Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Male pytanko Panowie: na chwilé obecna jaka karta umozliwia komfortowe granie w BF3 ( min 50fps in 1080p ultra settings)? Dodam ze rozchodzi mi sie o minimalny fps a nie sredni jak to w wiekszosci testow jest podawany ( chwala purepc za test 7970 z min fps ).

Warto przesiadac sie na 7970 czy czekac na Keplery?

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz mocnego CPU do tego?

Sry rafa. Zapomnialem podac z tego wszystkiego :mur: Na chwile obecna wyglada to tak:

i7-2600K (jeszcze nie krecony ale nie na boxowym coolerku tylko Noctua NH-D14)

EVGA 570 GTX HD Superlocked

Corsair HX750W (80plus silver i jedna :rolleyes: 62A linia 12V)

W tej chwili wydaje mi sie ze jedyne karty potrafiace uciagnac ta gre w fullhd i fps-ach min nie spadajacych ponizej 50 to 2 rdzeniowe 6990 i GTX590. Nie usmiecha mi sie to biorac pod uwage kolosalny pobor pradu jak i halas pod obciazeniem.

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Ci HT szkodzi?

 

Dzieki za rade Panowie. Za chwile poczytam cos o tym i wylacze. Zbaczajac jednak lekko z tematu kart graficznych, zastanawialem sie czy kupno dysku ssd i calkowita instalacja bf3 na nim, dala by jakkolwiek poprawe w minimalnym fps-ie. A tak w ogole znana jest cena 7990? Gdyby ktos zasugerowal SLI to chyba podziekuje gdyz naczytalem sie troche w tym temacie.

Dziekuje za odzew i zycze wszystkim wszystkiego dobrego w nadchodzacym nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nie ma kompletnie znaczenia dla fps podczas gry, za to ma duży wpływ na szybkość uruchamiania i ładowania BF3. Nie mówiąc o ogólnym ogromnym komforcie z korzystania z systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

 

maksymalnie dałbym tutaj - VERTEX ATI Radeon HD4850 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI + Game coupon - DiRT3 http://www.vtx3d.com/pl/products_features.asp?id=104 - 299 zł

 

jak coś troche tańszego to można kupić to gpu - http://www.morele.net/gigabyte-radeon-hd6670-1gb-gv-r667d3-1gi-413163/ lub http://www.electroworld.pl/produkt/asus-ati-radeon-hd5670-512mb-ddr5128bit-dvihdmi-pci-e-7754000---47739/ , ew. http://www.electroworld.pl/produkt/vertex-ati-radeon-hd5670-1024mb-ddr5128bit-dvihdmi-pci-e-7754000---46945/

 

obie zauważalnie szybsze od twojej karty , HD4850 GDDR5 oczywiście najwydajniejszy ale za to bardziej prądożerny , drugie gpu słabsze od 4850 ale za to o sporo niższym zapotrzebowaniu na prąd

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam właśnie pc i zamówiłem już wszystko oprócz karty graficznej. Najlepszym wyborem wydawała by się

 

MSI GeForce N580GTX TWIN FROZR III - 1536MB PCI-E

 

ale mam pewne problemy z finalizacja transakcji w tym sklepie dlatego zastawiam się jeszcze nad

 

ASUSTEK (ENGTX580 DCII/2DIS/1536MD5 - z testów wynika ze dosyć dobra i cicha ale ma standardowe taktowanie i zajmuje 3 sloty.

 

w podobnej cenie jest jeszcze:

 

PNY GTX580 Pci-Express 2.0 x16 XLR8 OverClock Edition 1536Mb GDDR5 384-bit- podniesione taktowanie i dwa sloty tylko.

 

Płyte główną mam z SLI (sabertooth + 2600K) nie wiem czy będę planował wrzucenie drugiej 580 w sli ( czy wtedy ta 3-slotowa karta umożliwi podpięcie drugiej takiej samej w SLI?) czy po prostu z czasem wymienię na coś z serii gtx600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie oplaca Ci sie dolozyc (i poczekac <_< ) do 7970 ktory po podkreceniu goni karty typu multi-gpu? Pobor pradu o wiele mniejszy, lepsza wydajnosc od 580GTX i cisza juz na referencyjnym coolerku a co dopiero jak msi itp wyda swoje konstrukcje (z obozu sapphira wyciekly notki odnosnie kilku wersji tej wlasnie karty, i jedna z nich ma rdzen gpu podkrecony do ponad 1300MHz:blink:)

 

Chyba zadna z tych kart nie jest karta pasywna...

Polecam (choc musisz dorzucic 30zl) 6670 Asusa

Edytowane przez hoko
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie oplaca Ci sie dolozyc (i poczekac <_< ) do 7970 ktory po podkreceniu goni karty typu multi-gpu? Pobor pradu o wiele mniejszy, lepsza wydajnosc od 580GTX i cisza juz na referencyjnym coolerku a co dopiero jak msi itp wyda swoje konstrukcje (z obozu sapphira wyciekly notki odnosnie kilku wersji tej wlasnie karty, i jedna z nich ma rdzen gpu podkrecony do ponad 1300MHz:blink:)

 

 

Chyba zadna z tych kart nie jest karta pasywna...

Polecam (choc musisz dorzucic 30zl) 6670 Asusa

 

Droga ta karta, coś tańszego potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nie chce mi się czekać bo zaczekałbym na nową serie GF. Radeonów nie chce

No spoko, skoro nic z obozu czerwonych tak wiec ten Asus wydaje mi sie lepszym wyborem niz karta od PNY, choc na Twoim miejscu sprawdzilbym dlugosc gwarancji obydwoch kart. Z tego co wiem produkt Asusa ma lepsze chlodzenie wiec po oc ta karta powinna przegonic PNY

 

Droga ta karta, coś tańszego potrzebuje.

 

Prosze bardzo http://www.morele.net/karta-graficzna-his-radeon-hd6570-1gb-h657h1g-396988/

 

Poszukuje karty grafiki w cenie do ok 230 zł

 

http://www.hit.pl/oferta/komputery_i_peryferia/podzespoly_komputerowe/karty_graficzne/899704_sapphire_radeon_hd_5570_1024mb.aspx lub od strony Nvidii GT430 albo ciut drozszy ale i wydajnijszy GT440
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, skoro nic z obozu czerwonych tak wiec ten Asus wydaje mi sie lepszym wyborem niz karta od PNY, choc na Twoim miejscu sprawdzilbym dlugosc gwarancji obydwoch kart. Z tego co wiem produkt Asusa ma lepsze chlodzenie wiec po oc ta karta powinna przegonic PNY

 

 

Dzięki. Zastanawiam sie tylko jakie wejscie ma ta karta HDMI czy mini/micro HDMI. Na stronie sklepu elara.ie pisze niejednoznacznie a na stronie asusa wygląda jakby był zwykły. Będę potrzebował 5-8 m kabel do podpięcia kompa do TV raz na jakiś czas i nie wiem jaki kupić.

Edytowane przez suboshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od ok 3-4 Lat posiadam kompa którego kupiłem z allegro w zestawie, a wygląda to tak:

 

Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz

Gigabyte GA-P31-DS3L

GOODRAM 2x2GB 800MHz (DDR II)

GAINWARD NVIDIA GeForce 9500GT

SATA SEAGATE 500GB

obudowa nie wiem, widzę tylko na niej nazwę TRENDSONIC -czarna, posiada wentylator na przedzie, niebieskie diody przy wentylatorze, aby otworzyć DVD rom trzeba otworzyć klapkę ( drzwiczki tzw) może ktoś kojarzy ten model , a zasilacz FEVER LC-8400BTX (400W)

 

Mianowicie Chciałbym wymienić kartę graficzną na GF GTX 460,

 

Oczywiście zasilacz na mocniejszy, ( już nie z czarnej listy) OCZ ModXStream Pro 500W 2xSLI MODULARNY FV np: OCZ ModXStream Pro 500W 2xSLI MODULARNY FV RYBNIK (2006701069) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

I tu zadaję pytanie czy jest sens wymieniać Kartę graficzną, czy ona nie jest za mocna na moją płytę główną, Czy jest sens się bawić w takie przeróbki czy kupić nowego kompa ??? a jeśli kupiłbym nową płytę główną np pod DDrIII to czy mój ram chodził by na niej ????proszę o rade

 

Tu opisze test wydajności robiony przez win 7 x64 w skali od 1.0 - 7.9

Procesor - 7.1

Pamięć ram - 7.1

Grafika - 5.0

Grafika w Grach 6.3

Podstawowy dysk twardy - 5.9

 

w sumie myślę że jeszcze nie tak źle tylko ta karta graficzna...

 

Pisze tu ponieważ tam gdzie wcześniej był post na tym forum nikt nie raczy odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wymiana zasilacza

2. Podkręcenie proca do 3.0GHz (więc zapewne trzeba dokupić jakieś chłodzenie - na allegro można wyrwać dobre używki za bardzo fajną cenę)

3. Kupno tego GTX

 

Ram masz DDR2, nie wejdzie do mobo z slotami DDR3. Ogólnie DDR3 do socket-u 775 są dopchnięte na siłę i sprawiają dużo problemów(pod względem kompatybilności). Przesiadka z DDR2->DDR3 nic Ci nie da pod względem wydajności.

 

Buda może ta?: Shinobi

Jeżeli tak to nie ma źle. Może wykonanie i jakość nie na najwyższym poziomie, ale dobrze rozwiązana wentylacja to jej jakiś tam plus. Jeżeli z przodu i z tyłu są(a jak nie to trzeba zamontować ;)) wentylki to się nada.

 

Pozdrawiam

 

edit://wcześniej link "zeżarł" pół posta :/

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak właśnie ta :D podoba mi się bardzo ta buda jest u mnie już ok3-4 lata a nadal się nie nudzi :D

A czy ten zasilacz podany wyżej będzie odpowiedni??

i czy mógł byś polecić jakieś chłodzenie ??

Edytowane przez Stp2ec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stp2ec z chłodzeń na procka , dobrym wyborem będzie np.

SilentiumPC Fera HE1224 - 103 zł

Thermaltake Contac 21 (CLP0600) - 102 zł

Thermaltake Contac 29 BP ( CLP0588 ) - 119 zł

SilentiumPC Fortis HE1225 - 135 zł

 

z PSU jakieś markowe ~500/600W będzie dobre:

XFX Core 450W 80+ ( P1-450S-XXB9 ) - 214 zł - prod. Seasonic seria S12II - tylko brać dokładnie model P1-450S-XXB9 - jest jeszcze wersja v2: P1-450S-X2B9 , ale ma słabsze okablowanie a tak mocowo i konstrukcja -S12II- jest taka sama, więc lepiej kupić - P1-450S-XXB9 , ew. można kupić jeszcze XFX Core 550W

lub

OCZ Stealthxstream 2 500W - 205 zł

OCZ StealthXStream 2 600W 80+

- 243 zł

 

ciekawą konstrukcją jest jeszcze - Be Quiet! SYSTEMPOWER (BN090) S6-SYS-UA-450W - 203 zł , na stronie BeQuiet-a piszą że na linii +12V ma 432W więc całkiem całkiem , skoro ogólna moc to 450W - Mój odnośnik

 

jeżeli chodzi o gpu to z gtx460 unikaj kastratów SE 288 core 192 bit , celuj w wersje normalną 336 core 256 bit - GF GTX460 1024MB 256bit DirectCu - 639 zł

ew. taniej a o porównywalnej wydajności można kupić HD6850:

 

Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 256 bit PCI-E BOX - 605 zł

 

SAPPHIRE HD 6850 1 GB DDR5 256 bit PCI-E + Gra DIRT3 - 589 zł

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona cyrkulacja powietrza nie zanizy Tobie temp. na procesorze w znaczacy sposob wiec bez kupna coolerka na cpu nawet nie mysl o oc i w taki sposob karta nie rozwinie skrzydel. I tak jak rewox napisal, celowalbym w podkreconego 6850 np. Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Lub jesli zalezy Ci na tym GeForcie to na Twoim miejscu kupilbym tego Gigabyta takze po oc http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n460oc-1gi-rev-3-0-440795/

 

Zastanawiam sie tylko jakie wejscie ma ta karta HDMI czy mini/micro HDMI

Karta ma wbudowane pelnowymiarowe wyjscie HDMI. A co do tego kabla to musialbys okreslic sie z cena Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wolne 10min to polecilbym Tobie przeczytanie tego artykulu http://www.komputerswiat.pl:80/testy/sprzet/kable/2009/04/test-24-kabli-hdmi,2.aspx#content

I pisze to osoba ktora ma w domu 2 kable hdmi 2m z czego pierwszy kosztowal 25zl a drugi ponad 300zl(qued) i poza jakoscia wykonania nie zauwazylem zadnej roznicy w wyswietlanym obrazie(24" ips & 40" samsung-obydwa podpiete pod pc jak i ps3)

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko Panowie: na chwilé obecna jaka karta umozliwia komfortowe granie w BF3 ( min 50fps in 1080p ultra settings)?

Anand znalazl miejsce testowe w bf3 gdzie frame rate spadal do 42 fps na Radeonie 7970. Powaznie mowiac takie sensowne minimum do grania w bf3 1080p@ultra to GTX570 OC. Na zmodowanym 6950@6970 moga nawet wystapic w MP spadki ponizej 30 fps, ale ogolnie rzecz biorac da sie grac, chociaz i tak optymalnym trybem dla tej karty jest high jesli chcesz zachowac bezkompromisowa plynnosc (co popieram).

Edytowane przez login206
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie spadki na ultra nawet do 35fps (ht off) wiec wcale sie nie dziwie ze na 7970 mieli takze takie numery.

W tej chwili chyba tylko karty 2 rdzeniowe lub SLI sa w stanie zagwarantowac plynnosc powyzej minimalnych 60fps w dymie.

Jak to niektorzy powiadaja- 60fps albo nic(sry ale wychowalem sie na cs-ie 1.6) wiec chyba wstrzymam sie z kupnem 7970 i poczekam na 7990 lub Keplery choc to dluga droga.

Tak w ogole mocarnych maszyn Panowie w Nowym Roku :rolleyes:

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po weekendzie ogarne chłodzenie i karte i zobaczymy jak to będzie działało. Pozdróweczki

 

 

mam!

core 2 extreme qx9650 + SilentiumPC Spartan HE923 CPU Cooler + Radeon 6770 HIS FAN 1GB i BF3 działa na high all bez zająknięcia.

Jeszcze nie próbowałem multi ale sp daje rade :D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko złozyłem ale nie ma obrazu. wygląda jakby było dobrze podpięte ale na MSI GTX580 świecą się diody ( połowa zielone połowaczerwone) i nie wiem co moze być powodem .

 

EDIT: nieaktualne. Urwany switch biosu na grafice. Nową dostane za 2 tygodnie ;/

Edytowane przez suboshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...