Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obrażam się jak dziecko, wcale się nie obrażam, ale nie lubię być pouczany jak dziecko. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

 

Przez ostatnie dni przebrnąłem już przez mnóstwo testów i ten Radeon w wersji MSI z autorskim chłodzeniem jest opisywany w samych superlatywach. To solidny średniak, a o coś takiego mi właśnie chodziło. Integra zostanie jako wyjście awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec ja zarzucę pytaniem.

 

Chodzi mi o kartę która jest wydajniejsza od GF 8800GTS (G92) 512MB od msi. Czy to ma być karta do gier ?? Nie bardzo. Bo do gier kosztują grubo ponad 1000zł lub w jego okolicach. Szukam czegoś raczej do ok 400 zł.

 

Napisze Wam jeszcze jakie mam ustrojstwo w skrzynce.

C2D E5300 2x2,6GHz | 2x2GB DDR2 w dualu 667 mhz | wspomniany GF | 2x 500GB HDD na SATA II | X-fi | wszystko jest wpiete w taką płytę

ASUSA

A co najlepsze wszystko idzie na modecom'ie Feel 2 350 W.

 

Jaką karte musiałbym kupić, żeby zauważyć jakiś przyrost wydajności np w Heroes 6 ??

 

Nie piszcie mi że wystarczy podkręcić procka, bo płyta nie daje rady. Znaczy nie ma opcji zmiany FSB itd.

 

 

________________________________

zauważyłem że mam rozpiske w opisie co mi w skrzyni siedzi :P

Edytowane przez SouL666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powinieneś wymienić zasilacz, dopiero potem można myśleć o wymianie karty graficznej na coś lepszego.

Ponadto na kartę do gier wcale nie trzeba 1 tys zł, już za 600 zł można kupić coś względnie przyzwoitego. Naturalnie wszystko zależy od wymagań użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mamy Ci doradzić? Wąskim gardłem jest i będzie procesor. Bez OC niezależnie jaką kartę kupisz jakiegoś super znacznego wzrostu komfortu użytkowania nie odczujesz...

 

Poluj na 260GTX/R4850 w dobrej cenie, ale raczej na cuda nie licz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym typem był 5770 1 GB. Ma mniejszy pobór mocy od mojego GF wiec zasilacz moze lecieć dalej. Przy okazji wydajność jest nieco większa i nowsze technologie obsługuje. Czy np wymiana procka na jakiegoś z serii Q coś pomoże ??. . ..

 

O ile tak mniej wiecej karta będzie blokowana przez proca. Jakieś konkrety. Znaczy nie wiem przepustowośc w MB/s mojego proca jest za mała ??. . . Jakieś liczby poprosze bo jestem wzrokowcem.

 

Albo napiszcie jak sie to przelicza lub coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym typem był 5770 1 GB. Ma mniejszy pobór mocy od mojego GF wiec zasilacz moze lecieć dalej. Przy okazji wydajność jest nieco większa i nowsze technologie obsługuje. Czy np wymiana procka na jakiegoś z serii Q coś pomoże ??. . ..

 

O ile tak mniej wiecej karta będzie blokowana przez proca. Jakieś konkrety. Znaczy nie wiem przepustowośc w MB/s mojego proca jest za mała ??. . . Jakieś liczby poprosze bo jestem wzrokowcem.

 

Albo napiszcie jak sie to przelicza lub coś takiego.

 

Przelicza się oglądając testy platformy. W twoim wypadku procesor po prostu nie będzie nadążał z dawaniem "stuffu" do GPU. Efekt jest taki, że proc obciążony w 100%, a grafa np. w 60%.

Wszystko zależy od gry. Niektóre preferują proca i grafa nie musi być jakaś super, a inne na odwrót.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jakbym zwiększył jakimś cudem jego taktowanie - pewnie inna płyta to wtedy R5770 miałby racje bytu ?? Albo po prostu musiałbym wymienic proca na szybszego . . .

 

To może ja się zapytam jaki procek byłby odpowiedni do tego "radka" ??

 

A tak przy okazji to radeony z serii 4xxx są nowsze technologicznie od tego mojego GF ??. . . Chodzi mi o obsługiwane standardy OpenGL i takie tam. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako że ostatnio mój GF 7600gt przeniósł się na tamten świat poszukuje nowej karty graficznej w cenie do ok 300 PLN. Nie jestem zapalonym graczem ale miło by było gdyby nowa karta pozwoliła na płynną grę w gry z zeszłego roku. Interesuje mnie tylko nowy sprzęt. Rozglądałem się i zastanawiam się nad:

 

1.Radeon 5670 na DDR5 - najtańsza opcja

2.Radeon 6670 na DDR5

3.Radeon 6750 - najdroższa opcja

4.Radeon 4830

 

Pamieć 512MB chyba wystarczy nie wydaje mi się żeby jej ilość robiła dużą różnice w tej klasie GPU.

Która z nich będzie najlepszym wyborem? Jaka jest różnica w wydajności miedzy DDR5 a DDR3?

Może proponujecie coś innego w tym przedziale cenowym?

 

Aha mój zestaw to:

ASUS M2N-E AM2

AMD ATHLON x2 5400+

2GB RAM DDR2 800MHZ

PENTAGRAM 620W

 

Jak widać nie warto kupować karty powyżej tego pułapu cenowego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomsx4, ciekawie wygląda HD6750 512MB DDR5, np http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd6750-512mb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express,22720.html

 

Karty serii HD6xxx chętniej współpracują z płytami z PCI-e 1.x niż karty HD5xxx.

HD6670 ddr5 są nierzadko droższe niż ten HD6750 na ddr5.

 

HD4830 jest mniej wydajne od HD4850 a pobiera więcej energii.

 

http://www.ceneo.pl/12315907 w innych sklepach taniej jeszcze, z polecanych np agito, morele.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wiem że powinienem zgłębić 50 stron do tyłu ale....od czego jest forum :)

na co zmienić hd5770 ?

 

tak żeby wyrobiło pod 600w (antec)

konfiguracja to :

i5 2500k (będę kręcił)

16gb ram

asrock p67 pro3

antec 600w

x-fi fatality

crucial m4 128gb

2x2tb

 

planowany monitor 27

 

karta do Diablo 3, Battelfielda 3

 

cena ok 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie nie długo będę miał troszkę grosza na wydanie tzn około 380 zł - za tą sumę chce kupić używaną

kartę graficzną, pod sprzęt z podpisu , za jakiś nie długi czas robie przesiadkę na coś 4 jajowego -

co kupić za tą kwotę ATI 5830? dobrym wyborem będzie? wydajniejsza na pewno od GTX260 chyba że coś innego ciekawego\

polecicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Od dłuższego czasu(właściwie to już będzie ponad pół roku -.-') przymierzam się do zmiany karty graficznej (w sumie to żałuje, że nie kupiłem czegoś wtedy... było taniej... ehh)

 

obecna konfiguracja to:

 

i5 760@3.30, GA-P55A-UD3, 4Gb DDR3, 8800GTX(grzeje sie jak szatan...), no i największy ból - BeQuiet 430W

 

Zdaję sobie sprawę że zasilacz może być nieco za słaby to też będzie potrzebny nowy jak mniemam xd

Główne przeznaczenie to raczej gry(1920x1080), filmy full hd + jakieś ewentualne bzdury typu amatorska obróbka filmów i jakieś grafiki 2D xP

 

Na kartę zamierzam przeznaczyć coś w granicach 800-900zł + zasilacz(w miarę niedrogi, ale żebym mógł go kiedyś do nowego kompa włożyć :D)

 

jakieś propozycje? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaktualizować kompa jak w sygnaturce pod kątem możliwości gry w BF3.

Rozdzielczość 1680x1050, Win7 x64.

W końcu chyba jestem zmuszony dokupić dwa jądra ;)

Chciałbym, żeby w miarę możliwości procek nie był wąskim gardłem dla grafy i to tyle jeśli chodzi o wymaganie dot. procka.

 

Pytanie, jaki ruch najbardziej ekonomiczny mogę wykonać.

Czy wymienić grafę na GTX460 czy Radki HD68xx do tego konfiga?

Czytałem że sterowniki "zielonych" tragicznie wykorzystują dwurdzeniowce pod win7.

 

Jaką mam najlepszą opcje jeśli chodzi o wymianę grafy bez cpu?

Jeśli musiałbym wymienić też CPU to czy od razu szukać drogiego Q9550 czy wystarczy Q6600 O/C + wymiana grafy?

Co proponujecie?

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, a mianowicie płaszczyłem się w ciemno na BF3, wiedząc, że w przeciwieństwie do MW3 raczej mi ni śmignie i tu pojawia się problem bo mam GF 9400 GT, będącego totalnym szmelcem. Szukam jakieś taniej alternatywy czegoś czego nie odczuje portfel studenta, jakiś słaby radeon coś góra do 250 zl. I najlepiej czegoś nie prądożernego mam zasilacz 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pierwszy ogień idzie zasilacz,zmień na jakiegoś Fortrona 400W z allegro,może być używka,żebyś się nie wykosztował. Wtedy można pomyśleć o jakimś HD4850.

np. http://allegro.pl/fortron-400w-fsp400-60hln-wawa-i1917478030.html

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funduszy nie musisz zbierać,kup wpierw zasilacz.Grafikę zawsze możemy dobrać jakąś tańsza (o wiele wydajniejszą od obecnej i zmieścimy się w budżecie;) Choć nie ukrywam,że dobrze by było żebyś te 300zł miał na zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już teraz sam nie wiem w moim przypadku zrobić.

Mam $ ale nie chcę w kompa pakować za dużo. Powiedzmy max. 1000 PLN w upgrade.

 

Przeliczyłem sobie 3 scenariusze.

1) sprzedaż: GTX260, E6850; kupno: GTX560, Q6600 = dopłata 550 PLN

2) sprzedaż: GTX260, E6850, DFI X48UT, 6GB DDR2; kupno: HD6870, Phenom X4 955, GA870A, 4GB DDR3 = dopłata 570 PLN

3) sprzedaż: GTX260, E6850, DFI X48UT, 6GB DDR2; kupno: GTX560, i5-2400, Asrock P67 pro b3, 4GB DDR3 = dopłata 800 PLN

 

Chyba jednak stosunek kasy/wydajności najlepszy byłby dla 3 scenariusza.

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już teraz sam nie wiem w moim przypadku zrobić.

Mam $ ale nie chcę w kompa pakować za dużo. Powiedzmy max. 1000 PLN w upgrade.

 

Przeliczyłem sobie 3 scenariusze.

1) sprzedaż: GTX260, E6850; kupno: GTX560, Q6600 = dopłata 550 PLN

2) sprzedaż: GTX260, E6850, DFI X48UT, 6GB DDR2; kupno: HD6870, Phenom X4 955, GA870A, 4GB DDR3 = dopłata 570 PLN

3) sprzedaż: GTX260, E6850, DFI X48UT, 6GB DDR2; kupno: GTX560, i5-2400, Asrock P67 pro b3, 4GB DDR3 = dopłata 800 PLN

 

Chyba jednak stosunek kasy/wydajności najlepszy byłby dla 3 scenariusza.

Co myślicie?

 

Bez wątpienia 3 wariant da zdecydowanego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O grafie do tego pieca pisałem. Cena ostateczne maximum to 350 zl chociaz jezeli jest mozliwosc czegos w miare zywego do 250 tez bym nie pogardzil.

Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3-340,55

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition (HDZ955FBGMBOX) BOX-405,00

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)-73,00

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...