Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ja też zastanawiam się nad nową kartą. Moja aktualna konfiguracja: i7 920 @3.7 Ghz, Asus rampage II gene, 6gb 1800 mhz ocz, Radeon hd4890 od HIS. Karta wydaje się być za słaba do zestawu. Podpowiedzcie, co najlepiej do tego dokupić. Budżet do 1000zł. Dodam, że najlepiej kupiłbym jakiegoś Radka, bo zazwyczaj jakość jest podobna do GF, a cena dużo niższa. Co sądzicie? Czekać na serie 7? (aż tak bardzo mi się nie pali)

Pozdrawiam,

kamizelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł może się udać wyrwać używkę GTX460 768MB palita/gainwarda - są tańsze, bo mają głośne chłodzenie, ale jest znośnie, jeżeli na istniejący radiator założysz wentylator 92mm.

 

Problem w tym, że Palit / Gainward często stosuje w swoich kartach specjalne zabezpieczenia uniemożliwiające wymianę chłodzenie na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem, bo mam tą kartę.... jest sticker zabezpieczający jedną ze śrub mocujących TYLKO radiator, ale obudowę ze stockowym wentylatorem można zdjąć bez problemu i założyć 92mm - ciszej i 5-7*C chłodniej, a jeszcze lepiej jest, jeżeli da się radiator na mosfety, bo ostro podgrzewają cały koniec PCB aż do rdzenia (można znaleźć w necie zdjęcia z kamery termincznej - pod obciążeniem koniec laminatu ma ponad 100*C). Pierwsze wersje kart go miały, później cóż - oszczędności.

 

 

Ok, dzięki za odp a powiesz mi co to za okrojona wersja GTX460? Czym się różni?

 

Nie wiem, o co im chodziło - może o to, że na zdjęciu jest Golden Sample czyli wersja fabrycznie podkręcona przez producenta, która ma w dodatku 1024MB, a sprzedają normalną wersję 768MB. Jeżeli tak, chodzi o to, że 768MB jest okrojone względem 1024MB o brakującą pamięć, szerokość szyny 192 vs 256bit, ilość ROP 24 vs 32 i mniej L2 cache. Ale na wersję 1024MB w tej cenie nie masz co liczyć, chyba że SE albo Green, ale za nią dałbym... ja wiem, może 330zł, max 350 jakby mnie bardzo cisnęło a nic innego by nie było.

 

Jednym słowem była to dokładnie ta karta, o której mówiłem; poszła za OK cenę jak na używkę z gwarancją 6 miechów. Swoją drogą nieźle trzymają wartość, ja za swoją dałem w lutym 420zł (roczna gwara, karta ciągnięta z anglii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tradycyjne pytanie co kupić.

 

Zastanawiam się nad

560 Ti MSI

i

560 Ti Gigabiyte

ew inna wersją 560 Ti od innego producenta.

 

Komputer

Procesor i5 @3,7

RAM 4 GB

Zasilacz OCZ 600 modularny

 

Chcę kupić 560 Ti - dwie podlinkowane wersje to najmocniejsze z nich. Nie wiem jednak jaką kartę wybrać (niekoniecznie z tych podlinkowanych), jeżeli weźmiemy wszystkie parametry: wydajność, chłodzenie, zasilanie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem była to dokładnie ta karta, o której mówiłem; poszła za OK cenę jak na używkę z gwarancją 6 miechów. Swoją drogą nieźle trzymają wartość, ja za swoją dałem w lutym 420zł (roczna gwara, karta ciągnięta z anglii)

 

Mogłem polować na tego GTX'a ale nie chciało mi się bawić i czekać tyle czasu, więc wybrałem HD5770, za 350zł kupiłem. Może trochę przepłaciłem ale jak do moich gier (vcod,cod2,cod4, czasem coś nowszego) ta karta w zupełności mi starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram za wiele ale postanowiłem zepsuć sobie życie i kupić battlefielda 3. Zainstalowałem, wszystko ok, z tym że żeby miało to sens musiałem obniżyć rozdziałkę i parę szczegółów co mnie nie cieszy. Więc idąc za ciosem potrzebuje karty..

 

konfig: Phenom x3 710, asrock 780 gxh 128m, radeon 4850 palit Sonic, Seasonic Gold 650.

 

pytanie - co ma tu sens? czy proc i karta? czy sama karta?

Generalnie celuje w GeForce, potrzebuje odmiany ;) GTX 460? czy juz nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stoje przed wyborem grafiki do kompa.

Zastanawiam się nad hd 6950 2gb, 6970, gtx 570, gtx 580.

Zdecdydowany już byłem na gtx 580 ale teraz kosztuje ponad 2000zł a wcześniej można było kupić za 1600zł.

Która z tych kart jest najbardziej opłacalna?

Kolejne pytanie czy na hd 6950 odpali mi bf3 i inne nowe gry (SKYRIM) na max w rozdzielczości full hd??

 

 

Mój komp:

i5 2500k

asrock p67 pro 3

xfx 750 wat

g. skill 2x4gb 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim ma tak naprawdę bardzo niskie wymagania. Nawet jak dojdą paczki lepszych tekstur wiele się raczej nie zmieni.

 

BF3 to nie wiem, bo nie gram, ale obstawiam, że 6950 1 GB bez problemu będzie w praktyce wystarczający. Inna rzecz czy opłaca się teraz kupować 6950 albo inną nową kartę (kursy, stan przed premierą nowych generacji), wg mnie raczej nie.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć HD6850, jest kilka % bardziej wydajny niż GTX 460 1GB, dodatkowo ma mniejszy apetyt na prąd i zwyczajnie w większości sklepów jest tańszy od konkurenta Nvidii. Procesor oczywiście nie zaszkodziłoby podkręcić.

 

Czytam też ze Radek bedzie cichszy, a to dla mnie też istotne. Nie po to inwestowałem w mega cichy cooler i zasiłkę zeby mi jakaś suszara zakłócała spokój.. Szukam jakiegoś porównania nie tylko benchmarkowego. Dobrze rozkmniniam że ten HD6850 to nowsza konstrukcja od GTX460? i Pytanie czy - to wogole ma znaczenie?

 

No i to co pisze adashi nade mną...czy to dobry moment na kupowanie karty..

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy HD6850 będzie cichszy od GTX 460 1GB zależy już od konkretnych modeli. HD6850 wyszedł chyba trochę później niż GTX 460 1GB, ale to oczywiście znaczenia nie ma. Moment na zakup takiej karty na pewno nie jest zły, poza tym Radeony HD7000 raczej nie będą tanie. Oczywiście jeśli Ci się nie śpieszy z zakupem i możesz do tego czasu uzbierać większą ilość gotówki, to na pewno warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzeć tylko wydajnościowo, to znaczenie mają wyłącznie częstotliwości taktowania, nie ma co patrzeć na inne marketo-pie.rdoły.

 

Modele MSI i Sapphire mogą się różnić głośnością i potencjałem OC.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Skyrima nieco podkręcone HD5830 z pewnością wystarczy. Gdyby udało się kupić HD5850 to już w ogóle świetnie. Cenowo HD 4890 mogłoby być nawet korzystniejsze, ale to raczej byłby zakup bez sensu, szczególnie w kontekście BF3.

 

Do BF3 nie wiem, a nie chcę Ci tu teoretyzować czy te karty wystarczą swobodnie, bo nie gram w to. Kwestia w jakiej rozdzielczości i jakich ustawień i framerate oczekujesz, musiałby się wypowiedzieć ktoś kto w BF3 gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Skyrima nieco podkręcone HD5830 z pewnością wystarczy. Gdyby udało się kupić HD5850 to już w ogóle świetnie. Cenowo HD 4890 mogłoby być nawet korzystniejsze, ale to raczej byłby zakup bez sensu, szczególnie w kontekście BF3.

 

Do BF3 nie wiem, a nie chcę Ci tu teoretyzować czy te karty wystarczą swobodnie, bo nie gram w to. Kwestia w jakiej rozdzielczości i jakich ustawień i framerate oczekujesz, musiałby się wypowiedzieć ktoś kto w BF3 gra.

 

Dlaczego zakup bezsensu pod BF3? mysle ze hd5850 da sobie z nim rade, btw 1440x900 w tej rodzialce na high wszystko ustawione ;-) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikobelicz

typowymi kartami "na przeczekanie" powinny być moim zdaniem HD5770, HD5830, HD5850 w kolejności od najwolniejszej do najszybszej zależnie od tolerancji na ograniczoną wydajność. Na nich najmniej się straci przy przesiadce na model docelowy (a jak znowu kiedyś przyjdzie fala dzieciarni liczącej BTC może się i zarobi). Jak komuś nie zależy na zużyciu energii, jest bardzo tolerancyjny i chce wydać jeszcze mniej to HD4850, HD4870, HD5750, HD4890.

 

mmx166

HD4890 to zakup moim zdaniem mało sensowny po rynkowej cenie, ze względu na poziom zużycia enegii, głośność i brak DX11 oraz obsługi 3+ monitorów. W 1440x900 HD5850 da sobie radę na pełnym luzie i z zapasem (to jest prawie 1,8 raza mniej pixeli niż przy 1920x1200).

 

Trochę mnie dziwi, że po nieznacznej obniżce cen HD6850/70 AMD nie obniża cen wyższych modeli i ponownie 68xx. Powinna być chyba jakaś obniżka, a tu nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle jest Ciut lepszy od gtx 460 1gb ? Tylko czy ma znacznie czy to MSI , czy Sapphire ?? :unsure:

 

Dla mnie chyba najlepszą opcją byłby HIS głównie ze względu na ciszę, choć tani nie jest ten IceQ...a wtedy to jest już pułap gtx560..

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym podłączyć stacjonarnego kompa na stałe do TV przez HDMI. Jaką kartę polecacie? W nowe gry praktycznie nie gram, ale jako taką wydajność mogłaby mieć. Co powiecie o 8400GS?

Jeżeli mowa o nowych kartach:

 

 

- HD5450 będzie minimalnie droższy

 

 

- HD5450 będzie prawie 2x wydajniejszy, za wyjątkiem wersji 512MB na ddr2, która pewnie będzie minimalnie wydajniejsza,

 

 

- Radek ma pełne wsparcie sprzętowe dla FullHD, GS minimalne

 

- Radki natywnie mają wyjście HDMI, w GS przejścówka nieunikniona.

 

- Radek ma mniejsze TDP

 

- W używkach 8400GS można przebierać, jak w ulęgałkach, radka będzie ciężko trafić poniżej 80zł, ale uważam, że warto.

 

- Opcjonalnie, 4350 będzie też lepszym wyborem niż 8400GS, a kupisz używkę za <50zł.

 

ATI Radeon HD5450 HTPC Video Card | Benchmark,Review,Radeon 5450,ATI Radeon HD5450 HTPC Video Card FPS Graphics Benchmark Performance Review

 

U mnie pasywne 8400GS w 3D przekraczało mi 100*C i... umarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przejrzałem temat: Karty Graficzne na Listopad 2011r. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Przymierzam się do zakupu karty graficznej http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n560gtx-ti-twin-frozr-ii-oc-376240/

 

Z tematu wyczytałem, że

 

Wymagany zasilacz : markowe 450W

Podaję konfigurację swojego komputera:

CPU: Core2Duo E8400 2x3.0

Mobo: Asus p5w DH Deluxe

RAM: 2x2GB Kingston

GPU: Geforce 8800GT 512mb

HDD 500GB

Zasilacz: Corsair 450W

 

Czy po wymianie grafiki bedę musiał wymienić zasilacz ? Corsair to już nie no-name ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przejrzałem temat: Karty Graficzne na Listopad 2011r. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Przymierzam się do zakupu karty graficznej http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n560gtx-ti-twin-frozr-ii-oc-376240/

 

Z tematu wyczytałem, że

 

 

 

Podaję konfigurację swojego komputera:

CPU: Core2Duo E8400 2x3.0

Mobo: Asus p5w DH Deluxe

RAM: 2x2GB Kingston

GPU: Geforce 8800GT 512mb

HDD 500GB

Zasilacz: Corsair 450W

 

Czy po wymianie grafiki bedę musiał wymienić zasilacz ? Corsair to już nie no-name ;)

 

 

pod taki "sprzęt" jaki posiadasz to się w ogóle nie opłaca tej karty kupować :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod taki "sprzęt" jaki posiadasz to się w ogóle nie opłaca tej karty kupować :lol2:

 

w przyszłym roku(H2 2012) zamierzam przesiąść się na nowszą platformę i zapewne zostawię tą kartę dla nowego zestawu.

 

Co rozumiesz przez "nie opłaca" ? Domyślam się, że procesor "obetnie" możliwości karty graficznej?

 

W takim razie jaki będzie uzysk wydajności przy wymianie grafiki 10-20%? 50% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...