Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawie trzech latach pożegnałem Radeona 4850. Na zakup nowej karty mam ~450 zł i jestem w zasadzie zdecydowany na Radeona 6770. Teraz pytanie do Was: którego producenta kartę polecacie? Zależy mi na w miarę cichej pracy oraz możliwości przyśpieszenia fabrycznych zegarów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć ceneo, ceny HD6770 od Sapphire Vapor-X zaczynają się od ~500 zł, to trochę za dużo jak na HD6770. Poniższy model Asusa jest trochę tańszy, w pakiecie ma dobre chłodzenie i kod na grę Dirt 3:

Karta graficzna Asus Radeon HD 6770 DirectCU Game Edition 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką inną kartę wrzucić za 7300GT? Coś lekko mocniejszego, w maks do 100zł

 

Sprzęt jest taki Athlon 64 3200, 1 albo 2 gb ramu i jakiś słaby zasilacz 300W.

 

Myslałem nad tym, ale to jakaś samoróbka Karta Graficzna GeForce 8600 GT 256 MB / DVI HDMI (2033593702) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 570 vs HD 6970 ewentualnie HD 6950. Sprzęcik jak niżej zasilacz 600W.

 

Musze kupić grafe gdzie czytam to większość ludzi poleca GTX 570 jednak jak przeglądam testy 6970 lepiej wypada i to czasem znacznie. Kwota ok 1300 zł. Podoba mi się jeszcze ta grafika,ale nie wiem czy da się ją przerobić na 6970.

http://www.neo24.pl/?p=powercolor_tul_ax6950_2gbd5_ppvg2&aff_id=101372

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez zbm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć ceneo, ceny HD6770 od Sapphire Vapor-X zaczynają się od ~500 zł, to trochę za dużo jak na HD6770. Poniższy model Asusa jest trochę tańszy, w pakiecie ma dobre chłodzenie i kod na grę Dirt 3:

Karta graficzna Asus Radeon HD 6770 DirectCU Game Edition 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

 

Jeżeli dirt3 nie jest dla Ciebie jakimś wielkim argumentem 'za' (kod na allego <20zł), to osobiście wolałbym HiS IceQ - jest jeszcze trochę tańczy, zegary ma fabrycznie wyżej, niż asus (880/5000 vs 860/4000), ma 2xDVI i display port. Może być za jakiś czas łatwiejszy do odsprzedaży. I imho fajniej wygląda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie karty na coś lepszego prawdopodobnie trzeba będzie wymienić zasilacz, ten Foxcoon dodawany do obudów to raczej nic pewnego. Jaki kolega ma procesor oraz ile ma pamięci RAM?

 

Jeśli chodzi o BF3, to pewne jest, że odpali on na HD4850, więc to raczej nie wina karty.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 700zł to myślę GigaByte HD6850 1GB OC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Wymiana zasilacza konieczna.

 

 

można też kupić Cyclone albo Asusa:

 

MSI Radeon 6850 Cyclone Power Edition 1GB GDDR5 (256bit) /DualDVI/HDMI/DP OC ( 860 / 4400 MHz ) - 639 zł

 

lub

Asus Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2) (EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2) ( 790 / 4000 MHz ) - 629 zł

 

obie dobre do OC , w szczególności MSI Cyclone już na starcie ma wysokie zegary

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Mam obecnie zestaw bardziej podpadający pod HTPC (PC z sygnatury). Niedługo będzie przemianowany na mojego głównego kompa. Przez to chciałbym trochę go podrasować, jednocześnie nie tracąc korzyści praktycznie bezgłośnej pracy.

 

Czy możecie polecić jakąś kartę graficzną z pasywnym chłodzeniem (w ostateczności ekstremalnie cichym), w cenie 400-500zł?

 

Interesują mnie rozdzielczości 1280x800 i 1680x1050, więc bez szału. Ale za to chciałbym żeby gry w miarę możliwości chodziły na full detalach.

 

Edit:

Gdyby Gigabyte 6770 Silent Cell był tańszy, nie byłoby pytania. Ale za rzadko gram, żeby ładować ponad 500zł w grafikę. Im taniej tym lepiej.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz dylemat co włożyć do mojego PC z i3 2100

 

mam HD4850 i gierki śmigają ładnie - nawet BF3 w multi dobrze chodzi , chodź czasami się przytnie

 

 

myślę nad HD 6850 - będzie dobrze ?

 

można myśleć nad czymś lepszym czy to już będzie przesada na ten procek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja wygląda ciekawie, opinie o tym chłodzeniu są raczej dobre.

Z tym że mi naprawdę zależy na bezgłośnej pracy. Czy w razie czegoś jest możliwosć skręcania obrotów wentylatorów kiedy karta jest słabo obciążona?

 

Ech.. baaaardzo brakuje mi możliwości wyłączania dodatkowej grafiki, tak jak ma to miejsce w laptopach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz dylemat co włożyć do mojego PC z i3 2100

 

mam HD4850 i gierki śmigają ładnie - nawet BF3 w multi dobrze chodzi , chodź czasami się przytnie

 

 

myślę nad HD 6850 - będzie dobrze ?

 

można myśleć nad czymś lepszym czy to już będzie przesada na ten procek ?

 

Może być, ale i 6870 tez byłby dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p31ds3l, 6320@2,8, 4GB ram na ss401ht i musiałem się pozbyć 8600gt sonic - przełożyłem do 2. stacji. Potrzebuję czegoś porównywalnego lub lepszego do powiedzmy 200. Raczej na pewno nie bardziej łakomego na energię w idle - gram bardzo rzadko. Troszkę wypadłem z obiegu i będę wdzięczny za podpowiedzi. Gdyby ktoś miał coś takiego np. bez chłodzenia z jakiegoś powodu to mógłbym przygarnąć i tak zawsze strugam coś na grafę bo referenty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chłodzeniem i hałasem sobie poradzę, pomińmy to. Powiedzmy, że 5670 na ddr5 byłby ok. Czy dobrze podejrzewam, że należny szukać 1Gb a nie 512Mb? Gdyby jakaś dziwna produkcja nie chciała czegoś uruchomić, albo (kiedyś tam) w ogóle się nie uruchomić na 512. W sklepach nie ma, na allegro jest: 512, 1Gb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro grasz bardzo rzadko to 512 powinno wystarczyć a i tak w wielkich rozdzielczościach z AA nie pograsz na tej karcie. Jednak przy znikomej różnicy w cenie lepiej 1GB. A nóż sie jakoś to przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne poza 1 rzeczą - tenVTX to nie jakaś mina przypadkiem?

Wygląda w porządku, ale sama karta wbrew pozorom wcale nie ma cichego chłodzenia (problemy z automatyczną regulacją obrotów wentylatora). Prawdopodobnie trzeba to będzie ustawić ręcznie.

 

Zrobi się. Dzięki za odpowiedzi - kupiona. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Powiedzcie szczerze czy jest sens w chwili obecnej zamieniać HD5870 na GTX580? W gruncie rzeczy tak mocna grafa jest mi jedynie potrzebna do Army2 - liczę że dostałbym jakieś 1/3 lepsze wyniki w multi. Reszta gier w jakie zdarza mi się grać aż takich bestii nie potrzebuje (NavyField, DSC A10, LockOn).

Monitor 1920x1200, reszta zestawu to i7 920 niekręcony, 6GB RAM na płycie P6T zasilane Antec 750W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...