Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cichego w granicach zdrowego rozsądku :) Te pasywne ceną podchodzą pod 500zł, a za tą kwotę to już mogę mieć 6790 i nie chciałbym aż tyle wydawać. Rozsądnym wyborem wydaje mi się Asus Radeon 6770 Direct CU 1GB DVI&HDMI&D-SUB (PCI-E) (EAH6770 DC/2DI/1GD5) - Ceneo.pl lub trochę droższy MSI R6770TFIIOC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Ten MSI ma domyślnie lepsze parametry, ale jesteś w stanie coś powiedzieć o jego chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie karty graficzne HP HD4650 1GB DDR3 DVI 2x DisplayPort -40% VN566AA (2094162728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i "szafir" 4670 ddr3 Gwar/fVAT *Chorzów (2087780279) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. którą wybrać ? Jak ktoś ma jakieś swoje propozycje to chętnie zobaczę.

Komp to:

- Athlon64 3500+ 2,2 Ghz

- 4gb ram

- Płyta Główna Gigabyte GA-M55S-S3

- Dysk twardy Segate 120gb

- Zasilacz Modecom Feel II 400Wat

Edytowane przez Robo80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłożyłem kupowanie nowego kompa na bliżej nieokreśloną przyszłość, ale odczuwam potrzebę zmiany grafiki.

Mój konfig:

DualCore@3GHz, 2GB RAM, 8800GS podkręcony do zegarów GT (600/1500/900), Amacrox 350W

 

Czy ma sens wymiana 8800GS na Radka6750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma, ale nie lepiej coś używanego z gwarancją?

 

Radek może być i używany, dałem linka do sklepu przykładowo. Bardziej mnie martwi ograniczanie karty przez procek. Miałem przez pewien czas GTS450 i dało się to wyraźnie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek może być i używany, dałem linka do sklepu przykładowo. Bardziej mnie martwi ograniczanie karty przez procek. Miałem przez pewien czas GTS450 i dało się to wyraźnie zauważyć.

 

Powiedz jeszcze jaki dualcore. Poza tym, to sterowniki nvidii bardziej obciążają procesory dwurdzeniowe niż AMD Catalyst, przynajmniej niedawno tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jaki dualcore. Poza tym, to sterowniki nvidii bardziej obciążają procesory dwurdzeniowe niż AMD Catalyst, przynajmniej niedawno tak było.

 

Dokładnie to jest E2220 fabrycznie chodzi na 2.4 GHz. Napisałem wyżej, że @3GHz i dosłownie pół godziny później wywalił się :angry: .

Jeśli chodzi o obciążenie procesorów sterownikami to szkoły są dwie. Jedna mówi, że to prawda. Druga, że g*wno prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Chcialbym pograc w bf3 na 1280x1024 na w miare sensownych detalach.

 

Moja konfiguracja to: p5k-e, 4gb geil ddr2, core2duo 2.33@3.23ghz, 8800gt [512mb]

 

Szukam karty graficznej jakiejs sensownej w rozsadnej cenie. Moze byc uzwyka z allegro. Myslalem nad Radeonem 5850 [wychodzi ok 600zl] ale nie wiem czy to jest nie przesada jak na taka rozdzielczosc. Czy jest moze cos tanszego od 5850 a zeby bylo calkiem wydajne na 1280x1024?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. jednakze planuje wymiane procesora na jakiegos quada niedlugo takze nie chcialbym pozniej znow zmieniac karty. co w takim razie oprocz 5770?

 

a moze gtx 275 od zielonych?

 

dodam ze zasilacz to coolermaster m620

Edytowane przez dkn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i caly czas mam. z tym ze chcialem sie dowiedziec czy jest moze cos tanszego zeby nie musiec tyle placic za 5850 skoro i tak bede gral na 1280x1024 tylko. no nic. kupie ten 5850. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Posiadam zasilacz 300W Delta Electronic. CPU to Athlon 64 3000+ [venice] a GPU to GeForce 6600, RAM 2GB DDR 400mhz, dysk 7200 160GB

 

Na jaką kartę graficzną mogę sobie pozwolić z tym zasilaczem pod ten procesor? A może to leciwy athlon jest wąskim gardłem w tym zestawie? Mam spory problem z odważaniem filmów fullhd- hdready działa ok.

8600GTS? Chciałbym zwiększyć wydajność tego pieca możliwie niewielkim kosztem, głównie pod filmy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod filmy proponuję GF210/220, co będzie tańsze. Mam 210 i z filmami HD daje radę z b. niskim obciążeniem cpu, u mnie z x2 3800+

 

Warto dołożyć do czegoś z pasywnym chłodzeniem. Na allegro za używkę ok. 80zł.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod filmy proponuję GF210/220, co będzie tańsze. Mam 210 i z filmami HD daje radę z b. niskim obciążeniem cpu, u mnie z x2 3800+

 

Warto dołożyć do czegoś z pasywnym chłodzeniem. Na allegro za używkę ok. 80zł.

 

 

Na allegro GeForce 220 GT 512 Gainward za 98zł z wysyłką. Gwarancja rozruchowa. To dobry wybór?

 

PS Istnieje różnica wydajności pomiędzy 220GT 512MB a 220GT 1GB?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 100% obciążenia CPU przy filach FullHD. Rozumiem, że lepsze GPU to zmieni i procesor nie będzie wąskim gardłem?

 

A gdybym chciał czasem pograć w jakąś gierkę, powiedzmy StarCraft 2 na low, GPU GF 220GT dobrze się przy tym spisze? Czy w cenie 100zł z wysyłką znajdę coś lepszego do takiego uniwersalnego zastosowania?

Na allegro GeForce 220 GT Gainward za 98zł z wysyłką. Gwarancja rozruchowa. To dobry wybór?

PS- jak mogę sam sprawdzić czy zasilacz podoła jakiejś konkretnej GPU?

 

1. Powiedz jeszcze, czy dzwięk 5.1 lub wyżej dekodujesz na kompie, czy passthrough przez SPDIF do jakiegoś zewnętrznego DAC, czy downmixujesz do stereo, bo to też naprawdę dużo robi przy tej klasie proca. Na starym sempronie 3000+ nie byłem w stanie oglądać 1080p z DD/RDTS 5.1, dopóki nie kupiłem ampa z dekoderem. AAC/FLAC/OGG wielokanałowe i tak będą wymagać przekodowania do DD przy przesyłaniu SPDIF, więc i tak mogą ciąć -> zostaje downmix.

 

2. Jakakolwiek karta ze wsparciem HD powinna zredukować użycie tego CPU do 40% - wariant najtańszy, który miałem w HTPC dość długo to HD2350, którego kupisz za dosłowenie 30zł w tym momencie. Generalnie do filmów sprawdza się, poza tym, że jeżeli oglądasz DVD na kompie, to niestety jego sprzętowy deinterlacing ograniczony jest do najbardziej podstawowego (bob bodajże - nie pamiętam). Z E5200 grałm na nim w OpenArena na low, ale umówmy się, że do grania się ta karta nie nadaje.

 

3. Jeżeli podstawową funkcjonalnością ma być oglądanie filmów, to radeony 4350 (<100zł) i 5450 (trochę ponad 100zł) bądą lepszym rozwiązaniem (lepsze hardware acceleration w HD, 7.1 przez hdmi), ale jeżeli chodzi o gierki, to GT220 bije obie. Natomiast oba radeony mają 20W, zaś GT220 - 60W (źródełko). A i tak do gierek twój proc będzie wąskim gardłem i nie jestem pewien, czy nawet 4350 rozwinie skrzydła.

 

Ten gainward będzie głośny, radka 4350 w tej cenie kupisz pasywnego. Po prostu musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPD to jedno, rzeczywisty pobór to drugie.

 

Nawet jeśli karta brałaby te 60W, byłby to pobór na poziomie 6600GT w stresie, w idle będzie na pewno lepiej. Mam GT210 wykopanego z szafy i byłem w szoku, gdy na YT 1080 zobaczyłem obciążenie cpu poniżej 20%. Gdy ok rok temu komp wylądował w szafie, nie było szans na YT1080. Poprawiło się wsparcie Flash.

Jak wspomniałem, radzę szukać czegoś z pasywnym chłodzeniem. No chyba, że lubisz się pobawić i dasz radę coś wystrugać jak wentylator zacznie hałasować.

 

 

U mnie ten zestaw x2 3800+ & GF210 też działa na Delta 300W.

 

W smarkach GF210 po oc miał wydajność podobną do GF6600.

 

Nt. dekodowania dźwięku się nie wypowiem, puszczam dźwięk przez HDMI na TV i tyle.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Powiedz jeszcze, czy dzwięk 5.1 lub wyżej dekodujesz na kompie, czy passthrough przez SPDIF do jakiegoś zewnętrznego DAC, czy downmixujesz do stereo, bo to też naprawdę dużo robi przy tej klasie proca. Na starym sempronie 3000+ nie byłem w stanie oglądać 1080p z DD/RDTS 5.1, dopóki nie kupiłem ampa z dekoderem. AAC/FLAC/OGG wielokanałowe i tak będą wymagać przekodowania do DD przy przesyłaniu SPDIF, więc i tak mogą ciąć -> zostaje downmix.

Mam zestaw Genius 5.1 a dźwięk dekoduje PC

 

 

3. Jeżeli podstawową funkcjonalnością ma być oglądanie filmów, to radeony 4350 (<100zł) i 5450 (trochę ponad 100zł) bądą lepszym rozwiązaniem (lepsze hardware acceleration w HD, 7.1 przez hdmi), ale jeżeli chodzi o gierki, to GT220 bije obie. Natomiast oba radeony mają 20W, zaś GT220 - 60W (źródełko). A i tak do gierek twój proc będzie wąskim gardłem i nie jestem pewien, czy nawet 4350 rozwinie skrzydła.

 

Ten gainward będzie głośny, radka 4350 w tej cenie kupisz pasywnego. Po prostu musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań ;]

Podsumowując- Radeon 4350 będzie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o GPU do 100zł, ponieważ Athlon 64 3000+ byłby bardzo wąskim gardłem przy GT 220. Ale jeżeli poczciwy athlon 3000+ i tak nie pozwoli odpalić FullHD, to ten zakup nie będzie miał sensu.

 

Na allegro widzę też pasywnego HD 4550 za 100zł. Ta karta przerośnie znacząco wydajnością mojego procka?

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup nowej karty graficznej w granicach do 400 zł dla:

 

AMD Phenom II x3 720 2,8 MHz

ASRock a780gxh/128m

G.skill F2-6400CL4D-1GBPK 4 GB

Be quiet! Straight Power E6 400W

Palit Radeon HD4850 512MB DDR5 - idzie na sprzedaż

 

Myślałem nad:

 

Sapphire Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP [11189-00-20G] - 399zł : Esc.pl

Asus Radeon HD6770 DirectCu 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI [EAH6770 DC/2DI/1GD5] - 420zł : Esc.pl

Asus Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI [EAH6770/2DI/1GD5] - 410zł : Esc.pl

 

Bądź coś tańszego:

 

Sapphire Radeon HD6670 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP [11192-01-10G] - 320zł : Esc.pl

 

Proszę o opinie, która z tych kart wypada najlepiej pod względem cena/jakość/chłodzenie.

Edytowane przez GooDie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wypada Sapphire i Asus DirectCu, drugi Asus z chłodzeniem typu CuCore jest głośny, a HD6670 jest nieopłacalny powyżej 300 zł. Niestety, jako że Sapphire ma gwarancję producenta, w razie problemów będziesz musiał wysyłać kartę do Chin / na Tajwan. Najlepszym wyjściem będzie więc Asus. Pomyśl też nad zmianą sklepu, esc.pl ma skrajnie różne opinie, także te dotyczące działania serwisu i realizacji gwarancji. W agito masz na przykład wersję Asusa DirectCu z kodem na grę Dirt 3 za 424 zł, jak dobrze poszukasz, gdzieś powinno być jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ostateczne rozwianie wątpliwości:

 

Do zasilacza 300W Delta i procka athlon 64 3000+ brać do filmów FullHD i czasami gier:

 

HD 4350 [90zł]

HD 4550 [109zł]

GF 210 [90zł]

 

Pasywnie chłodzone.

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ostateczne rozwianie wątpliwości:

 

Do zasilacza 300W Delta i procka athlon 64 3000+ brać do filmów FullHD i czasami gier:

 

HD 4350 [90zł]

HD 4550 [109zł]

GF 210 [90zł]

 

Pasywnie chłodzone.

 

Proponuje 4550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ostateczne rozwianie wątpliwości:

 

Do zasilacza 300W Delta i procka athlon 64 3000+ brać do filmów FullHD i czasami gier:

 

HD 4350 [90zł]

HD 4550 [109zł]

GF 210 [90zł]

 

Pasywnie chłodzone.

 

Ja tylko chciałem powiedzieć, że pisałem cały czas o 5450, nie 4550 ;]
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...