Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kartę graficzną do 250-300zł. Zależy mi na tym, żeby była w miarę cicha i niezbyt prądożerna. Głównie do zastosowań "biurowych", czasem chciałbym pograć w Starcrafta 2 na wyższej rozdzielczości (1920x1080), na najniższych detalach. Dodam jeszcze tylko, że HD3650 256MB radzi sobie wystarczająco z tą grą w 1680x1050, a demon prędkości to nie jest.

Myślałem o Palit GeForce GT 440 1024MB DDR5 albo Sapphire ATI Radeon HD 5670 1GB DDR5. Nie wiem niestety jak jest z hałasem, który generują a na internecie nie ma zbyt dużo informacji o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię by była głośna, a i nic takiego nie przeczytałem, ale zawsze możesz kupić słabsze GPU lecz chłodzone pasywnie - przykład. Pytanie tylko jaka reszta zestawu. Już nie raz miałem wielkich fanów ciszy, którzy kupowali pasywną kartę, a w środku chłodzenie BOXowe na procesorze, wentylatory na 12V marki "terkot" i zasilacz jak odkurzacz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę na DDR3 sobie odpuszczę. Na grobowej ciszy mi nie zależy, po prostu byle nie wył jak odkurzacz. E2140 z boksowym chłodzeniem, zasilacz ModeCom mc-400. Jak miałem na pokładzie Gainward 88GTS 320Mb to wentylator przy maksymalnych obrotach był już nieznośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem powiedzieć, że pisałem cały czas o 5450, nie 4550 ;]

 

5450 wymaga zasilacza 400W (ja mam 300W), jest mniej wydajna niż 4550 oraz jest droższa. Dlaczego więc lepiej wybrać w moim przypadku 5450 zamiast 4550? Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5450 pobiera mniej mocy niż HD4550 Power And Temperature Benchmarks : ATI Radeon HD 5450: Eyefinity And HTPCs For Everyone?

 

Obie karty łącznie pobierają mniej mocy niż twój GF6600.

 

Nowsze karty mają z reguły lepsze wsparcie dla video, Flash. Decydując się jednak na HD5450 warto porównać ceny z HD6450. Karta serii 6 ma więcej potoków.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5450 wymaga zasilacza 400W (ja mam 300W), jest mniej wydajna niż 4550 oraz jest droższa. Dlaczego więc lepiej wybrać w moim przypadku 5450 zamiast 4550?

 

Coś źle popatrzyłeś, 5450 ma 19W, 4550 bodajże 25W (40nm vs 55nm). Teoretycznie, 5450 jest minimalnie bardziej wydajna, ale w praktyce bywa odwrotnie.

 

Zacząłem zgłębiać temat (bo coś znajomi wspominali, że chcieli by tanie HTPC) i wychodzi, że racje ma Klaus - GT220 w żadnych testach nie zbliża się do swojego max TDP, bardzo dobrze radzi sobie z HD, w tym flash 10.1 i ogólnie jeżeli zestaw ma czasami służyć do grania, jest najlepszym wyborem w tej cenie. Sam się zdziwiłem.

 

Tylko nie mam pojęcia, jak to zadziała na jednokorowym CPU i nowych sterach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle popatrzyłeś, 5450 ma 19W, 4550 bodajże 25W (40nm vs 55nm). Teoretycznie, 5450 jest minimalnie bardziej wydajna, ale w praktyce bywa odwrotnie.

 

Zacząłem zgłębiać temat (bo coś znajomi wspominali, że chcieli by tanie HTPC) i wychodzi, że racje ma Klaus - GT220 w żadnych testach nie zbliża się do swojego max TDP, bardzo dobrze radzi sobie z HD, w tym flash 10.1 i ogólnie jeżeli zestaw ma czasami służyć do grania, jest najlepszym wyborem w tej cenie. Sam się zdziwiłem.

 

Tylko nie mam pojęcia, jak to zadziała na jednokorowym CPU i nowych sterach...

 

Uznałem, że wezmę HD 5450 Vetex, którego premiera miała miejsce 04.02.2010. GT 220 wyszło w październiku 2009. Zgodnie z Waszymi sugestiami wybrałem tak świeże GPU jak to możliwe. Gdy sprzęt dotrze, to mogę dać Ci znać jak to wszystko działa, Dijkstra.

 

Podziękowania za pomoc dla Klaus i Dijkstra.

 

Pozdrawiam ciepło!

 

PS Dijkstra, gratuluję prawie 10-letniego stażu na forum. Jesteś pracownikiem PurePC? :)

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT240 będzie wydajniejszy.Ale i tak przy tych pamięciach niewiele się zda. Obie karty są słabe.

 

Nie szukam niczego "super". Potrzebuję coś co pociągnie Starcrafta 2 w low, fullhd. HD3650 radzi sobie doskonale na trochę niższej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm do tego procka warto dozbierać na coś lepszego. Nawet może coś lepszego niż 8800GT. Ale to kwestia ile chcesz kasy na to przeznaczyć. W tym przypadku GT 240 z DDR3 i 128 bitową szyną odpada. 8800GT lub Radeon 4850 jak Cie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

noszę się zamiarem wymiany karty głównie pod FSX Microsoftu. Wiem, że do FSX potrzeba głównie mocnego CPU, ale borykam się z problemem wolnego wczytywania tekstur (a lubię czasem pooglądać sobie ładne widoczki z przelotowej podczas dłuższego lotu :) ). Dlatego też mam nadzieję, że 1 GB na karcie pomoże w rozwiązaniu tego problemu (obecnie mam ATI HD 4870 512 MB). Co do procesora - aktualnie i5 760 podkręcony do 3,6 GHz. Pamięć - 4x2 GB. Zasilacz Corsair 520W.

 

Właściwie rozpatruję 2 modele:

Asus Radeon HD 6850 1GB (EAH6850 DC/2DIS/1GD5)

oraz

Gigabyte GeForce GTX 460 V2, 1GB DDR5 (GV-N460OC-1GI Rev. 3.0)

 

Ponoć do FSX lepiej brać nVidię, ale zgodnie z opisami ten Gigabyte ma szynę 192 bit a Radeon 256 - za bardzo się na tym nie znam i nie wiem czy to znacząca różnica (chociaż mój stary 4870 ma chyba też 256 bit). Może więc lepiej Radeona? Co Wy moglibyście doradzić?

 

Ps. Budżet - ok. 550-600 zł.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać GTX 460 1GB, to tylko normalną, pełną i niewykastrowaną wersję (a tych pełno było):

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx460-1gb-ddr5256bit-dvihdmi-pci-express,3114.html

Szyna musi być 256-bit, karta ma mieć 1GB pamięci i nie może mieć na końcu dopisku "SE". Jeśli zamierzasz teraz kupować GTX 460 1GB, to lepiej się pośpiesz, dość szybko znikają z rynku i już teraz są słabo dostępne. Jeśli chodzi o Radeona HD6850, to poniżej masz całkiem ciekawą wersję od MSI:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-6850-cyclone-1gb-gddr5-256bit-pci-e-dualdvi-hdmi-dp-r6850-cyclone-1gd5-pe-oc-375319/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... czyli jest jednak wersja tego GTX z 256-bitową szyną. No tak - obydwa wyglądają kusząco, zarówno pod względem osiągów, jak i cen - tylko teraz co lepiej pod FSX? ;)

Edytowane przez luko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać GTX 460 1GB, to tylko normalną, pełną i niewykastrowaną wersję (a tych pełno było):

http://techplanet.pl...press,3114.html

 

Nie przesadzajmy, jeżeli ktoś (jak ja) ma rodziałki mniejsze, niż full hd i nie planuje zmieniać monitora, to 768MB nie jest złym rozwiązaniem, stówa zostaje w kieszeni. Przy 1440x900 czy 1280x1024 - nawyżej w metro 2033 będzie kilka fps mniej, w reszcie tytułów praktycznie niezauważalne. FullHD i więcej jednak 1GB i pełna szyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz, rację, miałem na myśli głównie podstawową wersję GTX 460 1GB i odmiany jej "kastratów", które miejscami trudno zliczyć.

Co do GTX 460 768MB, to teraz chyba w podobnej lub korzystniejszej cenie daje się wyrwać HD6790. Wydajność porównywalna, dostępność zdecydowanie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem brać HD6770 od Asusa, ale jednak zdecydowałem się dołożyć i wezmę HD6850 OC od Gigabyte (chyba, że polecacie jakiejś innej firmy w podobnej cenie) i terazaz pytanie czy zasilacz Bequiet 450w da radę? Oraz czy reszta podzespołów nie będzie zbytnio ograniczała tej karty? Poniżej podaję dane:

 

AMD Phenom II x3 720 2,8 MHz

ASRock a780gxh/128m

G.skill F2-6400CL4D-1GBPK 4 GB

Be quiet! Straight Power E6 450W

 

PS: Znalazłem jeszcze HD6790 od MSI OC , taktowanie ma większe niż hd6850 gigabyte OC a kosztuje prawie 100 zł mniej, czy to możliwe, że jest lepsza?

Edytowane przez GooDie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym kupic karte grafiki do 500zl , myslalem nad ciezko dostepnym Radkiem 5850 vs gtx 460 wersja OC , ktora karte mozecie doradzic ? wydaje sie ze Radek jest wydajniejszy duzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę. W DX 11 i tak lepiej wypad GTX 460 o ile Ci na tym zależy. Po za tym nie wiem czemu tak rzadko ludzie polecają tą karta, bo to naprawdę udana grafika. Poszukaj używki na Allegro MSI Cyclone. Albo weź Radeon'a 6850 , który też będzie nieco wydajniejszy w DX 9/10 Ale nie są to duże różnice. Wszystko zależy w jakie gry chcesz grać. Jak głównie pod DX9 /10 to 5850 jest również dobrym pomysłem. Podobnie jak nowszy 6850.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić apgrejd z HD5770. Zastanawiałem się nad HD6870 (od XFX za 660zł, ale z zablokowanym vcore :(), ale widzę, że są dostępne GTX 560Ti za nieco ponad stówę więcej. I tu pytanie, czy w.w. GTX to nie za mocna karta do Phenoma II x4 955 BE (jeszcze go nie kręciłem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym kupic karte grafiki do 500zl

 

za ok. 520 zł masz ze sklepu HD6850

MSI Radeon 6850, 1GB GDDR5 (256bit) R6850-PM2D1GD5

 

 

@arch bez OC procka najrozsądniej kupić 6850

MSI Radeon 6850 Cyclone Power Edition 1GB GDDR5 (256bit) ( 860 MHz / 4400 MHz ) / 569 zł

 

ten Cyclone Power Edition będzie dobrym wyborem już na starcie karta ma wysokie zegary dodatkowo dysponuje jeszcze sporym potencjałem OC

 

gdybyś wykręcił cpu do 3.8GHz to możesz pomyśleć o HD6870

PowerColor Radeon HD6870 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express / 648 zł

 

XFX HD6870 Dual Heatpipe 1GB (HD-687A-ZDFC)

 

tyko najpierw sprawdź do ilu da się wykręcić cpu a potem kupuj gpu

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...