Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie szczerze czy jest sens w chwili obecnej zamieniać HD5870

 

 

poczekałbym na HD7950 , premiera 31 stycznia :

 

AMD Radeon HD7950 “Tahiti Pro” gets Benchmarked in 3DMark11, Performance similar to GeForce GTX580

 

"The HD7950 is already looking as a great card for its price, It performs relatively similar to the GTX580 on stock clocks at similar price range – $449 (3GB Variant) $399 (1.5GB Variant) and even performs equal to a HD7970 when overclocked. One thing to note is that the Radeon HD7970 is a overclocking beast, Considering the HD7950 is based on the same core it would offer the same kind of overclocking abilities and require little voltage adjustments to be made to reach a 1000+Mhz Overclock easily."

 

3DMark 11 – Performance Preset:

 

HD7950 (Stock) – 6139P Marks

Dołączona grafika

 

 

HD7950 (1030/1400Mhz) – 7056P Marks

Dołączona grafika

 

 

HD7970 (Stock) – 7228P Marks

Dołączona grafika

 

 

choć trzeba przyznać że HD5870 to nadal dobra karta , nawet w najnowszych grach daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekałbym na HD7950 , premiera 31 stycznia :

 

AMD Radeon HD7950 “Tahiti Pro” gets Benchmarked in 3DMark11, Performance similar to GeForce GTX580

 

"The HD7950 is already looking as a great card for its price, It performs relatively similar to the GTX580 on stock clocks at similar price range – $449 (3GB Variant) $399 (1.5GB Variant) and even performs equal to a HD7970 when overclocked. One thing to note is that the Radeon HD7970 is a overclocking beast, Considering the HD7950 is based on the same core it would offer the same kind of overclocking abilities and require little voltage adjustments to be made to reach a 1000+Mhz Overclock easily."

 

3DMark 11 – Performance Preset:

 

choć trzeba przyznać że HD5870 to nadal dobra karta , nawet w najnowszych grach daje rade

 

Niby tak, ale jak będziemy czekać to można poczekać i do Keplera i dalej i dalej... ;)

Teraz skłaniam się raczej w stronę Nvidii, jakoś chcę zobaczyć physx i podobno lepsze starowniki - tym bardziej, że nadchodząca Arma3 ma ten physx obsługiwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja troche z innej beczki... cenowej :) Mianowicie, chciałbym wymienić kartę graficzną (Galaxy 8800 GT) na coś nowszego i w oko wpadł mi Radeon 6870. Poprzeglądałem testy kart od różnych producentów i doszedłem do wniosku, że najlepszą i najbardziej opłacalną byłaby XFX Radeon 6870 Dual Fan (720 na Allegro). Do wyboru mam jeszcze Sapphire 6870 za 680 (były za 620 :mur: ). Obie sprawują się prawie identycznie, z tą różnicą, że XFX jest odrobinę szybszy, zarówno przed, jak i po OC, i cichutki. Ano i budżet to 750 zł absolutne maksimum. Tylko zastanawiam się, czy jescze poczekać aż stanieją, no i może macie jakieś inne sugestie drodzy koledzy :wink: . Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru mam jeszcze Sapphire 6870 za 680 (były za 620 :mur: ).

 

Pewnie to karty z gwarancją producenta, więc w razie czego musiałbyś wysyłać kartę do Chin albo na Tajwan. Tak to działa w przypadku Sapphire. Oprócz modelu XFX warty uwagi jest też HIS:

Karta graficzna HIS Radeon HD 6870 IceQ 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

W ostatnim teście na PCLab wypadł dość dobrze, a stosunkowo niska cena (obecnie większość HD6870 stoi powyżej 750 zł) też kusi. Na zbytni spadek cen bym jednak raczej nie liczył (chociaż dolar ostatnio sukcesywnie spada i już wpłynęło to trochę na ceny), chyba że po premierze Radeonów HD78xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz modelu XFX warty uwagi jest też HIS:

Karta graficzna HIS Radeon HD 6870 IceQ 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

W ostatnim teście na PCLab wypadł dość dobrze, a stosunkowo niska cena (obecnie większość HD6870 stoi powyżej 750 zł) też kusi. Na zbytni spadek cen bym jednak raczej nie liczył (chociaż dolar ostatnio sukcesywnie spada i już wpłynęło to trochę na ceny), chyba że po premierze Radeonów HD78xx.

 

Dzięki, takiej ceny Hisiorów nie widziałem :D Nom w testach to prawie jak 6950 czasami potrafi w klatkach wycisnąć. No i dobra, poczekam i zobaczymy wtedy... Dzięki jeszcze raz.

P.S. XFX ma podobno b. dobrą gwarancję- jak ci się coś skituje to nie jęczą, tylko od razu wysyłają nową sztukę z tej ich Ameryki czy innego Singapuru.

Edytowane przez lewymaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może model Asusa spełni Twoje oczekiwania:

Karta graficzna Asus Radeon HD 6770 DirectCU Game Edition 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

W zestawie masz dodatkowo kod na grę Dirt 3. Ewentualnie model Sapphire też wydaje się być w porządku:

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6770 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Ten z kolei ma jednak krótszą gwarancję i kosztuje porównywalnie do modelu Asusa, więc raczej skłaniałbym się ku temu drugiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam dla znajomego grafy w zastępstwie za padniętą. Obecnie do wydania jest ~~150zł. Co będzie miało najwyższą wydajność w grach w tym, jakże ograniczonym, budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam dla znajomego grafy w zastępstwie za padniętą. Obecnie do wydania jest ~~150zł. Co będzie miało najwyższą wydajność w grach w tym, jakże ograniczonym, budżecie?

 

Nie podałeś konfiguracji komputera co jest po budżecie najważniejszą kwestią w doborze podzespołów.Ogólnie najszybszy w tym przedziale będzie Geforce 9600gt,jak dobrze poszukasz/dokładając 10-20zł to 9800gt/HD4830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżentelmeni!

 

Obecnie mam do czynienia z GF 9800GTX+ by Gainward wersja Bliss.

Ponieważ ostatnio ciut się grzeje a przez to hałasuje - zacząłem myśleć o wymianie.

 

Szukam czegoś mniej grzejącego (<=>uwielbiam ciche PC'ty),

co mógł bym wrzucić do mojej budy złożonej w roku 2008 :P :

Mobo Asus: P5Q-Pro

Proc: e8400@3GHz, 4GB RAM, Corsair 650W

 

Nie szukam zamiany siekierki na kijek, ale też chyba nie ma sensu wydawać kroci bez inwestowania w inne podzespoły!

Podpowiedzcie coś, bo tak patrze na porównania z gpureview.com i sam juz nie wiem co o tym wszystkim myśleć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza ze nie ktore gry lepiej sie sprawuja na wiecej niz 2 rdzeniach. Podkrec przynajmniej do 3,5 ghz. Nie bierz czasem GTX 460, bo srednio sie sprawdza na 2 jajach. Cos o tym wiem bo mialem podobny zestaw. No chyba ze nowe stery cos pomogly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,potrzebuję porady w wyborze karty graficznej do 500 zl z empik.com - sklep internetowy z darmową dostawą do salonu , wiem ze w empiku są drogie karty, ale akurat mam 2x karty prezentowe i się opłaca ps.grafike wykorzystywał bym glównie do gier.(Procka mam Intel Core 2 Quad q6600, a odnosnie zasilacza to do kupie w zaleznosci od karty)

Edytowane przez black22wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@black22wolf do 500 zł z empiku dobrym zakupem będzie HD6770/HD6790:

 

GIGABYTE ATI Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit - 407 zł

 

Asus AMD Radeon HD6770 1024MB - 410 zł

 

ASUS AMD Radeon HD6670 1024MB DDR5/128bit - 430 zł - w opisie jest omyłkowo wpisane HD6670 ale to jest na pewno HD6770 patrz - Kod producenta: EAH6770 DC/2DI/1GD5

 

Vertex AMD Radeon HD6790 1024MB DDR5/256b - 493 zł

 

SAPPHIRE Radeon HD6790 1024MB DDR5/256b D/H/DP PCI-E - 505 zł

 

 

jeżeli nie będziesz robił OC procka to wydaje mi się że styknie ci HD6770 , w sumie pod 6770 i tak dobrze by było OC-nąć cpu do tych 2.8 Ghz

 

 

z markowych PSU polecam:

 

za ok. 150-170 zł

Fortron AX450-60APN - 160 zł

 

Aerocool E80-500 (500W) 80+ (AEROE80-500) - 175 zł

 

lub

Fortron FSP500-60APN 85+ - 176 zł

 

 

generalnie najlepiej byłoby brać jakieś PSU za ok. 200-220 zł :

 

SeaSonic SS500ET80+OEM - 206 zł

 

Be Quiet! SYSTEMPOWER (BN090) S6-SYS-UA-450W (BN090 - S6-SYS-UA-450W) - 203 zł

 

OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU) - 199 zł

 

Aerocool E80-600 (600W) 80+ (AEROE80-600) - 202 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chłodzeń polecam :

SilentiumPC Fera HE1224 wentylator 120mm z funkcją PWM - 88 zł - SilentiumPC / Fera HE1224

 

lub

SilentiumPC Fortis HE1225 wentylator 120mm z funkcją PWM - 139 zł - SilentiumPC / Fortis HE1225

 

co do OC procka to pomocny będzie ten poradnik:

Jak podkręcić procesor - Poradnik

 

jaką masz płyte główną ( podaj dokładny model ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rewox

Moja płyta główna to Gigabyte GA-G31MX-S2.Jeżeli nie nadaje się do OC to poprosił bym o polecenie jakieś płyty głównej stąd ale nie za drogiej gdzies do 100-200 zl max(żeby nadawała sie do OC Intel Core 2 quad q6600) http://www.empik.com/szukaj/elektronika?c=elektronika-komputery-podzespoly-komputerowe-plyty-glowne&start=1&resultsPP=10&sort=authorAsc&searchCategory=36010602 . Najlepiej jakby dobrze wspólgrała z tymi kartami graficznymi: http://www.empik.com/sapphire-radeon-hd6790-1024mb-ddr5-256b-d-h-dp-pci-e-sapphire,p1046017371,elektronika-p

http://www.empik.com/asus-amd-radeon-hd6670-1024mb-ddr5-128bit-asus,p1045612522,elektronika-p

Edytowane przez black22wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi padła X1950pro.

 

Zastanawia się czy kupić jakąś używkę czy coś nowego. Jak używkę to do 200 zł, jak nówkę to do 400 zł. Koszty z wysyłką.

 

Sprzęt: Core 2 Duo E6550, Gigabyte GA-P35-DS3, 2 GB, Chieftec GPS-500AB A (trzy linie 12V - 16A, 18A, 18A, maks 360W), monitor 19" 1280x1024. Dzieciaki kumpla grają w jakieś gierki.

 

Z tego co widzę to z używek będzie coś pokroju 9600GT, a z nówek GTS450 lub HD6770. Czy coś lepszego w tych cenach da się kupić?

 

Jaką maksymalnie kartę opłaca się do tego procka? Procek z boxem więc kręcenia raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wymianie procka i płyty głównej przymierzam się do zmiany grafiki.

Moja znajomość rynku/wydajności zakończyła się na serii GTX260 :-)

Co w cenie max 800 pln polecalibyście ? Gry to w głównej mierze symulatory /FSX, DCS A-10 x -plane/, ale też Wiedźmin 2, BF3,Skyrim

Wstępnie wybrałem MSI Radeon 6870 HAWK review,

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/MSI_Radeon_6870_Hawk-3831/strona/14323.html

ale może też być coś od NV.

proc i5 2500k / OC 4,5GHz offset mode 24/7

zasilacz 600W Chieftec

Edytowane przez leox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej cenie będzie ten HD6870 Hawk. Wg. skąpca jego ceny zaczynają się od ~780 zł, a tyle nie warto płacić za HD6870. Tu masz 2 dość ciekawe modele tej karty:

Karta graficzna XFX Radeon HD 6870 Dual Heatpipe 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6870 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Cena w okolicach 700 zł jest już bardziej przyjazna, ponadto oba modele mają dobre chłodzenia, Gigabyte jest dodatkowo fabrycznie podkręcony i ma dłuższą gwarancję. Ewentualnie trochę powyżej 800 zł jest GTX 560 Ti:

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 560 Ti UD 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Za 850 zł jest wersja podkręcona do 900MHz na rdzeniu, więc również można nad nią pomyśleć. Ponownie jest to model Gigabyte.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podbijesz zegar rdzenia do 750 to masz wsio tak samo jak 4870.

Co do poboru to przy tych samych zegarach/napięciu pewnie będzie tak samo jak w HD4870 (no chyba że coś usprawniono/unowocześniono w tej karcie i ddr5 nie żrą już tyle prądu, btw ciekawe jak ona ma z trybem 2D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam spaliła mi się karta 7300gt staroć w sumie :) Potrzebna jest nowa i nie będę ukrywał że chodzi głównie o granie w Starcrafta 2.Konfiguracja komputera:

-Athlon64 3500+ 2,2 Ghz

-4gb ram

-Płyta Główna Gigabyte GA-M55S-S3

-Dysk twardy Segate 120gb

-Zasilacz Modecom Feel II 400Wat

Jak widać staroć już raczej dlatego nie intersuję mnie inwestowanie w niego za dużej kasy.Szukam karty do 150 zł no ewntualnie coś do 200 jeśli była by jakaś widczona różnica w grafice.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nową,czy używaną?? Z używek to: HD4670, GF 9600GT ( wszystkie ddr3) Twój procek i tak będzie wąskim gardłem przy lepszych kartach,a i zasilacz nie jest super.Można by było się pokusić o HD4850 no ale w tym wypadku mija się to z celem.

A przy tych pierwszych i tak będzie skok wydajności b.duży.

A co do kompa,to nie jest tragicznie.Zawsze możesz wrzucić na to mobo jakiegoś Phenoma II,albo Athlona II.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Zasilacz Modecom Feel II 400Wat[/b]

 

Jeśli tego nie wymienisz to strach wkładać cokolwiek trochę mocniejszego...na pewno 4850 na tym bym nie puszczał. Może ta 4670 to max.

 

P.S.

Dobry zasilacz zawsze możesz przełożyć do nowszego kompa w przyszłości a spokój jest że się coś nie spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję cichego 6770. Widzę, że ktoś polecał Asusa DirectCU, a jest ktoś w stanie go porównać do np HIS Ice-Q, który również wygląda niezle? Czy może jeszcze jakiś inny model jest cichszy i najlepiej tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cichego? Jaka jest reszta konfiguracji?

 

Z tego co widzę to IceQ nie do końca wyszedł jeśli mowa o tym z dwoma heatpipe na 6770. DirectCu Silent i Gigabyte Silent to konstrukcje pasywne i znacznie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...