Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolei moim zdaniem lepiej wziąć HD6950. W większości gier jest wydajniejszy od GTX 560 Ti i żre przy tym mniej prądu. PhysX jest przereklamowany, daje mało a zabiera dużo (klatek na sekundę). Poza tym mocno podkręcone modele kart (tj. chociażby ten od Asusa) są nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, najlepsze przed nim.

 

Ile możesz przeznaczyć na tę kartę i co chcesz robić na tym kompie?

 

Komp służy do grania w proste dziecinne gierki oglądanie filmów surfowanie po internecie, grafa ma być nowa i jak najtańsza najlepiej do 150 zeta z przesylka,

Od razu uprzedzę ze komp nie jest mój tylko dziecka przyjaciela i po prostu zjarała im się grafa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia

 

HD5450 jest słabsza od HD4650 i to dosyć mocno - patrząc na parametry kart - HD4650 ma 8 ROP/32TMU i 64SP , HD5450 ma 4R/8TMU i 16SP , co prawda podsystem pamięci sie generalnie sumuje - HD4650 ma 128-bit i DDR2 a HD5450 64-bit i DDR3 .

 

A 8800GTS 320MB to już kompletna bzdura - raz że karta jest używana , 2 - słaba, prądożerna i droga .

 

W jej cenie można dostać 8800GT/GTS 512MB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sil3nt85

Problem w tym, że takie mocno podkręcone modele kart kosztują często znacznie więcej od tych nie podkręconych lub średnio podkręconych. Z tego powodu są one nieopłacalne. Lepiej kupić jakiś mniej podkręcony model z dobrym chłodzeniem, a kartę podkręcić samemu. Zajmie to kilkanaście minut, a kilkadziesiąt zł zostaje w kieszeni.

GTX 560 Ti tak czy inaczej zawsze będzie trochę brakować do GTX 570, choćby i karta miała 1GHz na rdzeniu (jak swego czasu model SOC od Gigabyte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niespełna 100 zł mniej masz normalny model:

Karta graficzna Asus GeForce GTX 560 Ti DirectCU II 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Nie ma sensu dopłacać prawie 100 zł do podkręconej karty. Ewentualnie jeśli nie masz zamiaru podkręcać, to w podobnej cenie powinien być GTX 560 Ti TwinFrozr II OC od MSI z taktowaniem na rdzeniu podniesionym do 880MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za taką chwilę, bo topowe grafiki w procesie 28nm pojawią się w pierwszym kwartale przyszłego roku, prawdopodobnie już w styczniu. A czy się opłaca to sam się zastanawiam, bo chciałem brać GTX580 1.5GB ale chyba się trochę wstrzymam :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wiarygodne info na temat problemów z zwiechami sterownika ekranu w GTX560 Ti opisywanymi między innymi tutaj? Kurde, w przyszłym tygodniu zamawiam nową grafikę i praktycznie napaliłem się na kręconego gtx-a od asusa, ale im dłużej czytam, tym bardziej się zastanawiam czy to nie wejście na pole minowe. Grafika będzie pracować pod XFX-em Core 450W, który w teorii powinien spokojnie wystarczyć, ale... cholera go wie...(zasiłka ciągnie niekręconego x4-955, 4 wiatraki i 3 dyski sata) pozostaje jeszcze ewentualny wybór R6950 zamiast tego gtx-a, ale tutaj już serio się boję o to że zasilacz nie da rady... Jest jeszcze trzecia opcja: p****yć to wszystko i brać 6870 Hawk od msi, ale jeżeli można lepiej, to wolę wybrać wydajniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niespełna 100 zł mniej masz normalny model:

Karta graficzna Asus GeForce GTX 560 Ti DirectCU II 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Nie ma sensu dopłacać prawie 100 zł do podkręconej karty. Ewentualnie jeśli nie masz zamiaru podkręcać, to w podobnej cenie powinien być GTX 560 Ti TwinFrozr II OC od MSI z taktowaniem na rdzeniu podniesionym do 880MHz.

 

To wersja TOP to tylko OC zwykłego TI ? na benchmarku niby 6950 lepsze.

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(zasiłka ciągnie niekręconego x4-955, 4 wiatraki i 3 dyski sata)

 

Zasiłka ciągnie wiatraki? Co to za cudo? Wiatraki ew. po to, żeby odciążyć zasilacz...

 

Warto się dowiedzieć o czym się pisze. Wiatrak i wentylator to w żadnym wypadku nie to samo.

 

A wracając do tematu: zasilacz da radę. Bo czemu miałby nie?;0

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wersja TOP to tylko OC zwykłego TI ? na benchmarku niby 6950 lepsze.

 

Tak, to tylko mocniej podkręcona karta. Poza nieco większymi zegarami i zmianami w systemie chłodzenia nie różni się niczym od referencyjnego GTX 560 Ti. Warto dodać, że system chłodzenia wersji TOP jest ten sam co w niepodkręconej wersji. Radeon HD6950 1GB zazwyczaj jest w większości gier wydajniejszy od GTX 560 Ti, ale obie karty są porównywalne wydajnościowo.

 

@KHOT

Masz dobry zasilacz (408W na linii +12 V) i na pewno uciągnie on Twój zestaw, zarówno z GTX 560 Ti jak i HD6950. Ta druga karta jest zresztą mniej prądożerna od GTX'a. Przejrzyj testy i popatrz na pobór mocy platformy. Będzie on zapewne oscylował w granicach 320-350W.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, bazując na samych złączach wydawało mi się, że radeon będzie bardziej prądożerny. Kurde, trochę boję się gtx-a, problem nie jest nowy, a jak czytam sobie na angielskojęzycznych forach to totalna ruletka, a nv ma temat w rzyci...

 

Dzięki wielkie, teraz mam szansę na sensowną alternatywę dla gtx-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Sapphire Radeon HD5830 Xtreme 1GB GDDR5 (1874017144) - Aukcje internetowe Allegro

 

A jednak, powidziwiam ludzi ktorzy dali sie wciagnac w ten walek smierdzacy na odleglosc.

Kto normalny wystawi karty 1/4 taniej niz reszta na rynku, mimo ze uzywki za tyle chodza?

 

Jak poprosilem o dane firmy KRS oraz wyslanie kurierem to sie zrobila cisza ;)

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, dawno mnie tu nie było, nie siedzę w temacie od dłuższego czasu. Będe zmieniał karte graficzną i potrzebuję Waszej pomocy. Mam do wydania 550zł ,do tej pory miałem HD5770 od Sapphire, lecz potrzebuję czegoś wydajniejszego do programów graficznych (obróbka zdjęć). Bardzo prosiłbym o propozycję co w tej roli najlepiej by się spisało. Przed Radkiem miałem 9600GT Gainwarda i z obu kart jestem/byłem zadowolony dlatego mogę kupić coś zarówno od GeForce'a jak i ze stajni Ati.

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat.

HD6950 brać od Asusa (DCII) czy Gigusa windforce x3 ?

Karta to i5 2500k z OC (ile się da) i to samo chce zrobić z kartą. Sugerując sie możliwościami OC z tego testu: Gigabyte Radeon HD 6950 1 GB Windforce 3X (recenzja/test) - strona 8 - Artykuły - PC Centre to Asusa może wycisnąć więcej MHz. Ale zajmuje aż 3 sloty. Dodam że CF nie planuję bo biorę Pro3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie na szybko znajomy potrzebuje karty, która z poniższych grafik do 650zł

  • MSI R6850 Cyclone 1GD5 PE/OC za 630zł
  • Gigabyte GV-R685OC-1GD 1.2 za 615zł
  • ASUS EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2 za 619zł
  • lub może jakaś inna w tym przedziale?
Sprzęt to g620+h67m+8GB+xfx 450W.

Zakup z nastawieniem na BF3.

Osobiście mam MSI i chwale za ciszę i przyzwoitą wydajność, jednak cenny podskoczyły i czy przy obecnej cenie kart warto brać którąś z powyższych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wypadłem z obiegu, więc stwierdziłem, że przed zakupem warto się zapytać mądrzejszych ;)

 

-- -- -- -- -- --

 

Pytanie nr 1 - z innego zakresu wydajnościowego niż większość ;) Potrzebuję k. graficznej do 'komputerka' mITX opartego na Core Duo 2.13GHz, 2GB, system WinXP, zasilacz 7.5A na +12v.

 

Zastosowanie to głównie starsze gry (np. Oblivion), filmy. Wyświetlanie czasem na TV (720p), czasem na monitorze (1600x900).

 

Wymagania w sumie trzy: low profile, abolutny max 19cm długości (idealnie by było 17cm - jak płyta główna), niski pobór prądu.

 

-- -- -- -- -- --

 

Pytanie nr 2 - czy karta pokroju kręconego HD6670 wystarczy do pogrania w Battlefield 2 w 1920x1200, przy ustawieniach średnio-wysokich (reszta sprzętu odpowiednio mocna)? W przerwach w kompilacji kodu brat chce sobie pograć ;), w sumie tylko w tę jedną grę. Teraz się męczy na HD4650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...