Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak. W zasadzie nie gram wcale, ale trochę żal mi kupować kartę na której nic nie ruszy (jakbym coś sobie wymyślił). Chciałbym coś sensownego pasywnego - myślałem nad HD5570 lub HD6570 lub GT430. Czy w ogóle sens ma kupno takiej grafiki, bo może i tak nie pogram w nic, więc lepiej kupić coś najprostszego. Ogólnie kartę zmieniam, bo potrzebuję HDMI celem puszczania filmów blu-ray 3D z komputera na TV (mój GF8800GS przed DVI->HDMI tego nie potrafi).

 

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem dotyczący zakupu GPU. Moja wysłużona 8800GTS 512 dziś odmówiła współpracy (artefakty cały czas, nawet w biosie, na innej karcie wszystko działa). Zastanawiam się między GTX260 a GTX280. Nie jestem pewien czy opłaca się dopłacać do lepszej karty, mój CPU to też już wysłużony e2140 @3.0GHz Vdef. Czy ten procek nie jest za słaby na 280 (albo nawet na 260) ? Myślę że jeszcze mogę z niego coś wycisnąć (na tym V jest 2h w orthosie full stable). Jako iż jestem studentem to wolę przeznaczyć $$ na inne cele ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek zdecydowanie będzie ograniczeniem. Także 260GTX to i tak za dużo. Aczkolwiek w przyszłości wymiana na Q6600 i OC dałyby sensownego kopa :D

 

Podsumowując najlepiej by było: sprzedać tego proca co masz, kupić Q6600 i 260GTX :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak. W zasadzie nie gram wcale, ale trochę żal mi kupować kartę na której nic nie ruszy (jakbym coś sobie wymyślił). Chciałbym coś sensownego pasywnego - myślałem nad HD5570 lub HD6570 lub GT430. Czy w ogóle sens ma kupno takiej grafiki, bo może i tak nie pogram w nic, więc lepiej kupić coś najprostszego. Ogólnie kartę zmieniam, bo potrzebuję HDMI celem puszczania filmów blu-ray 3D z komputera na TV (mój GF8800GS przed DVI->HDMI tego nie potrafi).

 

Co polecacie?

 

http://www.x-kom.pl/p/69372-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-hd6450-1024mb-64bit-silent.html

http://www.x-kom.pl/p/61308-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-hd5450-1024mb-64bit-silent.html#

http://www.x-kom.pl/p/69561-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-hd6670-1024mb-128bit-directcu-silent.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że to będzie lepszy wybór niż na przykład GT430? Zastanawiam się właśnie nad HD6450, w sumie i tak pewnie żadnej gry nie włączę.

 

Energooszczędne, ciche - czego chcieć więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam lekki dylemat. Chce wymienic karte w swoim komputerze, najbardziej mnie interesuje gtx570 (lub 560ti 448), jednak martwi mnie zasilacz.

Kalkulatorem obliczylem TDP na wartosc 484w przy 570GTX, a mam Corsair HX520.

 

Moje bebechy to:

2600k, 4 kosci ram, ssd, 2xhdd, 1xpci, 1xpcie.

 

Nie mam zamiaru krecic (nie na HX520 ;-).

 

Nie za bardzo usmiecha mi sie wymieniac zasilacz w tym momencie, czy zasilka pociagnie przez chwile ta karte?

 

Marka zasilacza radio edit: Juz nawet zapominam co w budzie mam...

Edytowane przez ślizó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, ktorego GTX570 polecacie?

Wiadomo patrze po cenach, ale nie jestem przekonany do tych konstrukcji Inno, Palita, ktos moze cos dobrego polecic?

Np. Gainward jest dosc konkurencyjny cenowo, ale tez fajna opcja jest ASUS + BATMAN (a wlasnie pod Batmana zmieniam karte ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupuje kartę i teraz którą wybrać:

 

GTX560 (nie TI)

 

czy też

 

HD6850

 

Czy tego GTX'a będzie można wykręcić do 900MHz?

Czy w ogóle opłaca się dopłacić te 80zł?

Jeżeli ktoś z was ma tę kartę może się wypowie, jak wygląda u niego sprawa ze stabilnością. Ponieważ po wyjściu na forum nvidii dopada człowieka niepokój. Mam tu na myśli sterowniki 28x.xx bodajże. Ciągłe resety, zwiechy i przycinanie w grach.

 

Posiadany procesor q9400@3.0 zasilacz XFX Core 550W (zakup razem z kartą).

Edytowane przez kartnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się między:

 

GTX560

 

GTX560Ti

 

HD6870

 

Z tego co widzę ceny GTX560 i HD6870 są zbliżone, ale podobno lepiej wziąć Radeona ze względu na mniejszą prądożerność, z kolei GeForce trochę tańszy. Czy warto jednak dopłacać 100-150zł do GTX560Ti?

Edytowane przez Jacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX560 = GTX460 ... Ktory mozna wyrwac za 580zl w wersje nie obcietej.

Ewentualnie z uzywek HD5850, wydajnosciowo to samo lub prawie 6870, a mozna wyrwac ponizej 500zl.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jednak dopłacać 100-150zł do GTX560Ti?

 

Tak jak najbardziej warto. Moim zdaniem najbardziej oplacalne karty to hd6850 i 560Ti. Roznica w wydajnosci pomiedzy 6850 a 6870 nie jest duza, a dodatkowo oc ja czesciowo niweluje. GTX560Ti jest natomiast znacznie lepsza od zwyklego gtx'a a OC jeszcze ta roznice zwieksza. Jesli chodzi o pobor pradu i chlodzenie to nie ma sie czego bac, bo nawet w palicie z referencyjnym chlodzeniem nie wygladalo to tak zle od strony uzytkownika - karta nie byla ani glosna, ani bardzo goraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moze mi doradzic jaka karte kupic uzywana do kwoty 430 zl , procesor jaki mam to corei5 2500k + mobo z68 extreme4 gen3 i 4 gb ramu . myslalem nad gtx 460 od Gigabyte

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n460oc-1gi/

Edytowane przez mmx166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej warto. Moim zdaniem najbardziej oplacalne karty to hd6850 i 560Ti. Roznica w wydajnosci pomiedzy 6850 a 6870 nie jest duza, a dodatkowo oc ja czesciowo niweluje. GTX560Ti jest natomiast znacznie lepsza od zwyklego gtx'a a OC jeszcze ta roznice zwieksza. Jesli chodzi o pobor pradu i chlodzenie to nie ma sie czego bac, bo nawet w palicie z referencyjnym chlodzeniem nie wygladalo to tak zle od strony uzytkownika - karta nie byla ani glosna, ani bardzo goraca.

 

 

w benchmarkach - chociażby tutaj bench HD 5850 wypada lepiej niż 6850 więc po co przepłacać ? B-)

 

 

a tutaj zestawienie tych kart - LINK

Edytowane przez nietzsche_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 5850 wypada lepiej niż 6850 więc po co przepłacać ? B-)

 

Bo roznica jest niewielka zarowno w cenie jak i wydajnosci, a high endowe karty graficzne to najbardziej awaryjny element zestawu komputerowego. Chyba kazdy z nas spalil przynajmniej jedna karte. seria 6850 jako karta ze sredniej polki o nizszym tdp pracuje w nizszych temperaturach i jest zdecydowanie mniej doniesien na forach o przegrzewaniu sie, awariach, artefaktach itd. "Fajne" modele 5850 ciagle osiagaja cene 600 zl na internetowych aukcjach i nawet takie na standardowym chlodzeniu po oc ile fabryka dala osiagaja 90 stopni w furmarku. Latwiej za rok bedzie sprzedac 6850 z roczna gwarancja niz wysluzona pobitcoinowa 5850. To juz kwestia preferencji co ktos wybierze. Ja nie krece swojej 5850 do granic mozliwosci, bo standardowe chlodzenie na to nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie coś bo wypadłem z obiegu. Kwota jaką mogę wydać to 300- max 400zł (jeśli warto) Karta może być używana z allegro. Najlepszy stosunek cena/wydajność mnie interesuje. Zastosowanie to oczywiście gry. cfg:

 

GoodRam 4GB 1600MHz CL9

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz - w trakcie OC

Asus Asus M5A78L/USB3

BQT E6-450W 12V- 36A

 

HD5770?

Edytowane przez melkorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5850 pobiera 10 W wiecej od 6950. 6850 nawet nie wymaga dwoch konektorow pcie, pracuje w nizszych temperaturach. 5850 ma wszystkie zle cechy high endowej karty.

 

Bzdury wygadujesz! Kwasior500 dobrze napisał, 6950 pobiera ok 25W więcej od 5850
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury wygadujesz! Kwasior500 dobrze napisał, 6950 pobiera ok 25W więcej od 5850

 

6950 pobiera ok. 25W wiecej od 5850 ale to w testach rzeczywistego zuzycia, bo zdaniem producenta tdp 5850=150W, a dla 6950=140W. Nie mam pojecia skad sie wzielo w poscie uzytkownika Kwasior500 10W na kozysc 5850 w porownaniu z 6850, bo 6850 pobiera zauwazalnie mniej pradu i jest duzo chlodniejsza, a jedynie jeden konektor pcie 6 pin wyklucza nawet osiagniecia takiego samego poboru mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie coś bo wypadłem z obiegu. Kwota jaką mogę wydać to 300- max 400zł (jeśli warto) Karta może być używana z allegro. Najlepszy stosunek cena/wydajność mnie interesuje. Zastosowanie to oczywiście gry. cfg:

 

GoodRam 4GB 1600MHz CL9

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz - w trakcie OC

Asus Asus M5A78L/USB3

BQT E6-450W 12V- 36A

 

HD5770?

 

Za 400zł może się udać wyrwać używkę GTX460 768MB palita/gainwarda - są tańsze, bo mają głośne chłodzenie, ale jest znośnie, jeżeli na istniejący radiator założysz wentylator 92mm. IMHO najsensowniejsza opcja. Wszystkie powinny iść 800/1900 bez problemu i wtedy pograsz praktycznie we wszystko na niezłych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...