyboru

Asus GTX 460 1GB Direct CU

bądź ciut drożej

XFX Radeon HD 6850 1GB w podstawowej wersji.

 

Zestaw jaki posiadam to

C2D E8400

Gigabyte G33M-DS2R

I zasilacz 550W

 

Dzięki, pozdrawiam

 

Ostatnio stałem przed podobnym wyborem - wybrałem 6850 nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, które nasuwa mi moja ciekawość. Otóż mam hd4850 512mb ramu, kupowałem ją gdy ledwo wchodziły na rynek, czy jest sens dokupienia teraz drugiej i połączenia ich w crossfire? Czy lepiej zainwestować w nowszą kartę odrazu? Bo karta nie radzi sobie najgorzej z dzisiejszymi produkcjami, wiem że nie jest to może jakiś high life, ale czy dołożenie drugiej wiele by zmieniło?

 

Żeby CF w miarę sprawnie chodziło potrzebny jest wydajny i dobrze podkręcony procesor. Ale i tak nie da się uniknąć wad tego typu rozwiązań jak np mikro przycięcia. No i część gier ma problem z poprawną praca pod multi GPU. Jeśli gry w które akurat grasz dobrze działają pod CF to można to rozważyć przy bardzo niskich cenach używanych 4850.

Zależy też jaki masz zasilacz, czy da rade to pociągnąć.

 

Inna sprawa ile mógłbyś wydać na całkiem nową kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są HD 5830 za 420 zł - link. Wydają się bardzo ciekawą propozycją, bo przy niższej cenie są szybsze od HD 6790, a minimalnie wolniejsze od GTX 460 768 MB.

Edytowane przez hardy99
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Słuchajcie, czy możecie mi powiedzieć, czy ten radeon 5750 jest dobry? Bo cena dość niska?

 

http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/vertex3d-ati-radeon-hd5750-1gb-ddr5128bit-dvihdmid-sub-pci-express,20700.html

 

Czy może polecacie jakiś inny radeon 5750 do 300 zł?

Dla formalności: cpu e6750 3.0 Ghz, psu tacens radix II 520 W

 

edit

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=69870

czy może ta lepsza?

 

ta od vertexa będzie cicha czy głośna?

Edytowane przez azymut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz odpowiednią kwotą na zakup HD6950 to się opłaca. Najbardziej opłacalne są modele od Asusa (chłodzenie DCII) i Sapphire. Oba z 1GB pamięci i cichym, wydajnym chłodzeniem. Istnieje prawdopodonieństwo, że uda się je zmodować na HD6970.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o poradę w kwestii wymiany karty graficznej.

 

Mój obecny sprzęt to

proc Athlon X2 (Windsor F3) 4600 @ 3GHz

mobo Gigabyte GA-MA78GM-S2H

ram 2GB Kingston (1+1 w Dualu)

grafa MSI Geforce 9600GT @ 750/1800/1050 MHz

zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF (400W)

system WinXP prof SP3

 

Na potrzeby gry Alice Madness Returns (i przyszłościowo może DeusEx HR) chciałbym wymienić grafę (coś od Nvidii, ze względu na PhysX), bo ta już dostaje zadyszki... Stać by mnie było na używkę 460 GTX 768MB, ale obawiam się, czy wogóle warto taką kartę pchać do takiego kompa. Ewentualnie rozważam jeszcze GTX 260 + 2GB ramu (no i zmiana systemu).

 

Z góry dzięki za wszelkie konstruktywne uwagi.

 

P.S.

Nie zamierzam wydać ani złotówki powyżej 500, ani zmieniać całego kompa (no, w każdym razie nie w ciągu powiedzmy roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zakupić grafikę do konfiguracji w podpisie za 450zł, wybór tutaj padł na HD5830 extreme za 420 (440zł z wysyłką), czy warto? Czy może dołożyć do HD6850 (Gigabyte) 560-580zł generalnie zależy mi relatywnie na najniższym zużyciu prądu oraz żeby karta była możliwie cicha, stąd pytanie czy warto dołożyć do HD6850 i generalnie czy procek nie będzie za słaby dla karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką kartę graficzną do 400 złotych dobrać do tego zestawu by można było komfortowo pograć w wiedźmina 2 w rozdzielczości 1280x1024. Nie potrzebuje tutaj wszystkich fajerwerków, zadowole się wysokimi/średnimi detalami.

 

AMD Phenom II x2 555BE,

Gigabyte 870A-USB3,

Kingston 4GB ddr3 1333mhz cl9

 

Zasilacz to Chieftec 500W, pozdrawiam i prosze o propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam się do kupna HD4850 - na allegro tego troche jest, ale z różnych producentów i w różnej cenie. Jest jakaś szczególna różnica pomiedzy sapphire, msi, powetcolor, asus...?

 

Czy po prostu brać którąkolwiek?

 

I czy Chieftec 350 to pociągnie...?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o producenta, najlepiej wybrać z jakimś lepszym chłodzeniem bo to referencyjne jest dość głośne.

Z zasilaczem trochę kiepsko, mogą być problemy szczególnie przy podkręconym CPU. Możesz spróbować w razie czego zabezpieczenia zasilacza go po prostu wyłączą.

Jeszcze zależy jaki to model Chifteca i ile lat już pracuje. Generalnie jednak przyzwoita 400-450W zasiłka była by bardziej wskazana.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzeba szybkiej decyzji...

Stary komp który słuzy mi do internetu-fora, youtbe etc..

Celeron D(?) @ 3,1GHz, abit AA8, niezniszczalny chieftec 360W 2GiBa ramu itd...

Grafa spaliła mi się jakiś czas temu, znalazłem jakąś na PCI(!) włożyłem i tak jakoś kulalem, ale zaczyna mnie denerwować jak mi tną filmiki z YT na pełnym ekranie...

Chciałbym odpalić na tym W7 i musze właśnie grafe kupić, coś taniego, bo nie gram wogóle, ale rozsądnego.. najlepiej do 100zł, albo mniej, prosze o propozycje jaka karta wykorzysta max mozliwości reszty kompa, może się skuszę bo to ost modernizacja tego kompa, potem trzeba bedzie proca, płyte itd pozmieniać...

 

Fajnie jakby karta była cichutka jak mój komp, ewentualnie sprawie jej jakieś lepsze ciche chłodzenie...

Pozdrawiam i dziękuje za sugestie!

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o producenta, najlepiej wybrać z jakimś lepszym chłodzeniem bo to referencyjne jest dość głośne.

Z zasilaczem trochę kiepsko, mogą być problemy szczególnie przy podkręconym CPU. Możesz spróbować w razie czego zabezpieczenia zasilacza go po prostu wyłączą.

Jeszcze zależy jaki to model Chifteca i ile lat już pracuje. Generalnie jednak przyzwoita 400-450W zasiłka była by bardziej wskazana.

hmm... na starej karcie mam miedzianego pentagrama, napewno wystarczy, czyli mogę brać byle co..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... na starej karcie mam miedzianego pentagrama, napewno wystarczy, czyli mogę brać byle co..

 

Ten miedziany zalman raczej będzie miał cieżko z uciągnięciem takiej grafy , wydziela ona sporo ciepła a sam pentagram jakimś wydajnym chłodzeniem nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...