Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

w przyszłym roku(H2 2012) zamierzam przesiąść się na nowszą platformę i zapewne zostawię tą kartę dla nowego zestawu.

 

Co rozumiesz przez "nie opłaca" ? Domyślam się, że procesor "obetnie" możliwości karty graficznej?

 

W takim razie jaki będzie uzysk wydajności przy wymianie grafiki 10-20%? 50% ?

 

Poczytaj o narzucie na CPU sterowników kart graficznych; hint: mocne karty nvidii rozwiną skrzydła dopiero na procesorach mających >2 core, inaczej gry, które mają wsparcie dla multicore będą cierpieć, bo będą współdzielić CPU time ze sterownikami grafiki. Przynajmniej tak sytuacja miała się na początku roku, jak szukałem grafy dla siebie.

 

 

Druga sprawa, że na tym kompie karta pewnie rozwinie 60% możliwości, a do momentu wymiany reszty sprzętu może stracić na wartości ze 200zł. Innymi słowy, albo zacznij od wymiany platformy albo kup na przeczekanie jakieś słabsze ati, na którym stracisz 50-70zł przy odsprzedaży za 2-3 miesiące.

 

Dziękuję za odpowiedź. Czy producent ma znaczenie? Bo mi osobiście 'do wystroju' najbardziej pasuje czarne MSI.

 

Raczej nie, nie warto tylko kupować wersji 512MB z powodu wolnych DDR2 a tańsze są raptem 10-15zł; patrz też, czy nie mają obciętych zegarów względem referenta. Dalej - karta jest na tyle chłodna, że warto kupić pasywnie chłodzoną, z tym, że te pasywne, których chłodzenie nie zajmuje dodatkowego slotu są akurat minimalnie droższe. Ja mam gigabyte z wiatrakiem, na szczęście w idle/dekodowaniu HD pracuje na 20-30% i jest niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o narzucie na CPU sterowników kart graficznych; hint: mocne karty nvidii rozwiną skrzydła dopiero na procesorach mających >2 core, inaczej gry, które mają wsparcie dla multicore będą cierpieć, bo będą współdzielić CPU time ze sterownikami grafiki. Przynajmniej tak sytuacja miała się na początku roku, jak szukałem grafy dla siebie.

 

 

Druga sprawa, że na tym kompie karta pewnie rozwinie 60% możliwości, a do momentu wymiany reszty sprzętu może stracić na wartości ze 200zł. Innymi słowy, albo zacznij od wymiany platformy albo kup na przeczekanie jakieś słabsze ati, na którym stracisz 50-70zł przy odsprzedaży za 2-3 miesiące.

 

kupowanie tymczasowej karty na 6-8 miesiecy raczej nie wchodzi w gre, opcja 60% wykorzystania potencjalu jest jakims rozwiazaniem, strata ~200zł jest... do zaakceptowanie

 

pytanie czy przy procku e8400 i tej karcie faktycznie zasilacz 450W wystarczy ?

Edytowane przez klinsmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5850 może to i dobry pomysł ale pogram na tym w bf3 i skyrim na ultra w full hd?

Ciężko ją dostać nową.

 

A jeśli bym miał wybierać między gtx 560 ti a hd 6950 2gb to która lepsza??

 

Znalazłem 5850 od his-a i msi która lepsza??

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/964192

 

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/963227

Edytowane przez nikobelicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch 5850 IMO lepiej MSI. Ale czemu chcesz brać nową?

 

Jak rozumiem to ma być tylko na 2 miesiące, a w styczniu/lutym/marcu kupisz docelową kartę. Więc ja bym brał używkę (byle z gwarancją 12m+). W tym sensie sugerowałem Ci zakup czegoś słabszego żeby doczekać do premiery 7xxx albo obniżek 69xx, bo jak chcesz nową kupować, to trochę traci to sens ekonomiczny (chyba, że odliczasz sobie VAT+PIT).

 

W Skyrim na tym 5850 z przeciętnym potencjałem OC pograsz komfortowo w full hd / ultra.

 

W BF3 z tego co wiem, nie masz na to żadnych szans na takiej karcie przy fullHD.

 

Edit: jak patrzę na ceny nowych 5850, to są one absurdalne w kontekście współczynnika cena/jakość. Jeśli nie akceptujesz używek, pozostaje Ci kupić od razu 69xx i tyle.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynalazłem coś takiego hd 6870

 

PROMOCJA!!! SAPPHIRE Radeon HD 6870 - 1 GB GDDR5 (1949941797) - Aukcje internetowe Allegro

 

lub

http://allegro.pl/xfx-dual-fan-hd6870-1gb-gddr5-900-4200-raty-i1943398203.html

 

w tescie w crysis na max w full hd ma tyle samo klatek co 6950 tylko z innym chłodzeniem

 

dobry pomysł?? kosztuje 650 - 700zł

 

pujdzie na tym skyrim bf3 na ultra w full hd???

Edytowane przez nikobelicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link to karty bez realnej gwarancji (Sapphire Polska nie realizuje gwarancji producenta, nie wiem jak na Tajwanie). Drugi Sprzedający wydaje się być co do zasady OK.

 

Skyrim bez problemu. BF3 znacznie większe szanse niż na 5850.

 

Niechże wreszcie ktoś grający w BF3 się wypowie, albo zapytaj w wątku BF3 o tę konkretną kartę... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim bez problemu. BF3 znacznie większe szanse niż na 5850.

 

Niechże wreszcie ktoś grający w BF3 się wypowie, albo zapytaj w wątku BF3 o tę konkretną kartę... :-)

 

BF3 na hd5850 w ultra - spadki w MP do 20 fps, nie da sie grac, w sp mozna sprobowac. Na zegarach 935/1200 mhz (wydajnosc zblizona do 5870 na stock) tez sa spadki do niskich 20 fps i gra traci plynnosc, dla mnie przestaje byc grywalna.

 

6950@6970 + i5 2500k i tryb ulta - w MP zdazaja sie ciagle spadki ponizej 30 fps, nie ma idealnej i pelnej plynnosci.

 

Silnik gry jest na tyle dopracowany, ze da sie grac przy sredniej 35-40 fps z chwilowymi spadkami do niskich 20, tylko po co? skoro gra dziala dziala zajebiscie w high i wzrost wydajnosci jest 2 krotny, ja nie widze roznicy w jakosci obrazu poza stratami wynikajacymi z brakiem fsaa. Osobiscie preferuje gre z fsaa x4 na high z wylaczonym ambient occlusion. Nie wiem po jaka cholere na sile uruchamiac ultra, no chyba ze wszyscy maja 46 cali z matryca IPS... W metro tez sie nie da pograc na najwyzszych ustawieniach chcac zachowac pelna plynnosc na 6970, w Crysisa 2 tak samo, w gta 4 tez sie nie da do dzisiaj, ale da sie w kazdej z tych gier dobrac sensownie ustawienia. CF/SLI tez nie zagwarantuja pelnej plynnosci, wiec jedyna sluszna karta to gtx570/gtx580 jak komus tak bardzo zalezy na ultra w bf3, chociaz wiem ze sa i osoby, ktore graja na gts 450 w ultra i jakos im nie przeszkadza mierna plynnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chyba najlepszą opcją byłby HIS głównie ze względu na ciszę, choć tani nie jest ten IceQ...a wtedy to jest już pułap gtx560..

 

ATI RADEON HD 5850 1GB (1960871348) - Aukcje internetowe Allegro mowisz o takim HIS"e" ?kiedys gdzies czytalem ze sa slabe , ale ciezko mi sie wypowiedziec wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o BF3 to liczne testy pokazuja ze HD6870 =~ HD5850. I to bez zadnego O/C.

 

U mnie na 1900*1200, AF 16x, AA 16x (przez przypadek tak gralem), ustawienia ultra/low bo na MP nie potrzeba miec ciach!lek przeszkadzajacych dostrzegac.

W zaleznosci od mapy trzyma 40FPS. Damavand peak 20-40fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się nad kupnem radeona 6850, tylko nie wiem, który z poniższych modeli wybrać:

 

http://www.komputronik.pl/product/111179/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_6850_HIS_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

http://www.komputronik.pl/product/118821/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_6850_MSI_1GB_CYCLONE_DDR5_DVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

http://www.komputronik.pl/product/111181/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_6850_Asus_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_.html

http://www.komputronik.pl/product/117582/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_6850_Gigabyte_1GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_OC.html

 

uprzejmnie proszę o pomoc w wyborze, jeśli ktoś posiada, któryś z powyższych modeli to będę wdzięczny za opinie

linki do sklepu komputronik nie znaczą, że tam chce kupować, po prostu akurat na ich stronie sobie przeglądałem

 

wszystkim z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz HD6850 od Gigabyte w dobrej cenie:

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Napisz jaki masz zasilacz i procesor.

 

jaka zasiłke trzeba było by pod tą grafike ? procek e8400, 450W wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej wspomniał, zasilacz musi być porządnej firmy. Napisz ile możesz na niego przeznaczyć, to wtedy będzie można coś zaproponować.

Poza tym przydałoby się podkręcić tego E8400, siłą rzeczy będzie on trochę ograniczał kartę graficzną pokroju HD6850.

 

EDIT: Widzę, że już dwaj koledzy o tym wspomnieli :)

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI RADEON HD 5850 1GB (1960871348) - Aukcje internetowe Allegro mowisz o takim HIS"e" ?kiedys gdzies czytalem ze sa slabe , ale ciezko mi sie wypowiedziec wiecej

 

Nie, o takim: HIS AMD Radeon HD6850 1024MB DDR5/256bit... (1946042609) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem zdanie nie bede czekał aż stanieją karty tylko kupie GTX 570

Pytanie jakiego ?

 

Karta graficzna Palit GeForce GTX 570 (NE5X570010DAF) 1.28GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

czy tego

Gainward 426018336-1732 nvidia GeForce GTX570 - Karty graficzne - Gainward 426018336-1732 nvidia GeForce GTX570 cena od 1383.51zł

 

i czy nie lepiej 6970?? mój brat ma gtx 570 msi i bf3 na ultra nie spada mniej niż 60 fps na multi w rozdzielczości 1680x1050

a ja bede grał na full hd.

Edytowane przez nikobelicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem zdanie nie bede czekał aż stanieją karty tylko kupie GTX 570

a może gtx560 Ti 448 core ? , wydajnościowo wypada całkiem nieźle http://www.anandtech.com/show/5153/nvidias-geforce-gtx-560-ti-w448-cores-gtx570-on-a-budget/3 - NVIDIA's GeForce GTX 560 Ti w/448 Cores: GTX 570 On A Budget / /29-11-2011 - Video Drivers: NVIDIA GeForce Driver 285.62 , AMD Catalyst 11.11a /

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Spalila sie moja grafa 7600gs. Sprzet juz bardzo stary:

Sempron 3000+

mobo na s939 jest pci-e

2gb ramu ddr1

120gb dysk sata

fsp 350thap

Ogolnie komp sluzy do neta (seriale, www), gry praktycznie wogole. Potrzebowalbym grafe najelpiej do 100zl czym mniej tym lepiej. Myslalem nad 7900gs z allegro. Uzywki bez gwarancji jak najbardziej moga byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...